Celem Festiwalu Sektor 3.0 jest inspirowanie i prezentowanie trendów ze świata nowych technologii oraz pokazywanie, jak w praktyce wdrażać nowoczesne cyfrowe strategie i narzędzia w codziennych działaniach społecznych. Biorą w nim udział osoby, które łączy pasja odkrywania nowych technologii i dzielenia się wiedzą z innymi.
- DZIEŃ I
- 21.05.2025
- ONLINE
- obejrzyj nawet 20 wystąpień, rozmów i dyskusji
- uzyskaj dostęp nawet do 5 godzin transmisji na żywo
- spotkaj się wirtualnie z innymi uczestnikami wydarzenia
- DZIEŃ II
- 22.05.2025
- OFFLINE
- weź udział w jednym z siedmiu praktycznych warsztatów technologicznych
- spotkaj na żywo doświadczonych ekspertów
- zintegruj się z innymi uczestnikami przy kawie
Michael Colborne
- Bellingcat
Michael jest dziennikarzem śledczym i trenerem w Bellingcat. Kieruje pracą Bellingcat w zakresie badania i monitorowania transnarodowej skrajnej prawicy.
Artur Kurasiński
- Kurasinski.com
Aleksandra Maciejewicz
- LAWMORE
Prawniczka, rzeczniczka patentowa, psycholożka i współzałożycielka kancelarii LAWMORE, która od 2013 r. wspiera firmy technologiczne i inwestorów. Specjalizuje się w komercjalizacji własności intelektualnej i obsłudze prawnej innowacyjnych rozwiązań, w szczególności z zakresu computer science oraz health care. Wykładowczyni, mentorka, autorka wielu publikacji (np. poradników z zakresu sztucznej inteligencji).
Prof. Sir David Omand GCB
- King's College London
Natalia Hatalska
- infuture.institute
CEO i założycielka instytutu badań nad przyszłością infuture.institute. Jedna z najbardziej wpływowych i uznanych ekspertek w dziedzinie analizy i prognozowania trendów. „Financial Times” umieścił ją na liście New Europe 100 – listy stu osób z Europy Środkowej i Wschodniej, które „zmieniają społeczeństwa, politykę lub otoczenie biznesowe regionu i prezentują świeże podejście do panujących problemów”. Uznana za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce i dwukrotnie nagrodzona w plebiscycie „Kogo słucha polski biznes?” jako jeden z 10 najważniejszych autorytetów polskiego biznesu. Dwukrotnie wyróżniona tytułem Digital Shaper za wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. W 2022 roku umieszczona na Liście Kobiet Roku Forbes Women Polska oraz na liście Esomar Insight250.
Filip Springer
- ir2.info
Pisarz i fotograf. Absolwent archeologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz stypendysta VII Agency Masterclass w Mediolanie. Autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze. Za debiutancką „Miedziankę. Historię znikania” (2011) nominowany do Literackiej Nagrody Nike, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrody Literackiej Gdynia i Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski. Współtwórca Szkoły Ekopoetyki (wraz z prof. Julią Fiedorczuk), pomysłodawca i współtwórca literackiego Festiwalu po Drodze. Kurator projektu fotograficznego Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji.
Magdalena Bigaj
- Fundacja Instytut Cyfrowego Obywatelstwa
Twórczyni i prezeska Fundacji "Instytut Cyfrowego Obywatelstwa". Medioznawczyni, badaczka i działaczka społeczna. Autorka książki „Wychowanie przy ekranie”. Pomysłodawczyni i współautorka pionierskich „Ogólnopolskich badań higieny cyfrowej” oraz raportu z monitoringu obecności dzieci i młodzieży w internecie "Internet Dzieci". Twórczyni i kierowniczka pierwszych w Polsce studiów z higieny cyfrowej na Uczelni Korczaka. Laureatka Nagrody Korczaka 2024 za działania na rzecz praw dziecka w środowisku cyfrowym. Felietonistka miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii”.
Płk Marcin Mazur
- Polska Agencja Kosmiczna
Małgorzata Kowalewska
- Fundacja Orange
Jako członkini zarządu Fundacji Orange odpowiada za kwestie strategiczne, diagnozę społecznych potrzeb i wdrażanie inicjatyw edukacyjnych, uwzględniających także wyzwania rozwoju cyfrowego. Ma doświadczenie w realizacji projektów na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym. Ukończyła zarządzanie i marketing na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jest absolwentką 29. edycji Szkoły Liderów Politycznych realizowanej przez Fundację Szkoła Liderstwa. Zwolenniczka zrównoważonego podejścia do technologii w życiu społecznym.
Prof. Luciano Floridi
- Yale University
Założyciel i dyrektor Digital Ethics Center oraz profesor w programie nauk kognitywnych na Uniwersytecie Yale; profesor socjologii kultury i komunikacji na Uniwersytecie Bolońskim. Jest jedną z najbardziej autorytatywnych postaci współczesnej filozofii, twórcą filozofii informacji i jednym z głównych interpretatorów rewolucji cyfrowej. Ponad 300 prac jego autorstwa dotyczących filozofii informacji, etyki cyfrowej, etyki sztucznej inteligencji i filozofii technologii zostało przetłumaczonych na wiele języków. Najnowsze książki profesora to The Ethics of Artificial Intelligence – Principles, Challenges, and Opportunities (OUP, 2023) oraz The Green and The Blue – Naive Ideas to Improve Politics in the Digital Age (Wiley, 2023). W 2022 roku otrzymał tytuł Kawalera Krzyża Wielkiego OMRI za fundamentalny wkład w filozofię.
Dorota Wellman
- Podcast „WELLcome w popkulturze”
Dziennikarka od zawsze. Miłośniczka zadawania pytań i rozmowy z drugim człowiekiem. Zakochana w książkach, pochłaniaczka słowa pisanego. Wkurzony homo politicus. Ma zdanie na każdy temat. Uwielbia dyskutować i kłócić się z synem. W innym wcieleniu byłaby piosenkarką R&B.
- Algorytmy a wolność wyboru
- Odpowiedzialność i myślenie krytyczne
- Edukacja i higiena cyfrowa
- Ochrona cyfrowej tożsamości
- Standardy korzystania z AI
- Widoczność kontra prywatność
- Samoobrona w sieci
- Fact-checking
- Zbieranie i analiza danych
w Warszawie!
Sektor 3.0 łączy kreatywnych i urzekających mówców z całego świata. Liderzy w swoich szanowanych dziedzinach prezentują istotne i pobudzające do myślenia tematy oraz angażują się do rozmowy przez cały czas trwania festiwalu. Organizatorzy wydarzenia reprezentują najwyższy poziom: umożliwiają prelegentom i gościom spotkanie na globalnej scenie i dzielenie się pomysłami na zdrowszą planetę i lepszy świat dla nas wszystkich.
Zespół Festiwalu Sektor 3.0 dokłada wszelkich starań, aby mówcy oraz treść merytoryczna wydarzenia były unikalne i różnorodne. To wyjątkowa szansa dla organizacji społecznych i liderów życia publicznego do wysłuchania wysokiej jakości wystąpień tematycznych z niezliczonych sektorów i regionów.
Festiwal Sektor 3.0 to fenomenalne doświadczenie, które bezpiecznie i efektywnie łączy uczestników online i offline. Prezentowane podczas wydarzenia tematy były inspirujące, użyteczne i zorientowane na działanie, zaś sama jego organizacja na najwyższym, światowym poziomie. Współpraca z organizatorami była przyjemnością którą chętnie bym powtórzył i polecam to doświadczenie każdemu.
Sektor 3.0 łączy fascynujących ludzi z całego świata. Festiwal oferuje wiele różnych formatów interakcji pomiędzy prelegentami i uczestnikami. Miałam tą przyjemność być keynote speakerem w 2018 roku i nadal czerpię z moich doświadczeń z tamtego czasu. Dowiedziałam się wiele, od rzeczywistości wirtualnej w środowisku edukacyjnym po hodowlę wielbłądów w Somalii. Sektor 3.0 pomógł mi lepiej zrozumieć mój świat i, co bezcenne, stworzył trwałe przyjaźnie.