Logo Sektor 3.0
BLOG

Najlepsze aplikacje aparatów na Androida

Spis treści

Choć producenci telefonów ścigają się, czyja natywna aplikacja do robienia zdjęć będzie lepsza, z czasem może okazać się, że bardziej wymagającym użytkownikom to nie wystarczy. Piękno systemu Android to między innymi bardzo rozbudowany Sklep Play z setkami tysięcy darmowych aplikacji. Jeżeli standardowy aparat w telefonie nam nie wystarcza, podpowiadamy, po jakie narzędzia można sięgnąć, aby nasze zdjęcia robione telefonem były jeszcze ciekawsze.

Pomoc w tworzeniu materiałów multimedialnych w twojej skrzynce

VSCO
VSCO to aplikacja do robienia zdjęć z artystycznym zacięciem. O ile dla niektórych nałożenie gotowych filtrów może być tanią zagrywką, jest spora grupa osób, dla których nie jest to problem i uważają to za znakomity sposób, aby ze zwykłego zdjęcia zrobić małe dzieło sztuki. Szczególnie, gdy filtry są tak wysokiej jakości, jak te proponowane przez VSCO.

Oprócz gotowych presetów, znajdziemy tu również wiele przydatnych narzędzi, jak przycinanie zdjęć (crop), zmiana ekspozycji, zmiana temperatury barwnej, kontrastu i wiele innych przydatnych suwaków do manipulowania zdjęciem. Od pewnego czasu VSCO obsługuje również formaty RAW na iOS, zatem można spodziewać się również tej opcji niedługo na Androidzie.

Na minus należy zaliczyć brak możliwości używania zoomu aparatu i bardzo mało intuicyjne menu, które nawet najbardziej cierpliwych może czasem wyprowadzić z równowagi, ze względu na nietypowe oznaczenia funkcji i zastosowane nietypowe ikony.

Camera FV-5
Jedyna w pełni płatna aplikacja na naszej liście. Co zatem dostajemy za opłatą? Camera FV-5 to profesjonalne narzędzie, które upodabnia nasz smartfonowy aparat do profesjonalnego aparatu DSLR.

W tym wypadku dostajemy możliwości ustawienia manualnego niemal wszystkich parametrów znanych z profesjonalnych aparatów. Korzystając z aplikacji Camera FV-5 możemy zmieniać ekspozycję wraz z kompensacją, ISO, sposób mierzenia światła (punktowy, całościowy, obszarowy) oraz balans bieli. Aplikacja na Androidzie 5.0 pozwala zapisywać zdjęcia w formacie RAW lub DNG, co otwiera niezwykłe możliwości postprodukcji zdjęcia.

Korzystając z aplikacji dostajemy również nowe opcje ostrzenia do wyboru: automatyczny, makro, dotykiem, nieskończoność, a także możliwość wykrywania twarzy. Wszystkie parametry zostaną wyświetlone na podglądzie zdjęcia. Ważnym dodatkiem może okazać się podgląd histogramu, kanałów RGB lub luminancji, a także siatka wspomagająca kadrowanie.

Wbudowany interwałometr umożliwia robienie serii zdjęć na potrzeby HDR. Aplikacja również bardzo dobrze stabilizuje obraz zarówno w trybie wideo jak i foto.

Open Camera
Jaka sama nazwa wskazuje, dużą zaletą aplikacji jest jej otwartość czyli bycie za darmo. Open Camera na samym początku zwraca uwagę użytkownika, ze względu na rozbudowaną liczbę opcji, na pokładzie aplikacji. Podobnie jak w Camera FV-5, Open Camera umożliwia manualne nastawienie aparatu – kontrolę ISO, ekspozycji, balansu bieli, sposobu ostrzenia soczewki i sposobów detekcji twarzy. Aplikacja pozwala również nagrywać filmy.

Dużą zaletą programu jest przejrzysty inferfejs oraz łatwy dostęp do kontroli poszczególnych parametrów. Aplikacja oferuje naprawdę wiele, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że jest ona w pełni darmowa. Bardzo ciekaa alternatywa dla płatnych aplikacji.

Aparat Google
Prawdopodobnie najmniej rozbudowany aparat na naszej liście i jednocześnie jest to jego największy atut. Aplikacja od Google jest niezwykle łatwa w obsłudze, intuicyjna, a powściągliwa forma, charakterytyczna dla Google, przekłada się również na lekkoś aplikacji. Aparat Google działa niezwykle szybko, nie zacina się i bardzo szybko włącza się z poziomu menu głównego w Androidzie. Co ciekawe aparat Google’a wciąż pozostaje jedną z najlepszych aplikacji do robienia zdjęć sferycznych i niezwykle rozbudowanych panoram.

Bardzo ciekawa propozycja dla osób, które potrzebują szybkiego dostępu do aparatu w telefonie. Aplikacja obecnie nie jest dostępna w wynikach wyszukiwania Google Play, można ją jednak sciągnąć pod adresem: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera


Przeczytaj także:

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AUTOR WPISU
  • Technologie
  • Edukacja i praca
  • Edukacja i praca
  • Edukacja i praca
  • Komunikacja i marketing
  • Edukacja i praca
NEWSLETTER
NEWSLETTER