Ułatwienia dostępu

Jak przenieść wydarzenie do sieci: szczecińskie spotkania z popkulturą Beton 2020

blog_event
Spis treści

Marta Kostecka i Krzysztof Lichtblau ze Stowarzyszenia Pop-Art opowiadają o tym, jak przekuli zagrożenie w szansę, i z sukcesem przenieśli lokalne wydarzenie  do sieci. Jak zmienia się prowadzenie w wersji online festiwalu, którego główną siłą była możliwość spotkania się fanów i fanek komiksu, sztuki i popkultury? Co radzą innym organizatorom i organizatorkom? Tego wszystkiego dowiecie się z naszej rozmowy.

Transformacja cyfrowa w Twojej skrzynce

Brak możliwości zorganizowania większości wydarzeń stacjonarnych w 2020 roku spowodował spore zmiany w planach instytucji kultury i organizacji. Pandemia postawiła bardzo wysoką poprzeczkę wszystkim, którzy zajmują się animacją społeczności lokalnych czy skupionych wokół wspólnych zainteresowań i działań. Niektórzy postanowili przenieść eventy na kolejny rok, a inni szybko zmienili ich formę, często nie wiedząc, czego mogą się spodziewać. Ryzyko związane z tym drugim podejściem opłaciło się Stowarzyszeniu Pop-Art ze Szczecina.

Z dwójką organizatorów, Martą Kostecką i Krzysztofem Lichtblauem rozmawiamy o tym:

  • 01:00 Czym jest wydarzenie Beton?
  • 02:28 Jak wyglądało przenoszenie eventu do sieci?
  • 03:24 Co zmieniło się pomiędzy edycjami stacjonarnymi a edycją online?
  • 04:45 Czy udało się zwiększenie zasięgu i łączenie publiczności lokalnej i ogólnopolskiej?
  • 06:01 Hybrydowej przyszłości wydarzeń kulturalnych? 08:20 modelach finansowania wydarzeń
  • 11:45 animowaniu dyskusji i angażowaniu ludzi online
  • 15:20 największych zaskoczeniach dla organizatorów
  • 19:00 tempie pracy podczas wydarzenia online
  • 21:25 najważniejszych poradach dla osób, które planuję organizowanie wydarzeń online i hybrydowych

Marta Kostecka: z wykształcenia polonistka, obecnie pracuje w bibliotece publicznej, wcześniej również w bibliotekach szkolnych i akademickiej. Interesuje się literaturą, kulturą popularną i sztuką, nauczaniem i uczeniem się oraz nowymi technologiami. Specjalizuje się głównie w edukacji cyfrowej i medialnej. W bibliotece zajmuję się promocją. Koordynuję szczeciński TechKlub. Działa społecznie, należy do stowarzyszenia LABIB i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Prowadzi stowarzyszenie zajmujące się kulturą popularną ze szczególnym uwzględnieniem komiksu „POP-ART”.

Krzysztof Lichtblau– maniak książek i komiksów. Obronił doktorat o komiksie, prowadzi własne wydawnictwo, organizuje spotkania autorskie w bibliotece. O książkach piszę (gdzie się da) i opowiada prowadząc autorski program „Pan od książek”. Interesują go ludzie z ich różnicami na temat różnego postrzegania i interpretowania sztuki.

Strona szczecińskich spotkań z popkulturą Beton 2020 na Facebooku

Przeczytaj także:

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.