Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
Poznaj Sektor 3.0

Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, które wspiera transformację cyfrową i wykorzystywanie nowych technologii w działaniach społecznie użytecznych. Jego realizację powierzono Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. 

Jaka jest nasza misja?

Wierzymy, że osobom aktywnie zaangażowanym społecznie potrzebne są różnorodne kompetencje i narzędzia cyfrowe. Dlatego naszym celem jest dostarczanie wysokiej jakości, przystępnej wiedzy o technologiach, aby osoby te działały skuteczniej i wdrażały pozytywne zmiany społeczne.

W sposób szczególny interesujemy się takimi obszarami, jak: komunikacja w Internecie, bezpieczeństwo w sieci, sztuczna inteligencja, higiena i dobrostan cyfrowy, krytyczne myślenie oraz weryfikacja informacji.

Jak działamy?

Od ponad dziesięciu lat śledzimy trendy, szkolimy, doradzamy, organizujemy inspirujące wydarzenia technologicznie i inwestujemy w ludzi, którzy chcą tworzyć nowe narzędzia IT. W ramach naszych działań współpracujemy z przedstawicielami firm technologicznych (w tym startupów), uczelni wyższych, organizacji społecznych oraz mediów. W 2018 roku zostaliśmy wyróżnionieni przez Komisję Europejską w ramach „European Digital Skills Award”!.

0
uczestników Festiwalu
0
użytkowników E-learningu
0
zespołów, które wzięły udział w inkubacji w ramach Funduszu
ZESPÓŁ

Współpraca

Redakcja Bloga

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

W miniony wtorek odbyło się ostatnie stacjonarne spotkanie z cyklu

Festiwal WUD Silesia 2024 „Miasto Wiedzy” odbył się w dniach

Format wideo zdominował media społecznościowe, dlatego istotne jest posiadanie umiejętności

Newsletter

Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.

Grupa na Facebooku

Zostań częścią społeczności liczącej prawie 1000 osób, zainteresowanych produktywnością, higieną cyfrową oraz organizacją pracy zdalnej.
WSPÓŁPRACUJ z NAMI
Proponujemy współpracę o charakterze merytorycznym, promocyjnym i technologicznym. To możliwość ekspozycji Twojego produktu, usługi czy projektu. 
Do każdej współpracy podchodzimy indywidualnie - na pewno znajdziemy wspólny język. Skontaktuj się z nami!
Współpracowaliśmy z:
dr Dawid Szarański
Program Director

Doktor dyscypliny zarządzania i jakości. Dyrektor Projektów. Założyciel Programu Sektor 3.0 wyróżnionego przez Komisję Europejską. Ekspert z zakresu zarządzania projektami technologicznymi i transformacji cyfrowej. Od 16 lat związany z branżą technologiczną. Pracował min. dla centrów transferu innowacji czy parków technologicznych. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu transformacji cyfrowej, zarządzania technologiami, rozwoju kompetencji ICT. Posiada liczne certyfikaty branżowe m.in. Agile PM, PSMI, Change Management, ISO27001.

Paulina Cholewińska

Social Media Manager

Pomaga organizacjom w tworzeniu ich lepszego miejsca w internecie, a dużą część jej pracy stanowi kreacja i komunikacja marek na Instagramie. Z dumą wspiera #nonprofitPL w digitalu – tworzy z zespołem komunikację w internecie wydarzeń takich jak Pol’and’Rock Festival czy Festiwal Sektor 3.0, związana z Centrum Komunikacji Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ceni sobie interdyscyplinarne podejście do projektów i dążenie do spójności i szczerości w komunikacji. Z pasją śledzi twórczość reklamową i społecznie użyteczną kreatywność.

Jakub Gruszecki

PMO

PMO w zespole programu Sektor 3.0. Koordynuje sprawy formalne oraz administracyjne. Odpowiada również za prowadzenie wirtualnego biura dla zespołu osób, pracujących w różnych częściach Polski. Umiejętności zdobyte jako PMO wykorzystuję również jako Event Manager przy organizacji Festiwalu Sektor 3.0, gdzie sprawy administracyjne łączy z kwestiami technicznymi.

Filip Jędruch

Project Manager, Editor

Dziennikarz radiowy i specjalista ds. komunikacji oraz nowych technologii w organizacjach pozarządowych. Koordynator ogólnopolskiej sieci Mobilnych Doradców w Programie Sektor 3.0 (FRSI i PAFW). Fan opowiadania historii, lokalny animator kultury.

Paweł Nowak

Sektor 3.0

Od 2008 roku specjalizuje się w analizie, specyfikowaniu, badaniach i projektowaniu produktów i usług cyfrowych, od małych aplikacji mobilnych, po duże systemy informatyczne. Z jego usług korzystają start-upy, organizacje pozarządowe oraz dojrzałe firmy z Polski, Europy Zachodniej oraz Skandynawii. Od 2016 roku rozwija działalność badawczo-projektową pod marką „Nowy”. Wspólnie z zespołem doświadczonych specjalistów z obszaru badań społecznych, projektowania produktów i usług oraz informatyki, realizuje projekty systemów oraz aplikacji, jak również, prowadzi badania użyteczności oraz analizy istniejących systemów, w celu ich późniejszego usprawnienia. Pomysłodawca i główny koordynator konferencji WUD Silesia (World Usability Day Silesia), którą tworzy od 2010 roku.

Wiktoria Nycz

Marketing Manager

Marketing Manager w programie Sektor 3.0. Wcześniej zarządzała zespołem marketingowym oraz współpracą z partnerami w Wolves Summit, międzynarodowej konferencji dla startupów, inwestorów i korporacji zorientowanej na efektywny networking. Doświadczenie w branży komunikacyjnej zdobywała pracując w działach marketingu, agencjach marketingowych i PR, a także w ramach działalności w organizacjach pozarządowych. Pracowała z markami takimi, jak: Fundacja Peace Festival (Tauron Life Festival Oświęcim), Abyss Glass, Skydare, Grupa PGD (Ford), Veo Worldwide Services Polska. Absolwentka zarządzania oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz marketingu internetowego na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Marta Piechocka

Project Manager

Project Manager z wykształceniem socjologicznym, specjalizująca się w projektach o społecznym oddziaływaniu. Skupia się na zagadnieniach zmian klimatycznych, społeczności lokalnych, inkluzji cyfrowej oraz zastosowaniu technologii dla dobra społecznego. Zaangażowana jest w opracowywanie nowych podejść do budowania odporności klimatycznej w społecznościach lokalnych. Koordynuje projekty związane z transformacją cyfrową oraz wdrażaniem idei technologicznych dla dobra społecznego, takich jak „Kompetencje 3.0” i „Sektor 3.0”. W latach 2013-2020 współpracowała z Instytutem Adama Mickiewicza, gdzie przyczyniła się do strategii promocji polskiego dizajnu, architektury i grafiki na arenie międzynarodowej. Była odpowiedzialna za opracowywanie projektów międzynarodowych związanych z projektowaniem przestrzeni miejskich. Jej zainteresowania obejmują projektowanie zrównoważonych przestrzeni miejskich, tworzenie miejsc, promowanie mobilności pieszej i rowerowej, stymulowanie lokalnej gospodarki poprzez sektor kreatywnych branż oraz zwiększanie świadomości zmian klimatycznych poprzez działania kulturalne w obrębie miasta.

Monika Schmeichel-Zarzeczna

Training Program Manager

Trenerka, edukatorka, koordynatorka projektów. Obecnie Training Program Manager w Sektorze 3.0 i współwłaścicielka Dobrze w Kulturze. Przez 7 lat związana zawodowo z MBP w Lublinie. Zajmuje się prowadzeniem działań wykorzystujących nowe technologie w edukacji, pisaniem projektów oraz wspieraniem rozwoju osób z różnych grup wiekowych. Pełni funkcję wiceprezeski Stowarzyszenia LABiB, ambasadorki EPALE e-platformy na rzecz uczenia się dorosłych w Europie. Stypendystka Ministra KiDN 2020 w kategorii zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury. Trzykrotnie wyróżniona przez SPROUC miejscem na liście 100 osób, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju kompetencji cyfrowych Polaków.

Michał Serwiński

Editor-in-Chief

Redaktor bloga Sektor 3.0. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca, od 12 lat zawodowo związany z trzecim sektorem. Doświadczenia zdobywał jako kierownik Działu Fundraisingu w Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i kierownik biura regionalnego Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH). Współtwórca i członek zarządu Stowarzyszenia wzmacniacz.org i agencji hellooctopus.org. Współpracuje i doradza organizacjom społecznym. 

Karolina Walecka

Project Manager

Koordynatorka Funduszu Sektor 3.0. Od 12 lat związana z trzecim sektorem. Od 2015 roku pracuje w programie Sektor 3.0 i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, gdzie skutecznie udaje jej się wspierać społeczności dzięki nowym technologiom. W FRSI realizuje także projekt z Good Things Foundation, gdzie pracuje nad narzędziem do badania i wzmacniania umiejętności cyfrowych organizacji pozarządowych w Polsce. Doświadczenie zdobywała realizując projekty społeczne w rodzinnym Stoczku Łukowskim, gdzie wraz z przyjaciółmi założyła stowarzyszenie Inkubator Kreatywności Społecznej.

Joanna Wcisło

Project Manager

W Sektorze czuwa nad merytoryczną stroną Festiwalu Sektor 3.0 i rozwija produkty cyfrowe. Z wykształcenia socjolożka, specjalistka od marketingu medialnego i architektury informacji. Łączy ludzi i pomysły. Wierzy, że najciekawsze rzeczy wydarzają się na styku. Fanka kindla, podcastów i pytania dlaczego?

Katarzyna Drożdżal

Sektor 3.0

Badaczka i projektantka. Zarządza agencją badawczą Selkie, której jest współzałożycielką. Od 2007 roku zajmuje się badaniami, od 2014 roku koncentruje się na projektach związanych z tworzeniem i rozwojem produktów cyfrowych. Współorganizuję międzynarodową konferencję World Usability Day Silesia. Jest wykładowczynią na studiach podyplomowych User Experience Design (Uniwersytet SWPS) oraz E-marketing (WSE / Uniwersytet SWPS). Pasjonuje się cyberpsychologią, psychologią narracyjna, psychologią osobowości i psychologią społeczną. W swoich badaniach szczególną uwagę poświęca kierunkom związanym z procesami samoregulacji użytkowników produktów cyfrowych. 

Marcin Gołąbek

Konsultant ds. marketingu internetowego. Certyfikowany specjalista w zakresie tworzenia strategii. Współtwórca agencji hello octopus. Ceni współpracę z organizacjami społecznymi i posiada bogate doświadczenie w tym zakresie. Od ponad 10 lat prowadzi szkolenia, doradza, tworzy plany i strategie, a także realizuje działania marketingowe oraz reklamowe dla klientów ze wszystkich sektorów (start’upy, biznes, uczelnie wyższe, organizacje społeczne). Współpracował z dużymi ogólnopolskimi i regionalnymi organizacjami, m.in. FRSI, Stowarzyszenie Klon/Jawor, OPUS, Fundacja Tesco, Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży oraz małymi lokalnymi organizacjami z całej Polski.

Agnieszka Góra-Reńska

Producentka i organizatorka wydarzeń, właścicielka firmy Monomo. 

Agata Nowak

Sektor 3.0

Artystka i badaczka doświadczeń użytkowników. Trenerka, wykładowczyni, ekspertka User Experience na Uniwersytecie SWPS w Katowicach (kierunek UX Design). Od 2011 roku kierowniczka artystyczna i jedna z głównych koordynatorek międzynarodowego wydarzenia edukacyjnego WUD Silesia. Ukończyła psychologię oraz transdyscyplinarne studia artystyczne w Wyższej Szkole Sztuki i Designu w Genewie. Współtwórczyni i liderka wielu projektów partycypacyjnych realizowanych przy współpracy z organizacjami pozarządowymi na Śląsku. Swoje poszukiwania projektowe i artystyczne rozwija poruszając się pomiędzy metodyką projektowania spekulatywnego, psychoanalizą a nurtem głębokiej ekologii. Rozwija swoją twórczość rzeźbiarską i ceramiczną pod nazwą MORFIKA. @morfika_ceramika

Monika Podyma-Rabiega

Reporter telewizyjny, wydawca, prezenter radiowy i telewizyjny, producent wykonawczy i manager. Przygodę z dziennikarstwem zaczęła dekadę temu. Była reporterem telewizyjnym, wydawcą, prezenterem radiowym i telewizyjnym, producentem wykonawczym i managerem. Relacjonowała m.in. Igrzyska Olimpijskie, Katastrofę Smoleńską, z Parlamentu Europejskiego w Strassburgu a także Brukseli, z MTV Awards oraz wielokrotnie z Konkursu Piosenki Eurowizji. Miała też swój program TV, w którym gościła znamienite postaci ze środowisk politycznych i kulturalnych. Od 7 lat próbuje wdrażać najefektywniej reklamę natywną do swoich realizacji video, a od ponad roku również podcastów. Ukończyła Danish School of Journalism, Szkołę Filmową w Łodzi, a także odbyła szkolenie w pierwszej na świecie 24-h TV – CNN.

Marcin Wiśniewski

Executive Managing Director w IT4us, wspiera systemy IT i ICT w całej Fundacji.

Paweł Wołochowicz

Swoje pierwsze komputerowe pasje i późniejsze zawodowe umiejętności zapoczątkował w 1995 roku. Podczas wielu tysięcy godzin spotkań online i offline przeszkolił niezliczoną ilość osób z zakresu bezpieczeństwa, obsługi systemów, grafiki, tworzenia stron www, podstaw kodowania. Uświadamia starsze jak i młodsze pokolenie, w tym osoby nietechniczne na temat zagrożeń i ułatwień w sieci, z uwzględnieniem nowych technologii. Prowadzi nieprzerwanie od 2012 roku własną firmę. Swoją działalność aktualnie skupia na bezpieczeństwie w organizacjach oraz ulepszaniu i zarządzaniu ich systemami CMS. Prywatnie mieszanka geeka i fana sztuki.

Jacek Zamecki

Grafik komputerowy, absolwent sztuki nowych mediów. Od 10 lat działa nad tym, aby komunikaty, z którymi się spotykamy były zarówno zacne jak i czytelne.  Współpracował przy wielu kampaniach i działaniach społecznych dla trzeciego sektora, jak i instytucji publicznych. W wolnym czasie odpoczywa od ekranu i ładuje akumulatory w naturze.

Sabina Dziuba

Marketerka, pasjonatka mediów społecznościowych, od lat współpracuje z NGO oraz podmiotami komercyjnymi. Prywatnie miłośniczka czytania książek i entuzjastka dietetyki.

Marzena Kacprowicz

Z wykształcenia polityk społeczny, z pasji – promotorka kreatywnego korzystania z Internetu. Na co dzień pracuje jako programistka, a po godzinach wspiera organizacje społeczne w wykorzystywaniu nowych technologii w działaniach społecznych. Z sektorem NGO związana od ponad 10 lat. Pomysłodawczyni TuDu.org.pl – pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora oraz LeverBasic.pl – testu kompetencji miękkich. Do 2020 r. koordynatorka Programu E-wolontariatu w Fundacji Dobra Sieć i portalu E-wolontariat.pl. W wolnych chwilach na ZrobTowInternecie.pl opowiada, w jaki sposób Internet może ułatwiać codzienne życie.

Aga Kozak

Dziennikarka (przez lata pracowała w Gazecie Wyborczej i gazeta.pl), podcasterka (współprowadzi takie podcasty jak „Sharing is caring”, „Femitalk” i „ Podcast Intymny” – podcasty o dobrym, świadomym życiu i roli kobiet w społeczeństwie) aż w końcu trenerka, coach i wykładowczyni.

Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz

Z wykształcenia socjolożka, od 8 lat związana z trzecim sektorem, a wcześniej z branżą badawczą. Była prezeską Fundacji BNP Paribas, członkinią zarządu Forum Darczyńców w Polsce oraz prowadziła fundraising w ogólnopolskim Programie Projektor. Obecnie odpowiada za pozyskiwanie funduszy w Forum Dialogu. Wspiera też inne organizacje w zakresie fundraisingu i relacji z biznesem. Prowadzi bloga Czule czuję – przestrzeń poświęconą budowaniu czułości dla siebie i oswajaniu tematyki zdrowia psychicznego.

Elżbieta Piech

Absolwentka socjologii i marketingu internetowego. Pracowała jako PR’owiec oraz content manager. Obecnie jest web developerem i nie wyobraża sobie innej pracy, która może dawać tak dużo satysfakcji. Po godzinach działa w wzmacniacz.org i Women in Technology Poland. W wolnym czasie tworzy projekt #dobratechnologia, w którym łączy programowanie z marketingiem i działalnością społeczną.

Mirella Panek-Owsiańska

Od ponad 20 lat działa na styku sektorów pozarządowego, publicznego, biznesowego i akademickiego. Ekspertka CSR, komunikacji społecznej i fundraisingu. Autorka artykułów prasowych, wykładowczyni, mentorka i trenerka. Jedna z założycielek fundacji Kosmos dla Dziewczynek, absolwentka i członkini zarządu Szkoły Liderów, wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, była rzeczniczka prasowa Amnesty International. Inicjatorka wielu grup i projektów dla kobiet. Uwielbia nowe technologie.

Bartłomiej Polakowski

Od ponad 10 lat związany z branżą e-learningową. Lider zespołów zajmujących się wdrażaniem efektywnych rozwiązań z zakresu zdalnej edukacji, performance support, grywalizacji, blended learning, konsultant, wykładowca i prezenter e-learningowy. W PwC odpowiedzialny za implementację, utrzymanie i rozwój nowych technologii edukacyjnych. Autor bloga https://bartekpolakowski.wordpress.com i strony https://www.facebook.com/korpoelearning/. Nieustający promotor i wojownik w obronie dobrego imienia e-learning’u na LinkedIn i Facebook’u:) Prywatnie crossfitter i boardgame geek.

Małgorzata Rodak

Redaktorka

Od 10 lat związana z trzecim sektorem jako wolontariusz i pracownik fundacji i stowarzyszeń. Jej pasją jest wszystko, co związane ze słowem pisanym. Doświadczenie zdobywała w gazecie codziennej i mediach internetowych. Dziś wspiera organizacje pozarządowe w obszarach takich jak komunikacja, budowanie relacji z darczyńcami i marketing internetowy.

Alicja Sadowska

Redaktorka

Młoda twórczyni, fotografuje, nagrywa relacje filmowe, projektuje graficznie. Działa w 3 sektorze wpierając kreatywnie organizacje pozarządowe. W fundacji TEAM Teatrikon pracuje przy projektach ogólnopolskich i międzynarodowych. Aktualnie studiuje design w School of Form na Uniwersytecie SWPS. Jest stypendystką stowarzyszenia „Talenty”. Wolny czas spędza na podróżowaniu, tańcu i gotowaniu.

Kamil Śliwowski

Redaktor

Trener i animator, specjalizuje się w wykorzystaniu nowych technologii i otwartych zasobów w edukacji. Na co dzień wicedyrektor programu edukacyjnego Centralnego Domu Technologii oraz ekspert edukacji cyfrowej w Fundacji Szkoła z Klasą. Bloguje na otwartezasoby.pl

Anna Wróblewska-Zawadzka

Redaktorka

Pomaga rozwijać kompetencje cyfrowe, prowadzi szkolenia, koordynuje projekty. Podpowiada jak bezpiecznie i skutecznie wykorzystywać potencjał nowych technologii w edukacji, kulturze, organizacjach społecznych oraz w życiu prywatnym. Prowadzi warsztaty w programach Fundacji Szkoła z Klasą i mentoring w kursach Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wspiera kadry kultury w ramach realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury projektu „Konwersja cyfrowa domów kultury”. W wolnych chwilach działa w Bydgoskiej Radzie ds. Równego Traktowania oraz w Antyprzemocowej Sieci Kobiet przy Fundacji Feminoteka.

Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.