Ułatwienia dostępu

Logo Sektor 3.0
BLOG

Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 – rekrutacja wystartowała!

Spis treści

Jeżeli wykorzystujesz w swojej organizacji nowe technologie w obszarze innowacji społecznych, Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 czeka na Ciebie. Wyślij zgłoszenie i pozyskaj 40.000 zł za działanie.

Rusza 9. edycja Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0. Jeżeli Twoja  organizacja wykorzystuje w swoich działaniach nowoczesne rozwiązania technologiczne, nie boi się eksperymentowania z technologiami, wie jak wdrożyć rozwiązania ICT i ma w tym obszarze osiągnięcia, to tegoroczna edycja Nagrody jest właśnie dla Was. Opowiedz swoją historię i odbierz nagrodę w wysokości 40.000 zł.

Nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 powstała, aby docenić organizacje, które potrafią skutecznie wykorzystać możliwości jakie stwarza dynamiczny rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz powszechność Internetu. Dobrą organizację społeczna muszą cechować nie tylko szlachetne intencje, ale przede wszystkim efektywność działań i umiejętność komunikowania o ich rezultatach oraz zdolność do wykorzystywania wszystkich dostępnych zasobów także za pośrednictwem Internetu. Nagroda to wsparcie finansowe w wysokości 40.000 zł oraz ogólnopolska promocja laureatów

mówi Dyrektor Programowy PAFW Radosław Jasiński

Pandemia Covid-19 otworzyła przed Waszą organizacją wyzwania związane z zarządzaniem organizacją w sposób zdalny, a może na fali całkowitej reorganizacji zasad życia społecznego udało Wam się wytworzyć nowe narzędzie cyfrowe? Jeżeli tak, to tegoroczna edycja Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 jest adresowana właśnie do Was!

Laureat 2020 – Fundacja Virtual Dream

W ubiegłym roku Nagrodę otrzymał Piotr Łój, założyciel Fundacji Virtual Dream. Kapituła nagrodziła działania fundacji związane z wykorzystywaniem wirtualnej rzeczywistości w hospicjach i domach starości, a także w terapii rehabilitacji osób sparaliżowanych. Nie bez znaczenia okazała się również pomoc w obliczu pandemii. Fundacja zajęła się produkcją przyłbic ochronnych dla personelu medycznego.

Nagroda Piotr Łój

Cała nagroda pójdzie na zakup minimalnej wersji rękawic haptycznych pozwalających na rehabilitację dłoni podczas oglądania filmów w goglach VR. Negocjuję właśnie zakres dostępnej maszyny, ponieważ pełna wersja robota to koszt ponad 35 tysięcy dolarów. Kwota z tej wspaniałej Nagrody wystarczy jednak na minimalną wersję jednej rękawicy w pierwszej wersji, odpowiedniej do osiągnięcia celów mojego prototypu

– powiedział tuż po otrzymaniu Nagrody Piotr Łój założyciel Fundacji Virtual Dream.

Przeczytaj także:

Laureaci poprzednich edycji Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0:

2013 Fundacja Widzialni – działanie przeciwko wykluczeniu cyfrowemu
2014 Fundacja Itaka – pomoc w poszukiwaniu osób zaginionych
2015 Fundacja Katarynka adapter.pl
2016 Fundacja TUS niepelnosprawnik.pl
2017 Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – działanie przeciwko przemocy wobec dzieci
2018 Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych Rzeczjasna telewizjarzeczjasna.pl
2019 Sieć Obywatelska Watchdog Polska
2020 Fundacja Virtual Dream

Kapituła Nagrody

W tym roku Kapituła będzie wybierała spośród zgłoszeń, które napłyną przez formularz do 9 kwietnia. W skład tegorocznego zespołu jurorów wchodzić będą: Urszula Krasnodębska-Maciuła (ngo.pl/Klon-Jawor), Michał Jaworski (Microsoft), Jacek Królikowski (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego), Konrad Ciesiołkiewicz (Orange), przewodniczyć jej będzie reprezentujący Polsko-Amerykańską Fundację Wolności Radosław Jasiński.

Kapituła wybierze organizacje, które ich zdaniem najlepiej wykorzystują technologie i zaprezentuje je, jako pozytywny przykład na polskim rynku organizacji społecznych. Spośród kandydatur drogą głosowania Kapituły wyłoniony zostanie laureat bądź laureaci, którzy do podziału otrzymają dofinansowanie w wysokości 40.000 zł na działania statutowe. 

Warunki formalne

Nagroda dedykowana jest organizacjom, które w swoich działaniach wykorzystują narzędzia z obszaru ICT do realizowania celów użytecznych społecznie. Kryteria, którymi będzie kierowała się kapituła oceniająca wnioski, to:

  • skala oraz efekty podejmowanych działań z wykorzystaniem nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze;
  • doświadczenie i osiągnięcia z zakresu tworzenia, rozwijania, adaptowania lub badania rozwiązań ICT w działaniach organizacji pozarządowych;
  • praktyczne korzyści dla organizacji pozarządowych jakie przyniosła dotychczasowa działalność organizacji w obszarze nowych technologii;
  • innowacyjne i praktyczne wykorzystanie narzędzi internetowych, aplikacji, dedykowanych programów i systemów komputerowych.

 

Zgłoszenia i finał

Swoje zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza do 9 kwietnia. Ogłoszenie laureata nagrody będzie miało miejsce 19 maja.
Regulamin Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0

Dodatkowe pytania odnośnie konkursu można kierować na adres:
kontakt@sektor3-0.pl

 

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AUTOR WPISU
  • Technologie
  • Technologie
6 aplikacji wspierających odpoczynek i rozwój. Dobre praktyki zespołu Sektor 3.0
  • Edukacja i praca
O skutecznej komunikacji
  • Komunikacja i marketing
O higienie cyfrowej dla każdego
  • Technologie
Nie przegap szansy na zaangażowanie! FOMO w NGO
  • Komunikacja i marketing
NEWSLETTER

Trwa transmisja na żywo Festiwalu

Trwa transmisja na żywo Festiwalu

NEWSLETTER