PRELEGENCI
- Festiwal
- / Prelegenci
Tomasz Bartnik
- One Eleven
Założyciel One Eleven.Odpowiada za wizję rozwoju One Eleven oraz aktywnie uczestniczy w projektach strategicznych i innowacyjnych. Od ponad 20 lat zajmuje się budowaniem i wdrażaniem strategii – na koncie ma niezliczoną ilość projektów dla marek z różnych kategorii produktowych, o różnym potencjale i różnych wyzwaniach.Wcześniej pełnił funkcję Wiceprezesa i Chief Strategic Officera w Grupie Saatchi & Saatchi Polska, współtworząc również międzynarodowy zespół odpowiedzialny za rozwój strategii w regionie EMEA. Był także Partnerem w CPC. Współtworzył i prowadził zespoły agencji strategicznych, a także działy strategii w czołowych agencjach reklamowych.Wielokrotnie nagradzany i zapraszany do jury konkursu Effie, obecnie zasiada w Komitecie Organizacyjnym konkursu już drugą kadencję.
Magdalena Bigaj
- Fundacja Instytut Cyfrowego Obywatelstwa
Twórczyni i prezeska Fundacji "Instytut Cyfrowego Obywatelstwa". Medioznawczyni, badaczka i działaczka społeczna. Autorka książki „Wychowanie przy ekranie”. Pomysłodawczyni i współautorka pionierskich „Ogólnopolskich badań higieny cyfrowej” oraz raportu z monitoringu obecności dzieci i młodzieży w internecie "Internet Dzieci". Twórczyni i kierowniczka pierwszych w Polsce studiów z higieny cyfrowej na Uczelni Korczaka. Laureatka Nagrody Korczaka 2024 za działania na rzecz praw dziecka w środowisku cyfrowym. Felietonistka miesięcznika „Pismo. Magazyn opinii”.
Maciej Jan Broniarz
- CERT NGO
Michał Figurski
- Dziennikarz
Dziennikarz i producent programów radiowych i telewizyjnych. Autor i współautor kultowych audycji radiowych takich jak POPlista w RMF.FM, Antylista w Antyradiu, czy Poranny WF w Esce Rock, autor bestsellerowej książki „Najsłodszy. Autobiografia pisana kciukiem”. Obecnie prowadzący audycję DESPERANOS w Antyradio, prezes fundacji Najsłodsi oraz dyrektor kreatywny w Radiu Zet.
Prof. Luciano Floridi
- Yale University
Założyciel i dyrektor Digital Ethics Center oraz profesor w programie nauk kognitywnych na Uniwersytecie Yale; profesor socjologii kultury i komunikacji na Uniwersytecie Bolońskim. Jest jedną z najbardziej autorytatywnych postaci współczesnej filozofii, twórcą filozofii informacji i jednym z głównych interpretatorów rewolucji cyfrowej. Ponad 300 prac jego autorstwa dotyczących filozofii informacji, etyki cyfrowej, etyki sztucznej inteligencji i filozofii technologii zostało przetłumaczonych na wiele języków. Najnowsze książki profesora to The Ethics of Artificial Intelligence – Principles, Challenges, and Opportunities (OUP, 2023) oraz The Green and The Blue – Naive Ideas to Improve Politics in the Digital Age (Wiley, 2023). W 2022 roku otrzymał tytuł Kawalera Krzyża Wielkiego OMRI za fundamentalny wkład w filozofię.
Łukasz Foks
- Microsoft
Beata Frankiewicz
- NASK
Specjalistka ds. budowania świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa w NASK – Państwowym Instytucie Badawczym. Absolwentka studiów podyplomowych Cyber Science - Zarządzanie Cyberbezpieczeństwem na Politechnice Śląskiej. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w sektorze organizacji pozarządowych, gdzie realizowała i współtworzyła liczne inicjatywy i projekty edukacyjne. Specjalizuje się działaniach podnoszących kompetencje cyfrowe i propagujących bezpieczne korzystanie z technologii. Doświadczona trenerka Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, a w latach 2015–2021 prezeska poznańskiego oddziału KLANZY. Łączy podejście systemowe z praktycznym zrozumieniem potrzeb codziennego użytkownika internetu, angażując się w ogólnopolskie kampanie i projekty edukacyjne.
Olga Gitkiewicz
- ir2.info
dr Dorota Głowacka
- Fundacja Panoptykon
Łukasz Grass
- Dziennikarz
Były dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor książek. W latach 2016 – 2019 redaktor naczelny Business Insider Polska, serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Pracował m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej i szef informacji. Przez 6 lat był związany z TVN24, gdzie prowadził serwisy informacyjne i magazyn „Polska i Świat”. W 2005 roku został nagrodzony przez miesięcznik „Sukces”. Nagrodę „Byk Sukcesu” odebrał w kategorii Debiut Roku. Autor książek: „Szlag mnie trafił”, „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”, „Trzy mądre małpy”.
Adam Haertle
- ZaufanaTrzeciaStrona.pl
Ekspert bezpieczeństwa z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem, a także prelegent, trener i wykładowca. Laureat prestiżowej nagrody Digital Shapers 2021 magazynów Forbes i Business Insider. Co roku prowadzi ponad 150 prelekcji dla grup otwartych oraz zamkniętych w Polsce oraz zagranicą, poświęconych kwestiom bezpieczeństwa w sieci oraz ochrony informacji w przedsiębiorstwie. Z sukcesem przeszkolił zarówno zarządy największych polskich przedsiębiorstw jak i pracowników setek firm i instytucji. W swoich prezentacjach prostym, przystępnym językiem i na prawdziwych przykładach opisuje realne zagrożenia czyhające na firmy i użytkowników. Jest także twórcą i redaktorem naczelnym serwisu ZaufanaTrzeciaStrona.pl, jednego z najpopularniejszych polskojęzycznych serwisów internetowych poświęconych bezpieczeństwu informacji.
Katarzyna Haler
- Psychoterapeutka i trenerka wellness
Natalia Hatalska
- infuture.institute
CEO i założycielka instytutu badań nad przyszłością infuture.institute. Jedna z najbardziej wpływowych i uznanych ekspertek w dziedzinie analizy i prognozowania trendów. „Financial Times” umieścił ją na liście New Europe 100 – listy stu osób z Europy Środkowej i Wschodniej, które „zmieniają społeczeństwa, politykę lub otoczenie biznesowe regionu i prezentują świeże podejście do panujących problemów”. Uznana za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce i dwukrotnie nagrodzona w plebiscycie „Kogo słucha polski biznes?” jako jeden z 10 najważniejszych autorytetów polskiego biznesu. Dwukrotnie wyróżniona tytułem Digital Shaper za wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. W 2022 roku umieszczona na Liście Kobiet Roku Forbes Women Polska oraz na liście Esomar Insight250.
Eliot Higgins
- Bellingcat
Założyciel Bellingcat – pionierskiego kolektywu śledczego znanego z przełomowych działań w dziedzinie otwartych źródeł informacji online. Zdobył rozgłos, ujawniając użycie broni w syryjskim konflikcie, a Bellingcat założył w 2014 roku po zestrzeleniu samolotu MH17 – to właśnie jego zespół zidentyfikował rosyjską wyrzutnię rakiet odpowiedzialną za tragedię. Pod jego kierownictwem Bellingcat rozwinął się w globalnie szanowaną organizację, promującą metody otwartych źródeł w dziennikarstwie, wymiarze sprawiedliwości i rozliczalności. Higgins jest również autorem bestsellera We Are Bellingcat oraz kieruje Bellingcat Productions BV – firmą produkującą filmy dokumentalne i inne media oparte na śledztwach Bellingcat.
Radosław Jasiński
- Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Dyrektor Programowy w Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności gdzie tworzy i nadzoruje realizacje programów w obszarach edukacji, wolontariatu, wsparcia NGO oraz nowych technologii. Jest absolwentem: wydziału prawa KUL, programu MBA – na Międzynarodowej Szkole Zarządzania im. L. Koźmińskiego, studiów podyplomowych Integracja Europejska oraz CSR. Był stypendystą The Johns Hopkins University. Związany z trzecim sektorem od ponad 20 lat (m.in. twórca Fundacji OIC Poland, inicjator i członek Rady Fundacji Rozwoju Wolontariatu, Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy dla biznesu (m.in. zasiadał o organach spółek handlowych w tym dużych korporacji). Szczególnie bliskie są mu przedsięwzięcia realizowane na rzecz społeczności lokalnych i we współpracy biznesu z NGO. Pomysłodawca Programu Nowe Technologie Lokalnie.
Prof. dr hab. Dariusz Jemielniak
- Akademia Leona Koźmińskiego
Filip Jędruch
- Sektor 3.0
Dziennikarz radiowy, konferansjer, autor artykułów i prowadzący podcasty w Programie Sektor 3.0 (FRSI i PAFW). W Radiu Gdańsk prowadzi audycje: “W Świecie Nowych Mediów”, gdzie podąża różnymi ścieżkami związanymi z nowymi technologiami oraz „Zoom na Popkulturę”, w której przygląda się popularnym zjawiskom z kręgu kultury popularnej – od muzyki, przez komiksy, po sztuki wizualne. Fan opowiadania historii, lokalny animator kultury.
Marzena Kacprowicz
- Sektor 3.0
Z wykształcenia polityk społeczny, z pasji – promotorka kreatywnego korzystania z Internetu. Na co dzień pracuje jako programistka, a po godzinach wspiera organizacje społeczne w wykorzystywaniu nowych technologii w działaniach społecznych. Z sektorem NGO związana od ponad 10 lat. Pomysłodawczyni TuDu.org.pl – pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora oraz LeverBasic.pl – testu kompetencji miękkich. Do 2020 r. koordynatorka Programu E-wolontariatu w Fundacji Dobra Sieć i portalu E-wolontariat.pl. W wolnych chwilach na ZrobTowInternecie.pl opowiada, w jaki sposób Internet może ułatwiać codzienne życie.
Małgorzata Kowalewska
- Fundacja Orange
Jako członkini zarządu Fundacji Orange odpowiada za kwestie strategiczne, diagnozę społecznych potrzeb i wdrażanie inicjatyw edukacyjnych, uwzględniających także wyzwania rozwoju cyfrowego. Ma doświadczenie w realizacji projektów na poziomie ogólnopolskim i międzynarodowym. Ukończyła zarządzanie i marketing na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jest absolwentką 29. edycji Szkoły Liderów Politycznych realizowanej przez Fundację Szkoła Liderstwa. Zwolenniczka zrównoważonego podejścia do technologii w życiu społecznym.
Aga Kozak
- Dziennikarka
Z wykształcenia kulturoznawczyni, medioznawczyni, filmoznawczyni i amerykanistka po UJ, Middlesex University i NYU w Nowym Jorku. Pracuje jako dziennikarka choć coraz częściej szkoli pracowników NGO i firm. Jest trenerką i coachem. Kocha długie rozmowy i opowiadać ludziom o uważności i zmysłach. Ciągle w trasie między Krakowem, Warszawą a światem. Laureatka LGBT Diamond Awards, jedna ze stu osób wyróżnionych w Polsce za pracę na rzecz edukacji seksualnej przez Forbes Women. Dla nas pisze o ludzkich wymiarach AI i technologii.
Jacek Królikowski
- Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, specjalizuje się w metodologii szkoleń i zarządzania projektami. Od 2008 roku kierował działaniami szkoleniowymi realizowanymi przez FRSI w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Ma doświadczenie pracy w instytucjach publicznych (Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli) i organizacjach pozarządowych (Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej). Jako ekspert Rady Europy uczestniczył w programach realizowanych przez tę organizację w latach 1995 – 2005, głównie na Bałkanach. Od 2005 działał jako niezależny ekspert, świadcząc usługi w zakresie analiz i badań społecznych, opracowywania projektów, szkoleń i zarządzania projektami dla firm, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. W latach 2006 – 2008 zarządzał dużymi projektami szkoleniowymi realizowanymi przez UNDP i Delegację Komisji Europejskiej dla służby cywilnej.
dr Marcin Kruczyk
- Ringier Axel Springer Polska
Marcin Kruczyk jest analitykiem danych i menedżerem AI z ponad 10-letnim doświadczeniem konsultingowym. Realizował projekty w wielu różnych branżach, od bankowości, przez telekomunikację i media, po nauki przyrodnicze i opiekę zdrowotną. Oprócz doświadczenia w doradztwie, Marcin posiada tytuł doktora bioinformatyki Uniwersytetu w Uppsali, co odzwierciedla jego wykształcenie akademickie i zamiłowanie do badań naukowych. Marcin łączy swoją wiedzę z zakresu sztucznej inteligencji oraz zacięcie naukowe, przyczyniając się do postępów w analizie genomicznej i spersonalizowanej medycynie.
Artur Kurasiński
- Kurasinski.com
Aleksandra Maciejewicz
- LAWMORE
Prawniczka, rzeczniczka patentowa, psycholożka i współzałożycielka kancelarii LAWMORE, która od 2013 r. wspiera firmy technologiczne i inwestorów. Specjalizuje się w komercjalizacji własności intelektualnej i obsłudze prawnej innowacyjnych rozwiązań, w szczególności z zakresu computer science oraz health care. Wykładowczyni, mentorka, autorka wielu publikacji (np. poradników z zakresu sztucznej inteligencji).
Piotr Maczuga
- Fundacja Digital Creators
Maria Makowska
- Fundacja TechSoup
Menedżerka ds. szkoleń i edukacji w Fundacji TechSoup z ponad 15-letnim doświadczeniem w pracy w sektorze pozarządowym w Polsce i Europie. Specjalizuje się w projektowaniu i realizacji programów edukacyjnych, które wspierają organizacje społeczne w procesach transformacji cyfrowej, rozwijaniu kompetencji cyfrowych oraz przeciwdziałaniu dezinformacji. Odpowiada za opracowywanie i wdrażanie różnorodnych formatów szkoleń – zarówno online, jak i stacjonarnych, rozwijanie europejskiej sieci trenerów oraz tworzenie materiałów edukacyjnych. Od momentu dynamicznego rozwoju sztucznej inteligencji projektuje i prowadzi szkolenia dla organizacji pozarządowych, pokazując, jak skutecznie wykorzystywać narzędzia AI w ich codziennej działalności.
Płk Marcin Mazur
- Polska Agencja Kosmiczna
Prof. Sir David Omand GCB
- King's College London
Emilia Ostrowska
- CampusAI
Magdalena Pieńkowska
- Fundacja TechSoup
Head of TechSoup Polska, posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu programami technologicznymi w sektorze non-profit. Specjalizuje się w edukacji oraz wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w organizacjach społecznych. Prowadzi warsztaty z transformacji cyfrowej, integracji sztucznej inteligencji oraz technologii chmurowych, które usprawniają codzienną pracę organizacji. Jej misją jest wspieranie organizacji non-profit w procesie cyfrowej transformacji, rozwijaniu kompetencji technologicznych oraz budowaniu odporności cyfrowej.
Zuzanna Polak
- NASK
Doświadczona specjalistka w dziedzinie budowania świadomości cyberbezpieczeństwa, której kariera zawodowa jest nierozerwalnie związana z działalnością edukacyjną i popularyzatorską w obszarze bezpieczeństwa w Internecie. Absolwentka psychologii, od ponad 15 lat pełni kluczową rolę, angażując się w szeroko zakrojone działania mające na celu zwiększenie świadomości zagrożeń online oraz zwalczanie treści nielegalnych w sieci. Obecnie jest zaangażowana w kluczowe projekty w ramach Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa, które koncentrują się na budowaniu świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa w różnych grupach społecznych – zarówno w administracji publicznej, jak i w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), a także wśród zwykłych użytkowników Internetu.
Marta Puciłowska-Schielmann
- Fundacja Instytut Cyfrowego Obywatelstwa
Wiceprezeska Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa, ekspertka Fundacji Szkoła z Klasą, kulturoznawczyni, tłumaczka ustna, trenerka. Współautorka ogólnopolskich raportów dotyczących kondycji psychicznej młodych i dorosłych pracujących w edukacji, współtwórczyni ogólnopolskich i międzynarodowych programów edukacyjnych wspierających zdrowie psychiczne i odporność psychiczną młodych i dorosłych w kontekście wyzwań cyfrowych, dezinformacji, budowania relacji.
Dariusz Rosiak
- Dziennikarz ,
- Podcast „Raport o stanie świata”
Dziennikarz radiowy i prasowy, pisarz, autor podcastu "Raport o stanie świata". W zamierzchłej przeszłości pracownik francuskiego radia RFI i sekcji polskiej BBC. Przez wiele lat był związany z Programem III Polskiego Radia i dziennikiem „Rzeczpospolita”, gdzie publikował w dodatku „Plus Minus”. Autor kilku książek, publikuje teksty w "Tygodniku Powszechnym".
Alicja Sadowska
- Sektor 3.0
Młoda twórczyni, obecnie pracuje jako projektantka user experience oraz tworzy relacje filmowe i zdjęcia z działań organizacji pozarządowych (bstudioproductions.myportfolio.com). Działa społecznie od 16 roku życia, realizowała wiele projektów lokalnych, ogólnopolskich czy europejskich. Była specjalistką ds. promocji m.in. w Programie Równać Szanse, czy Fundacji TEAM Teatrikon. Studiuje design w School of Form na Uniwersytecie SWPS. Jest stypendystką stowarzyszenia „Talenty”. Wolny czas spędza na podróżowaniu, spotkaniach z ludźmi, tańcu i gotowaniu.
Nancy Jo Sales
- Dziennikarka i reżyserka
Dziennikarka nagradzana prestiżowymi wyróżnieniami, autorka bestsellerów i reżyserka filmów dokumentalnych, znana z przenikliwego i skłaniającego do refleksji raportowania oraz pisania na temat kultury młodzieżowej, kultury celebrytów, technologii i problemów kobiet. Regularnie publikuje w "Guardian" i "Vanity Fair", pozostając wpływową postacią w kwestiach związanych z kulturą młodzieżową, technologią, oraz nierównościami genderowymi. Wciąż pisze i bada dynamicznie rozwijający się krajobraz kultury cyfrowej. Sales jest też reżyserką i producentką filmów dokumentalnych. W 2018 roku HBO wyprodukowało jej dokument "Swiped: Hooking Up in the Digital Age", który bada wpływ mobilnych aplikacji randkowych na współczesną kulturę randkową.
Bruce Schneier
- Harvard University
Michał Serwiński
- Sektor 3.0
Redaktor naczelny bloga i specjalista ds. e-mail marketingu w Sektor 3.0. Menedżer, konsultant i trener w sektorze non-profit, specjalizuje się w fundraisingu, komunikacji i technologiach. Ma 15-letnie doświadczenie zdobyte m.in. w Polskiej Akcji Humanitarnej, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Współzałożyciel agencji hello octopus, wieloletni wolontariusz centrum prasowego WOŚP. Z wykształcenia dziennikarz i kulturoznawca.
Filip Springer
- ir2.info
Pisarz i fotograf. Absolwent archeologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz stypendysta VII Agency Masterclass w Mediolanie. Autor książek poświęconych przestrzeni i architekturze. Za debiutancką „Miedziankę. Historię znikania” (2011) nominowany do Literackiej Nagrody Nike, Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, Nagrody Literackiej Gdynia i Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Stypendysta Narodowego Centrum Kultury i Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jego książki tłumaczone są na angielski, niemiecki, rosyjski i węgierski. Współtwórca Szkoły Ekopoetyki (wraz z prof. Julią Fiedorczuk), pomysłodawca i współtwórca literackiego Festiwalu po Drodze. Kurator projektu fotograficznego Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji.
dr Dawid Szarański
- Sektor 3.0
Doktor dyscypliny zarządzania i jakości. Dyrektor Projektów. Założyciel Programu Sektor 3.0 wyróżnionego przez Komisję Europejską. Ekspert z zakresu zarządzania projektami technologicznymi i transformacji cyfrowej. Od 16 lat związany z branżą technologiczną. Pracował m.in. dla centrów transferu innowacji czy parków technologicznych. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu transformacji cyfrowej, zarządzania technologiami, rozwoju kompetencji ICT. Posiada liczne certyfikaty branżowe m.in. Agile PM, PSMI, Change Management, ISO27001.
Kamil Śliwowski
- Sektor 3.0
Trener kompetencji cyfrowych i autor kursów e-learningowych. Ponad dekadę działał w ruchu na rzecz otwartych zasobów wiedzy: Creative Commons. Od kilkunastu lat związany z trzecim sektorem, współpracuje z Fundacjami Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Panoptykon, Szkoła z Klasą. Poza blogiem Sektora pisze newsletter poświęcony trendom i technologiom w edukacji (otwartezasoby.pl/newsletter). Na co dzień pracuje jako instructional designer w INCO Academy, gdzie projektuje kursy o zielonych i cyfrowych kompetencjach oraz wykorzystaniu sztucznej inteligencji w pracy.
Claire Wardle, PhD
- Cornell University
Dorota Wellman
- Podcast „WELLcome w popkulturze”
Dziennikarka od zawsze. Miłośniczka zadawania pytań i rozmowy z drugim człowiekiem. Zakochana w książkach, pochłaniaczka słowa pisanego. Wkurzony homo politicus. Ma zdanie na każdy temat. Uwielbia dyskutować i kłócić się z synem. W innym wcieleniu byłaby piosenkarką R&B.
Kuba Wellman
- Podcast „WELLcome w popkulturze”
Pochłaniacz popkultury. Zafascynowany Zachodem były amerykanista, kulturoznawca, które tworzy treści internetowe. W dzieciństwie przeżył traumę, kiedy dowiedział się, że to nie Nowy York jest stolicą USA. Filmożerca, który stawia na tym samym poziomie gry i komiksy, co książki i filmy. Ciekawostkami mógłby zapełnić 3 godzinną ciszę. Stara się posiadać zdanie na każdy temat, ale zarazem wie, że nie wie wszystkiego i jest zawsze otwarty na zmianę zdania. Historię Marvela zna lepiej niż poczet królów polskich. Miłośnik Batmana i właściciel psa o imieniu Robin.
Anna Wróblewska-Zawadzka
- Sektor 3.0
Pomaga rozwijać kompetencje cyfrowe, prowadzi szkolenia, koordynuje projekty. Podpowiada jak bezpiecznie i skutecznie wykorzystywać potencjał nowych technologii w edukacji, kulturze, organizacjach społecznych oraz w życiu prywatnym. Prowadzi warsztaty w programach Fundacji Szkoła z Klasą i mentoring w kursach Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wspiera kadry kultury w ramach realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury projektu „Konwersja cyfrowa domów kultury”. W wolnych chwilach działa w Bydgoskiej Radzie ds. Równego Traktowania oraz w Antyprzemocowej Sieci Kobiet przy Fundacji Feminoteka.
Piotr Zarzycki
- Orange