Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Cozato i Portal stypendialny Stypendium św. Mikołaja laureatami Funduszu Sektor 3.0

final-fundusz
Spis treści

Komisja ekspertów wybrała wczoraj laureatów tegorocznej edycji Funduszu Sektor 3.0, inicjatywy, w ramach której inwestujemy w tworzenie produktów odpowiadających na potrzeby i problemy społeczne oraz wzmacniających transformację cyfrową w organizacjach. Pomysły Cozato i Portal stypendialny Stypendium św. Mikołaja, stworzone przez zespoły Terra Futura i Fundację Świętego Mikołaja, otrzymały pierwsze pieniądze, które mogą wykorzystać do stworzenia prototypów.

Fundusz Sektor 3.0 wspiera tworzenie nowych narzędzi cyfrowych, które mają za zadanie wyjść naprzeciw ważnym wyzwaniom i problemom społecznym. W tym roku w ramach programu nad swoimi rozwiązaniami pracowało 11 niezwykle zaangażowanych i pilnych zespołów a do walki o dofinansowanie stanęło 8 z nich.

Mieliśmy do czynienia z różnorodną tematyką i technologiami, a w procesie inkubacji prowadzonym przez Monikę Goszcz, Jacka Siadkowskiego i Katarzynę Słowik, udział brały najlepsze specjalistki i specjaliści z zakresu badań, prototypowania, tworzenie modelu biznesowego, sprzedaży, fundraisingu i prezentacji. Podobnie jak rok temu, cały kompleksowy cykl szkoleń i doradztwa zorganizowaliśmy z powodzeniem w przestrzeni online.

Cozato i Portal stypendialny Stypendium św. Mikołaja na podium

Do kolejnego etapu Funduszu Sektor 3.0 przeszły zespoły Terra Futura i Fundacja Świętego Mikołaja. Decyzją komisji ekspertów z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Orange, Netguru, Deloitte Digital oraz Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji, przekażemy im pierwsze środki finansowe, które będą mogli wykorzystać na rozwój swojego pomysłu i przygotowanie prototypu narzędzia.

Wysokość dofinansowania:

  • Fundacja Świętego Mikołaja – 30 000 PLN
  • Terra Futura – 20 000 PLN

 

Jestem pod ogromnym wrażeniem, że w tym roku do Funduszu Sektor 3.0 zgłosiło się ponad 60 organizacji. Zaimponowało mi także także bardzo szerokie spektrum ich działalności. Jestem bardzo szczęśliwy mogąc ogłosić, że mamy w tym roku dwa pierwsze miejsca

– mówił podczas finału Funduszu Sektora 3.0 Mirosław Czyżewski, Kierownik Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Suma pieniędzy, którą Fundusz zainwestuje w rozwiązania będzie zależała od tego, jak projekty będą rozwijać się w trakcie dalszej pracy. Pierwsza runda zostanie rozliczona w czerwcu 2021. Wtedy to komisja ekspertów na podstawie efektów działań pomysłodawców, podejmie decyzje o kolejnym wsparciu finansowym. Uczestnicy mogą uzyskać finansowanie w łącznej kwocie 100 000 PLN.

Już wkrótce na naszym blogu przedstawimy szerzej zespoły i pomysły Cozato i Portal stypendialny Stypendium św. Mikołaja, a tych z Was, którzy chcieliby już teraz dowiedzieć się więcej o laureatach, zapraszamy do oglądnięcia prezentacji, które ekipy przygotowały w ramach procesu inkubacyjnego.

Portal stypendialny Stypendium św. Mikołaja – Fundacja Świętego Mikołaja

Narzędzie do obsługi programu stypendialnego „Stypendia św. Mikołaja”. Program przeciwdziałający wykluczeniu edukacyjnemu dzieci z niezamożnych rodzin. Platforma ma wspierać fundację, szkoły i uczniów w niezawodnej obsłudze przyznawanych stypendiów.

Cozato – Terra Futura

Platforma do szybkiej i wygodnej wymiany przedmiotami, których już nie używamy. Pozwala dać przedmiotom drugie życie, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia nadprodukcji nowych dóbr i hamowania powszechnego konsumpcjonizmu. Promuje styl życia w duchu less waste oraz jest praktycznym narzędziem do utrzymania w obiegu rzeczy, które swoją wartością mogą posłużyć kolejnym właścicielom.

Fundusz pracuje dalej!

Przed zespołami stoją teraz kolejne wyzwania. W dalszej pracy wspierać będą je mentorzy i mentorki programu – specjaliści z zakresu technologii, produktu, a także marketingu i sprzedaży

Podczas spotkania tuż po ogłoszeniu wyników, finaliści snuli już pierwsze plany związane z budową prototypów, współpracą z ekspertami i wydatkowaniem wygranych środków. Podzielili się z nami także swoimi wspomnieniami z procesu inkubacji. Zwracali uwagę na ogrom i różnorodność wiedzy, którą otrzymali, wsparcie Moniki Goszcz, Jacka Siadkowskiego i projektantek UX, oraz wzajemną wymianę wiedzy i doświadczeń wśród wszystkich uczestniczek i uczestników inkubacji.

Gratulujemy wszystkim zespołom biorącym udział w procesie inkubacji Funduszu, a laureatom życzymy powodzenia w dalszej pracy nad swoimi pomysłami. Wierzymy, że już wkrótce Fundacja Św. Mikołaja będzie mogła jeszcze efektywniej wspierać stypendiami utalentowane dzieci w całej Polsce, a lokalne społeczności zyskają świetne narzędzie Cozato, które pomoże im żyć w duchu less waste i wzmacniać wzajemne więzi.

Przeczytaj także

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: