Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

6 sposobów na ułatwienie sobie pracy – poleca ekipa Sektor 3.0

Twarze_blog-sektor30-cover-1920-1080
Czas zaoszczędzony w pracy każdy i każda z nas pożytkuje inaczej, ale wszyscy chcielibyśmy mieć go jeszcze więcej. W zespole Sektora 3.0 chętnie dzielimy się sposobami na to, jak ułatwić i usprawnić sobie wykonywanie zadań, nie tylko zdalnie. Oto sześć porad i narzędzi, które mogą przydać się i Tobie!
Spis treści

Czas zaoszczędzony w pracy każdy i każda z nas pożytkuje inaczej, ale wszyscy chcielibyśmy mieć go jeszcze więcej. W zespole Sektora 3.0 chętnie dzielimy się sposobami na to, jak ułatwić i usprawnić sobie wykonywanie zadań, nie tylko zdalnie. Oto sześć porad i narzędzi, które mogą przydać się i Tobie!

Z nagrania Live Sektor 3.0, które odbyło 18 sierpnia się możesz dowiedzieć się:

  • 02:37 Jak szybko nagrywać instrukcje i wideo wiadomości do zespołu dzięki Loom?
  • 06:15 Jak sprawnie łączyć podczas warsztatów i projektów zdalnych Slacka z Zoomem i Miro?
  • 16:42 Jak łatwo rozpocząć w organizacji cyfrowy obieg dokumentów?
  • 27:47 Jak wykorzystać maksymalnie możliwości Asany do tego, aby prowadzić w niej projekty i oszczędzać czas na powtarzalne zadania?
  • 42:15 Do czego służy Google Tag Manager i dlaczego organizacje powinny się nim zainteresować?
  • 49:05 Jak w mobilnej pracy poradzić sobie z komunikacją z zespołem i kilkoma adresami mailowymi równocześnie?

Kamil Śliwowski, redaktor bloga – Loom

Wideo potrafi przekazać więcej treści niż obrazek czy tekst. Zwłaszcza wtedy, kiedy chcemy stworzyć dla kogoś instrukcję lub opowiedzieć o nowym pomyśle. Dlatego w pracy redaktorów Sektora przydaje się proste narzędzie do błyskawicznego nagrywania filmów lub screencastów (nagrań z ekranu komputera i kamery). Dzięki aplikacji Loom nagrania te automatycznie trafiają na nasze konto w sieci, z którego możemy je bardzo łatwo udostępniać współpracownikom i współpracowniczkom. Ci zaś mogą je komentować i odpowiadać na nie również w formie wideo. W redakcji bloga Sektora Loom zastępuje nam czasem nawet spotkania.

Monika Goszcz, koordynatorka Funduszu – Slack, Zoom i Miro

W organizacji i prowadzeniu spotkań Funduszu Sektora 3.0, który koordynuje Monika, pomagają je te trzy narzędzia i kilka sprawdzonych, dobrych praktyk pracy z nimi. Na Slacku to m.in. tworzenie tzw. usergroups, czyli grup osób lub wszystkich członków zespołu. Dzięki stworzeniu grup możemy szybko je wywoływać lub powiadamiać bez wymieniania wszystkich osób. Druga to opcja Guest, czyli Gość i zapraszanie do wybranych kanałów Waszej organizacji lub firmy osoby z zewnątrz np. trenera w projekcie, któremu nie chcecie pokazywać wszystkich Waszych dyskusji wewnętrznych, a tylko wybrane.

W najnowszej wersji aplikacji Zoom znajdzie przycisk Apps, a w nim m.in. opcję uruchomienia Miro bez konieczności udostępniania go z przeglądarki

W popularnym Zoomie Monika zdecydowanie rekomenduje Wam aplikację desktopową, która po niedawnej aktualizacji otrzymała nową zakładkę: Apps, czyli aplikacje. Dzięki niej możemy bardzo łatwo wywołać w Zoom np. wirtualną tablicę do współpracy Miro. Bądźcie jednak czujni i upewnijcie się, że taką nowinkę mogą uruchomić wszyscy uczestnicy i uczestniczki spotkania. Wymaga to, aby wszyscy korzystali ze zaktualizowanej wersji aplikacji.

Slack dostępny jest ze zniżką dla organizacji pozarządowych.

Jakub Gruszecki, specjalista programu – Autenti

O ileż łatwiej jest prowadzić administracyjnie działania w fundacji czy biurze, kiedy dokumenty można przesyłać i podpisywać cyfrowo! Świetnie wie to Jakub Gruszecki, specjalista programu w Sektorze, który poleca polskie rozwiązanie Autenti. To narzędzie pozwala na zdalne podpisywanie dokumentów elektronicznych bez konieczności posiadania przez wszystkich odbiorców podpisu kwalifikowanego czy profilu zaufanego. Dla osoby, która dokumenty tworzy i wysyła, Autenti jest proste w obsłudze niczym połączenie maila z dyskiem. Dodajemy dokumenty i osoby do książki adresowej, wybieramy, jaki rodzaj podpisu ma zostać złożony i jak ma być autoryzowany (mailem lub SMS-em). Organizacje pozarządowe mogą uzyskać profesjonalne konto, które nie posiada miesięcznego limitu umów, za symboliczną opłatą.

ZAPISZ SIĘ NA KURS: WIRTUALNE BIURO

Więcej o Autenti dowiecie się z wywiadu Michała Serwińskiego z Tomaszem Platą, CMO i Co-Founderem Autenti.

Program do tworzenia i podpisywania dokumentów cyfrowo Autenti. Od środka przypomina skrzynkę pocztową z dyskiem na dokumenty.

Wiktoria Nycz, koordynatorka marketingu – Asana

Choć z Asany Sektor 3.0 korzysta od lat to, jak zauważa Wiktora, ostatni rok przyspieszył rozwój tej aplikacji (dodano m.in. język polski). Zwiększyła się również intensywność korzystania z niej w naszym zespole. Aby ułatwić sobie pracę na tym narzędziu do zarządzania projektami i zadaniami warto pamiętać o ciekawych wbudowanych „trikach”. Są to między innymi zapamiętane wyszukiwania (saved searches), które pozwalają wracać lub tworzyć połączenie wyszukiwania w tekście z odpowiednimi filtrami. 

O tym, jak wykorzystujemy tagi, statusy i projekty w Asanie, aby ułatwić sobie i zewnętrznym współpracownikom wykorzystywanie informacji zebranych w tym narzędziu, przeczytasz więcej na naszym blogu.

Asana dostępna jest ze zniżką dla organizacji pozarządowych. 

Marcin Gołąbek, koordynator IT – Google Tag Manager

Nie ma dobrej wymówki dla organizacji pozarządowej, aby nie korzystać dziś z danych. Marcin poleca zapoznanie się z narzędziami towarzyszącymi popularnemu Google Analytics do mierzenia statystyk stron WWW. Google Tag Manager da wam jeszcze większy wgląd w to, co użytkownicy i użytkowniczki robią na naszej stronie. Dzięki temu możemy poprawiać i doskonalić stronę, ofertę czy wiadomości, które organizacja publikuje i promuje. Jak mówi Marcin, „bez konieczności grzebania w kodzie” możecie analizować, czy różne działania promocyjne na Waszej stronie działają, czy nie. 

W sieci znajdziecie masę porad i kursów na temat tych narzędzi m.in. kurs od Google oraz MeasureSchool.

Filip Jędruch, koordynator Mobilnych Doradców – Slack, Spark i Riverside.fm

Osobom, które jak Filip pracują poza biurem i często są w ruchu, zdecydowanie przydaje się „gadu-gadu na sterydach”, czyli Slack, zwłaszcza w wersji mobilnej. Komunikator ułatwia pozostawanie w kontakcie z zespołem (lub z kilkoma zespołami równocześnie). To, czym Slack odróżnia się od np. facebook’owego Messengera, to m.in. integracje z innymi narzędziami (np. aplikacjami do prowadzenia projektów takie jak Asana czy Trello) oraz możliwość zautomatyzowania drobnych czynności, takich jak tworzenie ankiet w celu znalezienia najlepszego terminu spotkania czy przypomnienia o spotkaniach.

Filip, który ma 7 adresów mailowych poleca również Spark, czyli inteligentnego klienta pocztowego, którego porządkowanie wiadomości z wielu skrzynek działa lepiej niż w Gmailu. Spark posiada wiele funkcji, które po prostu przyspiesza odpisywanie na maile i zarządzanie zadaniami, które z tego wynikają.

Na koniec Filip zdradza swoje najnowsze odkrycie – aplikację do bardzo wygodnego nagrywania podcastów lub zdalnych wywiadów audio: Riverside.fm.

Listę narzędzi opisanych powyżej stworzyliśmy również na Twitterze, gdzie możesz obserwować ich konta i śledzić najnowsze informacje np. o nowych funkcjach.

Przeczytaj także

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: