Virtual Dream laureatem Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Sektor 3.0”

Virtual Dream laureatem Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Sektor 3.0”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Piotr Łój, założyciel fundacji Virtual Dream, zwyciężył w tegorocznej edycji Nagrody PAFW „Sektor 3.0” i otrzyma 40 000 zł wsparcia. Kapituła nagrodziła działania fundacji związane z wykorzystywaniem wirtualnej rzeczywistości w hospicjach i domach starości, a także w terapii rehabilitacji osób sparaliżowanych. Doceniono również działania związane z szybką pomocą w obliczu pandemii. Virtual Dream i jej patroni już na samym początku kryzysu zajęli się produkcją przyłbic ochronnych dla pracowników polskiej służby zdrowia.

Virtual Dream prowadzi działania innowacyjne w skali światowej wykorzystując wirtualny świat do leczenia i terapii osób sparaliżowanych. Gogle VR i specjalnie zaprojektowane i nakręcone filmy pomagają w procesie rehabilitacji osób po wypadkach poprzez stymulowanie neuroprzekaźników obrazem. Świat VR pomaga również w hospicjach onkologicznych dla dzieci i domach starości, gdzie Virtual Dream spełnia życzenia hospitalizowanych, przenosząc ich do świata, w którym mogą realizować marzenia bez zwracania uwagi na niedoskonałości własnego ciała.

Działania prowadzone przez Piotra Łoja zaowocowały licznymi zaproszeniami na międzynarodowe konferencje w Izraelu, Korei Południowej czy USA. Virtual Dream współpracowało między innymi z ONZ i Czerwonym Krzyżem w Genewie, jak również z placówkami medycznymi na terenie całego kraju między innymi z: Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Instytutem Matki i Dziecka i Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary.

Piotr Łój w 2019 r. był prelegentem Festiwalu Sektor 3.0.

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
AUTOR WPISU
TAGI
NEWSLETTER
NEWSLETTER
NEWSLETTER