66 zespołów zgłosiło się w listopadzie do udziału w procesie inkubacji Funduszu Sektora 3.0. 11 z nich przez 14 intensywnych tygodni odmieniało doświadczenie użytkownika i model biznesowy przez wszystkie przypadki. Ostatecznie do walki o dofinansowanie na dalszy rozwój swojego pomysłu stanie 8 zespołów. Swoje rozwiązania cyfrowe zaprezentowały na filmach, które przedstawiamy poniżej. Laureatów Funduszu, którzy otrzymają dofinansowania na rozwój swojego pomysłu, poznacie już w czwartek 4 marca o 18:00 podczas transmisji na Facebooku i Linkedin.
Cozato – Terra Futura
Platforma do szybkiej i wygodnej wymiany przedmiotami, których już nie używamy. Pozwala dać przedmiotom drugie życie, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia nadprodukcji nowych dóbr i hamowania powszechnego konsumpcjonizmu. Promuje styl życia w duchu less waste oraz jest praktycznym narzędziem do utrzymania w obiegu rzeczy, które swoją wartością mogą posłużyć kolejnym właścicielom.
Platforma edukacyjna iSowa – Fundacja iSowa
Aktywizacja społeczna i cyfrowa seniorów poprzez stworzenie platformy edukacyjnej służącej pomocy dzieciom w nauce języków obcych online. Platforma będzie służyć społeczności emerytów w edukacji językowej dzieci i wzmacnianiu dialogu międzypokoleniowego.
GreenTech – Global Shapers Warsaw Hub
Platforma dotycząca przyjaznych środowisku i klimatowi rozwiązań dla domów. Platforma ma pomagać osobom budującym lub remontującym domy w podjęciu decyzji o wykorzystaniu przyjaznych środowisku rozwiązań takich jak panele słoneczne czy pompy ciepła.
Platforma fact-checkingowa – Stowarzyszenie Pravda
Platforma pozwalająca na większą skalę zbierać, opisywać, weryfikować i analizować informacje pojawiające się w Internecie. Dezinformacja jest trudnym przeciwnikiem do pokonania! Przyspieszona weryfikacja fałszywych informacji, analiza popularnych tematów oraz ustandaryzowane podejście do zbierania danych, pomogą w lepszym zrozumieniu dezinformacji oraz pozwolą na skuteczniejsze adresowanie działań mających z nią walczyć i jej przeciwdziałać.
rezerv.app – TEAM TEATRIKON
Aplikacja webowa dedykowana organizacjom pozarządowym służąca do rejestracji uczestników na wydarzenia. Platforma ma umożliwić zwiększenie frekwencji na darmowych eventach na skutek zbierania danych na temat obecności konkretnych uczestników na wydarzeniach.
Strefa NGO – Stowarzyszenie CodersCrew
Portal łączący ludzi i organizacje pozarządowe. Aby odciążyć organizacje z części działań związanych z kreowaniem ich wizerunku i pozwolić im skupić się na aktywnościach, do których zostały powołane. Aby angażować ludzi do łączenia się wokół wspólnych idei.
Portal stypendialny Stypendium św. Mikołaja – Fundacja Świętego Mikołaja
Narzędzie do obsługi programu stypendialnego „Stypendia św. Mikołaja”. Program przeciwdziałający wykluczeniu edukacyjnemu dzieci z niezamożnych rodzin. Platforma ma wspierać fundację, szkoły i uczniów w niezawodnej obsłudze przyznawanych stypendiów.
zmaluchem.pl – Fundacja Rodzic w Mieście
Witryna internetowa pozwalająca rodzicom odnaleźć miejsca i wydarzenia, które są otwarte na przyjmowanie u siebie rodziców z dziećmi. Aplikacja ma pomóc włączyć rodziców z małymi dziećmi do życia społecznego i kulturalnego, tak, aby wyjście z domu z dzieckiem odbyło się bez poczucia zagrożenia i wykluczenia. Platforma ma również wspierać przedsiębiorczość kobiet i rozszerzyć działania na kilka miast.
W tegorocznej inkubacji swoje pomysły cyfrowe rozwijały również: GrupaWsparcia.pl, ADRA, FoodNinja – Feeria Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne i Słuchamy Cię – Polskie Towarzystwo Laryngektomowanych Oddział we Wrocławiu.
Wielki Finał Funduszu
Trudną decyzję o tym, kto zdobędzie szansę na dalszy rozwój pod skrzydłami Sektora 3.0 i dofinansowanie z łącznej puli 100 000 złotych, podejmie Komisja Ekspertów. Zwycięzców poznacie już w czwartek 4 marca o 18:00 podczas transmisji na Facebooku i Linkedin . A ty kogo byś wybrał/a?