Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

TOP 10 – najchętniej czytane artykuły na blogu Sektor 3.0

Copy of blog-sektor30-cover-1920-1080
Spis treści

W mijającym sezonie przygotowaliśmy dla Was na blogu Sektor 3.0 bardzo wiele nowych artykułów. Pisaliśmy o technologiach w edukacji, komunikacji i staraliśmy się pomagać na drodze do cyfrowej transformacji w Waszych organizacjach. Oto materiały, które najbardziej przypadły Wam do gustu. Znajdziecie wśród nich pełen wachlarz tematów, porad, narzędzi i wartościowych źródeł. Sprawdźcie koniecznie, czy nie przeoczyliście jakiejś blogowej perełki! A jeśli jeszcze nie subskrybujecie naszego newslettera, gorąco do tego zachęcamy. Dzięki niemu będziecie na bieżąco z nowościami na blogu i w Sektorze 3.0 też.

Technologie w działaniach społecznych – subskrybuj!

 

Darmowa muzyka do wideo, podcastu i reklam – jak ją znaleźć i użyć?

darmowa muzyka

Im więcej produkujemy nowych formatów multimedialnych, od wideo edukacyjnych, vlogów, aż po podcasty czy konferencje online, tym więcej potrzebujemy dodatków, które uprzyjemnią ich odbiór. Dziś podpowiadamy Wam, gdzie szukać i jak wykorzystać legalnie muzykę i dźwięki udostępniane za darmo.

Czytaj dalej!

 

Podcasty, które inspirują do działania – złota dziesiątka

podcasty które inspirują

Edukują, inspirują, pomagają zmienić spojrzenie na świat i życie. Takie właśnie są podcasty z naszej złotej dziesiątki. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. A już na pewno ten, kto działania społeczne ma we krwi. Szukacie podcastu, który da Wam siłę do dalszej pracy lub pomoże Wam inaczej spojrzeć na serwowany w mediach świat? Zapraszamy do zapoznania się z naszą listą!

Czytaj dalej!

 

Przeglądarki internetowe, które  chronią twoją prywatność

Trudno znaleźć w ostatnim czasie temat dyskutowany tak szeroko, jak prywatność i bezpieczeństwo w sieci. Myślimy o informacjach, które z każdym kliknięciem przekazujemy w internetowym gigantom. Śledzimy kolejne wycieki danych i kontrowersyjne decyzje właścicieli portali społecznościowych. A czy zastanawiamy się nad podstawowymi narzędziami, których używamy, by łączyć się z siecią? Przeglądarki internetowe nie dzielą się jedynie na szybkie, wolne i pamięciożerne. Mogą szanować prywatność, lub wręcz przeciwnie, być pierwszym słabym punktem naszej tarczy ochronnej.

Czytaj dalej!

 

Więcej niż zdjęcie — skąd brać darmowe ikony i grafiki wektorowe?

darmowe ikony wektory grafiki

Tworzenie profesjonalnie wyglądających grafik staje się coraz łatwiejsze. To, co kilka lat temu możliwe było tylko dla wytrwałych użytkowników Photoshopa lub Gimpa, potrafią dziś takie narzędzia jak Canva, których nauka zajmuje chwilę. Świat i sieć się nie zatrzymują i dostarczają nam jeszcze bardziej przystępne narzędzia, którymi możemy w kilka minut przygotować grafikę do mediów społecznościowych czy ilustrowaną prezentację. Dostępne za darmo (na wolnych licencjach, o których przeczytacie tutaj) ikony, czyli darmowe grafiki wektorowe są często podstawą takich materiałów wizualnych. Skąd je brać i w jakich narzędziach możemy wycisnąć z nich nawet więcej, niż w popularnych edytorach graficznych?

Czytaj dalej!

 

Jak projektować efektywne szkolenia e-learningowe, czyli dlaczego „musi być kolor i żeby się obracało”?

jak projektować szkolenia e-learningowe

E-learning przeżywa szczyt popularności. Wszystkie osoby zajmujące się szkoleniami zostały zmuszone do nagłej, cyfrowej transformacji. Grupy edukacyjne i trenerskie zawrzały od postów, w których uczestnicy polecają sobie różne narzędzia, pomysły na interakcje i „icebreakery”. Brakuje jednak dyskusji o metodyce zdalnego nauczania. Niby każdy słyszał, że szkolenie online nie powinno być dłuższe niż X, a tekstu na ekranie powinno być więcej niż Y, ale z tego równania rzadko wychodzi coś wartościowego.

Czytaj dalej!

 

Przegląd profili na Instagramie, które EDUKUJĄ i robią to DOBRZE

Żyjemy w czasach, w których dzielenie się wiedzą i uczenie w sieci są jak pstryknięcie palcami, a dokładniej, kilka kliknięć. Oczywiście samo doświadczenie, wiedza i chęci nie wystarczą, by sprawnie i systematycznie zdobywać nowe umiejętności i uczyć swoich odbiorców. Dlatego w tym artykule przyjrzymy się tym, którzy/re na Instagramie uczą i przekazują merytoryczne treści nt. edukacji seksualnej, zdrowia i ekologii w sposób godny naśladowania.

Czytaj dalej!

 

E-learning – narzędzia polecane przez praktyków

e-learning narzędzia

Zawsze powtarzam, że e-learning to nie tylko narzędzia. Kluczowe są kompetencje ludzkie. Nie da się jednak tworzyć treści cyfrowych bez wykorzystania technologii. Liczba serwisów i aplikacji rośnie w niesamowitym tempie. Powinno nas to cieszyć, gdyż dzięki temu rośnie konkurencyjność i mamy większy wybór. Trzeba jednak poświęcić sporo czasu na ciągłe analizowanie rynku i stworzenie własnego toolboxa. Celem tego artykułu jest ułatwienie Wam tego procesu. Z pomocą naszych polskich ekspertów, zebrałem listę narzędzi, wykorzystywanych na co dzień przy produkcji materiałów edukacyjnych. Podzieliłem je na kilka kategorii zgodnie z przeznaczeniem i cyklem życia projektu. Zależało mi na tym, aby całość była bardzo praktyczna, dlatego jeśli będziecie mieli pytania, możecie je zadać bezpośrednio pod tym wpisem, lub na grupie praktyków, podlinkowanej na końcu artykułu. 

Czytaj dalej!

 

Najbardziej podstawowy przewodnik po pracy zdalnej dla zespołów

praca zdalna przewodnik

Przed pandemią zdecydowana większość Polaków pozytywnie wypowiadała się o pracy zdalnej. Dziś, niezależnie od ograniczeń związanych z koronawirusem, na wykonywanie zadań służbowych w rozproszeniu, decyduje się coraz więcej organizacji szukających m.in. oszczędności i lepszego dostępu do specjalistów. Jak zatem umiejętnie wprowadzić pracę zdalną w swojej organizacji i optymalnie skorzystać z jej dobrodziejstw? Podpowiadamy!

Czytaj dalej!

 

ProteGO Safe – czy można bezpiecznie instalować aplikację?

protego safe

Druga fala epidemii koronawirusa rozpędza się na dobre. Pomimo zapowiedzi rządzących, że wszystko jest pod kontrolą, dzienne statystyki zachorowań biją kolejne rekordy. Ciężko znaleźć jeden czynnik odpowiedzialny za wzrost liczby zachorowań. Pomóc w walce z pandemią mogłaby przynieść wciąż bardzo mało popularna rządowa aplikacja ProteGO Safe. Czy można zainstalować ją bez obaw o swoją prywatność?

Czytaj dalej!

 

Quora po polsku – tu dostaniesz odpowiedź szytą na miarę

quora po polsku

Dziś nie możemy już narzekać na niedobór informacji. Wręcz przeciwnie, wśród tysięcy komunikatów, musimy wybierać i weryfikować treści, którym zaufamy, i na podstawie których wyciągniemy miarodajne i prawdziwe wnioski. Globalna platforma Quora, łączy ze sobą tych, którzy szukają i pytają z doświadczonymi ekspertami i ekspertkami, którzy dostarczają fachowych i szytych na miarę odpowiedzi. Polska społeczność Quory wkrótce obchodzić będzie swoje pierwsze urodziny. O tym, jak rozpocząć swoją przygodę z platformą i jak wiele można się z niej zyskać, rozmawiamy z Glorią Zienciną-Kawulą, Head of Community Quora po polsku.

Czytaj dalej!

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.