Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

10 wartościowych kanały na YouTube po polsku

kanałynapolskimyoutubie[1]
Spis treści

W czołówce najchętniej czytanych artykułów na naszym blogu niezmiennie znajduje się zestawienie polecanych przez nas polskich kanałów na YouTube. Przygotowaliśmy więc dla Was aktualizację. Oto kolejne wartościowe kanały na YouTube od polskich twórców i twórczyń. Oglądajcie i subujcie, zapraszamy!

 

Mario Budowlaniec – kanał o samodzielnym remontowaniu

Branża budowlana zmienia się bardzo szybko, a wraz z nią cennik usług za przeprowadzenie najmniejszego remontu. Jeżeli jesteście zmęczeni kolorem ściany w salonie lub terakotą w łazience i chcielibyście zmienić coś w swoim otoczeniu, Mario udowadnia, że wcale nie trzeba od razu dzwonić po fachowców, za których pracę trzeba słono zapłacić. Mario Budowlaniec pomaga odczarować budowlankę, która dla laika może wydawać się czarną magią. Na kanale, który śledzi prawie 300 tys. użytkowników, dowiecie się czym różni się klej od szpachli gipsowej, jak wymurować ścianę, w jaki sposób położyć kafelki, jak wykonać drobne naprawy, a także zapoznacie się z realiami branży budowlanej i poznacie średnie ceny za poszczególne prace remontowe. Kanał Maria jest realizowany bardzo profesjonalnie. Jego lekcje są dobrze przemyślane, dzięki czemu widzowi znacznie łatwiej przyswoić wiedzę. Jeżeli chcecie przeprowadzić remont, bez posiłkowania się ekipą budowlaną, ten kanał to idealne rozwiązanie dla Was – pomoże nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale także nauczy praktycznych umiejętności, na które niewątpliwie jest zapotrzebowanie na rynku.

 

 

Bushcraftowy – wartościowy kanał na YouTubie o surviavalu

Człowiek mierzył się z przeciwnościami natury od zawsze. W ostatnich latach w związku z rozwojem cywilizacji i komfortem codziennego życia, zdobywanie umiejętności pomagających przetrwać w trudnych warunkach nie interesowało jednak zbyt wielu. Ale jak się okazuje, wszystko się zmienia. Być może to zasługa fali filmów o apokalipsie zombie a może zmian klimatu. W każdym razie, survival znów jest w modzie.

Czy może być cokolwiek przyjemniejszego niż noc spędzona pod gołym niebem w górach? Takie wyprawy wymagają jednak odpowiedniego przygotowania. Wiedzę na temat tego w jaki sposób kompetentnie zorganizować taką wyprawę, można znaleźć na kanale Bushcraftowy, gdzie autor wprowadza nas w tajniki survivalu. Jak rozbić biwak w głębokim śniegu, jak urządzić kuchnię w lesie, co składa się na niezbędny sprzęt osoby, która chce doświadczyć survivalu na własnej skórze, odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na kanale Bushcraftow, którego filmy zostały wyświetlone łącznie ponad 28 mln razy.

 

 

Tomasz Kopyra – kanał na temat złotego trunku i tajników warzenia

Nie bójmy się użyć tego słowa, Tomasz Kopyra to legenda polskiej branży piwnej. Jeden z pierwszy blogerów, którzy zobaczyli potencjał w platformie YouTube, gdzie swoje materiały umieszcza już od dekady (pierwszy film na kanale został wrzucony w 2010 r.). Kopyra propaguje ideę piwnego kraftu, warzenia domowymi sposobami i uświadamia ludzi na temat zagrożeń związanych z piciem alkoholu.Od czasu do czasu porusza również tematy światopoglądowe. Autor wykonał kawał roboty w podnoszeniu świadomości piwnej Polaków i nauczył ich sięgać po produktu od małych lokalnych browarów, dorzucając swoje 5 groszy do polskiej piwnej rewolucji. Obowiązkowa pozycja dla osób, które chcą poznać piwne trendy i błysnąć w towarzystwie znajomością czegoś więcej niż klasyczny eurolager od dużego koncernu.

 

 

Olsikowa – kanał o rysowaniu dla dzieci i dorosłych

Youtube to znakomite miejsce dla osób, które chcą rozwijać swoje pasje. Malowanie i rysowanie to jeden z najpopularniejszych sposobów na artystyczną realizację. Jednak jest to sztuka dość skomplikowana. Trudne początki mogą odstraszyć wiele osób, których potencjał czeka na odkrycie. Olsikowa wprowadza na swoim kanale w tajniki rysowania i szkicowania, podpowiada jakie przybory wybrać na początek, od czego zacząć, a nawet pokazuje w jaki sposób wykonuje się animacje poklatkowe z wykorzystaniem plasteliny czy rysunków. Kanał został przez Youtube oznaczony jako bezpieczny dla dzieci, dzięki czemu bez obawy możemy przedstawić go naszym pociechom, które będą czerpały wiedzę na temat tej niezwykłej pasji.

 

 

Czytaj także: 13 wartościowych kanałów na YouTube, które warto znać


 

Okiem Chemika – na YouTubie o chemii i farmacji

Bardzo potrzebny kanał w polskiej vlogosferze. W erze dezinformacji, podawania informacji przez osoby bez odpowiedniej wiedzy, edukowania dzieci przez inne dzieci i marketingowego zalewu firm farmaceutycznych, Agnieszka z kanału Okiem Chemika pozwala odsiać ziarno od plew. Wykształcenie autorki (magister chemii medycznej i technik farmaceutyczny), pozwala polegać na niej jako źródle informacji o związkach chemicznych i medykamentach. Na kanale można znaleźć filmy poruszające temat zdrowia, leków, suplementów ale także mnóstwo ciekawostek ze świata nauki. Bardzo ciekawy kanał ze 130 tys. subskrybentów i wielkim potencjałem do rozwoju.

 

 

Aspekty – kanał na temat systemu prawnego i praw obywateli

Współczesna rzeczywistość całkowicie regulowana jest przez zakazy, nakazy i prawa zawarte w różnego rodzaju kodeksach prawnych. Nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania, dlatego świadomy obywatel powinien znać i rozumieć przynajmniej podstawowe zagadnienia prawne. Skodyfikowany świat nie należy jednak do najprostszych, a czasem kluczowe dla zrozumienia jednego z paragrafów potrafi być jedno sformułowanie. W labiryncie prawnych zawiłości pomaga poruszać się kanał Aspekty, który na podstawie przykładów zaczerpniętych z życia, podpowiada w jaki sposób się zachować i jakie prawa nam przysługują.

 

 

Czajnikowy.pl – dobra herbata! – kanał o napojach parzonych

Było coś na temat trunkach mniej zdrowych, to dla równowagi warto wspomnieć o napojach zdrowotnych. Czajnikowy.pl to kanał o naparach z herbaty, yerby, ziół czy parzeniu kawy. BlogCzajnikowy.pl to z kolei regularnie aktualizowana strona, który gromadzi materiały wideo, porady, przepisy i opinii o herbacie. Z kanału dowiecie się co to Pu-erh, w jakiej temperaturze parzyć yerba mate, jaką mieszanką ziół odstraszyć komary, poznacie tajniki parzenia kawy z aeropressu. Czasy, w których przeciętny Kowalski zadowalał się ekspresową czarną herbatą z torebki dawno odeszły do lamusa. Dziś, kiedy lubimy delektować się dobrodziejstwami natury z najdalszych zakątków świata, Czajnikowy.pl, podpowiada gdzie szukać parzonych inspiracji.

 

 

Tuba Smaku / Pascal Brodnicki – kanał o gotowaniu i jedzeniu

Jedzeniowy Youtube jest tak ogromny, jak nasz apetyt na próbowanie nowych potraw. Swoich sił w kulinarnym vlogowaniu próbuje dobrze znany z telewizji Pascal Brodnicki, który bez wątpienia swoją popularność zbudował prowadząc programy telewizyjne. Doświadczenie z małego ekranu Pascal przenosi na Youtube.Jego materiały są pod względem jakości zdecydowanie powyżej większości kulinarnych youtuberów, co sprawia, że bardzo dobrze się je ogląda. Na kanale znajdziemy ciekawe przepisy i porady kulinarne, które miłośnikom jedzenie bez wątpienia przypadną do gustu.

 

 

Nauka. To lubię – kanał popularnonaukowy dr Tomasza Rożka

Kanał prowadzony przez rozpoznawalnego prezentera telewizyjnego Tomasza Rożka, na którym dowiecie się tysięcy ciekawostek ze świata nauki. Spokojnie i rzeczowo możecie dowiedzieć się, jak dużym zagrożeniem dla środowiska są pożary w Australii, albo jak zminimalizować ryzyko zarażenia Koronawirusem. Tomasz Rożek z wykształcenia jest fizykiem, na co dzień jednak kieruję działem naukowym w tygodniku Gość Niedzielny. Materiały przygotowywane przez Rożka pod względem jakości równają do tego co znamy z telewizji, a prezenter udowadnia, że wcale nie potrzeba wielusetyścięcznych budżetów, aby produkować jakościowe materiały do Internetu.

 

 

Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS – wartościowy kanał na YT o samorozwoju i psychologii

Jeżeli interesujesz się psychologią i samorozwojem, to kanał najbardziej rozpoznawalnego uniwersytetu psychologicznego jest znakomitym miejscem, żeby posłuchać na ten temat od ekspertów. Wśród filmów SWPS można znaleźć wystąpienia naukowców i praktyków z całego świata, którzy poruszają ważne tematy dotyczące ludzkiej psychologii. Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to ogólnopolski projekt popularyzujący wiedzę psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie oraz odkrywający możliwości działania, jakie daje psychologia w różnych sferach życia zarówno prywatnego, jak i zawodowego. Zdecydowanie warto subskrybować kanał, który pomaga lepiej poznawać samego siebie i walczyć ze słabościami.

 


Na Facebooku zapytaliśmy naszych fanów i fanki o wartościowe kanały na YouTube, które rekomendują. To kilka propozycji, które otrzymaliśmy:

  1. Greenpeace Polska
  2. Oscar Rak
  3. Outriders
  4. Wszechnica FWW
  5. Zenjaskiniowca | Rafał Mazur

Na liście nie ma Twojego ulubionego kanału? Skomentuj nasz post, a dorzucimy go do naszej wspólnej listy inspiracji.

doskonałekanałynapolskimyoutubie

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: