Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Napędzamy do zmiany – rusza Festiwal Sektor 3.0 Driving Change Online

Festiwal Sektor 3.0 Driving Change Online
Spis treści

Prawie 50 ekspertów z Polski i ze świata, inspirujące prezentacje, sesje seminaryjne i dyskusje panelowe – poznajcie Festiwal Sektor 3.0 w nowej odsłonie! Już 16 września spotkamy się z Wami po raz dziesiąty, by w formule ONLINE rozmawiać o kompetencjach nowej codzienności i szukaniu rozwiązań w obszarach, których znajomość ułatwia poruszanie się w nieustannie zmieniającym się świecie. Dołącz do nas, by rozwijać swoje kompetencje cyfrowe i efektywnie wykorzystywać technologie w działaniach społecznych.

 

Driving change – napędzamy do zmiany!

Zmiana. To jedyne, czego możemy być pewni. Ostatnie miesiące pokazały nam dobitnie, jak dynamicznie potrafi zmieniać się nasze otoczenie, hierarchia problemów i wyzwań. Przekształca się gospodarka i rynek pracy. Z każdym dniem pojawią się nowe zawody a inne znikają. Nasze wzajemne kontakty, relacje i sposób w jaki się uczymy ewoluują. Tylko od nas zależy, czy wyjdziemy tym zmianom mądrze naprzeciw i zadbamy razem o nasze organizacje, firmy i inicjatywy społeczne. Dlatego podczas kolejnej edycji Festiwalu Sektor 3.0 postanowiliśmy skupić się na kompetencjach nowej codzienności i szukaniu rozwiązań w obszarach, których znajomość ułatwia poruszanie się w nieustannie zmieniającym świecie.

Razem rozłożymy zmianę na czynniki pierwsze. Zastanowimy się, jak ją zaprojektować w oparciu o wartości, jak nią zarządzać mądrze i jakich narzędzi użyć do efektywnego wdrożenia? Poruszymy takie wątki jak: krytyczne myślenie i analiza treści, przywództwo technologiczne, nowe modele edukacji 2.0, zrównoważony rozwój, rola sztucznej inteligencji, czy bezpieczeństwo danych. W centrum postawimy zespół i Was, drodzy uczestnicy i uczestniczki, ponieważ zmiana zaczyna się od nas samych. To umiejętność nawigowania w oparciu o sprawdzone dane, optymalne wykorzystanie kompetencji członków zespołu oraz technologii, stanowią naszym zdaniem klucz do realnego wpływania na rzeczywistość. Jesteście gotowi? Zatem zapraszamy do rejestracji na Festiwal pod hasłem Driving Change.

Rejestracja

 

Nowa formuła – nowe doświadczenia

Festiwal Sektor 3.0 to od kilku już lat największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie, które pokazuje, jak przełożyć technologiczne trendy na język społecznych zastosowań. Co roku bierze w nim udział niemal tysiąc osób, które łączy pasja odkrywania nowych technologii i dzielenia się wiedzą z innymi. Są wśród nich międzynarodowi eksperci m.in. z USA, Singapuru, Wielkiej Brytanii czy Izraela, ale przede wszystkim polscy przedstawiciele organizacji społecznych, uczelni wyższych, startup’ów, firm technologicznych, mediów i administracji publicznej.

Ogłaszając w lutym hasło i kierunek tegorocznej edycji Festiwalu – Driving Change – nie przypuszczaliśmy, że tak mocno wpiszą się one w aktualną rzeczywistość. Nie myśleliśmy również, że wydarzenie, które od dziewięciu lat organizujemy przede wszystkim w rzeczywistości, na swój pierwszy większy jubileusz przeniesiemy całkowicie do świata wirtualnego. Jednak dziś, kiedy Sektor 3.0 rośnie i nieustannie się rozwija a coraz więcej uczestników łączy się z nami online, zmiana formuły wymagała jedynie odważnego kroku naprzód. Mamy wielką nadzieję, że i Wy postawicie ten ważny krok razem z nami i już 16 września spotkamy się na pierwszym w historii Festiwalu Sektor 3.0 w formule online.

Projektując nową odsłonę Festiwalu postanowiliśmy wyjść naprzeciw wyzwaniu, przed którym stanęliśmy w ostatnich miesiącach i z pomocą technologii być jeszcze bliżej Was, zapewniając dostęp do wiedzy, inspiracji i sieci kontaktów z różnych stron świata. Zależało nam, by nie tracąc wyjątkowej festiwalowej atmosfery, która panowała w ostatnich latach w Centrum Nauki Kopernik, dostarczyć Wam jeszcze więcej wartościowych doświadczeń. Tak, jak obiecywaliśmy, przygotowaliśmy dla Was wydarzenie, które pomieści nas wszystkich, dotrze wszędzie tam, gdzie internetowe łącze i da elastyczny dostęp do wiedzy, wszystkich prezentacji i materiałów dodatkowych.

 

Transmisje, seminaria tematyczne i VOD!

Festiwal w formule online będzie dostępny w ramach transmisji na żywo. Wybrane elementy agendy  takie jak otwarcie wydarzenia, prezentacje główne i panele dyskusyjne, będą nadawane na stronie głównej Festiwalu, Facebooku i YouTubie Sektora 3.0. Na seminaria tematyczne, które umożliwią Wam jeszcze bliższy kontakt z ekspertami i głębszą integrację z pozostałymi uczestnikami Festiwalu, zaprosimy Was na dedykowaną platformę o nazwie Hopin. Informacje nt. sposobu, w jaki będzie można dołączyć do wirtualnych spotkań, przekażemy Wam bezpośrednio w wiadomościach e-mail po rejestracji. Warto wspomnieć, że wybrane fragmenty Festiwalu na swojej stronie głównej będzie transmitował również w tym roku Onet.pl, główny patron medialny naszego wydarzenia.

Poza sesjami seminaryjnymi, dyskusjami panelowymi oraz prezentacjami „na żywo”, nadawanymi ze specjalnie zbudowanego studio w Cambridge Innovation Center w Warszawie, Festiwalowi towarzyszyć będzie premiera nowego produktu Sektora 3.0, czyli platformy VOD, na której umieściliśmy sporo treści z zakresu transformacji cyfrowej. Dzięki temu nasz Festiwal zostanie z Wami na dłużej!

 

NASA, Microsoft, University of Cambridge, Google – czy ty też tam będziesz?

Aleksandra Przegalińska (Akademia Leona Koźmińskiego), Konrad Piasecki (TVN), Andi Brinn Thomas (NASA), Jessica Murrey (Wicked Saints), Michael A. Armstrong (Asana), Cecylia Szymańska (Microsoft) i Tomasz Organek (muzyk). Przekonani? A to dopiero początek listy naszych ekspertów i ekspertek, którzy postanowili współtworzyć z nami tegoroczny Festiwal Sektor 3.0. Jak co roku, dołożyliśmy wszelkich starań, by nasi goście „przywieźli” ze sobą mnóstwo wartościowej wiedzy i doświadczeń. Z pewnością pomogą Wam rozwijać swoje organizację w oparciu o najnowsze trendy i sprawdzone wzorce.

Festiwal Sektor 3.0 Driving Change Online prelegenci

Bartosz Węglarczyk (Onet) razem z Siyabulela Mandelą (University of South Africa, Journalism for Human Rights, wnuk Nelsona Mandeli) porozmawiają o tym, jak rozwój technologii wpływa na innowacje społeczne i czego Europa może nauczyć się od Afryki? Vesselin Popov (University of Cambridge) zada ważne pytania nt. prywatności w sieci i doradzi, jak zarządzać swoim cyfrowym śladem. Prelegenci i prelegentki reprezentujący najbardziej renomowane instytucje na świecie opowiedzą także m.in. o tym: jakich kompetencji potrzebujemy w nowej codzienności, jak świadomie korzystać z informacji i danych oraz wykorzystywać technologie w procesie uczenia się i wchodzeniu na rynek pracy. Wszyscy z chęcią odpowiedzą również na Wasze pytania podczas specjalnych sesji Q&A po zakończeniu każdej z prezentacji. To będzie czas tylko dla Was. 

Poznaj wszystkich prelegentów

 

Program wydarzenia przygotowaliśmy w taki sposób, by każdy mógł wytyczyć swoją własną festiwalową ścieżkę wybierając najbardziej interesujące go prezentacje. Dodatkowo, w przeciwieństwie do dotychczasowych edycji imprezy, do każdej z prezentacji będzie można wrócić w ramach VOD Sektora 3.0 po zakończeniu Festiwalu. Tematy seminariów zbudowaliśmy wokół trzech odsłon zmiany:

  • projektowania i testowania zmiany,
  • zarządzania zmianą i 
  • narzędzi zmiany,

by umożliwić Wam przygotowanie się do coraz szybciej nadchodzącej przyszłości kompleksowo. 

kompetencje codzienności, narzędzia przydatne na różnych etapach zmiany

Zobacz pełen program

 

Spotkajmy się pod hashtagiem #sektor2020

Festiwal Sektor 3.0 to nie tylko praktyczna wiedzy z zakresu wykorzystania narzędzi ICT, ale też przestrzeń spotkań i wymiany doświadczeń społeczności tworzącej rozwiązania pożyteczne społecznie. Marzymy, by przenieść jego twórczą i otwartą atmosferę do Internetu i wiemy, że będzie to możliwe tylko z Waszą pomocą.

Oto kilka miejsc w sieci i narzędzi, z których możecie skorzystać, by być bliżej Festiwalu,  spikerów i innych uczestników.

  1. Wydarzenie na Facebooku – przestrzeń do dyskusji, wymiany wiedzy i ciekawostek.
  2. Sektorowe kanały w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn) – najważniejsze, aktualne informacje i relacje zza festiwalowych kulis.
  3. Nakładki na zdjęcie profilowe na Facebooku (wersja 1, wersja 2) igrafiki do postów – pokaż wszystkim, że jesteś z nami!
  4. Efekty na Instagram Stories – relacjonuj swoje wrażenia z Festiwalu like a pro!
  5. Newslettery Sektora 3.0 – techniczne komunikaty festiwalowe, newsy z bloga i ekskluzywne treści dedykowane społeczności Sektora 3.0.
  6. Hashtag #sektor2020 – używaj go i śledź w mediach społecznościowych, by połączyć się z innymi uczestnikami i zgarnąć nagrody za aktywność w sieci!

Rejestracja

 

Festiwal Sektor 3.0 Driving Change Online partnerzy

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: