Logo Sektor 3.0
BLOG

Jakie organizacje społeczne warto oglądać na polskim YouTube?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Czy wiecie, że według statystyk w Polsce już 25 milionów ludzi korzysta z serwisu YouTube? Spędzamy tutaj średnio 40 minut dziennie. Jednym słowem YouTube w naszym kraju ma się świetnie i wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo tak pozostanie. Jeśli więc jesteście wśród jego aktywnych użytkowników i poszukujecie nowych, wartościowych treści, czas sięgnąć po te, które na swoich kanałach serwują nam organizacje społeczne. Poniżej przedstawiamy listę tych, które nas inspirują do działania i które oglądamy z przyjemnością. Mamy nadzieję, że przyciągną również Waszą uwagę!

Dlaczego warto obserwować kanały polskich organizacji społecznych? Dlatego, że robią to coraz lepiej! Są specjalistami w przekazywaniu naprawdę wartościowych treści, z których dowiemy się bardzo dużo o pomaganiu, o wspieraniu innych, o rozwiązywaniu problemów, z jakimi zmaga się świat, nasz kraj, a nawet nasze podwórko. Dla niejednego z nas ich filmy mogą być impulsem do wstania z kanapy i podjęcia działania. A jeśli sam jesteś społecznikiem lub społeczniczką, chcesz prowadzić kanał na YouTube dla swojej organizacji, ale nie masz pojęcia, jak się do tego zabrać, zacznij obserwować, jak robią to inni. I nie myśl, że potrzebujesz do tego wielkich nakładów finansowych i profesjonalnego studia nagrań. Komputer, kamera i mikrofon naprawdę wystarczą, jeśli tylko masz coś ciekawego do powiedzenia i chcesz opowiedzieć o tym innym. A więc do dzieła!

Praktyczne zestawienia i porady nt. marketingu w twojej skrzynce

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 

Tej ekipy pod przewodnictwem Jurka Owsiaka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Ich kanał na YouTube liczy ponad 56 tysięcy subskrybentów i dzieje się na nim naprawdę dużo. Jest dynamiczny, kolorowy i pełen dobrych informacji! Dowiecie się z niego, na jaki cel wykorzystane zostały środki zebrane podczas poszczególnych finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, obejrzycie archiwalne relacje z tychże finałów, sprawdzicie, jak pracuje i działa WOŚP-owa ekipa i jak od lat udziela wsparcia tam, gdzie jest ono naprawdę niezbędne. A gdy już o nich mowa, warto również wspomnieć o kanale Kręcioła TV, gdzie znajdziecie videoblog Jurka Owsiaka oraz wszystko to, co wiąże się z Po’land’Rock Festiwal – nagrania z koncertów, wywiady z artystami, relacje z festiwalowej Akademii Sztuk Przepięknych. Zajrzyjcie koniecznie!

Podsumowanie 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy:

 

Greenpeace Polska 

Jeśli bliski jest Wam temat ekologii i ochrony środowiska naturalnego, a na sercu leży Wam przyszłość naszej planety, zajrzyjcie koniecznie na kanał Greenpeace Polska. Bardzo dużo tu wartościowych informacji o tym, jak działać proekologicznie i ratować nasz świat przed katastrofą klimatyczną. Dowiecie się z niego, jak chronić lasy przed masowymi wycinkami, jak skutecznie działać dla dobra klimatu, jak ratować pszczoły i wielu, wielu innych ciekawych rzeczy. Duży wkład w rozwój kanału oraz to, jak dziś wygląda ma Marta Palińska. Jedno z nagrań z jej udziałem prezentujemy poniżej. Sami sprawdźcie, jak ciekawie opowiada. Naprawdę warto, więc gorąco polecamy!

Sprawdźcie, dlaczego musimy chronić pszczoły:

 

Fundacja Uniwersytet Dzieci

Chcecie wiedzieć, w czym pomaga wrażliwość? Jak rozśmieszyć kogoś do łez? Jak polecieć w kosmos? A może szukacie informacji o tym, jak rozpoznać u dziecka objawy kryzysu psychicznego? Jakie procesy zachodzą w mózgu nastolatka? Jak wspierać dzieci i młodzież w ich rozwoju? Na tym kanale znajdziecie bardzo dużo różnorodnych treści, ale jedno jest pewne – tak wartościowe informacje, zaserwowane w przystępny i ciekawy sposób, warto mieć zawsze pod ręką. Polecamy więc Wam ten kanał gorąco. Zainspirujecie nim Wasze dzieci, zarówno te młodsze, jak i starsze. A dla Was będzie to kopalnia wiedzy na temat młodego pokolenia. Sami sprawdźcie! Uniwersytet Dzieci robi YouTube naprawdę dobrze!

Zobaczcie, na ile sposobów można namalować dynię:

 

Fundacja DKMS

Zajmująca się szerzeniem idei dawstwa szpiku i budowaniem bazy potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych Fundacja DKMS również może pochwalić się ciekawym kanałem na YouTube. Znajdziecie tam krótkie kilkuminutowe filmy, które Was wzruszą i przekonają do tego, że naprawdę warto zarejestrować się w bazie potencjalnych Dawców, a także obejrzycie dłuższe materiały edukacyjne na temat idei dawstwa szpiku itp. Zachęcamy również do obejrzenia filmów z udziałem Karola Paciorka pod hasłem #POMAGRAJMY, który przeprowadza rozmowy z przedstawicielami społeczności gamingowych, zachęcając do faktycznego i skutecznego pomagania. 

Pierwsza z rozmów pod hasłem #POMAGRAJMY:

 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę również może się poszczycić mocno edukacyjnymi i mądrymi treściami na swoim kanale YouTube. Dowiadujemy się z niego, jak zadbać o dziecięcy mózg, aby rozwijał się prawidłowo, jak ustalić domowe zasady związane z higieną cyfrową, jak zachęcać dziecko do tego, aby więcej było offline niż online. Pomoc znajdą tutaj zarówno rodzice, jak i pedagodzy i nauczyciele. A wszystko po to, aby wszystkie dzieci miały poczucie, że wychowują się i dorastają w środowisku, które dba o ich poczucie bezpieczeństwa, godność i odrębność.

Pamiętaj, aby dbać o dziecięcy mózg!

 

Kanał Stowarzyszenia Wiosna „Lubię Ludzi”

Kanał prowadzony przez Stowarzyszenie Wiosna, poświęcony akcji Szlachetna Paczka, a zatytułowany „Lubię ludzi” to miejsce w polskim YouTube, które również chcemy Wam polecić. Znajdziecie tutaj dużo wzruszeń, dużo inspiracji i jeszcze więcej mobilizacji do tego, aby działać społecznie, bo naprawdę warto! Podsumowania finałów Szlachetna Paczka, wspomnienia z minionych już edycji akcji, wzruszające historie osób, którym przyniosła pomoc i ukojenie. Szlachetna Paczka na dobre wpisała się już w nasze grudniowe scenariusze i podejmuje walkę z biedą i ubóstwem. Warto więc się do niej przyłączyć i obserwować paczkowe historie i działania.

Obejrzyjcie – to tylko 30 sekund, a mocno chwyta za serce!

 

Sektor 3.0

A na koniec naszego zestawienia, polecamy również nasz kanał! Dzieje się tam dużo i będzie dziać coraz więcej. Jeśli więc jeszcze nie subskrybujecie, zachęcamy gorąco. Znajdziecie tutaj ciekawe rozmowy z naszymi gośćmi na najbardziej aktualne tematy, obejrzycie nagrania z naszego Festiwalu, znajdziecie wiele informacji na temat pracy zdalnej, nowych technologii, komunikacji czy transformacji cyfrowej.

Rozmowy z przedstawicielami organizacji społecznych i specjalistami nowych technologii.

Daj suba Sektorowi 3.0

Mamy nadzieję, że to krótkie zestawienie będzie dla Was źródłem inspiracji. Naprawdę warto korzystać z tego, co organizacje społeczne chcą nam na YouTube zaoferować. Porcja solidnej i rzetelnej wiedzy, a także mnóstwo wzruszających i pouczających historii przydadzą się przecież każdemu z nas!

 

Przeczytaj także:

 

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AUTOR WPISU
  • Edukacja
  • Sektor 3.0
  • Komunikacja
  • Sektor 3.0
  • Edukacja
  • Technologie
  • Technologie
NEWSLETTER
NEWSLETTER