Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Jakie organizacje społeczne warto oglądać na polskim YouTube?

blog-sektor30youtube
Spis treści

Czy wiecie, że według statystyk w Polsce już 25 milionów ludzi korzysta z serwisu YouTube? Spędzamy tutaj średnio 40 minut dziennie. Jednym słowem YouTube w naszym kraju ma się świetnie i wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo tak pozostanie. Jeśli więc jesteście wśród jego aktywnych użytkowników i poszukujecie nowych, wartościowych treści, czas sięgnąć po te, które na swoich kanałach serwują nam organizacje społeczne. Poniżej przedstawiamy listę tych, które nas inspirują do działania i które oglądamy z przyjemnością. Mamy nadzieję, że przyciągną również Waszą uwagę!

Dlaczego warto obserwować kanały polskich organizacji społecznych? Dlatego, że robią to coraz lepiej! Są specjalistami w przekazywaniu naprawdę wartościowych treści, z których dowiemy się bardzo dużo o pomaganiu, o wspieraniu innych, o rozwiązywaniu problemów, z jakimi zmaga się świat, nasz kraj, a nawet nasze podwórko. Dla niejednego z nas ich filmy mogą być impulsem do wstania z kanapy i podjęcia działania. A jeśli sam jesteś społecznikiem lub społeczniczką, chcesz prowadzić kanał na YouTube dla swojej organizacji, ale nie masz pojęcia, jak się do tego zabrać, zacznij obserwować, jak robią to inni. I nie myśl, że potrzebujesz do tego wielkich nakładów finansowych i profesjonalnego studia nagrań. Komputer, kamera i mikrofon naprawdę wystarczą, jeśli tylko masz coś ciekawego do powiedzenia i chcesz opowiedzieć o tym innym. A więc do dzieła!

Praktyczne zestawienia i porady nt. marketingu w twojej skrzynce

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 

Tej ekipy pod przewodnictwem Jurka Owsiaka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ich kanał na YouTube liczy ponad 56 tysięcy subskrybentów i dzieje się na nim naprawdę dużo. Jest dynamiczny, kolorowy i pełen dobrych informacji! Dowiecie się z niego, na jaki cel wykorzystane zostały środki zebrane podczas poszczególnych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, obejrzycie archiwalne relacje z tychże finałów, sprawdzicie, jak pracuje i działa WOŚP-owa ekipa i jak od lat udziela wsparcia tam, gdzie jest ono naprawdę niezbędne. A gdy już o nich mowa, warto również wspomnieć o kanale Kręcioła TV, gdzie znajdziecie videoblog Jurka Owsiaka oraz wszystko to, co wiąże się z Po’land’Rock Festiwal – nagrania z koncertów, wywiady z artystami, relacje z festiwalowej Akademii Sztuk Przepięknych. Zajrzyjcie koniecznie!

Podsumowanie 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

 

Greenpeace Polska 

Jeśli bliski jest Wam temat ekologii i ochrony środowiska naturalnego, a na sercu leży Wam przyszłość naszej planety, zajrzyjcie koniecznie na kanał Greenpeace Polska. Bardzo dużo tu wartościowych informacji o tym, jak działać proekologicznie i ratować nasz świat przed katastrofą klimatyczną. Dowiecie się z niego, jak chronić lasy przed masowymi wycinkami, jak skutecznie działać dla dobra klimatu, jak ratować pszczoły i wielu, wielu innych ciekawych rzeczy. Duży wkład w rozwój kanału oraz to, jak dziś wygląda ma Marta Palińska. Jedno z nagrań z jej udziałem prezentujemy poniżej. Sami sprawdźcie, jak ciekawie opowiada. Naprawdę warto, więc gorąco polecamy!

Sprawdźcie, dlaczego musimy chronić pszczoły:

 

Fundacja Uniwersytet Dzieci

Chcecie wiedzieć, w czym pomaga wrażliwość? Jak rozśmieszyć kogoś do łez? Jak polecieć w kosmos? A może szukacie informacji o tym, jak rozpoznać u dziecka objawy kryzysu psychicznego? Jakie procesy zachodzą w mózgu nastolatka? Jak wspierać dzieci i młodzież w ich rozwoju? Na tym kanale znajdziecie bardzo dużo różnorodnych treści, ale jedno jest pewne – tak wartościowe informacje, zaserwowane w przystępny i ciekawy sposób, warto mieć zawsze pod ręką. Polecamy więc Wam ten kanał gorąco. Zainspirujecie nim Wasze dzieci, zarówno te młodsze, jak i starsze. A dla Was będzie to kopalnia wiedzy na temat młodego pokolenia. Sami sprawdźcie! Uniwersytet Dzieci robi YouTube naprawdę dobrze!

Zobaczcie, na ile sposobów można namalować dynię:

 

Fundacja DKMS

Zajmująca się szerzeniem idei dawstwa szpiku i budowaniem bazy potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych Fundacja DKMS również może pochwalić się ciekawym kanałem na YouTube. Znajdziecie tam krótkie kilkuminutowe filmy, które Was wzruszą i przekonają do tego, że naprawdę warto zarejestrować się w bazie potencjalnych Dawców, a także obejrzycie dłuższe materiały edukacyjne na temat idei dawstwa szpiku itp. Zachęcamy również do obejrzenia filmów z udziałem Karola Paciorka pod hasłem #POMAGRAJMY, który przeprowadza rozmowy z przedstawicielami społeczności gamingowych, zachęcając do faktycznego i skutecznego pomagania. 

Pierwsza z rozmów pod hasłem #POMAGRAJMY:

 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę również może się poszczycić mocno edukacyjnymi i mądrymi treściami na swoim kanale YouTube. Dowiadujemy się z niego, jak zadbać o dziecięcy mózg, aby rozwijał się prawidłowo, jak ustalić domowe zasady związane z higieną cyfrową, jak zachęcać dziecko do tego, aby więcej było offline niż online. Pomoc znajdą tutaj zarówno rodzice, jak i pedagodzy i nauczyciele. A wszystko po to, aby wszystkie dzieci miały poczucie, że wychowują się i dorastają w środowisku, które dba o ich poczucie bezpieczeństwa, godność i odrębność.

Pamiętaj, aby dbać o dziecięcy mózg!

 

Kanał Stowarzyszenia Wiosna „Lubię Ludzi”

Kanał prowadzony przez Stowarzyszenie Wiosna, poświęcony akcji Szlachetna Paczka, a zatytułowany „Lubię ludzi” to miejsce w polskim YouTube, które również chcemy Wam polecić. Znajdziecie tutaj dużo wzruszeń, dużo inspiracji i jeszcze więcej mobilizacji do tego, aby działać społecznie, bo naprawdę warto! Podsumowania finałów Szlachetna Paczka, wspomnienia z minionych już edycji akcji, wzruszające historie osób, którym przyniosła pomoc i ukojenie. Szlachetna Paczka na dobre wpisała się już w nasze grudniowe scenariusze i podejmuje walkę z biedą i ubóstwem. Warto więc się do niej przyłączyć i obserwować paczkowe historie i działania.

Obejrzyjcie – to tylko 30 sekund, a mocno chwyta za serce!

 

Sektor 3.0

A na koniec naszego zestawienia, polecamy również nasz kanał! Dzieje się tam dużo i będzie dziać coraz więcej. Jeśli więc jeszcze nie subskrybujecie, zachęcamy gorąco. Znajdziecie tutaj ciekawe rozmowy z naszymi gośćmi na najbardziej aktualne tematy, obejrzycie nagrania z naszego Festiwalu, znajdziecie wiele informacji na temat pracy zdalnej, nowych technologii, komunikacji czy transformacji cyfrowej.

Rozmowy z przedstawicielami organizacji społecznych i specjalistami nowych technologii.

Daj suba Sektorowi 3.0

Mamy nadzieję, że to krótkie zestawienie będzie dla Was źródłem inspiracji. Naprawdę warto korzystać z tego, co organizacje społeczne chcą nam na YouTube zaoferować. Porcja solidnej i rzetelnej wiedzy, a także mnóstwo wzruszających i pouczających historii przydadzą się przecież każdemu z nas!

 

Przeczytaj także

 

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.