Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Poznaj Sektor 3.0

Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, które wspiera transformację cyfrową i wykorzystywanie nowych technologii w działaniach społecznie użytecznych. Jego realizację powierzono Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. 

Jaka jest nasza misja?

Wierzymy, że osobom aktywnie zaangażowanym społecznie potrzebne są różnorodne kompetencje i narzędzia cyfrowe. Dlatego naszym celem jest dostarczanie wysokiej jakości, przystępnej wiedzy o technologiach, aby osoby te działały skuteczniej i wdrażały pozytywne zmiany społeczne.

W sposób szczególny interesujemy się takimi obszarami, jak: komunikacja w Internecie, bezpieczeństwo w sieci, sztuczna inteligencja, higiena i dobrostan cyfrowy, krytyczne myślenie oraz weryfikacja informacji.

Jak działamy?

Od ponad dziesięciu lat śledzimy trendy, szkolimy, doradzamy, organizujemy inspirujące wydarzenia technologicznie i inwestujemy w ludzi, którzy chcą tworzyć nowe narzędzia IT. W ramach naszych działań współpracujemy z przedstawicielami firm technologicznych (w tym startupów), uczelni wyższych, organizacji społecznych oraz mediów. W 2018 roku zostaliśmy wyróżnionieni przez Komisję Europejską w ramach „European Digital Skills Award”!.

uczestników Festiwalu
0
użytkowników E-learningu
0
zespołów, które wzięły udział w inkubacji w ramach Funduszu
0
ZESPÓŁ

Współpraca

Redakcja Bloga

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
Sztuczna inteligencja (AI) może znacząco usprawnić działania poprzez automatyzację procesów
Wyróżnienie otrzymała Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Czternasta edycja Festiwalu Sektor 3.0 okazała się rekordową pod względem

Newsletter

Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.

Grupa na Facebooku

Zostań częścią społeczności liczącej prawie 1000 osób, zainteresowanych produktywnością, higieną cyfrową oraz organizacją pracy zdalnej.
Grupa Produktywność i higiena cyfrowa na Facebooku
WSPÓŁPRACUJ z NAMI
Proponujemy współpracę o charakterze merytorycznym, promocyjnym i technologicznym. To możliwość ekspozycji Twojego produktu, usługi czy projektu. 
Do każdej współpracy podchodzimy indywidualnie - na pewno znajdziemy wspólny język. Skontaktuj się z nami!
Współpracowaliśmy z:
Microsoft
Google
Ringier Axel Springer Polska
Centrum Nauki Kopernik
Intel
Orange
DELab UW
dr Dawid Szarański
Program Director

Doktor dyscypliny zarządzania i jakości. Dyrektor Projektów. Założyciel Programu Sektor 3.0 wyróżnionego przez Komisję Europejską. Ekspert z zakresu zarządzania projektami technologicznymi i transformacji cyfrowej. Od 16 lat związany z branżą technologiczną. Pracował min. dla centrów transferu innowacji czy parków technologicznych. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu transformacji cyfrowej, zarządzania technologiami, rozwoju kompetencji ICT. Posiada liczne certyfikaty branżowe m.in. Agile PM, PSMI, Change Management, ISO27001.

Paulina Cholewińska

Social Media Manager

Pomaga organizacjom w tworzeniu ich lepszego miejsca w internecie, a dużą część jej pracy stanowi kreacja i komunikacja marek na Instagramie. Z dumą wspiera #nonprofitPL w digitalu – tworzy z zespołem komunikację w internecie wydarzeń takich jak Pol’and’Rock Festival czy Festiwal Sektor 3.0, związana z Centrum Komunikacji Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ceni sobie interdyscyplinarne podejście do projektów i dążenie do spójności i szczerości w komunikacji. Z pasją śledzi twórczość reklamową i społecznie użyteczną kreatywność.

Jakub Gruszecki

PMO

PMO w zespole programu Sektor 3.0. Koordynuje sprawy formalne oraz administracyjne. Odpowiada również za prowadzenie wirtualnego biura dla zespołu osób, pracujących w różnych częściach Polski. Umiejętności zdobyte jako PMO wykorzystuję również jako Event Manager przy organizacji Festiwalu Sektor 3.0, gdzie sprawy administracyjne łączy z kwestiami technicznymi.

Filip Jędruch

Project Manager, Editor

Dziennikarz radiowy i specjalista ds. komunikacji oraz nowych technologii w organizacjach pozarządowych. Koordynator ogólnopolskiej sieci Mobilnych Doradców w Programie Sektor 3.0 (FRSI i PAFW). Fan opowiadania historii, lokalny animator kultury.

Paweł Nowak

Sektor 3.0

Od 2008 roku specjalizuje się w analizie, specyfikowaniu, badaniach i projektowaniu produktów i usług cyfrowych, od małych aplikacji mobilnych, po duże systemy informatyczne. Z jego usług korzystają start-upy, organizacje pozarządowe oraz dojrzałe firmy z Polski, Europy Zachodniej oraz Skandynawii. Od 2016 roku rozwija działalność badawczo-projektową pod marką „Nowy”. Wspólnie z zespołem doświadczonych specjalistów z obszaru badań społecznych, projektowania produktów i usług oraz informatyki, realizuje projekty systemów oraz aplikacji, jak również, prowadzi badania użyteczności oraz analizy istniejących systemów, w celu ich późniejszego usprawnienia. Pomysłodawca i główny koordynator konferencji WUD Silesia (World Usability Day Silesia), którą tworzy od 2010 roku.

Wiktoria Nycz

Marketing Manager

Marketing Manager w programie Sektor 3.0. Wcześniej zarządzała zespołem marketingowym oraz współpracą z partnerami w Wolves Summit, międzynarodowej konferencji dla startupów, inwestorów i korporacji zorientowanej na efektywny networking. Doświadczenie w branży komunikacyjnej zdobywała pracując w działach marketingu, agencjach marketingowych i PR, a także w ramach działalności w organizacjach pozarządowych. Pracowała z markami takimi, jak: Fundacja Peace Festival (Tauron Life Festival Oświęcim), Abyss Glass, Skydare, Grupa PGD (Ford), Veo Worldwide Services Polska. Absolwentka zarządzania oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz marketingu internetowego na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Marta Piechocka

Project Manager

Project Manager z wykształceniem socjologicznym, specjalizująca się w projektach o społecznym oddziaływaniu. Skupia się na zagadnieniach zmian klimatycznych, społeczności lokalnych, inkluzji cyfrowej oraz zastosowaniu technologii dla dobra społecznego. Zaangażowana jest w opracowywanie nowych podejść do budowania odporności klimatycznej w społecznościach lokalnych. Koordynuje projekty związane z transformacją cyfrową oraz wdrażaniem idei technologicznych dla dobra społecznego, takich jak „Kompetencje 3.0” i „Sektor 3.0”. W latach 2013-2020 współpracowała z Instytutem Adama Mickiewicza, gdzie przyczyniła się do strategii promocji polskiego dizajnu, architektury i grafiki na arenie międzynarodowej. Była odpowiedzialna za opracowywanie projektów międzynarodowych związanych z projektowaniem przestrzeni miejskich. Jej zainteresowania obejmują projektowanie zrównoważonych przestrzeni miejskich, tworzenie miejsc, promowanie mobilności pieszej i rowerowej, stymulowanie lokalnej gospodarki poprzez sektor kreatywnych branż oraz zwiększanie świadomości zmian klimatycznych poprzez działania kulturalne w obrębie miasta.

Monika Schmeichel-Zarzeczna

Training Program Manager

Trenerka, edukatorka, koordynatorka projektów. Obecnie Training Program Manager w Sektorze 3.0 i współwłaścicielka Dobrze w Kulturze. Przez 7 lat związana zawodowo z MBP w Lublinie. Zajmuje się prowadzeniem działań wykorzystujących nowe technologie w edukacji, pisaniem projektów oraz wspieraniem rozwoju osób z różnych grup wiekowych. Pełni funkcję wiceprezeski Stowarzyszenia LABiB, ambasadorki EPALE e-platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie. Stypendystka Ministra KiDN 2020 w kategorii zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury. Trzykrotnie wyróżniona przez SPROUC miejscem na liście 100 osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju kompetencji cyfrowych Polaków.

Michał Serwiński

Editor-in-Chief

Redaktor bloga Sektor 3.0. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca, od 12 lat zawodowo związany z trzecim sektorem. Doświadczenia zdobywał jako kierownik Działu Fundraisingu w Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i kierownik biura regionalnego Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH). Współtwórca i członek zarządu Stowarzyszenia wzmacniacz.org i agencji hellooctopus.org. Współpracuje i doradza organizacjom społecznym. 

Karolina Walecka

Project Manager

Koordynatorka Funduszu Sektor 3.0. Od 12 lat związana z trzecim sektorem. Od 2015 roku pracuje w programie Sektor 3.0 i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, gdzie skutecznie udaje jej się wspierać społeczności dzięki nowym technologiom. W FRSI realizuje także projekt z Good Things Foundation, gdzie pracuje nad narzędziem do badania i wzmacniania umiejętności cyfrowych organizacji pozarządowych w Polsce. Doświadczenie zdobywała realizując projekty społeczne w rodzinnym Stoczku Łukowskim, gdzie wraz z przyjaciółmi założyła stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej.

Joanna Wcisło

Project Manager

W Sektorze czuwa nad merytoryczną stroną Festiwalu Sektor 3.0 i rozwija produkty cyfrowe. Z wykształcenia socjolożka, specjalistka od marketingu medialnego i architektury informacji. Łączy ludzi i pomysły. Wierzy, że najciekawsze rzeczy wydarzają się na styku. Fanka kindla, podcastów i pytania dlaczego?

Wojciech Wilk

Data Scientist

Z wykształcenia socjolog i psycholog, a z zawodu badacz jakościowy i ilościowy oraz facylitator. Zarówno realizację badań, jak i prowadzenie efektywnych spotkań łączy konieczność szybkiego przetwarzania i klarownego strukturyzowania dużych ilości informacji. I to właśnie w swojej pracy lubi najbardziej – moment wydobywania spójnego, uporządkowanego obrazu z chaosu i natłoku danych.

Katarzyna Drożdżal

Sektor 3.0

Badaczka i projektantka. Zarządza agencją badawczą Selkie, której jest współzałożycielką. Od 2007 roku zajmuje się badaniami, od 2014 roku koncentruje się na projektach związanych z tworzeniem i rozwojem produktów cyfrowych. Współorganizuję międzynarodową konferencję World Usability Day Silesia. Jest wykładowczynią na studiach podyplomowych User Experience Design (Uniwersytet SWPS) oraz E-marketing (WSE / Uniwersytet SWPS). Pasjonuje się cyberpsychologią, psychologią narracyjna, psychologią osobowości i psychologią społeczną. W swoich badaniach szczególną uwagę poświęca kierunkom związanym z procesami samoregulacji użytkowników produktów cyfrowych. 

Marcin Gołąbek

Konsultant ds. marketingu internetowego. Certyfikowany specjalista w zakresie tworzenia strategii. Współtwórca agencji hello octopus. Ceni współpracę z organizacjami społecznymi i posiada bogate doświadczenie w tym zakresie. Od ponad 10 lat prowadzi szkolenia, doradza, tworzy plany i strategie, a także realizuje działania marketingowe oraz reklamowe dla klientów ze wszystkich sektorów (start’upy, biznes, uczelnie wyższe, organizacje społeczne). Współpracował z dużymi ogólnopolskimi i regionalnymi organizacjami, m.in. FRSI, Stowarzyszenie Klon/Jawor, OPUS, Fundacja Tesco, Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz małymi lokalnymi organizacjami z całej Polski.

Agnieszka Góra-Reńska

Producentka i organizatorka wydarzeń, właścicielka firmy Monomo. 

Agata Nowak

Sektor 3.0

Artystka i badaczka doświadczeń użytkowników. Trenerka, wykładowczyni, ekspertka User Experience na Uniwersytecie SWPS w Katowicach (kierunek UX Design). Od 2011 roku kierowniczka artystyczna i jedna z głównych koordynatorek międzynarodowego wydarzenia edukacyjnego WUD Silesia. Ukończyła psychologię oraz transdyscyplinarne studia artystyczne w Wyższej Szkole Sztuki i Designu w Genewie. Współtwórczyni i liderka wielu projektów partycypacyjnych realizowanych przy współpracy z organizacjami pozarządowymi na Śląsku. Swoje poszukiwania projektowe i artystyczne rozwija poruszając się pomiędzy metodyką projektowania spekulatywnego, psychoanalizą a nurtem głębokiej ekologii. Rozwija swoją twórczość rzeźbiarską i ceramiczną pod nazwą MORFIKA. @morfika_ceramika

Monika Podyma-Rabiega

Reporter telewizyjny, wydawca, prezenter radiowy i telewizyjny, producent wykonawczy i manager. Przygodę z dziennikarstwem zaczęła dekadę temu. Była reporterem telewizyjnym, wydawcą, prezenterem radiowym i telewizyjnym, producentem wykonawczym i managerem. Relacjonowała m.in. Igrzyska Olimpijskie, Katastrofę Smoleńską, z Parlamentu Europejskiego w Strassburgu a także Brukseli, z MTV Awards oraz wielokrotnie z Konkursu Piosenki Eurowizji. Miała też swój program TV, w którym gościła znamienite postaci ze środowisk politycznych i kulturalnych. Od 7 lat próbuje wdrażać najefektywniej reklamę natywną do swoich realizacji video, a od ponad roku również podcastów. Ukończyła Danish School of Journalism, Szkołę Filmową w Łodzi, a także odbyła szkolenie w pierwszej na świecie 24-h TV – CNN.

Marcin Wiśniewski

Executive Managing Director w IT4us, wspiera systemy IT i ICT w całej Fundacji.

Paweł Wołochowicz

Swoje pierwsze komputerowe pasje i późniejsze zawodowe umiejętności zapoczątkował w 1995 roku. Podczas wielu tysięcy godzin spotkań online i offline przeszkolił niezliczoną ilość osób z zakresu bezpieczeństwa, obsługi systemów, grafiki, tworzenia stron www, podstaw kodowania. Uświadamia starsze jak i młodsze pokolenie, w tym osoby nietechniczne na temat zagrożeń i ułatwień w sieci, z uwzględnieniem nowych technologii. Prowadzi nieprzerwanie od 2012 roku własną firmę. Swoją działalność aktualnie skupia na bezpieczeństwie w organizacjach oraz ulepszaniu i zarządzaniu ich systemami CMS. Prywatnie mieszanka geeka i fana sztuki.

Jacek Zamecki

Grafik komputerowy, absolwent sztuki nowych mediów. Od 10 lat działa nad tym, aby komunikaty, z którymi się spotykamy były zarówno zacne jak i czytelne.  Współpracował przy wielu kampaniach i działaniach społecznych dla trzeciego sektora, jak i instytucji publicznych. W wolnym czasie odpoczywa od ekranu i ładuje akumulatory w naturze.

Sabina Dziuba

Marketerka, pasjonatka mediów społecznościowych, od lat współpracuje z NGO oraz podmiotami komercyjnymi. Prywatnie miłośniczka czytania książek i entuzjastka dietetyki.

Marzena Kacprowicz

Z wykształcenia polityk społeczny, z pasji – promotorka kreatywnego korzystania z Internetu. Na co dzień pracuje jako programistka, a po godzinach wspiera organizacje społeczne w wykorzystywaniu nowych technologii w działaniach społecznych. Z sektorem NGO związana od ponad 10 lat. Pomysłodawczyni TuDu.org.pl – pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora oraz LeverBasic.pl – testu kompetencji miękkich. Do 2020 r. koordynatorka Programu E-wolontariatu w Fundacji Dobra Sieć i portalu E-wolontariat.pl. W wolnych chwilach na ZrobTowInternecie.pl opowiada, w jaki sposób Internet może ułatwiać codzienne życie.

Aga Kozak

Dziennikarka (przez lata pracowała w Gazecie Wyborczej i gazeta.pl), podcasterka (współprowadzi takie podcasty jak „Sharing is caring”, „Femitalk” i „ Podcast Intymny” – podcasty o dobrym, świadomym życiu i roli kobiet w społeczeństwie) aż w końcu trenerka, coach i wykładowczyni.

Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz

Z wykształcenia socjolożka, od 8 lat związana z trzecim sektorem, a wcześniej z branżą badawczą. Była prezeską Fundacji BNP Paribas, członkinią zarządu Forum Darczyńców w Polsce oraz prowadziła fundraising w ogólnopolskim Programie Projektor. Obecnie odpowiada za pozyskiwanie funduszy w Forum Dialogu. Wspiera też inne organizacje w zakresie fundraisingu i relacji z biznesem. Prowadzi bloga Czule czuję – przestrzeń poświęconą budowaniu czułości dla siebie i oswajaniu tematyki zdrowia psychicznego.

Elżbieta Piech

Absolwentka socjologii i marketingu internetowego. Pracowała jako PR’owiec oraz content manager. Obecnie jest web developerem i nie wyobraża sobie innej pracy, która może dawać tak dużo satysfakcji. Po godzinach działa w wzmacniacz.org i Women in Technology Poland. W wolnym czasie tworzy projekt #dobratechnologia, w którym łączy programowanie z marketingiem i działalnością społeczną.

Mirella Panek-Owsiańska

Od ponad 20 lat działa na styku sektorów pozarządowego, publicznego, biznesowego i akademickiego. Ekspertka CSR, komunikacji społecznej i fundraisingu. Autorka artykułów prasowych, wykładowczyni, mentorka i trenerka. Jedna z założycielek fundacji Kosmos dla Dziewczynek, absolwentka i członkini zarządu Szkoły Liderów, wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, była rzeczniczka prasowa Amnesty International. Inicjatorka wielu grup i projektów dla kobiet. Uwielbia nowe technologie.

Bartłomiej Polakowski

Od ponad 10 lat związany z branżą e-learningową. Lider zespołów zajmujących się wdrażaniem efektywnych rozwiązań z zakresu zdalnej edukacji, performance support, grywalizacji, blended learning, konsultant, wykładowca i prezenter e-learningowy. W PwC odpowiedzialny za implementację, utrzymanie i rozwój nowych technologii edukacyjnych. Autor bloga https://bartekpolakowski.wordpress.com i strony https://www.facebook.com/korpoelearning/. Nieustający promotor i wojownik w obronie dobrego imienia e-learning’u na LinkedIn i Facebook’u:) Prywatnie crossfitter i boardgame geek.

Małgorzata Rodak

Redaktorka

Od 10 lat związana z trzecim sektorem jako wolontariusz i pracownik fundacji i stowarzyszeń. Jej pasją jest wszystko, co związane ze słowem pisanym. Doświadczenie zdobywała w gazecie codziennej i mediach internetowych. Dziś wspiera organizacje pozarządowe w obszarach takich jak komunikacja, budowanie relacji z darczyńcami i marketing internetowy.

Alicja Sadowska

Redaktorka

Młoda twórczyni, fotografuje, nagrywa relacje filmowe, projektuje graficznie. Działa w 3 sektorze wpierając kreatywnie organizacje pozarządowe. W fundacji TEAM Teatrikon pracuje przy projektach ogólnopolskich i międzynarodowych. Aktualnie studiuje design w School of Form na Uniwersytecie SWPS. Jest stypendystką stowarzyszenia „Talenty”. Wolny czas spędza na podróżowaniu, tańcu i gotowaniu.

Kamil Śliwowski

Redaktor

Trener i animator, specjalizuje się w wykorzystaniu nowych technologii i otwartych zasobów w edukacji. Na co dzień wicedyrektor programu edukacyjnego Centralnego Domu Technologii oraz ekspert edukacji cyfrowej w Fundacji Szkoła z Klasą. Bloguje na otwartezasoby.pl

Anna Wróblewska-Zawadzka

Redaktorka

Pomaga rozwijać kompetencje cyfrowe, prowadzi szkolenia, koordynuje projekty. Podpowiada jak bezpiecznie i skutecznie wykorzystywać potencjał nowych technologii w edukacji, kulturze, organizacjach społecznych oraz w życiu prywatnym. Prowadzi warsztaty w programach Fundacji Szkoła z Klasą i mentoring w kursach Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wspiera kadry kultury w ramach realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury projektu „Konwersja cyfrowa domów kultury”. W wolnych chwilach działa w Bydgoskiej Radzie ds. Równego Traktowania oraz w Antyprzemocowej Sieci Kobiet przy Fundacji Feminoteka.

Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: