Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Jak wykopać się spod papierów i dokumentów? Odpowiedzią może być 2do2

blog-sektor302do2
Organizacje społeczne stawiają na działanie i to jest dla nich najważniejsze. Wyzwala energię, prowadzi do widocznych zmian i spaja zespół lub społeczność. Tam gdzie nie brakuje chęci do podejmowania wysiłku w sferze planowania i realizacji często pojawia się jednak wyraźna potrzeba wsparcia w zakresie porządkowania dokumentacji i budżetów. I tu wchodzi aplikacja 2do2, która powstała przy wsparciu Funduszu Sektor 3.0.
Spis treści

Organizacje społeczne stawiają na działanie i to jest dla nich najważniejsze. Wyzwala energię, prowadzi do widocznych zmian i spaja zespół lub społeczność. Tam gdzie nie brakuje chęci do podejmowania wysiłku w sferze planowania i realizacji często pojawia się jednak wyraźna potrzeba wsparcia w zakresie porządkowania dokumentacji i budżetów. I tu wchodzi aplikacja 2do2, która powstała przy wsparciu Funduszu Sektor 3.0.

Diagnoza matką wynalazku

Aplikacja 2do2 jest rozwiązaniem odpowiadającym na potrzeby, które pojawiały się od lat w wielu organizacjach. Powstała 3 lata temu, od tego czasu jest rozwijana i samodzielnie się utrzymuje. Ważną rolę przy projektowaniu narzędzia i wsparciu finansowym działań prowadzących do powstania pełnoprawnego produktu cyfrowego odegrał Fundusz Sektora 3.0. Przy okazji kolejnego naboru rozmawiamy z Magdaleną Szeniawską ze Stowarzyszenia Mierz Wysoko.

Okazało się, że rozliczenia nie są tylko naszą kulą u nogi. Pasjonaci działają z poczucia misji, widzą co chcą zmienić. Potem przychodzą dokumenty, rozliczenia, przepisy. Musimy tego też uczyć się, zwłaszcza jeśli chcemy się profesjonalizować i działać na szerszą skalę.

Narzędzie narzędziu nierówne

Ograniczenia w przygotowywaniu swoich rozwiązań i systemów dają się zauważyć wraz z biegiem projektów. Czasem nie wiadomo, która wersja danego pliku jest ostateczna, innym razem pojawia się problem ze współdzieleniem. Wyzwania rosną wraz z liczbą projektów i poziomami, które chcemy zawrzeć w konkretnym rozwiązaniu. Każda organizacja ma też swoje rozwiązania i doświadczenia, czasem uda się zaadaptować któreś z nich na swój grunt. W przypadku 2do2 wszystkie gwiazdy ułożyły się jednak w jednej linii i poszukiwania idealnej odpowiedzi zbiegły się z naborem do Funduszu Sektor 3.0.

To jest coś co pozwoliło nam wystartować. Stworzyliśmy produkt w wersji minimum, określiłyśmy co jest nam najbardziej potrzebne i co jest główną wartością aplikacji. Miałyśmy wizję, ale w trakcie inkubacji udało nam się nadać jej kształt. Obecnie rozwijamy się zwracając uwagę na potrzeby użytkowników.

Fundusz to wsparcie w procesie tworzenia konkretnego rozwiązania. To kompleksowy cykl szkoleniowy, mentoringowy i doradczy, dzięki któremu łatwiej dopracować pomysł. W drugim etapie to także możliwość uzyskania finansowania w łącznej kwocie 100.000 PLN. Nabór do tegorocznego Funduszu Sektor 3.0 trwa do 19 listopada. 

2do2 dodają duzi i mali, pojawiają się ciekawe przykłady

Nic nie opowiada tak historii jak dobre przykłady, a tych w trzyletniej historii 2do2 nie brakuje. Jedna z większych organizacji posiadała TURBOEXCELA, czyli arkusz który pozwalał im zrobić wszystko czego potrzebowali. Nie było to jednak idealne rozwiązanie. Osoba, która przez lata tworzyła formularz była jedyną, która potrafiła z niego korzystać. Martwiła się o formuły, robiła kolejne kopie arkusza, ciężko było udostępniać narzędzie innym. Już od dwóch lat organizacja korzysta z 2do2.

Z mniejszych NGO warto wspomnieć o organizacji, która zakładała konto w aplikacji dla swojego pierwszego projektu. W tej chwili mają już ich 20, a jak sami mówią, 2do2 pomaga uporządkować finanse i dzięki temu mogą się tak dynamicznie rozwijać. 

Wymyśliłyśmy hasło, które charakteryzuje naszą aplikację: wykop zespół spod papierów, a energię włóż w działania. Energia to uwolniony, dobrze zagospodarowany czas i nerwy na wodzy. To właśnie daje 2do2.

Aplikacja jest webowa i opiera się na strukturze projektów. Generuje sprawozdania i pozwala na import i eksport danych. Co ważne można dodawać użytkowników i zarządzać ich uprawnieniami dostępowymi. Ciekawą funkcją jest generowanie nadruków na odwroty dokumentów. Z pewnością pozwoli to inaczej zagospodarować czas poświęcany na opisywanie faktur.

Więcej o 2do2 znajdziecie na stronie internetowej aplikacji, gdzie można znaleźć obszerne FAQ. Warto zapoznać się z cennikiem, koszty zależą od przychodów organizacji (liczą się przychody z działalności odpłatnej i nieodpłatnej za ostatni rok). Stowarzyszenie Mierz Wysoko oferuje bezpłatne szkolenie wdrożeniowe.

Fundusz Sektor 3.0 – aplikuj i zrealizuj swój pomysł na narzędzie cyfrowe

Masz pomysł na rozwiązanie konkretnego społecznego problemu przy pomocy technologii cyfrowych? Zgłoś się do tegorocznej edycji Funduszu Sektor 3.0, zdobądź finansowanie merytoryczne wsparcie ekspertów przy wdrożeniu swojego narzędzia z którego skorzystali m.in. twórcy aplikacji 2do2. Na zgłoszenia czekamy do 19 listopada

Magdalena Szeniawska: Wizjonerka, kopalnia pomysłów i energii. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w pracy z wieloma organizacjami pozarządowymi. Prowadziła projekty o różnej skali i finansowaniu. Obecnie również w instytucji publicznej. Łączy pasję do pracy oraz spojrzenie systemowe. Jej pasją jest praca z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi.

Przeczytaj także

 

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: