Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

10 osób ze świata organizacji społecznych, które warto obserwować na LinkedIn

10 osób ze świata organizacji społecznych, które warto obserwować na LinkedIn
Spis treści

Dlaczego warto budować markę osobistą społeczniczki lub społecznika na LinkedIn? Bo to bardzo dobre miejsce, by szukać partnerów ze świata biznesu i nie tylko. Choć serwis dynamicznie się rozwija, wciąż jest na nim niewiele osób, które w swoich działaniach kierują się ważną, społeczną misją. Poniżej przedstawiam Wam moją subiektywną listę osób ze świata organizacji społecznych i instytucji publicznych, które publikują ciekawe treści i są ekspertami i ekspertkami w swoich dziedzinach. Publikowane przez nich posty, linki czy artykuły są ciekawe, czasem zabawne lub skłaniające do refleksji, często zapisuję je „na później” lub przesyłam dalej.

Przeczytaj także pierwszą część artykułu: Dlaczego warto budować markę osobistą i markę swojej organizacji społecznej na LinkedIn?

 

Przemek Staroń – edukacja

Przemek Staroń LinkedIn

Nauczyciel Roku, autor „Szkoły bohaterów i bohaterek” dzieli się wiedzą o edukacji. Miłośnik LEGO i Harrego Pottera pokazuje, że uczenie może być wielką przygodą. Na Jego profilu znajdziesz wiele poleceń książek, artykułów, konferencji edukacyjnych oraz informacji o edukacji domowej.

Obserwuj Przemka Staronia

 

Monika Chrzczonowicz – organizacje społeczne

Monika Chrzczonowicz Linkedin

Trenerka i doradczyni z wieloletnim doświadczeniem, skarbnica wiedzy o organizacjach społecznych. Znajdziesz u Niej najnowsze badania trzeciego sektora, porady jak założyć fundację, rozliczyć 1,5% podatku oraz linki do pożytecznych artykułów z portalu ngo.pl.

Obserwuj Monikę Chrzczonowicz

 

Tisa Żawrocka-Kwiatkowska – dzieci

Tisa Żawrocka-Kwiatkowska Linkedin

Prezeska fundacji „Gajusz” znalazła swój unikalny sposób na komunikowanie trudnych historii chorych, opuszczonych lub przebywających w domowym hospicjum dzieci. Opisy codziennej pracy fundacji przeplata historiami jej wychowanków, nie boi się pisać ani o swoich emocjach, ani o zbieraniu funduszy na działalność swojej organizacji.

Obserwuj Tisę Żawrocką-Kwiatkowską

 

Agnieszka Korzeniowska – zwierzęta

Agnieszka Korzeniowska Linkedin

Jestem wielką fanką komunikacji dyrektorki ds. marketingu wrocławskiego ZOO. Wspaniałe zdjęcia i filmiki zwierząt, ciekawostki przyrodnicze oraz opowieści o mieszkankach i mieszkankach ogrodu zoologicznego potrafią wciągnąć mnie na długo.

Obserwuj Agnieszkę Korzeniowską

 

Agnieszka Sikora – młodzież

Agnieszka Sikora Linkedin

Już w opisie swojego profilu prezeska fundacji „po DRUGIE” pisze: „Łatwo jest skreślić człowieka. Wyzwaniem jest zaproszenie go do ciężkiej pracy nad zmianą”. Jej posty są bardzo osobiste, pokazują kulisy pracy z młodzieżą doświadczającą bezdomności czy historie młodych ludzi wychodzących z uzależnienia. Agnieszka Sikora opowiada jak ważna, trudna i potrzebna jest praca, którą wykonuje jej organizacja. 

Obserwuj Agnieszkę Sikorę

 

Kamil Śliwowski – edukacja cyfrowa

Kamil Śaliwowski Linkedin

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak używać chatGPT w szkole, gdzie znaleźć najciekawsze materiały do edukacji cyfrowej i jak dbać o swój cyfrowy dobrostan, obserwujcie Kamila. Tropi on wszystkie edukacyjne nowinki i ciekawostki cyfrowe z Polski i ze świata, dodając do tego ciekawe aspekty #green i #sustainability. Zawsze czytam z zainteresowaniem.

Obserwuj Kamila Śliwowskiego

 

Anna Żórawska – dostępność

Anna Żórawska Linkedin

Prezeska fundacji „Kultura bez barier” pokazuje, jak ważna jest dostępność wydarzeń, zwłaszcza kulturalnych dla osób z niepełnosprawnościami. Dzieli się wiedzą, jak przygotować proces rekrutacji, jak zorganizować spotkanie czy zebranie w sposób inkluzywny i dostępny. Dzięki jej postom dowiecie się jak używać Polskiego Języka Migowego, pętli indukcyjnej czy aplikacji do transkrypcji.

Obserwuj Annę Żórawską

 

Karol Bączkowski – ratownictwo medyczne

Karol Bączkowski Linkedin

Karol jest ratownikiem medycznym, a na jego profilu znajdziesz wiele z życia wziętych historii dotyczących udzielania pierwszej pomocy. Nie stroni od pokazywania wad systemu, ale przede wszystkim daje dużo przydatnych rad, które mogą uratować życie.

Obserwuj Karola Bączkowskiego

 

Agnieszka Krzyżak-Pitura – rodzicielstwo

Anna Krzyżak-Pitura Linkedin

Prezeska fundacji „Rodzic w mieście” pisze przede wszystkim o kwestiach związanych z rodzicielstwem. Na jej profilu znajdziesz informacje przydatne dla rodziców mieszkających w Warszawie, ale także akcje (np. #ulicedladzieci), linki do petycji i artykułów o tematyce miejskiej i parentingowej.

Obserwuj Agnieszkę Krzyżak-Piturę

 

Mirella Panek-Owsiańska – CSR/ESG, różnorodność, fundraising, przywództwo kobiet

Mirella Panek-Owsiańska Linkedin

Na swoim profilu dzielę się wiedzą i doświadczeniem wynikającymi z pracy na styku sektorów społecznego, biznesowego, publicznego i akademickiego. W newsletterze #3teksty1akcja polecam wartościowe teksty i akcje. W czasie miesięcznych cykli wiedzowych publikowałam codziennie ciekawy materiał np. o #Filantropia, #PrzywództwoKobiet czy #InnowacjeSpołeczne.

Obserwuj Mirellę Panek-Owsiańską

 

Inne materiały, które mogą Cię zainteresować:

? Donor journey – jak sprawić, aby darczyńca został z Twoją organizacją na dłużej?
❤️ Marketing zaangażowany społecznie, czyli wszyscy wygrywają
? Aukcja charytatywna w sieci – jak ją zorganizować? Wskazówki i dobre praktyki polskich organizacji społecznych
? 10 sposobów na usprawnienie marketingu w NGO
? 10 stron internetowych polskich organizacji, z których warto uczyć się, jak angażować

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: