Ułatwienia dostępu

Logo Sektor 3.0
BLOG

10 cyfrowych pomysłów #TechForGood – Finał Funduszu Sektora 3.0

Spis treści

Przez 10 tygodni 10 zespołów pracowało nad 10 pomysłami na produkty cyfrowe w zdalnym procesie inkubacji Funduszu Sektora 3.0. Fundusz Sektora 3.0 to program wspierający tworzenie nowych narzędzi, aplikacji i produktów, które wpisują się w ideę „Tech for good”. Zespoły przystąpiły do procesu z pomysłami na rozwiązania w obszarach zdrowia, dostępności, środowiska i wsparcia organizacji społecznych. Po tygodniach intensywnej pracy i konsultacjach z ekspertami są gotowi, żeby przedstawić je światu – zapraszamy Was do oglądnięcia 10 prezentacji. Laureatów Funduszu, którzy otrzymają dofinansowania na rozwój swojego pomysłu, poznacie już w czwartek 28 maja o 17:00 podczas transmisji na Facebooku.

 

Animal Alert

Społeczny projekt budowy ogólnopolskiej bazy zaginionych i znalezionych zwierząt. Obecnie każdy indywidualnie poszukuje zaginionych zwierząt poprzez plakaty, grupy na Facebooku, znajomych. Schroniska i gminy, które odnajdują zwierzęta , publikują ogłoszenia na swoich stronach internetowych. Dlatego Animal Alert będzie pomostem, który łączył te grupy, aby efektywnie znaleźć zaginione zwierzęta.

 

Datkomat

Nowoczesne narzędzie do wpłat darowizn – bezpieczne i bezkontaktowe. Najłatwiej porównać go można z maszyną vendingową lub info-kioskiem, ale o bardzo konkretnym celu – służącym do wpłacania darowizn. Datkomat umożliwia Darczyńcy dokonanie płatności kartą płatniczą lub za pomocą BLIK. Produkt skierowany jest do organizacji pozarządowych i firm angażujących się społecznie.

 

In my shoes

Projekt ma na celu zbudowanie doświadczenia w wirtualnej rzeczywistości, które będzie uświadamiało uczestnikowi wyzwania, ograniczenia i doświadczane emocje osób z niepełnosprawnością w środowisku pracy oraz codziennych czynnościach poprzez “wejście w jej buty”. Efektem tego ma być lepsze wykorzystanie potencjału OzN na rynku pracy oraz zmiana świadomości osób mających styczność z OzN zapewniając ich normalne funkcjonowanie w życiu społecznym.

 

Masz.to

Rozwiązanie łączy tych, którzy potrzebują z tymi, którzy chcą się dzielić. Aplikacja Masz.to: pozwoli na przekazywanie przedmiotów organizacjom pozarządowym lub osobom, które dadzą im drugie życie. To nie tylko lokalna aplikacja. To pobudzenie ruchu społecznego, który jest skalowalny w całej Polsce i na świecie. Poznaj potrzeby organizacji pozarządowych i oddaj to czego już nie potrzebujesz!

 

 

NANA

Aplikacja łącząca rodziny z wykwalifikowanymi nianiami na zasadzie opieki łączonej (nanny sharing) lub indywidualnej. Dzięki algorytmowi łączy rodziny z podobnymi wymaganiami i lokalizacją z nianią, która spełnia ich wymagania i kieruje się podobnymi wartościami. Nana to bliskość, edukacja, opieka i zaufanie. Find your nana!

 

Pacjenci pacjentom

Darmowa aplikacja do mentoringu w chorobie. Odbiorcami są osoby chorujące chronicznie, np. na cukrzycę, choroby metaboliczne, raka. Pacjenci tuż po diagnozie mogą nawiązać relację 1:1 z doświadczonymi pacjentami, inaczej partnerami zdrowienia. Ich rolą jest towarzyszenie, nie udzielanie rad. W aplikacji można dzielić się wsparciem emocjonalnym (otwarta rozmowa, brak oceny) i instrumentalnym (zdrowe nawyki, pomoc w dotarciu do rzetelnych informacji). Twórcy marzą, aby nikt, kto dostaje trudną diagnozę, nie pozostał z nią sam.

 

PROFi_app

Aplikacja non-profit z zakresu profilaktyki medycznej, która informuje użytkowników jakie badania powinni wykonać i pokazuje, że tylko jedno kliknięcie dzieli ich od umówienia wizyty. Projekt wykorzystuje machine learning do spersonalizowania sugerowanych badań.

 

RedDrop

RedDrop to projekt PR-CSR, który ma zminimalizować niedobory w bankach krwi. Poprzez współpracę z korporacjami i krwiodawcami RedDrop ma zwiększyć nie tylko zapasy w bankach krwi, ale i częstotliwość donacji obecnych dawców. Projekt ma również na celu zachęcać i edukować osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na zostanie honorowymi dawcami.

 

Sprzętownik

Aplikacja do zarządzania sprzętem i zasobami organizacji pozarządowych, dzięki której mamy nadzieję usprawnić działanie podmiotów pożytku publicznego w zakresie inwentaryzacji i czynności z nią związanych. Twórcy zauważyli, że wiele organizacji ma problem z ogarnięciem tego tematu i samo prowadzenie dokumentacji zabiera im wiele czasu, który mógłby być wykorzystany na to, co organizacje robią najlepiej, czyli na pomaganie.

 

Znajdź: pętla indukcyjna

Pierwsza w Polsce interaktywna baza miejsc i wydarzeń z pętlą indukcyjną. Dzięki aplikacji wszystkie zainteresowane osoby (użytkownicy aparatów słuchowych/implantów ślimakowych, właściciele pętli (np. przychodnie, urzędy, instytucje kultury, dworce, punkty obsługi klienta itp., realizatorzy wymogów dot. Ustawy o zapewnieniu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami) w jednym miejscu będą mogły znaleźć kompletne informacje o pętli indukcyjnej.

Trudną decyzję o tym, kto zdobędzie szansę na dalszy rozwój pod skrzydłami Sektora 3.0 i dofinansowanie z łącznej puli 100 000 złotych, podejmie Komisja Ekspertów. A ty kogo byś wybrał?

 

Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program inkubacyjny Funduszu Sektora 3.0 wspierają partnerzy OrangeNetguruGoogle for StartupsKoalicja na Rzecz Polskich InnowacjiLadies that UX oraz gerere.

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
  • Technologie
  • Technologie
6 aplikacji wspierających odpoczynek i rozwój. Dobre praktyki zespołu Sektor 3.0
  • Edukacja i praca
O skutecznej komunikacji
  • Komunikacja i marketing
O higienie cyfrowej dla każdego
  • Technologie
Nie przegap szansy na zaangażowanie! FOMO w NGO
  • Komunikacja i marketing
NEWSLETTER

Trwa transmisja na żywo Festiwalu

Trwa transmisja na żywo Festiwalu

NEWSLETTER