Ułatwienia dostępu

Zmień bieg, by twój samochód pojechał szybciej – jak radzić sobie ze zmianą w cyfrowym świecie?

zmiana bartosz węglarczyk onet

Zmiana to słowo, które odmieniamy dziś przez wszystkie przypadki. Ostatni rok pokazał nam dobitnie, jak dynamicznie potrafi ewoluować nasze otoczenie, hierarchia problemów i wyzwań. Trzeba zaakceptować zmianę i uwierzyć, że razem jesteśmy w stanie wyjść jej naprzeciw. Trzeba zmienić bieg, by nasz samochód mógł pojechał szybciej. O to, jak radzić sobie z wszechobecną dziś zmianą, zapytaliśmy ekspertki i ekspertów zaprzyjaźnionych z Sektorem 3.0. Oto rady, które dla nas mają.

Nasza inteligencja polega głównie na adaptacji do zmian. W przeciwieństwie do komputerów i sławnej ostatnimi czasy sztucznej inteligencji, potrafimy szybko i elastycznie reagować na zmiany – przekonuje Aleksandra Przegalińska. Stawianie czoła nowym wyzwaniom wymaga nie tylko dużej odwagi. Kluczowe są także: akceptacja, solidarność i wzajemne zrozumienie.

Jeśli chcesz pewniej i spokojniej poradzić sobie z kolejną zmianą w cyfrowym świecie, posłuchaj rad naszych gości.

 

  • 00:08​ Uwierz w swe zdolności adaptacyjne.
  • 00:59​ Zaakceptuj zmianę i postaw na elastyczność.
  • 02:12​ Bądź wyrozumiały dla innych i dla siebie.
  • 03:05​ Buduj w oparciu o solidarność.
  • 04:33​ Bądź dociekliwy szczególnie w cyfrowy świecie.
  • 06:35​ Zmień bieg, by twój samochód pojechał szybciej.
  • 07:24​ Zobacz w zmianie szanse i nowe perspektywy.

 

W nagraniu udział wzięli: Konrad Ciesiołkiewicz, Agata Foryciarz, Aleksandra Karasińska, Ewa Konczal, Dagmara Krzesińska, Piotr Łęgowski, Konrad Piasecki, Aleksandra Przegalińska, Cecylia Szymańska i Bartosz Węglarczyk.

Technologie i transformacja cyfrowa w twojej skrzynce

 

Przeczytaj także

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.