Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Znajdź: pętla indukcyjna i Pacjenci pacjentom laureatami Funduszu Sektora 3.0

blog_fundusz_filmiki[1]
Spis treści

Komisja ekspertów wybrała wczoraj laureatów tegorocznej edycji Funduszu Sektora 3.0, programu, w ramach którego inwestujemy w tworzenie produktów wpisujących się w ideę „Tech for good”. Pomysły Znajdź: pętla indukcyjna i Pacjenci pacjentom, stworzone przez zespoły z Fundacji Kultury bez Barier i Fundacji Ludzie i Medycyna, otrzymały pierwsze pieniądze, które mogą wykorzystać do stworzenia prototypów.

Fundusz Sektora 3.0 wspiera tworzenie nowych narzędzi cyfrowych, które mają za zadanie wyjść naprzeciw ważnym wyzwaniom i problemom społecznym. W tym roku w ramach programu nad swoimi rozwiązaniami pracowało 10 niezwykle zaangażowanych i pilnych zespołów. Mieliśmy do czynienia z różnorodną tematyką i technologiami, a w procesie inkubacji prowadzonym przez Monikę Goszcz i Jacka Siadkowskiego, udział brały najlepsze specjalistki i specjaliści z zakresu badań, prototypowania, tworzenie modelu biznesowego, sprzedaży, fundraisingu i prezentacji. Ponieważ start tegorocznej edycji zbiegł się w czasie z epidemią koronawirusa, cały kompleksowy cykl szkoleń i doradztwa zorganizowaliśmy z powodzeniem w przestrzeni online.

finał funduszu sektora 3.0

 

Znajdź: pętla indukcyjna i Pacjenci pacjentom na podium

Do kolejnego etapu Funduszu Sektora 3.0 przeszły zespoły z Fundacji Kultury bez Barier i Fundacji Ludzie i Medycyna. Decyzją komisji ekspertów z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Orange, Netguru, Deloitte Digital oraz Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji, przekażemy im pierwsze środki finansowe, które będą mogli wykorzystać na rozwój swojego pomysłu i przygotowanie pierwszego prototypu narzędzia.

Wysokość dofinansowania:

  • Fundacja Kultury Bez Barier: Znajdź: pętla indukcyjna – 20 000 PLN
  • Fundacja Ludzie i Medycyna: Pacjenci pacjentom – 30 000 PLN

Muszę przyznać, że obrady komisji ekspertów były długie i bardzo wnikliwe. Starannie przyjrzeliśmy się wszystkim 10 propozycjom. Moim zdaniem każda zasługiwała na wsparcie, my natomiast zdecydowaliśmy się wesprzeć dwie organizacje – powiedział podczas finału Funduszu Sektora 3.0 Mirosław Czyżewski, Kierownik Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Suma pieniędzy, którą Fundusz zainwestuje w rozwiązania będzie zależała od tego, jak projekty będą rozwijać się w trakcie dalszej pracy. Pierwsza runda zostanie rozliczona w połowie września 2020, podczas Festiwalu Sektor 3.0 ONLINE. Wtedy to komisja ekspertów na podstawie efektów działań pomysłodawców, podejmie decyzje o kolejnym wsparciu finansowym. Będziemy zwracać szczególną uwagę na to, jak dużą zmianę będzie miało szansę wprowadzić narzędzie i jak liczną grupę osób obejmie jego działanie. W łącznej kwocie uczestnicy mogą uzyskać finansowanie w wysokości 100 000 PLN.

Już wkrótce na naszym blogu przedstawimy szerzej zespoły i pomysły Znajdź: pętla indukcyjna i Pacjenci pacjentom, a tych z Was, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o laureatach, zapraszamy do oglądnięcia prezentacji, które przygotowali w ramach procesu inkubacyjnego.

Znajdź: pętla indukcyjna – pierwsza w Polsce interaktywna baza miejsc i wydarzeń z pętlą indukcyjną. Dzięki aplikacji wszystkie zainteresowane osoby (użytkownicy aparatów słuchowych/implantów ślimakowych, właściciele pętli (np. przychodnie, urzędy, instytucje kultury, dworce, punkty obsługi klienta itp., realizatorzy wymogów dot. Ustawy o zapewnieniu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami) w jednym miejscu będą mogły znaleźć kompletne informacje o pętli indukcyjnej.

 

Pacjenci pacjentom – darmowa aplikacja do mentoringu w chorobie. Odbiorcami są osoby chorujące chronicznie, np. na cukrzycę, choroby metaboliczne, raka. Pacjenci tuż po diagnozie mogą nawiązać relację 1:1 z doświadczonymi pacjentami, inaczej partnerami zdrowienia. Ich rolą jest towarzyszenie, nie udzielanie rad. W aplikacji można dzielić się wsparciem emocjonalnym (otwarta rozmowa, brak oceny) i instrumentalnym (zdrowe nawyki, pomoc w dotarciu do rzetelnych informacji). Twórcy marzą, aby nikt, kto dostaje trudną diagnozę, nie pozostał z nią sam.

 

 

Wiedza i networking

Podczas spotkania uczestniczki i uczestnicy podkreślali jak wielką rolę w pracy nad pomysłami odegrało wsparcie merytoryczne ekspertów oraz networking w obrębie wszystkich zespołów biorących udział w programie. Intensywność pracy i porcja wiedzy, które nam przekazaliście, dały nam ogromnego kopa. Ja osobiście rozwinęłam się przeogromnie – komentowała podczas spotkania po ogłoszeniu wyników Alicja Sekret, koordynatorka projektu Pacjenci pacjentom. Myślę, że warto tu również wspomnieć o relacjach. Ja chciałbym podziękować za ludzi, których tu poznałam. Podczas inkubacji powstało między nami pewne poczucie przynależności, które jest bardzo ważne dla każdej i każdego z nas – dodała Katarzyna Antczak wolontariuszka Ladies that UX, wspierająca zespół Pacjenci Pacjentom.

Przed zespołami kolejne wyzwania, w których wspierać będą ich mentorzy programu – specjaliści od technologii, produktu, a także marketingu i sprzedaży. Jesteśmy gotowi. Teraz mamy nową siłę i nową energię. To jest genialne – mówi Anna Żórawska koordynatorka projektu Znajdź: pętla indukcyjna.

fundusz sektora 3.0 mentorzy

Gratulujemy wszystkim zespołom biorącym udział w procesie inkubacji Funduszu, a laureatom życzymy powodzenia w dalszej pracy nad swoimi pomysłami. Wierzymy, że już wkrótce będą niosły realną pomoc pacjentom i osobom z niedosłuchem.

Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program inkubacyjny Funduszu Sektora 3.0 wspierają partnerzy Orange, Netguru, Google for Startups, Koalicja na Rzecz Polskich Innowacji, Ladies that UX oraz gerere.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: