Celem Festiwalu Sektor 3.0 jest inspirowanie i prezentowanie trendów ze świata nowych technologii oraz pokazywanie, jak w praktyce wdrażać nowoczesne cyfrowe strategie i narzędzia w codziennych działaniach społecznych. Biorą w nim udział osoby, które łączy pasja odkrywania nowych technologii i dzielenia się wiedzą z innymi.
Inga Apiecionek
- Ringier Axel Springer Polska
Head of Gen AI i AI Solution Manager w Ringier Axel Springer Polska odpowiedzialna za wdrożenie AI w całej organizacji. Doświadczony Product Manager z silnym rozumieniem technologii i jej wpływu na użytkownika. Poprzednio pracowała jako Dyrektor Produktów, w tym platformy dla wydawców Ring Publishing, a także nad największymi produktami takich firm jak Text (poprzednio LiveChat), Allegro czy InsERT.
prof. Michał Kosiński
- Stanford University
Jego zainteresowania badawcze obejmują zarówno ludzką, jak i sztuczną percepcję. Jego obecne prace koncentrują się na badaniu procesów psychologicznych w dużych modelach językowych (LLM). Współautor książki "Nowoczesna Psychometria" i ponad 90 artykułów w prestiżowych czasopismach jak Nature Scientific Reports, Proceedings of the National Academy of Sciences, Psychological Science, Journal of Personality and Social Psychology oraz Machine Learning. Jego publikacje były zacytowane ponad 20 000 razy, co plasuje go wśród 1% najbardziej cytowanych badaczy według Clarivate. Jego badania zainspirowały, m.in. okładkę magazynu The Economist, sztukę teatralną "Privacy" z 2014, wiele wystąpień na platformie TED czy grę wideo. Autor pierwszego artykułu prasowego ostrzegającego przed Cambridge Analytica. Posiada doktorat z psychologii Uniwersytetu Cambridge oraz tytuły magistra z psychometrii i psychologii społecznej.
Jowita Michalska
- Digital University
Założycielka i CEO Digital University, Ambasadorka SingularityU Warsaw Chapter. Misją życiową Jowity jest uzbrojenie Polaków w niezbędne kompetencje cyfrowe. Powołała do życia organizację, która współpracując z czołowymi amerykańskimi uczelniami, takimi jak MIT, Harvard Business School czy Stanford, zajmuje się edukacją w obszarze nowych technologii. Równolegle działa założona przez Jowitę Fundacja Digital University, której misją jest wyrównywanie szans i edukacja w zakresie nowych technologii i kompetencji przyszłości. Z tytułu swojej działalności Jowita otrzymała wiele nagród i odznaczeń, w tym Digital Shapers, przyznawane za znaczący wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. W roku 2021 Forbes Women uznał ją za jedną ze 100 najwybitniejszych kobiet w biznesie, a Komisja Europejska mianowała Ambasadorką Cyfrowej UE.
Tomasz Stawiszyński
- Filozof
Filozof, eseista, ukończył studia magisterskie i doktoranckie w Instytucie Filozofii UW, autor bestsellerowych książek “Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii” (2013), „Co robić przed końcem świata” (2021), „Ucieczka od bezradności” (2021) oraz dwóch zbiorów wierszy “Nie ma takiego imienia” (1999) i “Rzecz ciemna” (2002). Od wielu lat zajmuje się problemami z pogranicza filozofii i psychoterapii. Eseje, wiersze i opowiadania publikował w wielu pismach; był m.in. redaktorem działu kultura w “Dzienniku” i wiceszefem działu społecznego, szefem działu krajowego i szefem działu publicystyki w “Newsweeku” (2008-2012). W TVP Kultura prowadził “Studio Alternatywne” i współprowadził “Czytelnię” (2007-2011). W latach 2013-2016 prowadził w Polskim Radiu RDC autorski program “Niedziela Filozofów czyli Potyczki z Życiem”. Od grudnia 2016 do lutego 2020 byl publicysta kwartalnika Przekroj. Od marca 2016 związany z Radiem TOK FM, gdzie prowadzi m.in. “Godzinę Filozofów”, “Kwadrans Filozofa” oraz – wraz z żoną, Cvetą Dimitrovą – internetowy podcast “Nasze wewnętrzne konflikty”. Jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego”.
Dominika Pikul
- Brain Architects
Konsultantka w zakresie zastosowania neuronauki w biznesie, trenerka programów szkoleniowych wspierających funkcje poznawcze, badaczka specjalizująca się w zagadnieniach dotyczących zaburzeń neurorozwojowych. Absolwentka Neuronauki i Psychologii Zdrowia Psychicznego (King’s College London). Aktywna członkini British Neuroscience Association i Federation of European Neuroscience Societies. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół roli czynników środowiskowych w rozwoju spektrum autyzmu (ASD) i zespołu nadbopudliwości ruchowej z deficytem uwagi (ADHD). Realizuje badania dotyczące interwencji wspierających zdrowie psychiczne dorosłych osób neuroatypowych. Wspiera organizacje w tworzeniu miejsc pracy przyjaznych mózgowi. Jej klientami są korporacje w sektorze finansowym, medialnym oraz IT. Praktyczną wiedzą dzieli się w swoim podcaście “Nietypowe umysły – rozmowy o neuroróżnorodności”.
Henrik Krogh Andersen
- Microsoft
Profesjonalista z 20-letnim doświadczeniem w zakresie aplikacji biznesowych Microsoft. Obecnie kieruje globalną sprzedażą aplikacji biznesowych SMB (Small and Medium Business) w ramach zespołu Tech for Social Impact w Microsoft. Henrik napędza go pasja pomagania organizacjom non-profit wykorzystać technologię w celu osiągania pozytywnego wpływu społecznego. Jako część zespołu Microsoft Tech for Social Impact, był świadkiem transformacyjnej mocy nowoczesnych rozwiązań w usprawnianiu operacji, poprawianiu procesów decyzyjnych i osiąganiu większego wpływu społecznego.
dr Katarzyna Kasia
- Szkło kontaktowe
Filozofka, publicystka. Stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej na Uniwersytecie w Princeton (USA). Pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich. Autorka esejów i książek, tłumaczka tekstów włoskich filozofów. Członkini grupy eksperckiej Team Europe. W telewizji TVN24 współprowadzi program Szkło kontaktowe. Jest gospodynią wtorkowych i czwartkowych poranków w Radiu Nowy Świat. Pisze felietony dla tygodnika Newsweek Polska, miesięcznika „Pani” oraz kwartalnika Polskiej Akademii Nauk „Academia”. W wydawnictwie Znak właśnie ukazała się książka jej i Grzegorza Markowskiego „7 życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei”.
dr Alek Tarkowski
- Open Future Foundation
Dyrektor Strategiczny w Open Future, doktor socjologii PAN. Współtwórca Creative Commons Polska (2005), założycil Centrum Cyfrowego (2010). Współprzewodniczący przeglądu z okazji 10. rocznicy Deklaracji Cape Town Open Education. Jeden z autorów Open Policy Index. Brał udział w opracowywaniu epodreczniki.pl. Członek rady doradczej fundacji Inspiring Girls Polska, współzałożyciel COMMUNIA, Europejskiego Stowarzyszenia na Rzecz Domeny Publicznej. Członek Rady Doradczej Prezesa Rady Ministrów Polski (2008-2011), współautor raportu strategicznego "Polska 2030" (2009). Absolwent Akademii Liderów Polski oraz Stypendysta Junior Fellow w McLuhan Program on Culture and Technology na Uniwersytecie w Toronto. Opublikował, wraz z Mirkem Filiciakiem, zbiór esejów pt. "Dwa zero. Alfabet nowej kultury i inne eseje". Od 2006 pisze na bloga"Polityki".
Zoe Amar
- Zoe Amar Digital
Zoe Amar jest powszechnie uważana za jednego z wiodących ekspertów ds. cyfrowych w sektorze charytatywnym. W 2013 roku założyła agencję cyfrową i przedsiębiorstwo społeczne Zoe Amar Digital. Wśród ich klientów znaleźli się m.in. organizacje Sense, Królewski Kolegium Chirurgów oraz CALM. Oprócz pisania dla Third Sector na temat organizacji charytatywnych i problemów cyfrowych, Zoe i jej zespół tworzą coroczny barometr dotyczący wykorzystania technologii cyfrowych przez organizacje charytatywne w całym Zjednoczonym Królestwie, The Charity Digital Skills Report. Opracowała również Checklistę Sztucznej Inteligencji dla Trustów Charytatywnych i Liderów. Zoe jest Założycielką i Przewodniczącą Kodeksu Postępowania Cyfrowego dla Organizacji Charytatywnych oraz współzałożycielką nagród Social CEOs.
Cezary Jaroni
Pracuje w Google jako Marketing Manager, gdzie odpowiada za prowadzenie globalnej inicjatywy Grow with Google w Polsce. W ostatnich 5 latach tworzył i zarządzał programami rozwojowymi: "Umiejętności Jutra", "Projektanci Innowacji" czy "Rozwiń Karierę z Google Cloud", które pomogły ponad 20 tysiącom osób w rozwoju ich kariery, firm oraz znalezieniu nowej pracy dzięki zdobyciu nowych kompetencji cyfrowych z obszarów: digital marketing, cloud computing oraz creative problem solving. Przeprowadził ponad 20 warsztatów z Design Thinking & Ideation pomagając NGOs, firmom oraz studentom generować pomysły na nowe inicjatywy, usprawniać istniejące produkty i programy. Cezary odpowiadał również za wprowadzenie do Polski Gemini czyli konwersacyjnej AI od Google.
Agnieszka Halicka
- Canva
Nauczycielka bibliotekarka, trenerka edukacyjna, twórczyni marki EduTriki, certyfikowana edukatorka Google, Microsoft Innovative Educator Expert, Microsoft Innovative Educator Fellow, członek Rady Grupy AI, Ambasadorka Genially, Wakeleta, Canvy, Microsoft Flip, EduKleks, Korbo, Zosi - małej nauczycielki, SMART Technologies i EkoEksperymentarium, inicjatorka oddolnej grupy “Laboratoria Przyszłości w praktyce”, wpisana na Listę 100 w roku 2020, 2021 i 2022, wpisana na Honorową Listę 100, nominowana do tytułu Nauczyciel Roku 2021
prof. dr hab. Grzegorz Mazurek
- Akademia Leona Koźmińskiego
Rektor Akademii Leona Koźmińskiego – wiodącej szkoły biznesu regionu Europy Środkowo-Wschodniej i profesor tytularny specjalizującym się w tematyce strategii transformacji cyfrowej organizacji, e-handlu oraz e-marketingu. Szczególnie interesuje się zmianami, jakie procesy digitalizacji wywołują w sektorze szkolnictwa wyższego. Jest również Dyrektorem Centrum Badań Transformacji Cyfrowej – CYBERMAN, członkiem Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP, członkiem EFMD Advisory Board dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej Forum. Od 2020 roku pełni funkcję Prezydenta International Advisory Board francuskiej uczelni ISC Paris. W latach 2016-18 był członkiem Rady ds. Cyfryzacji przy Minister Cyfryzacji.
- Kształtowanie nawyków budujących efektywność
- Automatyzacja rutynowych działań
- Nowe kompetencje cyfrowe w pracy z AI
- Prywatność i cyberbezpieczeństwo w czasach AI
- Ekonomia czasu i uwagi
- Zarządzanie zespołem w czasie zmian
- Super-zespoły: sztuczna inteligencja jako element grupy
- Produktywność zespołu vs. automatyzacja
- Budowa kultury AI
- Inkluzywne przemiany cyfrowe w organizacji
- Efektywne wykorzystanie technologii
- Sztuczna inteligencja w codziennej pracy
- Dobór i selekcja narzędzi przyspieszających działania
- Wykorzystanie danych w efektywnej pracy
- Zielone technologie –społeczeństwo i środowisko
w Warszawie!
Sektor 3.0 łączy kreatywnych i urzekających mówców z całego świata. Liderzy w swoich szanowanych dziedzinach prezentują istotne i pobudzające do myślenia tematy oraz angażują się do rozmowy przez cały czas trwania festiwalu. Organizatorzy wydarzenia reprezentują najwyższy poziom: umożliwiają prelegentom i gościom spotkanie na globalnej scenie i dzielenie się pomysłami na zdrowszą planetę i lepszy świat dla nas wszystkich.
Zespół Festiwalu Sektor 3.0 dokłada wszelkich starań, aby mówcy oraz treść merytoryczna wydarzenia były unikalne i różnorodne. To wyjątkowa szansa dla organizacji społecznych i liderów życia publicznego do wysłuchania wysokiej jakości wystąpień tematycznych z niezliczonych sektorów i regionów.
Festiwal Sektor 3.0 to fenomenalne doświadczenie, które bezpiecznie i efektywnie łączy uczestników online i offline. Prezentowane podczas wydarzenia tematy były inspirujące, użyteczne i zorientowane na działanie, zaś sama jego organizacja na najwyższym, światowym poziomie. Współpraca z organizatorami była przyjemnością którą chętnie bym powtórzył i polecam to doświadczenie każdemu.
Sektor 3.0 łączy fascynujących ludzi z całego świata. Festiwal oferuje wiele różnych formatów interakcji pomiędzy prelegentami i uczestnikami. Miałam tą przyjemność być keynote speakerem w 2018 roku i nadal czerpię z moich doświadczeń z tamtego czasu. Dowiedziałam się wiele, od rzeczywistości wirtualnej w środowisku edukacyjnym po hodowlę wielbłądów w Somalii. Sektor 3.0 pomógł mi lepiej zrozumieć mój świat i, co bezcenne, stworzył trwałe przyjaźnie.