Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Inwestujemy w nowe produkty i narzędzia wspierające transformację cyfrową

Fundusz Sektor 3.0 wspiera tworzenie nowych narzędzi, aplikacji i produktów, które wpisują się w ideę tech for good. W ramach procesu inkubacji pomysłodawcy wezmą udział w trzymiesięcznym cyklu szkoleń i warsztatów produktowych, które pomogą im dopracować pomysł i stworzyć spójną koncepcję. Najlepsze zespoły mogą uzyskać do 150 000 PLN finansowania na dalszy rozwój oraz wsparcie mentorów.

Rejestracja w edycji 2024/2025 została zakończona.

1
Masz pomysł na rozwiązanie technologiczne
odpowiadające na potrzeby i problemy społeczne?
2
Reprezentujesz fundację lub stowarzyszenie
i realizujesz projekt w 2-5 osobowym zespole?
3
Szukasz wsparcia ekspertów i mentorów
którzy zweryfikują Twój koncept i pomogą dopracować Ci projekt lub usługę, aby była gotowa do wprowadzenia na rynek?
DLACZEGO WARTO?
Wsparcie merytoryczne doświadczonych trenerów i mentorów
Profesjonalne doradztwo specjalistów z zakresu UX i IT
Finansowanie nawet do 150 000 PLN na rozwój projektu
lat doświadczenia w prowadzeniu procesu inkubacji
0
dofinansowanych produktów cyfrowych
0
zespołów, które wzięły udział w inkubacji
0
HARMONOGRAM
7 X – 3 XI 2024
Rekrutacja
Zbierz zespół od 2 do 5 osób, opisz projekt i wypełnij formularz rekrutacyjny! Zapoznamy się z Twoim zgłoszeniem i zaprosimy 15 najlepszych zespołów do drugiego etapu rekrutacji!
13 – 14 XI 2024
Rozmowy kwalifikacyjne
12 listopada 2024 r. piętnaście najlepszych zespołów otrzyma od nas zaproszenie na krótkie rozmowy kwalifikacyjne. Rozmowy mają na celu poznanie Waszych motywacji, gotowości do wzięcia udziału w procesie oraz związku zgłoszonego pomysłu z działalnością Waszej organizacji.
25 XI 2024
Inauguracja Funduszu
Oficjalne otwarcie Funduszu, podczas którego spotkamy się na żywo. Spotkanie odbędzie się 25 listopada o godz. 11:00 w Google for Startups Campus Warsaw w Warszawie. Podczas warsztatu poznacie m.in. projektantów UX – wolontariuszy, którzy będą z Wami pracować w procesie inkubacji.
7 XII 2024 – 2 III 2025
Proces inkubacji
Zespoły pracują nad swoim rozwiązaniem pod okiem specjalistów z doświadczeniem w tworzeniu produktów cyfrowych. Spotkania inkubacyjne odbywają się online na platformie Zoom.
14 III 2025
Finał Funduszu
Gotowy projekt zaprezentujcie przed Komisją Ekspertów i przekonajcie ją, że Wasz pomysł jest wart nagrodzenia. Podczas finałowego spotkania w Warszawie oficjalnie zamkniemy proces inkubacji, a Komisja Ekspertów przyzna finansowanie z puli 150 000 PLN.
III – IX 2025
Realizacja projektu
Zostając Laureatem Funduszu Sektor 3.0 Twoja organizacja podpisuje umowę dotacji, co pozwala niemal natychmiast zacząć prace nad realizacją projektu.
III 2023
pusty na koniec
Present your completed project to the panel of experts and convince them that your idea is worthy of recognition.
POZNAJ MENTORÓW FUNDUSZU
KOMISJA EKSPERTÓW
Mirosław Czyżewski
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Jacek Królikowski
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Patrycja Walencik
Zendesk
Bartosz Borowiec
Deloitte Digital
dr Magdalena Andrejczuk
mBank
Fundusz Sektor 3.0
Mówią o nas
Projekty, które rozwinęły się dzięki nam
miejsce na Twój projekt
BĄDŹ NA BIEŻĄCO
W poniedziałek, 25 listopada br., odbyła się inauguracja inkubacji w
Już za tydzień, 25 listopada br. odbędzie się inauguracja dwunastej
Masz pomysł na rozwiązanie konkretnego społecznego problemu przy pomocy technologii
Organizatorzy i partnerzy edycji 2024/25
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Partner merytoryczny
Patronat honorowy
Partnerzy medialni
Partnerzy
Fundusz jest realizowany w ramach programu Sektor 3.0, przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
FAQ

Aplikacje do Funduszu Sektor 3.0 można przesyłać do 3 listopada br. do końca dnia poprzez formularz.

25.11.2024 r. (poniedziałek) godz. 11:00-17:00 – Inauguracja Funduszu Sektor 3.0 w Google for Startups Campus Warsaw, przy Pl. Konesera 10 w Warszawie
07.12.2024 r. (sobota) Eksperymentowanie i propozycja wartości (online)
14.12.2024 r. (sobota) Model biznesowy w projekcie społecznym (online)
11.01.2025 r. (sobota) Mapowianie ścieżek użytkowników (online)
25.01.2025 r. (sobota) Szkicowanie koncepcji (online)
08.02.2025 r. (sobota) Prototypowanie i praca z wstępną koncepcją produktu (online)
15.02.2025 r. (sobota) Sprzedaż i pozyskiwanie klientów
22.02.2025 r. (sobota) Komunikacja i promocja w projekcie społecznym (online)
14.03.2025 r. (piątek) Finał Funduszu Sektor 3.0 w Warszawie (szczegóły tego wydarzenia zostaną przekazane Zespołom Projektowym w grudniu 2024 r.).

Udział we wszystkich wyżej wymienionych spotkaniach dla zakwalifikowanych zespołów jest obowiązkowy. W inkubacji odbędą się dodatkowe spotkania w następujących tematach:

  • Własność intelektualna w projektach IT
  • Wystąpienia publiczne – praca nad pitchem inwestorskim

Terminy tych spotkań zależeć będą od procesu inkubacji, dlatego ustalone zostaną wraz z zakwalifikowanymi zespołami.

Inauguracja oraz Finał Funduszu odbędą się na żywo w Warszawie. Proces inkubacji, a zatem wszystkie sobotnie spotkania inkubacyjne, konsultacje merytoryczne i warsztaty odbędą się w formule online. Zdalna współpraca realizowana będzie przy pomocy narzędzi takich jak Zoom, Miro i Slack. Szczegółowy sposób współpracy zostanie przedstawiony na pierwszym spotkaniu. 

Po zakończeniu procesu inkubacji zespoły przygotowują prezentacje i wystąpienia końcowe oraz wymaganą dokumentację projektową na Finał Funduszu. Materiały te zostaną przekazane do oceny Komisji Ekspertów. Następnie 14 marca 2025 r. podczas Finału Funduszu w Warszawie zespoły zaprezentują swoje rozwiązania w krótkim pitchu przed Komisją i odpowiedzą na jej pytania dodatkowe.  

Po zakończeniu wszystkich wystąpień Komisja na niejawnych obradach zdecyduje o tym, który zespół lub zespoły otrzymają finansowanie na dalszy rozwój projektu(ów). Przyznanie finansowania i ogłoszenie laureatów Funduszu odbędzie się bezpośrednio po obradach Komisji (tego samego dnia). 

W przypadku otrzymania finansowania, zespół jest zobowiązany do podpisania umowy dotacji. Finansowanie może być przekazywane laureatowi w transzach, a o kolejnych pulach decydować będzie udokumentowany postęp w realizacji projektu.  

Dotacja udzielona przez FRSI pochodzi ze środków bezzwrotnej pomocy przyznanej na podstawie jednostronnej deklaracji Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. W związku z tym: zarejestrowanym podatnikom, którzy dokonują nabycia towarów lub usług za środki Dotacji przysługuje zwrot podatku naliczonego, a nadto prawo do zastosowania obniżonej stawki podatku od towarów i usług do wysokości 0% przy świadczeniu usług nabywanych za środki Dotacji, jak również zwolnienie z tego podatku nieodpłatnie świadczonych usług i innych czynności, które uprzednio zostały sfinansowane ze środków Dotacji – w trybie i na zasadach określonych w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2013 roku w sprawie miejsca świadczenia usług oraz zwrotu kwoty podatku naliczonego jednostce dokonującej nabycia (importu) towaru lub usług (tj. Dz.U. z 2021 r., poz. 80, ze zm.) oraz rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 25 marca 2020 r. w sprawie towarów i usług, dla których obniża się stawkę podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania stawek obniżonych (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1696, ze zm).  

W celu nabycia prawa do zwrotu podatku od towarów i usług (VAT) Dotowany zobowiązany jest do zgłoszenia niniejszej umowy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. 

Uczestnikami Funduszu mogą być zespoły złożone z przedstawicieli organizacji społecznych lub zespoły mieszane tzn. przedstawiciele fundacji bądź stowarzyszenia realizujący projekt w partnerstwie z firmami bądź freelancerami z branży technologicznej. W przypadku tego drugiego scenariusza, liderem projektu jest zawsze organizacja społeczna. Jeśli zespół mieszany zostanie laureatem, finansowanie zostanie przekazane na konto bankowe organizacji społecznej. Zespoły mogą liczyć od 2 do maksymalnie 5 osób.

Udział w Funduszu Sektor 3.0 jest bezpłatny dla wszystkich zakwalifikowanych uczestników.

Nie, nie możesz, chyba że swój projekt realizujesz w partnerstwie z organizacją pozarządową. Pamiętaj jednak, że to organizacja, w przypadku wyróżnienia, otrzyma finansowanie na rozwój projektu. 

W ramach współpracy z Landingi.com każda z organizacji biorących udział w inkubacji otrzyma pakiet bezpłatnej subskrypcji konta na Landingach na okres 6 miesięcy (liczony od początku inkubacji).  

Poszukujemy projektantek i projektantów UX do Funduszu Sektor 3.0 w edycji 2024/2025, którzy w ramach wolontariatu wezmą udział w procesie inkubacji i pomogą zespołom w projektowaniu optymalnego rozwiązania odpowiadającego na potrzeby i problemy społeczne. Do inkubacji przyjmujemy 10 zespołów. Do każdego zespołu dobierzemy dwie osoby (dzięki temu praca z zespołem jest mniej obciążająca i możecie wymieniać się wiedzą między sobą).

Wypełnij formularz zgłoszeniowy do 25 października 2024 r. (do końca dnia).

O przyjęciu do programu damy Ci znać mailowo do 3 listopada 2024 r.

Więcej informacji o tym, co czeka Cię na wolontariacie UX otrzymasz tutaj.

Karolina Walecka

Project Manager
karolina.walecka@frsi.org.pl

Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: