Ułatwienia dostępu

Logo Sektor 3.0
BLOG

Virtual Dream laureatem Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Sektor 3.0”

Spis treści

Piotr Łój, założyciel fundacji Virtual Dream, zwyciężył w tegorocznej edycji Nagrody PAFW „Sektor 3.0” i otrzyma 40 000 zł wsparcia. Kapituła nagrodziła działania fundacji związane z wykorzystywaniem wirtualnej rzeczywistości w hospicjach i domach starości, a także w terapii rehabilitacji osób sparaliżowanych. Doceniono również działania związane z szybką pomocą w obliczu pandemii. Virtual Dream i jej patroni już na samym początku kryzysu zajęli się produkcją przyłbic ochronnych dla pracowników polskiej służby zdrowia.

Virtual Dream prowadzi działania innowacyjne w skali światowej wykorzystując wirtualny świat do leczenia i terapii osób sparaliżowanych. Gogle VR i specjalnie zaprojektowane i nakręcone filmy pomagają w procesie rehabilitacji osób po wypadkach poprzez stymulowanie neuroprzekaźników obrazem. Świat VR pomaga również w hospicjach onkologicznych dla dzieci i domach starości, gdzie Virtual Dream spełnia życzenia hospitalizowanych, przenosząc ich do świata, w którym mogą realizować marzenia bez zwracania uwagi na niedoskonałości własnego ciała.

Działania prowadzone przez Piotra Łoja zaowocowały licznymi zaproszeniami na międzynarodowe konferencje w Izraelu, Korei Południowej czy USA. Virtual Dream współpracowało między innymi z ONZ i Czerwonym Krzyżem w Genewie, jak również z placówkami medycznymi na terenie całego kraju między innymi z: Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Instytutem Matki i Dziecka i Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary.

Piotr Łój w 2019 r. był prelegentem Festiwalu Sektor 3.0.

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AUTOR WPISU
  • Technologie
  • Technologie
6 aplikacji wspierających odpoczynek i rozwój. Dobre praktyki zespołu Sektor 3.0
  • Edukacja i praca
O skutecznej komunikacji
  • Komunikacja i marketing
O higienie cyfrowej dla każdego
  • Technologie
Nie przegap szansy na zaangażowanie! FOMO w NGO
  • Komunikacja i marketing
NEWSLETTER

Trwa transmisja na żywo Festiwalu

Trwa transmisja na żywo Festiwalu

NEWSLETTER