Ułatwienia dostępu

FESTIWAL

SEKTOR 3.0

17-18.05.2023

Prelegenci

Poznaj Prelegentów

Dominika Bettman

Dyrektor Generalna Microsoft w Polsce. Wcześniej CEO Siemens Sp. z o.o. Przedsiębiorczyni, orędowniczka nowych technologii i zrównoważonego biznesu. Propagatorka idei różnorodności i przywództwa włączającego. Autorka książki „Technologiczne magnolie”. Absolwentka Wydziału Handlu Zagranicznego SGH w Warszawie i Advanced Management Program IESE w Barcelonie.

Twórczyni i prezeska Fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa. Autorka książki “Wychowanie przy ekranie”. Pomysłodawczyni i współautorka pierwszego Ogólnopolskiego Badania Higieny Cyfrowej. Współautorka Kwestionariusza Samooceny Higieny Cyfrowej, narzędzia badawczo-edukacyjnego. Medioznawczyni, badaczka i działaczka społeczna. Ekspertka zespołu ds. edukacji Komitetu Dialogu Społecznego KIG. Członkini Rady Programowej Fundacji Orange. W poprzednich latach ekspertka Ministerstwa Cyfryzacji ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Internecie, członkini Parlamentarnego Zespołu ds. Cyberbezpieczeństwa Dzieci oraz wiceprezeska Fundacji Dbam o Mój Zasięg. Pierwszych kilkanaście lat związana zawodowo z firmami z branży internetu i nowych technologii. Autorka projektów edukacyjnych i naukowych oraz licznych publikacji z obszaru wpływu nowych technologii na społeczeństwo. Umieszczona na liście 100 Kobiet Roku 2022 przez magazyn Forbes Women.

Agnieszka Bilska

Superbelferka, laureatka konkursu dla nauczycieli języka angielskiego – Pearson ELT Teacher Award 2017, autorka publikacji i warsztatów dla nauczycieli, m.in. w projekcie „Lekcja: Enter”. Trenerka w programie Asy Internetu. Prowadzi na Facebooku fanpage „Gamifikacja Edu” poświęcony grom i gamifikacji w edukacji. Absolwentka kierunku User Experience Design na SWPS w Katowicach. Specjalistka do spraw marketingu w Future Processing Healthcare.

Aleksandra Bis

Współzałożycielka Dare IT – firmy wpływającej na biznes, która każdego roku pomaga setkom kobiet i przedstawicieli mniejszości w wejściu do branży technologicznej. Twórczyni programów nauczania opartych na doświadczeniu – koncepcji opracowanej we współpracy z Golub Capital Social Impact Lab Uniwersytetu Stanforda. Doradczyni Fundacji im. Stefana Batorego, której celem jest wspieranie rozwoju otwartego, demokratycznego społeczeństwa w Polsce za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych. Doktorantka w programie ICT & Psychology. Zaprojektowała ponad 30 produktów cyfrowych i jest zdecydowaną zwolenniczką technologii sprzyjających włączeniu społecznemu. Aktywnie dzieli się wiedzą, występując zarówno jako wykładowczyni, jak i prelegentka na konferencjach. Absolwentka między innymi EM Strasbourg Business School, SGH w Warszawie oraz Harvard Online Business School.

Prezeska Fundacji Zwolnieni z Teorii. Wielokrotnie nagradzana w konkursach, m.in w Forbes 30 under 30 Europe, finalistka Nagrody Polskiej Rady Biznesu im. Jana Wejcherta, absolwentka Szkoły Głównej Handlowej oraz Universität St. Gallen w Szwajcarii. Ukończyła elitarny program Leadership Academy for Poland. Wyróżniona przez Ashokę jako jedna z wiodących przedsiębiorczyń społecznych na świecie, tytułem Ashoka Fellow. Uznawana za jedną z najbardziej obiecujących kobiet biznesu działającą w branży edukacyjnej za co została wyróżniona w projekcie „Jutronauci” Gazety Wyborczej. Ekonomistka, specjalistka w zakresie rynku pracy, perspektyw zawodowych młodych ludzi oraz kobiet w biznesie.

Aleksandra Brzozowska

Z branżą digital związana od 16 lat, początkowo tworząc i rozwijając serwisy internetowe, m.in. Wprost.pl, Newsweek.pl, Forbes.pl.
Od 2012 na stanowiskach kierowniczych w obrębie obszarów komunikacji marketingowej, PR, zarządzania relacją z klientem, budowania strategii B2B na rynku mediów. Jako Head of Knowledge Network wspiera realizację strategii firmy Ringier Axel Springer Polska wdrażając programy wiedzowe podnoszące kwalifikacje pracowników i budujące przewagę konkurencyjną na rynku. Od kilku lat tworzy największy na rynku mediowym program edukacyjny „Impact Academy” oraz Akademię Dziennikarską wyspecjalizowaną w dedykowanych ścieżkach rozwojowych dla redakcji. Zasiada w Zarządzie Fundacji Digital Poland, gdzie odpowiada za współpracę międzynarodową.

dr Konrad Ciesiołkiewicz

Prezes Fundacji Orange i Przewodniczący Komitetu Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej.

Natalia Ćwik
Wikimedia Poland

Doświadczona menedżerka projektów, zespołów i organizacji, a także ds. zarządzania wiedzą. Studiowała językoznawstwo, zarządzanie oraz finanse i bankowość. Mentorka i założycielka startupów z dziedziny EduTech. Konsultantka narzędzi psychometrycznych, coach, trenerka. Autorka publikacji z dziedziny zarządzania w organizacjach pozarządowych, budowania relacji z biznesem, zrównoważonego rozwoju i innowacji. Zrealizowała liczne projekty edukacyjne, w Polsce i za granicą (m.in. w Afryce), włączając się w działania na rzecz równego dostępu do wiedzy. Wyróżniona tytułem Ambasadora Przedsiębiorczości Kobiet. Kultywuje interdyscyplinarność, stale poszukuje nowej wiedzy i doświadczeń z różnych dziedzin (muzyka, literatura, ekonomia, historia, zarządzanie, nowe technologie). Uwielbia pracę z ludźmi i dla ludzi.

Loes Damhof
UNESCO Chair, Hanzel University of Applied Sciences

Wykładowczyni Roku Szkolnictwa Wyższego w Holandii w 2016 roku. Prestiżową nagrodę Comenis Award postanowiła wykorzystać na rozwój projektów pilotażowych dotyczących futures literacy czyli aktywnego wyobrażania sobie alternatyw przyszłości, w celu tworzenia strategii działania. W 2018 roku została Przewodniczącą UNESCO ds. Futures Literacy w Szkolnictwie Wyższym. Oprócz prowadzenia badań i praktyk dydaktycznych, doradza i szkoli personel organizacji takich jak FutureWomenX, UNESCO, UNFCCC, ClimateKIC, FORMS, ONZ, Copenhagen Institute for Futures Studies i Oxfam. Projektuje, opracowuje i prowadzi tzw. Laboratoria Futures Literacy zajmujące się procesami tworzenia wiedzy w ramach inteligencji zbiorowej na całym świecie, stawiające fundamentalne pytania dotyczące przywództwa, migracji, zmian klimatycznych i technologii. Jest Future Fellow w Hawkwood College i członkinią komitetu sterującego Futures Oriented Museum Synergies.

Julie Dirksen
Usable Learning

Autorka książki „Projektowanie metod dydaktycznych. Efektywne strategie edukacyjne” oraz konsultantka strategii uczenia się, koncentrująca się na włączaniu metod behawioralnych w interwencje edukacyjne. Ukończyła studia magisterskie w zakresie Technologii Systemów Instruktażowych na Indiana University, jest adiunktem w Minneapolis College of Art and Design oraz posiada tytuł Mistrza Gildii Edukacyjnej (Learning Guild Guildmaster).

Oktawia Gorzeńska
Akademia Przywództwa Edukacyjnego

Autorka książki „Projekt zmiana – od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole – warsztatownik”, blogerka, mówczyni TEDx. Absolwentka Leadership Academy for Poland. Wieloletnia dyrektorka szkoły z mocą zmieniania świata, twórczyni Flagowej Szkoły Microsoft. Współautorka i koordynatorka projektu Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii. Założycielka Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Współtwórczyni #ProjektZMiana (www.projektzmiana.com). Jutronautka 2022 według Gazety Wyborczej.

Łukasz Grass
Dziennikarz

Były dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor książek. W latach 2016 – 2019 redaktor naczelny Business Insider Polska, serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Pracował m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej i szef informacji. Przez 6 lat był związany z TVN24, gdzie prowadził serwisy informacyjne i magazyn „Polska i Świat”. W 2005 roku został nagrodzony przez miesięcznik „Sukces”. Nagrodę „Byk Sukcesu” odebrał w kategorii Debiut Roku. Autor książek: „Szlag mnie trafił”, „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”, „Trzy mądre małpy”.

Simon Howson-Baggott
LinkedIn

Simon pracuje w dziale Customer Success w LinkedIn od prawie 6 lat, obecnie jako Customer Success Manager na Wielką Brytanię i Irlandię, z zespołem opiekującym się dużymi klientami korporacyjnymi. Zanim dołączył do LinkedIn, przez dziesięć lat pracował w dziale L&D, robiąc wszystko, od wprowadzania do pracy, kursów dla liderów, wdrożeń LMS, po kursy e-learningowe. Doskonale rozumie znaczenie nauki i jej wpływu na działalność firm. Pomagał największym firmom na świecie wprowadzać model uczenia na żądanie. Sam otrzymał nawet nagrodę za największą liczbę godzin spędzonych na nauce, zapoznając się z ponad 125 godzinami kursów na platformie LinkedIn.

Cezary Jaroni
Google Poland

Pracuje w Google jako Associate Product Marketing Manager, gdzie odpowiada za prowadzenie globalnej inicjatywy Grow with Google w Polsce. W ostatnich 4 latach tworzył i zarządzał programami rozwojowymi: „Umiejętności Jutra”, „Projektanci Innowacji” czy „Rozwiń Karierę z Google Cloud”, które pomogły ponad 20 tysiącom osób w rozwoju ich kariery, firm oraz znalezieniu nowej pracy dzięki zdobyciu nowych kompetencji cyfrowych z obszarów: digital marketing, cloud computing oraz creative problem solving. Przeprowadził ponad 20 warsztatów z Design Thinking & Ideation pomagając NGOs, firmom oraz studentom generować pomysły na nowe inicjatywy, usprawniać istniejące produkty i programy. Prowadzi również gościnne wykłady dla licealistów nt. kompetencji przyszłości i zmian zachodzących na rynku pracy.

Radosław Jasiński
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Dyrektor Programowy w Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności gdzie tworzy i nadzoruje realizacje programów w obszarach edukacji, wolontariatu, wsparcia NGO oraz nowych technologii. Jest absolwentem: wydziału prawa KUL, programu MBA – na Międzynarodowej Szkole Zarządzania im. L. Koźmińskiego, studiów podyplomowych Integracja Europejska oraz CSR. Był stypendystą The Johns Hopkins University. Związany z trzecim sektorem od ponad 20 lat (m.in. twórca Fundacji OIC Poland, inicjator i członek Rady Fundacji Rozwoju Wolontariatu, Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy dla biznesu (m.in. zasiadał o organach spółek handlowych w tym dużych korporacji). Szczególnie bliskie są mu przedsięwzięcia realizowane na rzecz społeczności lokalnych i we współpracy biznesu z NGO. Pomysłodawca Programu Nowe Technologie Lokalnie.

Kamila Jeżowska
My Digital Life

 „Pani od haeru”, ma wieloletnie doświadczenie w rekrutacji: znajdowała talenty do projektów, organizacji pozarządowych, start-upów i korporacji (również jako headhunterka). Od kilku lat – jako HR partnerka dla biznesu – skupia się na budowaniu kultur organizacyjnych sprzyjających rozwojowi firm i pracowników. Wierzy, że udana rekrutacja może być początkiem pięknej, wieloletniej przyjaźni.

Filip Jędruch
Sektor 3.0

Dziennikarz radiowy i specjalista ds. komunikacji oraz nowych technologii w organizacjach pozarządowych. Związany z Programem Sektor 3.0 (FRSI i PAFW), gdzie działa jako redaktor bloga i prowadzący rozmowy w Podcaście Sektor 3.0. Fan opowiadania historii, lokalny animator kultury.

Marzena Kacprowicz
Sektor 3.0

Z wykształcenia polityk społeczny, z pasji – promotorka kreatywnego korzystania z Internetu. Na co dzień pracuje jako programistka, a po godzinach wspiera organizacje społeczne w wykorzystywaniu nowych technologii w działaniach społecznych. Z sektorem NGO związana od ponad 10 lat. Pomysłodawczyni TuDu.org.pl – pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora oraz LeverBasic.pl – testu kompetencji miękkich. Do 2020 r. koordynatorka Programu E-wolontariatu w Fundacji Dobra Sieć i portalu E-wolontariat.pl. W wolnych chwilach na ZrobTowInternecie.pl opowiada, w jaki sposób Internet może ułatwiać codzienne życie.

Karol Kapuściński
No Fluff Jobs

Rozwija sprzedaż i współpracę z kluczowymi klientami No Fluff Jobs jako Head of Strategic Sales. Od ponad 15 lat zajmuje się dostarczaniem działom HR rozwiązań rekrutacyjnych najlepiej dopasowanych do ich potrzeb. Wcześniej współpracował z takimi markami jak Pracuj.pl czy Goldenline. W wolnym czasie trenuje kolarstwo.

Shipra Kayan
Miro

Pionierka zdalnej współpracy i główna ewangelistka w firmie Miro. Shipra wierzy, że uwzględnienie wszystkich głosów w twórczym procesie, daje w efekcie lepsze rozwiązania niż jakakolwiek osoba mogłaby osiągnąć w pojedynkę. Jako liderka w zakresie współpracy i pracy zespołowej uczy zespoły prowadzenia integracyjnych, angażujących i produktywnych warsztatów.

dr Marta Klimowicz
Monterail

Doktorka socjologii i antropolożka kulturowa od ponad piętnastu lat pracująca w branży IT. Aktualnie w roli Chief Growth Officer w Monterail, firmy tworzącej oprogramowanie dla klientów z całego świata. Ekspertka fundacji Instytut Cyfrowego Obywatelstwa. Prowadzi zajęcia i wykłady na uczelniach, działa jako mentorka w programach dla start-upów oraz wspierających rozwój kobiet w branży IT. Zainteresowana tematyką wpływu nowych technologii na człowieka i społeczeństwa oraz praktykami ograniczającymi ich negatywne skutki, autorka publikacji naukowych i popularyzatorskich na ten temat.

Ewa Kołodziejczyk

Microsoft Polska

Autorka i realizatorka programów szkoleniowo-rozwojowych skierowanych do oświaty, entuzjastka edukacji cyfrowej. Specjalizuje się w tematyce związanej z wdrażaniem innowacyjnych metod nauczania oraz propagowaniu metodyki kształcenia zdalnego i hybrydowego. Propaguje w Polsce edukacyjną moc Minecraft Education w kształtowaniu kompetencji 4K i nauczania przedmiotowego. W Microsoft wspiera rozwój rynku edukacji na poziomie K12.

Agnieszka Kozak
Dziennikarka

Dziennikarka, podkasterka i prowadząca wydarzenia i dyskusje, specjalistka od pogłębionych rozmów. W swojej pracy skupiona przede wszystkim na tematach oscylujących wokół psychologii, wellbeing oraz przyjemności (uwielbia pisać o podróżach, jedzeniu, seksie i sztuce). Autorka artykułów dla gazet i magazynów lifestylowych, kulinarnych i podróżniczych. Aktualnie pracuje dla Gazeta.pl. i tworzy podcast „Sharing is Caring”. Twórczyni ogólnopolskiego projektu konferencji „Kobiety wiedzą co robią” i Instytutu Dobrego Życia. Stała ekspertka Dzień Dobry TVN w zakresie wellbeing, prowadzi dla Miasta Kraków cykl spotkań (po)wolne soboty w Pałacu Potockich, gdzie przybliża Krakowianom czym jest dobre życie. Przez wiele lat związana ze światem kultury i sztuk wizualnych.

Jacek Królikowski
Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, specjalizuje się w metodologii szkoleń i zarządzania projektami. Od 2008 roku kierował działaniami szkoleniowymi realizowanymi przez FRSI w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Ma doświadczenie pracy w instytucjach publicznych (Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli) i organizacjach pozarządowych (Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej). Jako ekspert Rady Europy uczestniczył w programach realizowanych przez tę organizację w latach 1995 – 2005, głównie na Bałkanach. Od 2005 działał jako niezależny ekspert, świadcząc usługi w zakresie analiz i badań społecznych, opracowywania projektów, szkoleń i zarządzania projektami dla firm, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. W latach 2006 – 2008 zarządzał dużymi projektami szkoleniowymi realizowanymi przez UNDP i Delegację Komisji Europejskiej dla służby cywilnej.

Ewa Krupa
Orange Polska

Dyrektorka Kultury i Rozwoju Orange. Od 2018 roku kieruje komunikacją wewnętrzną i odpowiada za rozwój kompetencji w firmie. Członkini Rady Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce. W latach 2015-2020 prezeska Fundacji Orange, działającej na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży oraz wyrównywania szans społecznych. Wieloletnia Przewodnicząca i Członkini Zarządu Forum Darczyńców w Polsce, zrzeszającego największe organizacje pozarządowe, które realizują swoją misję na rzecz dobra wspólnego, zgodnie z wysokimi standardami działania. Wierzy, że kluczem do sukcesu organizacji jest kreatywność i zaangażowanie pracowników oraz wykorzystanie potencjału nowych technologii, by wydobywać z nich to, co najlepsze dla ludzi. Promotorka różnorodności w biznesie, korporacyjnych rebeliantów, pełna entuzjazmu i pomysłów liderka programu zmiany kultury organizacyjnej w Orange.

Sandra Kublik
Cohere

Ekspertka, ewangelistka oraz twórczyni społeczności w obszarze sztucznej inteligencji, specjalizująca się w zakresie przetwarzania języka naturalnego i dużych modeli językowych. Autorka podręcznika „GPT-3: The Ultimate Guide To Building NLP Products With OpenAI API”, stanowiącego wprowadzenie do budowania produktów w oparciu o model GPT-3, model generujący tekst, pokrewny do popularnego modelu ChatGPT. Obecnie zajmuje się ewangelizacją dużych modeli językowych we współpracy z Cohere jako Developer Relations Lead.

Michał Kuryłek
YouTuber

Student medycyny, prezes Wydawnictwa Ogarnięcia oraz twórca Wyciskarki Potencjału, czyli największego w Polsce projektu promującego stypendia i inne możliwości rozwoju dla młodzieży. Jest również aktywny w mediach społecznościowych, nabijając milionowe zasięgi każdego miesiąca. Za swoją działalność znalazł się na rankingu Forbes 25 Under 25 i Nieprzeciętni 2022.

Zuzanna Kwiatkowska
AI Flavours

 CEO w AI Flavours, firmie robiącej edukacyjny content marketing o sztucznej inteligencji dla firm i startupów deeptech. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę zdobytą w wieloletniej pracy jako naukowczyni i praktyczka, posiadająca na swoim koncie publikacje, zgłoszone patenty oraz skomercjalizowane produkty bazujące na AI. Wyróżniona w zestawieniu Top 100 Kobiet w AI w Polsce. Członkini Rady Doradczej w organizacji AI for Global Goals.

Sławomir Łais
Learning Battle Cards

Wynalazca Learning Battle Cards, autor książki „Projektowanie efektywnych szkoleń”, prezes Zarządu OSI CompuTrain. Matematyk z wykształcenia. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się zawodowo stosowaniem technologii w uczeniu osób dorosłych. Projektuje rozwiązania dla edukacji cyfrowej – aplikacje mobilne, platformy e-learning, interakcje i cyfrowe treści szkoleniowe. Ambasador EPALE, ekspert w przedsięwzięciach Polskiej Izby Firm Szkoleniowych, Sektorowej Rady Usług Szkoleniowych i PARP. Współzałożyciel learn-tanku XY Learning Team, który z czasem przerodził się w firmę Learning Battle Cards dostarczającą swoich narzędzi w ponad 50 krajach świata. Obserwator i entuzjasta zmian cywilizacyjnych. Poszukiwacz koncepcji i podejść dotyczących rozwoju człowieka.

Anna Malinowska
Ringier Axel Springer Poland

Psycholożka, pedagożka, psychoterapeutka terapii poznawczo-behawioralnej w trakcie certyfikacji, menedżerka z doświadczeniem w pracy nad rozwojem kompetencji zawodowych i osobistych. Promotorka programów wsparcia psychologicznego, wellbeingu oraz kompetencji cyfrowych i sztucznej inteligencji. W Ringier Axel Springer, zajmuje się projektowaniem kompleksowych rozwiązań wspierających rozwój pracowników w zakresie szkoleń specjalistycznych, mental health oraz diversity&inclusion. Pracuje z klientami indywidualnymi, ze środowisk korporacyjnych oraz organizacji systemowych. Stawia na zróżnicowane sesje wspierające rozwój każdego człowieka. Bardzo mocno wierzy w możliwości ludzi. Zwolenniczka dbania o świadomość zdrowotną i kondycję psychofizyczną pracowników.

prof. UW, dr hab. Marcin Napiórkowski
Uniwersytet Warszawski

Profesor w Zakładzie Kultury Współczesnej UW oraz w Centrum Badania Ryzyka Systemowego. Wykorzystuje narzędzia semiotyki by zrozumieć, jak za pomocą opowieści ludzie nadają sens rzeczywistości. Pisuje regularnie w „Tygodniku Powszechnym”, a czasami też w innych miejscach. Jest autorem kilku książek, między innymi wydanej niedawno „Naprawić przyszłość. Dlaczego potrzebujemy lepszych opowieści, żeby uratować świat”. Ciekawymi odkryciami na bieżąco dzieli się na blogu mitologiawspolczesna.pl.

Paweł Nowak
WUD Silesia

Od 2008 roku specjalizuje się w analizie, specyfikowaniu, badaniach i projektowaniu produktów i usług cyfrowych, od małych aplikacji mobilnych, po duże systemy informatyczne. Z jego usług korzystają start-upy, organizacje pozarządowe oraz dojrzałe firmy z Polski, Europy Zachodniej oraz Skandynawii. Od 2016 roku rozwija działalność badawczo-projektową pod marką „Nowy”. Wspólnie z zespołem doświadczonych specjalistów z obszaru badań społecznych, projektowania produktów i usług oraz informatyki, realizuje projekty systemów oraz aplikacji, jak również, prowadzi badania użyteczności oraz analizy istniejących systemów, w celu ich późniejszego usprawnienia. Pomysłodawca i główny koordynator konferencji WUD Silesia (World Usability Day Silesia), którą tworzy od 2010 roku.

Anna Jadwiga Orzech
Sektor 3.0

Zajmuje się promocją dobrych idei w Internecie. Strateżka i trenerka komunikacji. Dyrektorka komunikacji Fundacji WOŚP na urlopie wychowawczym. W Fundacji WOŚP zajmowała się przede wszystkim szeroko pojętą komunikacją w Internecie, fundraisingiem online, nowymi technologiami. #GirlBoss agencji Láska nebeská, gdzie współpracuje z licznymi organizacjami pozarządowymi, którym doradza i szkoli w zakresie komunikacji internetowej, employer brandingu w NGO i nowych technologii w działaniach HR. Razem z zespołem zdobywczyni PRotona, 13 nagród w konkursie Złote Spinacze, 3 nagród Effie oraz wyróżnienia Golden Arrow. Z wykształcenia i zamiłowania filozofka i socjolożka.

Dagmara Pakulska
My Digital Life

Uznana za jedną z Top 25 Polskich Liderek LinkedIna. Marketerka, przedsiębiorczyni i wykładowczyni akademicka z ponad 10-letnim doświadczeniem. W branży kreatywnej zaczynała pracując w kilku agencjach marketingowych, by po kilku latach otworzyć własny biznes, który wkrótce świętować będzie swoje siódme urodziny. Szkoli, audytuje i buduje strategie komunikacji zarówno dla marek personalnych, jak i firmowych. Współpracowała już m.in. z Jeronimo Martins Polska, Kino Polska S.A., mBankiem czy TVN. Od kilku lat prowadzi projekt pod hasłem Niby-Prasówka, dzięki któremu dzieli się wiedzą z zakresu szeroko pojętego marketingu i PR-u z wirtualną społecznością liczącą ponad 12 000 osób.

Mirella Panek-Owsiańska
Sektor 3.0

Od ponad 20 lat działa na styku sektorów pozarządowego, publicznego, biznesowego i akademickiego. Ekspertka CSR, komunikacji społecznej i fundraisingu. Autorka artykułów prasowych, wykładowczyni, mentorka i trenerka. Jedna z założycielek fundacji Kosmos dla Dziewczynek, absolwentka i członkini Rady Szkoły Liderów, wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, była rzeczniczka prasowa Amnesty International. Inicjatorka wielu grup i projektów dla kobiet. Uwielbia nowe technologie.

Hei-Yue Pang
Inco Academy

Hei-Yue Pang jest Senior Menagerką w INCO, globalnej organizacji non-profit, której celem jest budowanie nowej, zrównoważonej środowiskowo i odpowiedzialnej społecznie gospodarki. INCO wspiera innowacyjne firmy w celu maksymalizacji ich społecznego wpływu oraz podnosi kwalifikacje różnych osób, aby mogły osiągnąć pełny potencjał. W czasie swojej pracy w INCO, Hei-Yue prowadziła globalne programy edukacyjne mające na celu podniesienie kompetencji potrzebnych na rynku pracy w zakresie technologii i zrównoważonego rozwoju. Obecnie prowadzi program certyfikacyjny Green Digital Skills, który wyposaża uczniów z ponad 100 krajów w wiedzę i umiejętności pozwalające na tworzenie zrównoważonych rozwiązań cyfrowych i budowanie przyszłościowych karier, które mogą pozytywnie wpłynąć na rozwijające się, ekologiczne gospodarki.

Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz
Sektor 3.0

Z wykształcenia socjolożka, od 8 lat związana z trzecim sektorem, a wcześniej z branżą badawczą. Była prezeską Fundacji BNP Paribas, członkinią zarządu Forum Darczyńców w Polsce oraz prowadziła fundraising w ogólnopolskim Programie Projektor. Obecnie odpowiada za pozyskiwanie funduszy w Forum Dialogu. Wspiera też inne organizacje w zakresie fundraisingu i relacji z biznesem. Prowadzi bloga Czule czuję – przestrzeń poświęconą budowaniu czułości dla siebie i oswajaniu tematyki zdrowia psychicznego.

Łukasz Pietrzak
Google Polska

Senior Marketing Manager w warszawskim biurze Google od 12 lat pomaga Polkom i Polakom wykorzystywać najnowsze technologie do rozwoju kariery i biznesu. Twórca programów edukacyjnych „Projektanci Innowacji”, „Firmy Jutra” i „Umiejętności Jutra”, w których kompetencje cyfrowe rozwinęło ponad 40 tysięcy osób. Wiedzę w obszarze technologii i marketingu zdobywał na Uniwersytecie Jagiellońskim, University College London, Wharton School oraz na projektach w Dolinie Krzemowej. Wierzy, że dzięki kompetencjom cyfrowym każdy ma szansę zbudować lepszą przyszłość dla siebie. Prywatnie – kocha żonę Kasię, córkę Oliwkę, synka Kubę i góry – najchętniej w pakiecie.

Bartłomiej Polakowski
Amazon

Od ponad 15 lat związany z branżą e-learningową. Lider zespołów zajmujących się wdrażaniem efektywnych rozwiązań z zakresu zdalnej edukacji, performance support, grywalizacji, blended learning. Instructional Designer, konsultant, wykładowca i prezenter z zakresu nowych technologii i ich zastosowania w edukacji. W Amazon odpowiedzialny za projektowanie i implementacje rozwiązań i narzędzi e-learningowych.

dr Agnieszka Popławska-Boruc
Uniwersytet SWPS

Psycholog organizacji i zarządzania. Ukończyła także studia magisterskie z ekonomii, specjalność marketing. Pracuje na Wydziale Psychologii Uniwersytetu SWPS w Sopocie, gdzie kieruje Zakładem Psychologii Organizacji i Marketingu, a także pełni funkcję Prodziekana ds. studenckich. Współpracuje z otoczeniem biznesowym i uczestniczy w projektach doradczych z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim i marketingu dla różnych firm. Jest współzałożycielką spółki spin off Uniwersytetu SWPS – C-Future – która zajmuje się diagnozowaniem i rozwojem kompetencji w branży IT. W pracy badawczej szczególnie interesuje się różnymi kontekstami przetwarzania informacji – w komunikacji marketingowej, rzeczywistości wirtualnej czy procesach uczenia się (np. uczeniu utajonym). Jest redaktorką książki „HR w IT”, która powstała we współpracy z No Fluff Jobs i która zawiera opis najnowszych praktyk i narzędzi używanych przez zespoły HR w firmach IT.

prof. ALK, dr hab. Aleksandra Przegalińska
Akademia Leona Koźmińskiego

Profesorka Akademii Leona Koźminskiego, doktorka habilitowana w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Doktoryzowała się w zakresie filozofii sztucznej inteligencji w Instytucie Filozofii UW. Obecnie jest Prorektorką ds. Współpracy z Zagranicą oraz ESR w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2016 prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Aktualnie Research Fellow w American Institute for Economic Research. W 2022 rozpoczęła współpracę z Labour and Worklife Program na Harvardzie. Interesuje się rozwojem sztucznej inteligencji, przetwarzaniem języka naturalnego, uczeniem maszynowym, robotami społecznymi i technologiami ubieralnymi.

Bartek Pucek
pucek.com

Autor pucek.com – newslettera i twórca społeczności ekspertów budujących firmy i produkty technologiczne. Angel Investor (Ramp Network, Vue Storefront, TechTree.dev, ElevenLabs). Założyciel syndykatu aniołów biznesu Forward Operators. Wcześniej odpowiedzialny za globalną strategię digitalizacji (IKEA) oraz ex. Chief Digital Officer (IKEA Poland). Ukończył Executive Education w Stanford Graduate School of Business w zakresie Zarządzania Strategicznego oraz Disruptive Strategy z Harvard Business School.

Alicja Sadowska
Sektor 3.0

Młoda twórczyni, fotografuje, nagrywa relacje filmowe, projektuje graficznie. Działa w 3 sektorze wpierając kreatywnie organizacje pozarządowe. W fundacji TEAM Teatrikon pracuje przy projektach ogólnopolskich i międzynarodowych. Aktualnie studiuje design w School of Form na Uniwersytecie SWPS. Jest stypendystką stowarzyszenia Talenty. Wolny czas spędza na podróżowaniu, tańcu i gotowaniu.

Michał Serwiński
Sektor 3.0

Redaktor bloga Sektor 3.0. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca, od 13 lat zawodowo związany z trzecim sektorem. Doświadczenia zdobywał jako kierownik Działu Fundraisingu w Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” i kierownik biura regionalnego Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH). Współtwórca i członek zarządu Stowarzyszenia wzmacniacz.org. Współpracuje i doradza organizacjom społecznym.

Filip Springer
Pisarz i fotograf

Pisarz i fotograf. Autor wielu cykli reporterskich oraz książek, m.in. „Miedzianka. Historia znikania”, „Wanna z kolumnadą”, „13 pięter”, „Miasto Archipelag”, „Źle urodzone”. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury, Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego i Miasta Stołecznego Warszawy. Nominowany do najważniejszych nagród literackich w Polsce. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski, czeski i węgierski, w przygotowaniu jest także tłumaczenie na chiński. Współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie, współtwórca festiwalu literackiego MiedziankaFest i Miedzianka po drodze. W marcu 2023 roku nakładem wydawnictwa Karakter ukazała się jego najnowsza książka “Mein Gott, jak pieknie”.

dr Dawid Szarański
Sektor 3.0

Doktor dyscypliny zarządzania i jakości. Dyrektor Projektów. Założyciel Programu Sektor 3.0 wyróżnionego przez Komisję Europejską. Ekspert z zakresu zarządzania projektami technologicznymi i transformacji cyfrowej. Od 16 lat związany z branżą technologiczną. Pracował min. dla centrów transferu innowacji czy parków technologicznych. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu transformacji cyfrowej, zarządzania technologiami, rozwoju kompetencji ICT. Posiada liczne certyfikaty branżowe m.in. Agile PM, PSMI, Change Management, ISO27001.

prof. UW, dr hab. Katarzyna Śledziewska
DELab UW

Dyrektor Zarządzająca DELab UW oraz Kierowniczka Działania II.3.6. POB V „Budowa Impactful Digital Alliance” w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”. Kieruje także międzynarodowymi projektami naukowymi. Profesor na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Członkini Readie, Rady Polskiego Instytutu Ekonomicznego, Zespołu Ekspertów Rady Odpowiedzialnego Przywództwa FOB. Od 2021 roku członkini Rady Programowej Centrum Etyki Technologii Instytutu Humanites oraz ekspertka Sekcji Edukacji Cyfrowej przy Komitecie Informatyki PAN. Współautorka książek: – „Gospodarka cyfrowa. Jak nowe technologie zmieniają świat ” (WUW 2020), uhonorowanej w 2021 roku III miejscem w konkursie „Economicus” w kategorii „najlepsza książka szerząca wiedzę ekonomiczną”, – „The Economics of Digital Transformation. The Disruption of Markets, Production, Consumption, and Work ” (Routlegde 2021).

Kamil Śliwowski
Sektor 3.0

Trener kompetencji cyfrowych. Ponad dekadę działał w ruchu na rzecz otwartych zasobów wiedzy: Creative Commons. Od kilkunastu lat związany z trzecim sektorem, współpracuje z Fundacją Rozwoju Sopłeczeństwa Informacyjnego i Szkoła z Klasą, blogiem Sektor 3.0, tworzy kursy e-learningowe i pisze newsletter poświęcony trendom i technologiom w edukacji (otwartezasoby.pl/newsletter). Najbardziej lubi uczyć się poprzez uczenie innych.

Mike Taylor
Nationwide

Wytrawny dydaktyk medialny i ekspert w dziedzinie technologii nauczania z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Mike jest popularnym mówcą na konferencjach branżowych, znanym z praktycznego podejścia do nauki. Pracując obecnie w Nationwide w Columbus w Ohio, wykorzystuje wiedzę do projektowania i dostarczania efektywnych doświadczeń edukacyjnych. Oprócz pracy w Nationwide, uczy również na kierunku Instructional Design & Learning Technology na Franklin University. Z pasją pomaga innym osiągnąć sukces w dziedzinie L&D, a swoje doświadczenie i wiedzę wykorzystuje do inspirowania i edukowania kolejnych pokoleń profesjonalistów.

dr Krzysztof Wojewodzic
Escola

Przedsiębiorca i naukowiec. Prezes Escola S.A. tworzącej aplikacje dla edukacji i biznesu. Naukowo zajmuje się zastosowaniem AI w edukacji, m.in. tworzy system ułatwiający tworzenie kursów online, optymalizuje czas spędzony na uczeniu się oraz wspomagający wykrywanie autyzmu. Wykładowca akademicki. Reprezentował Polskę na World Economic Forum w Davos. Autor podcastu i kanału YouTube: Escola Mobile, gdzie porusza tematykę styku technologii, biznesu i edukacji. Jest liderem grupy MyEO Education która zrzesza 300 przedsiębiorców EdTech o przychodach powyżej $1 mln.

Anna Wróblewska-Zawadzka
Sektor 3.0

Pomaga rozwijać kompetencje cyfrowe, prowadzi szkolenia, koordynuje projekty. Podpowiada jak bezpiecznie i skutecznie wykorzystywać potencjał nowych technologii w edukacji, kulturze, organizacjach społecznych oraz w życiu prywatnym. Prowadzi warsztaty w programach Fundacji Szkoła z Klasą i mentoring w kursach Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wspiera kadry kultury w ramach realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury projektu „Konwersja cyfrowa domów kultury”. W wolnych chwilach działa w Bydgoskiej Radzie ds. Równego Traktowania oraz w Antyprzemocowej Sieci Kobiet przy Fundacji Feminoteka.

Trwa transmisja na żywo Festiwalu

Trwa transmisja na żywo Festiwalu

NEWSLETTER
NEWSLETTER