- Festiwal
- / Prelegenci
Zoe Amar
- Zoe Amar Digital
Zoe Amar jest powszechnie uważana za jednego z wiodących ekspertów ds. cyfrowych w sektorze charytatywnym. W 2013 roku założyła agencję cyfrową i przedsiębiorstwo społeczne Zoe Amar Digital. Wśród ich klientów znaleźli się m.in. organizacje Sense, Królewski Kolegium Chirurgów oraz CALM. Oprócz pisania dla Third Sector na temat organizacji charytatywnych i problemów cyfrowych, Zoe i jej zespół tworzą coroczny barometr dotyczący wykorzystania technologii cyfrowych przez organizacje charytatywne w całym Zjednoczonym Królestwie, The Charity Digital Skills Report. Opracowała również Checklistę Sztucznej Inteligencji dla Trustów Charytatywnych i Liderów. Zoe jest Założycielką i Przewodniczącą Kodeksu Postępowania Cyfrowego dla Organizacji Charytatywnych oraz współzałożycielką nagród Social CEOs.
Inga Apiecionek
- Ringier Axel Springer Polska
Head of Gen AI i AI Solution Manager w Ringier Axel Springer Polska odpowiedzialna za wdrożenie AI w całej organizacji. Doświadczony Product Manager z silnym rozumieniem technologii i jej wpływu na użytkownika. Poprzednio pracowała jako Dyrektor Produktów, w tym platformy dla wydawców Ring Publishing, a także nad największymi produktami takich firm jak Text (poprzednio LiveChat), Allegro czy InsERT.
Piotr Bilik
- Stowarzyszenie Otwarte Klatki
Piotr Bilik jest doświadczonym specjalistą ds. budowania relacji z darczyńcami w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki, gdzie od ponad 5 lat wdraża innowacje wspierające misję organizacji. Jego głównym celem jest zapewnienie, aby każdy darczyńca czuł się ważny i doceniony, co przekłada się na budowanie silnej kultury skoncentrowanej na potrzebach i oczekiwaniach darczyńców (donor-centric culture). Piotr z pasją wykorzystuje zaawansowane rozwiązania AI do optymalizacji procesów wewnętrznych, co nie tylko znacząco usprawnia pracę organizacji, ale również otwiera nowe możliwości w zakresie personalizacji komunikacji i zwiększenia efektywności działań.
dr Ewa Chamczyk
- CampusAI
Co-founder & Head of AI Books w CampusAI, ekspertka ds. wydawniczych, muzykolożka, managerka kultury, pasjonatka nowych technologii. Ewa łączy swoje zamiłowanie do muzyki i literatury z pasją do nowych technologii. Po 10 latach pracy w sektorze kultury, gdzie współtworzyła kampanie promocyjne, prowadziła publikacje książkowe i kierowała Działem Wydawniczym, zwróciła się w stronę sztucznej inteligencji. Laureatka m.in. Fulbright Junior Research Award 2020–2021, w ramach której odbyła staż badawczy na Columbia University w Nowym Jorku. W 2024 roku obroniła pracę doktorską na Wydziale Nauk o Kulturze i Sztuce Uniwersytetu Warszawskiego i obecnie cieszy się życiem „po doktoracie” J Prywatnie miłośniczka muzyki i tańców swingowych. Gra na skrzypcach w zespole The Cajun Spices.
Bartosz Dobrowolski
- CampusAI
Ponad 15 lat doświadczenia w konsultingu, tworzeniu wizji rozwiązań, szkoleniach, sprzedaży i optymalizacji procesów biznesowych. Ekspert i doradca kluczowych graczy na rynku w zakresie innowacji, sztucznej inteligencji oraz cyfrowych rozwiązań wspierających biznes. Swoje doświadczenie budował pracując zarówno w globalnych korporacjach (SAP, Business Objects) jak i startupach, uczestnicząc w projektach informatycznych w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych. Współzałożyciel organizacji Digital Real Estate. Profesjonalny public speaker, doświadczony trener, mentor i wykładowca uniwersytecki. Prywatnie podróżnik, miłośnik motocyklowych wypraw Enduro i triathlonista amator.
Michał Domagała
Marketing Manager w Google Polska obecnie odpowiedzialny za obszar Privacy, Safety & Security. W ostatnich latach koordynator programu szkoleniowo-rozwojowego “Firmy Jutra”, który pomógł ponad 20 000 małych i średnich przedsiębiorstw w cyfrowej transformacji. Zaangażowany społecznie w rozwój sektora organizacji pozarządowych w Polsce w myśl idei tech for good. Prywatnie pasjonat żeglarstwa.
Andreas Fibiger
- Microsoft
Specjalista w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu w dziale CELA Philanthropies, reprezentującym filantropijną misję Microsoft w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej. Angażuje się w prowadzenie inicjatyw filantropijnych, rozwijanie umiejętności cyfrowych na rzecz grup niedostatecznie wspieranych i marginalizowanych oraz aktywizowanie społeczności w różnych krajach regionu. Uzyskał tytuł magistra nauk politycznych ze specjalizacją w polityce zagranicznej na uniwersytecie w Kopenhadze.
Aureliusz Górski
- CampusAI
Współzałożyciel pierwszej w Polsce sieci coworkingowej i akceleratora dla startupów (AIP Business Link), centrum innowacji dla scale-upów (CIC Warsaw) oraz fundacji, która dba o inkluzywny charakter innowacji tworząc szereg programów dostępnych dla każdego (Venture Cafe Warsaw). W 2022 roku magazyn Manager przyznał mu nagrodę Manager Award za wkład w rozwój ekosystemu innowacji w Polsce. Działa jako członek Rady Metropolii wspierającej powstawanie Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych oraz jako ekspert brał udział w tworzeniu strategii Warszawa2030. Jest autorem koncepcji Generative District, która tworzy wirtualne i fizyczne środowisko współpracy w lokalnych ekosystemach innowacji wykorzystując technologie AI, Augmented Reality, Web3.
Łukasz Grass
- Dziennikarz
Były dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor książek. W latach 2016 – 2019 redaktor naczelny Business Insider Polska, serwisu biznesowo-informacyjnego, który w ciągu 3 lat od pojawienia się na rynku stał się drugim najpopularniejszym serwisem biznesowym w Polsce i pierwszym z rodziny Business Insidera w Europie. Pracował m.in. w Radiu TOK FM, jako zastępca redaktor naczelnej i szef informacji. Przez 6 lat był związany z TVN24, gdzie prowadził serwisy informacyjne i magazyn „Polska i Świat”. W 2005 roku został nagrodzony przez miesięcznik „Sukces”. Nagrodę „Byk Sukcesu” odebrał w kategorii Debiut Roku. Autor książek: „Szlag mnie trafił”, „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”, „Trzy mądre małpy”.
Noemi Gryczko
- My Digital Life
Projektuje doświadczenia edukacyjne online i offline. Uczy jak wykorzystywać technologie, aby lepiej angażować pracowników, studentów i uczestników konferencji. W czasie pandemii wsparła ponad 400 wykładowców i doktorantów Uniwersytetu Warszawskiego w transformacji cyfrowej. Wdraża projekty rozwoju kompetencji cyfrowych - w FRSI realizuje projekt My Digital Life finansowany przez Microsoft.
Agnieszka Halicka
- Canva
Nauczycielka bibliotekarka, trenerka edukacyjna, twórczyni marki EduTriki, certyfikowana edukatorka Google, Microsoft Innovative Educator Expert, Microsoft Innovative Educator Fellow, członek Rady Grupy AI, Ambasadorka Genially, Wakeleta, Canvy, Microsoft Flip, EduKleks, Korbo, Zosi - małej nauczycielki, SMART Technologies i EkoEksperymentarium, inicjatorka oddolnej grupy “Laboratoria Przyszłości w praktyce”, wpisana na Listę 100 w roku 2020, 2021 i 2022, wpisana na Honorową Listę 100, nominowana do tytułu Nauczyciel Roku 2021
Cezary Jaroni
Pracuje w Google jako Marketing Manager, gdzie odpowiada za prowadzenie globalnej inicjatywy Grow with Google w Polsce. W ostatnich 5 latach tworzył i zarządzał programami rozwojowymi: "Umiejętności Jutra", "Projektanci Innowacji" czy "Rozwiń Karierę z Google Cloud", które pomogły ponad 20 tysiącom osób w rozwoju ich kariery, firm oraz znalezieniu nowej pracy dzięki zdobyciu nowych kompetencji cyfrowych z obszarów: digital marketing, cloud computing oraz creative problem solving. Przeprowadził ponad 20 warsztatów z Design Thinking & Ideation pomagając NGOs, firmom oraz studentom generować pomysły na nowe inicjatywy, usprawniać istniejące produkty i programy. Cezary odpowiadał również za wprowadzenie do Polski Gemini czyli konwersacyjnej AI od Google.
Radosław Jasiński
- Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Dyrektor Programowy w Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności gdzie tworzy i nadzoruje realizacje programów w obszarach edukacji, wolontariatu, wsparcia NGO oraz nowych technologii. Jest absolwentem: wydziału prawa KUL, programu MBA – na Międzynarodowej Szkole Zarządzania im. L. Koźmińskiego, studiów podyplomowych Integracja Europejska oraz CSR. Był stypendystą The Johns Hopkins University. Związany z trzecim sektorem od ponad 20 lat (m.in. twórca Fundacji OIC Poland, inicjator i członek Rady Fundacji Rozwoju Wolontariatu, Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich). Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy dla biznesu (m.in. zasiadał o organach spółek handlowych w tym dużych korporacji). Szczególnie bliskie są mu przedsięwzięcia realizowane na rzecz społeczności lokalnych i we współpracy biznesu z NGO. Pomysłodawca Programu Nowe Technologie Lokalnie.
Michał Jaworski
- Microsoft
Pracownik z najdłuższym stażem polskiego oddziału Microsoft, w którym pracuje od września 1994 roku, obecnie na stanowisku dyrektora ds. strategii technologicznej (ang. National Technology Officer). Pełni jednocześnie funkcję Członka Zarządu Microsoft sp. z o.o. (od 2013). Regularnie publikuje w „IT Professional” i „IT w Administracji”. Absolwent Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechaniki Precyzyjnej (1985). Jeśli wrócił z podróży to znaczy, że już planuje następną. Najchętniej znalazłby czas na jeszcze jedną książkę lub dłuższy spacer z psem.
Filip Jędruch
- Sektor 3.0
Dziennikarz radiowy i specjalista ds. komunikacji oraz nowych technologii w organizacjach pozarządowych. Związany z Programem Sektor 3.0 (FRSI i PAFW), gdzie działa jako redaktor bloga i prowadzący rozmowy w Podcaście Sektor 3.0. Fan opowiadania historii, lokalny animator kultury.
Marzena Kacprowicz
- Sektor 3.0
Z wykształcenia polityk społeczny, z pasji – promotorka kreatywnego korzystania z Internetu. Na co dzień pracuje jako programistka, a po godzinach wspiera organizacje społeczne w wykorzystywaniu nowych technologii w działaniach społecznych. Z sektorem NGO związana od ponad 10 lat. Pomysłodawczyni TuDu.org.pl – pierwszej w Polsce platformy crowdsourcingowej dla trzeciego sektora oraz LeverBasic.pl – testu kompetencji miękkich. Do 2020 r. koordynatorka Programu E-wolontariatu w Fundacji Dobra Sieć i portalu E-wolontariat.pl. W wolnych chwilach na ZrobTowInternecie.pl opowiada, w jaki sposób Internet może ułatwiać codzienne życie.
Zuzanna Karcz
- Fundacja OFF school
Członkini zarządu Fundacji OFF school, współtwórczyni Domu Spokojnej Młodości, aktywistka na rzecz edukacji obywatelskiej, antydyskryminacyjnej i klimatycznej. Działa na rzecz wzmacniania podmiotowości i widoczności młodych osób i innych grup dyskryminowanych w procesach decyzyjnych. Studentka globalnego biznesu, finansów i zarządzania (Governance) w Szkole Głównej Handlowej i prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Związana z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Członkini Rady Programowej Open Eyes Economy Summit.
dr Katarzyna Kasia
- Szkło kontaktowe
Filozofka, publicystka. Stypendystka Fundacji Kościuszkowskiej na Uniwersytecie w Princeton (USA). Pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich. Autorka esejów i książek, tłumaczka tekstów włoskich filozofów. Członkini grupy eksperckiej Team Europe. W telewizji TVN24 współprowadzi program Szkło kontaktowe. Jest gospodynią wtorkowych i czwartkowych poranków w Radiu Nowy Świat. Pisze felietony dla tygodnika Newsweek Polska, miesięcznika „Pani” oraz kwartalnika Polskiej Akademii Nauk „Academia”. W wydawnictwie Znak właśnie ukazała się książka jej i Grzegorza Markowskiego „7 życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei”.
prof. ASP dr hab. Magdalena Kochanowska
- Design Nurture
Z wykształcenia projektantka, autorka licznych publikacji dotyczących wzornictwa. Od 2005 związana z Wydziałem Wzornictwa ASP w Warszawie. Kierowniczka merytoryczna studiów podyplomowych Projektowanie Usług na Uniwersytecie SWPS. Zajmuje się teorią i krytyką designu oraz metodologiami projektowymi. Trzykrotnie wyróżniona Nagrodą Rektora za osiągnięcia dydaktyczne, artystyczne i organizacyjne oraz za zaangażowanie w pracę na rzecz Uczelni. Otrzymała Nagrodę im. prof. Lecha Tomaszewskiego, która przyznawana jest za zaangażowanie w społeczne życie środowiska i twórczość promującą ważne wartości społeczne. Prowadziła studio projektowe DIZKO (2013-2017), firmę konsultingową DESIGN PROVISION (2016-2023), od 2024 tworzy eksperckie studio DESIGN NURTURE. Współautorka narzędzia Design Mindset Detector™ . W kadencji 2020-2024 pełni rolę Prodziekany ds. kształcenia.
Sebastian Kondracki
- Devinti
Ekspert ds. transformacji cyfrowej z naciskiem na innowacje i sztuczną inteligencję (AI). Chief Innovation Officer w firmie Deviniti. Autor książki "Python i AI dla e-commerce", bada wpływ "otwartości" (open science, open data, open source) na kreatywność i innowacyjność. Specjalizuje się w dużych modelach językowych (LLM) i generatywnych systemach AI w biznesie. Członek Podgrupy Badań, Innowacyjności i Wdrożeń Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji przy Ministerstwie Cyfryzacji i lider grupy badawczej ds. AI w SoDA. Autor licznych raportów branżowych, w tym "Otwarte dane a sztuczna inteligencja" (GRAI) i "Artificial Intelligence SumUp for Business 2022". Współtwórca fundacji SpeakLeash (ˈspix.lɛʂ) czyli twórców zestawu narzędzi do budowy własnych dużych modeli językowych (m.in. największego w Polsce zbioru danych tekstowych) i modelu Bielik 7 mld parametrów.
Filip Konopczyński
- Ministerstwo Cyfryzacji
Ekspert w Ministerstwie Cyfryzacji, gdzie zajmuje się międzynarodowymi, europejskimi i krajowymi regulacjami oraz politykami AI. Wcześniej pracował m.in. w Fundacji Panoptykon, IDEAS NCBR, NASK, Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (Prawo, Kulturoznawstwo), stypendysta German Marshall Fund of the US i Visegrad Insight.
prof. Michał Kosiński
- Stanford University
Jego zainteresowania badawcze obejmują zarówno ludzką, jak i sztuczną percepcję. Jego obecne prace koncentrują się na badaniu procesów psychologicznych w dużych modelach językowych (LLM). Współautor książki "Nowoczesna Psychometria" i ponad 90 artykułów w prestiżowych czasopismach jak Nature Scientific Reports, Proceedings of the National Academy of Sciences, Psychological Science, Journal of Personality and Social Psychology oraz Machine Learning. Jego publikacje były zacytowane ponad 20 000 razy, co plasuje go wśród 1% najbardziej cytowanych badaczy według Clarivate. Jego badania zainspirowały, m.in. okładkę magazynu The Economist, sztukę teatralną "Privacy" z 2014, wiele wystąpień na platformie TED czy grę wideo. Autor pierwszego artykułu prasowego ostrzegającego przed Cambridge Analytica. Posiada doktorat z psychologii Uniwersytetu Cambridge oraz tytuły magistra z psychometrii i psychologii społecznej.
Aga Kozak
- Dziennikarka
Dziennikarka (przez lata pracowała w Gazecie Wyborczej i gazeta.pl), podcasterka (współprowadzi takie podcasty jak „Sharing is caring”, „Femitalk” i „ Podcast Intymny” – podcasty o dobrym, świadomym życiu i roli kobiet w społeczeństwie), aż w końcu trenerka, coach i wykładowczyni.
Henrik Krogh Andersen
- Microsoft
Profesjonalista z 20-letnim doświadczeniem w zakresie aplikacji biznesowych Microsoft. Obecnie kieruje globalną sprzedażą aplikacji biznesowych SMB (Small and Medium Business) w ramach zespołu Tech for Social Impact w Microsoft. Henrik napędza go pasja pomagania organizacjom non-profit wykorzystać technologię w celu osiągania pozytywnego wpływu społecznego. Jako część zespołu Microsoft Tech for Social Impact, był świadkiem transformacyjnej mocy nowoczesnych rozwiązań w usprawnianiu operacji, poprawianiu procesów decyzyjnych i osiąganiu większego wpływu społecznego.
Jacek Królikowski
- Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, specjalizuje się w metodologii szkoleń i zarządzania projektami. Od 2008 roku kierował działaniami szkoleniowymi realizowanymi przez FRSI w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Ma doświadczenie pracy w instytucjach publicznych (Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli) i organizacjach pozarządowych (Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej). Jako ekspert Rady Europy uczestniczył w programach realizowanych przez tę organizację w latach 1995 – 2005, głównie na Bałkanach. Od 2005 działał jako niezależny ekspert, świadcząc usługi w zakresie analiz i badań społecznych, opracowywania projektów, szkoleń i zarządzania projektami dla firm, organizacji pozarządowych i instytucji publicznych. W latach 2006 – 2008 zarządzał dużymi projektami szkoleniowymi realizowanymi przez UNDP i Delegację Komisji Europejskiej dla służby cywilnej.
Agnieszka Łądka-Barańska
- Job Crafting Polska
Psycholożka, konsultantka HR, założycielka Job Crafting Polska. Prowadzi badania naukowe w obszarze pozytywnej psychologii pracy w tym: sprawiedliwości organizacyjnej, postaw pracowniczych i poczucia sensu. Projektuje pozytywne interwencje psychologiczne dla biznesu i edukacji wzmacniające m.in. poziom zaangażowania. Prowadzi szkolenia i wystąpienia publiczne z zakresu job craftingu oraz wzmacniania relacji w zespołach.
Adam Majchrzak
- Stowarzyszenie Demagog
Pracę w obszarze mediów zaczynał w latach 2018–2021 jako redaktor portalu ogólnoinformacyjnego Poinformowani.pl. Od 2020 roku analityk w Stowarzyszeniu Demagog, gdzie na co dzień zajmuje się weryfikacją fałszywych informacji w sieci i analizą dezinformacji w polskiej cyberprzestrzeni. Obecnie także pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie badawczo koncentruje się na obszarze fałszywych informacji, teorii spiskowych i wykorzystywania sztucznej inteligencji w procesie dezinformacji, a do tego pełni funkcję koordynatora pierwszego corocznego ogólnopolskiego konkursu fact-checkingowego „DETEKTOR” dla studentów.
Grzegorz Markowski
- Szkło kontaktowe
Z wykształcenie socjolog (Wydział Filozofii i Socjologii UW). Z zawodu strateg w dziedzinie komunikacji społecznej i marketingowej. Z zamiłowania dziennikarz - Szkło Kontaktowe w TVN24, poranki w Radio Nowy Świat oraz podcast Bardzo Bardzo Serio, członek kolektywu artystycznego "Kanał Polska". Niedawno wraz z dr Katarzyną Kasią opublikował książkę pt: "Siedem życzeń, rozmowy o źródłach nadziei."
prof. dr hab. Grzegorz Mazurek
- Akademia Leona Koźmińskiego
Rektor Akademii Leona Koźmińskiego – wiodącej szkoły biznesu regionu Europy Środkowo-Wschodniej i profesor tytularny specjalizującym się w tematyce strategii transformacji cyfrowej organizacji, e-handlu oraz e-marketingu. Szczególnie interesuje się zmianami, jakie procesy digitalizacji wywołują w sektorze szkolnictwa wyższego. Jest również Dyrektorem Centrum Badań Transformacji Cyfrowej – CYBERMAN, członkiem Komisji ds. Współpracy Międzynarodowej KRASP, członkiem EFMD Advisory Board dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz członkiem zarządu Stowarzyszenia Edukacji Menedżerskiej Forum. Od 2020 roku pełni funkcję Prezydenta International Advisory Board francuskiej uczelni ISC Paris. W latach 2016-18 był członkiem Rady ds. Cyfryzacji przy Minister Cyfryzacji.
Jowita Michalska
- Digital University
Założycielka i CEO Digital University, Ambasadorka SingularityU Warsaw Chapter. Misją życiową Jowity jest uzbrojenie Polaków w niezbędne kompetencje cyfrowe. Powołała do życia organizację, która współpracując z czołowymi amerykańskimi uczelniami, takimi jak MIT, Harvard Business School czy Stanford, zajmuje się edukacją w obszarze nowych technologii. Równolegle działa założona przez Jowitę Fundacja Digital University, której misją jest wyrównywanie szans i edukacja w zakresie nowych technologii i kompetencji przyszłości. Z tytułu swojej działalności Jowita otrzymała wiele nagród i odznaczeń, w tym Digital Shapers, przyznawane za znaczący wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce. W roku 2021 Forbes Women uznał ją za jedną ze 100 najwybitniejszych kobiet w biznesie, a Komisja Europejska mianowała Ambasadorką Cyfrowej UE.
Bartosz Narzelski
- Digital Ocean Ventures
Strateg produktowy, facylitator product discovery i wsparcie dla zespołów budujących produkt od 0. Aktualnie jako Head of Product&Design pomaga founderom i zepołom produktowym związanym ze startup studio Digital Ocean Ventures. Zwolennik eksperymentowania - szybkiego prototypowania pomysłów i zderzania ich z potencjalnymi odbiorcami. Współpracował w wielu multidyscyplinarnych zespołach z agencjami reklamowymi, butikami badawczymi i projektowymi, softwarehousami oraz z sektorem pozarządowym. Prywatnie tata, fan Lego, zwolennik alternatywnych form edukacji.
Michał Niewęgłowski
- INTU
Autor książki „Polubić poniedziałki” (Wyd. Zwierciadło), twórca największej polskiej aplikacji ze świeckimi medytacjami i psychoedukacją: Intů (300 tys. pobrań), twórca festiwalu Kazimiernikejszyn. Medytuje od 23 lat, od 17 prowadzi warsztaty w Polsce, Niemczech, Portugalii, Estonii. Adresatami jego warsztatów było wiele grup społecznych: od biznesu po więzienia. Absolwent kierunku Zdrowie publiczne (SWPS - Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Warszawa). Tata dwóch przecórek. Lubi lubić ludzi.
Maciej Okraszewski
- Dział Zagraniczny
Dziennikarz i reporter, założyciel Działu Zagranicznego informującego o wydarzeniach na świecie, o których w polskich mediach mówi się niewiele, albo wcale. Specjalizuje się w tematyce iberoamerykańskiej, ze szczególnym naciskiem na Hiszpanię, ale podejmuje się też niedoraportowanych tematów z innych obszarów regionalnych.
Michał Paliński
- DELab UW
W DELab UW analizuje wpływ nowych technologii na gospodarkę i społeczeństwo. W swoich badaniach koncentruje na zagadnieniach związanych z rozwojem internetu. W szczególności interesują go ekonomiczne aspekty zarządzania prywatnością w sieci. W swojej pracy wykorzystuje metody data science oraz modelowanie mikroekonometryczne. Jest członkiem zespołów badawczych międzynarodowych projektów Horyzont 2020 związanych z unijną inicjatywą Next Generation Internet.
Mirella Panek-Owsiańska
- Sektor 3.0
Od ponad 20 lat działa na styku sektorów pozarządowego, publicznego, biznesowego i akademickiego. Ekspertka CSR, komunikacji społecznej i fundraisingu. Autorka artykułów prasowych, wykładowczyni, mentorka i trenerka. Jedna z założycielek fundacji Kosmos dla Dziewczynek, absolwentka i członkini zarządu Szkoły Liderów, wieloletnia prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, była rzeczniczka prasowa Amnesty International. Inicjatorka wielu grup i projektów dla kobiet. Uwielbia nowe technologie.
Marta Piechocka-Nowakowska
- Sektor 3.0
Dominika Pikul
- Brain Architects
Konsultantka w zakresie zastosowania neuronauki w biznesie, trenerka programów szkoleniowych wspierających funkcje poznawcze, badaczka specjalizująca się w zagadnieniach dotyczących zaburzeń neurorozwojowych. Absolwentka Neuronauki i Psychologii Zdrowia Psychicznego (King’s College London). Aktywna członkini British Neuroscience Association i Federation of European Neuroscience Societies. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół roli czynników środowiskowych w rozwoju spektrum autyzmu (ASD) i zespołu nadbopudliwości ruchowej z deficytem uwagi (ADHD). Realizuje badania dotyczące interwencji wspierających zdrowie psychiczne dorosłych osób neuroatypowych. Wspiera organizacje w tworzeniu miejsc pracy przyjaznych mózgowi. Jej klientami są korporacje w sektorze finansowym, medialnym oraz IT. Praktyczną wiedzą dzieli się w swoim podcaście “Nietypowe umysły – rozmowy o neuroróżnorodności”.
prof. ALK, dr hab. Aleksandra Przegalińska
- Akademia Leona Koźmińskiego
Profesorka Akademii Leona Koźminskiego, doktorka habilitowana w dziedzinie nauk o zarządzaniu. Doktoryzowała się w zakresie filozofii sztucznej inteligencji w Instytucie Filozofii UW. Obecnie jest Prorektorką ds. Współpracy z Zagranicą oraz ESR w Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2016 prowadziła badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Aktualnie Research Fellow w American Institute for Economic Research. W 2022 rozpoczęła współpracę z Labour and Worklife Program na Harvardzie. Interesuje się rozwojem sztucznej inteligencji, przetwarzaniem języka naturalnego, uczeniem maszynowym, robotami społecznymi i technologiami ubieralnymi.