Logo Sektor 3.0
BLOG

Cozato i Portal stypendialny Stypendium św. Mikołaja laureatami Funduszu Sektor 3.0

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Komisja ekspertów wybrała wczoraj laureatów tegorocznej edycji Funduszu Sektor 3.0, inicjatywy, w ramach której inwestujemy w tworzenie produktów odpowiadających na potrzeby i problemy społeczne oraz wzmacniających transformację cyfrową w organizacjach. Pomysły Cozato i Portal stypendialny Stypendium św. Mikołaja, stworzone przez zespoły Terra Futura i Fundację Świętego Mikołaja, otrzymały pierwsze pieniądze, które mogą wykorzystać do stworzenia prototypów.

Fundusz Sektor 3.0 wspiera tworzenie nowych narzędzi cyfrowych, które mają za zadanie wyjść naprzeciw ważnym wyzwaniom i problemom społecznym. W tym roku w ramach programu nad swoimi rozwiązaniami pracowało 11 niezwykle zaangażowanych i pilnych zespołów a do walki o dofinansowanie stanęło 8 z nich.

Mieliśmy do czynienia z różnorodną tematyką i technologiami, a w procesie inkubacji prowadzonym przez Monikę Goszcz, Jacka Siadkowskiego i Katarzynę Słowik, udział brały najlepsze specjalistki i specjaliści z zakresu badań, prototypowania, tworzenie modelu biznesowego, sprzedaży, fundraisingu i prezentacji. Podobnie jak rok temu, cały kompleksowy cykl szkoleń i doradztwa zorganizowaliśmy z powodzeniem w przestrzeni online.

Cozato i Portal stypendialny Stypendium św. Mikołaja na podium

Do kolejnego etapu Funduszu Sektor 3.0 przeszły zespoły Terra Futura i Fundacja Świętego Mikołaja. Decyzją komisji ekspertów z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Orange, Netguru, Deloitte Digital oraz Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji, przekażemy im pierwsze środki finansowe, które będą mogli wykorzystać na rozwój swojego pomysłu i przygotowanie prototypu narzędzia.

Wysokość dofinansowania:

  • Fundacja Świętego Mikołaja – 30 000 PLN
  • Terra Futura – 20 000 PLN

 

Jestem pod ogromnym wrażeniem, że w tym roku do Funduszu Sektor 3.0 zgłosiło się ponad 60 organizacji. Zaimponowało mi także także bardzo szerokie spektrum ich działalności. Jestem bardzo szczęśliwy mogąc ogłosić, że mamy w tym roku dwa pierwsze miejsca

– mówił podczas finału Funduszu Sektora 3.0 Mirosław Czyżewski, Kierownik Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Suma pieniędzy, którą Fundusz zainwestuje w rozwiązania będzie zależała od tego, jak projekty będą rozwijać się w trakcie dalszej pracy. Pierwsza runda zostanie rozliczona w czerwcu 2021. Wtedy to komisja ekspertów na podstawie efektów działań pomysłodawców, podejmie decyzje o kolejnym wsparciu finansowym. Uczestnicy mogą uzyskać finansowanie w łącznej kwocie 100 000 PLN.

Już wkrótce na naszym blogu przedstawimy szerzej zespoły i pomysły Cozato i Portal stypendialny Stypendium św. Mikołaja, a tych z Was, którzy chcieliby już teraz dowiedzieć się więcej o laureatach, zapraszamy do oglądnięcia prezentacji, które ekipy przygotowały w ramach procesu inkubacyjnego.

Portal stypendialny Stypendium św. Mikołaja – Fundacja Świętego Mikołaja

Narzędzie do obsługi programu stypendialnego „Stypendia św. Mikołaja”. Program przeciwdziałający wykluczeniu edukacyjnemu dzieci z niezamożnych rodzin. Platforma ma wspierać fundację, szkoły i uczniów w niezawodnej obsłudze przyznawanych stypendiów.

Cozato – Terra Futura

Platforma do szybkiej i wygodnej wymiany przedmiotami, których już nie używamy. Pozwala dać przedmiotom drugie życie, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia nadprodukcji nowych dóbr i hamowania powszechnego konsumpcjonizmu. Promuje styl życia w duchu less waste oraz jest praktycznym narzędziem do utrzymania w obiegu rzeczy, które swoją wartością mogą posłużyć kolejnym właścicielom.

Fundusz pracuje dalej!

Przed zespołami stoją teraz kolejne wyzwania. W dalszej pracy wspierać będą je mentorzy i mentorki programu – specjaliści z zakresu technologii, produktu, a także marketingu i sprzedaży

Podczas spotkania tuż po ogłoszeniu wyników, finaliści snuli już pierwsze plany związane z budową prototypów, współpracą z ekspertami i wydatkowaniem wygranych środków. Podzielili się z nami także swoimi wspomnieniami z procesu inkubacji. Zwracali uwagę na ogrom i różnorodność wiedzy, którą otrzymali, wsparcie Moniki Goszcz, Jacka Siadkowskiego i projektantek UX, oraz wzajemną wymianę wiedzy i doświadczeń wśród wszystkich uczestniczek i uczestników inkubacji.

Gratulujemy wszystkim zespołom biorącym udział w procesie inkubacji Funduszu, a laureatom życzymy powodzenia w dalszej pracy nad swoimi pomysłami. Wierzymy, że już wkrótce Fundacja Św. Mikołaja będzie mogła jeszcze efektywniej wspierać stypendiami utalentowane dzieci w całej Polsce, a lokalne społeczności zyskają świetne narzędzie Cozato, które pomoże im żyć w duchu less waste i wzmacniać wzajemne więzi.

Przeczytaj także:

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AUTOR WPISU
TAGI 
  • Sektor 3.0
  • Edukacja
  • Technologie
  • Technologie
  • Edukacja
  • Technologie
  • Komunikacja
  • Sektor 3.0
NEWSLETTER
NEWSLETTER