Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

10 cyfrowych pomysłów #TechForGood – Finał Funduszu Sektora 3.0

blog_fundusz_filmiki[1]
Spis treści

Przez 10 tygodni 10 zespołów pracowało nad 10 pomysłami na produkty cyfrowe w zdalnym procesie inkubacji Funduszu Sektora 3.0. Fundusz Sektora 3.0 to program wspierający tworzenie nowych narzędzi, aplikacji i produktów, które wpisują się w ideę „Tech for good”. Zespoły przystąpiły do procesu z pomysłami na rozwiązania w obszarach zdrowia, dostępności, środowiska i wsparcia organizacji społecznych. Po tygodniach intensywnej pracy i konsultacjach z ekspertami są gotowi, żeby przedstawić je światu – zapraszamy Was do oglądnięcia 10 prezentacji. Laureatów Funduszu, którzy otrzymają dofinansowania na rozwój swojego pomysłu, poznacie już w czwartek 28 maja o 17:00 podczas transmisji na Facebooku.

 

Animal Alert

Społeczny projekt budowy ogólnopolskiej bazy zaginionych i znalezionych zwierząt. Obecnie każdy indywidualnie poszukuje zaginionych zwierząt poprzez plakaty, grupy na Facebooku, znajomych. Schroniska i gminy, które odnajdują zwierzęta , publikują ogłoszenia na swoich stronach internetowych. Dlatego Animal Alert będzie pomostem, który łączył te grupy, aby efektywnie znaleźć zaginione zwierzęta.

 

Datkomat

Nowoczesne narzędzie do wpłat darowizn – bezpieczne i bezkontaktowe. Najłatwiej porównać go można z maszyną vendingową lub info-kioskiem, ale o bardzo konkretnym celu – służącym do wpłacania darowizn. Datkomat umożliwia Darczyńcy dokonanie płatności kartą płatniczą lub za pomocą BLIK. Produkt skierowany jest do organizacji pozarządowych i firm angażujących się społecznie.

 

In my shoes

Projekt ma na celu zbudowanie doświadczenia w wirtualnej rzeczywistości, które będzie uświadamiało uczestnikowi wyzwania, ograniczenia i doświadczane emocje osób z niepełnosprawnością w środowisku pracy oraz codziennych czynnościach poprzez “wejście w jej buty”. Efektem tego ma być lepsze wykorzystanie potencjału OzN na rynku pracy oraz zmiana świadomości osób mających styczność z OzN zapewniając ich normalne funkcjonowanie w życiu społecznym.

 

Masz.to

Rozwiązanie łączy tych, którzy potrzebują z tymi, którzy chcą się dzielić. Aplikacja Masz.to: pozwoli na przekazywanie przedmiotów organizacjom pozarządowym lub osobom, które dadzą im drugie życie. To nie tylko lokalna aplikacja. To pobudzenie ruchu społecznego, który jest skalowalny w całej Polsce i na świecie. Poznaj potrzeby organizacji pozarządowych i oddaj to czego już nie potrzebujesz!

 

 

NANA

Aplikacja łącząca rodziny z wykwalifikowanymi nianiami na zasadzie opieki łączonej (nanny sharing) lub indywidualnej. Dzięki algorytmowi łączy rodziny z podobnymi wymaganiami i lokalizacją z nianią, która spełnia ich wymagania i kieruje się podobnymi wartościami. Nana to bliskość, edukacja, opieka i zaufanie. Find your nana!

 

Pacjenci pacjentom

Darmowa aplikacja do mentoringu w chorobie. Odbiorcami są osoby chorujące chronicznie, np. na cukrzycę, choroby metaboliczne, raka. Pacjenci tuż po diagnozie mogą nawiązać relację 1:1 z doświadczonymi pacjentami, inaczej partnerami zdrowienia. Ich rolą jest towarzyszenie, nie udzielanie rad. W aplikacji można dzielić się wsparciem emocjonalnym (otwarta rozmowa, brak oceny) i instrumentalnym (zdrowe nawyki, pomoc w dotarciu do rzetelnych informacji). Twórcy marzą, aby nikt, kto dostaje trudną diagnozę, nie pozostał z nią sam.

 

PROFi_app

Aplikacja non-profit z zakresu profilaktyki medycznej, która informuje użytkowników jakie badania powinni wykonać i pokazuje, że tylko jedno kliknięcie dzieli ich od umówienia wizyty. Projekt wykorzystuje machine learning do spersonalizowania sugerowanych badań.

 

RedDrop

RedDrop to projekt PR-CSR, który ma zminimalizować niedobory w bankach krwi. Poprzez współpracę z korporacjami i krwiodawcami RedDrop ma zwiększyć nie tylko zapasy w bankach krwi, ale i częstotliwość donacji obecnych dawców. Projekt ma również na celu zachęcać i edukować osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na zostanie honorowymi dawcami.

 

Sprzętownik

Aplikacja do zarządzania sprzętem i zasobami organizacji pozarządowych, dzięki której mamy nadzieję usprawnić działanie podmiotów pożytku publicznego w zakresie inwentaryzacji i czynności z nią związanych. Twórcy zauważyli, że wiele organizacji ma problem z ogarnięciem tego tematu i samo prowadzenie dokumentacji zabiera im wiele czasu, który mógłby być wykorzystany na to, co organizacje robią najlepiej, czyli na pomaganie.

 

Znajdź: pętla indukcyjna

Pierwsza w Polsce interaktywna baza miejsc i wydarzeń z pętlą indukcyjną. Dzięki aplikacji wszystkie zainteresowane osoby (użytkownicy aparatów słuchowych/implantów ślimakowych, właściciele pętli (np. przychodnie, urzędy, instytucje kultury, dworce, punkty obsługi klienta itp., realizatorzy wymogów dot. Ustawy o zapewnieniu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami) w jednym miejscu będą mogły znaleźć kompletne informacje o pętli indukcyjnej.

Trudną decyzję o tym, kto zdobędzie szansę na dalszy rozwój pod skrzydłami Sektora 3.0 i dofinansowanie z łącznej puli 100 000 złotych, podejmie Komisja Ekspertów. A ty kogo byś wybrał?

 

Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program inkubacyjny Funduszu Sektora 3.0 wspierają partnerzy OrangeNetguruGoogle for StartupsKoalicja na Rzecz Polskich InnowacjiLadies that UX oraz gerere.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: