Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Jak uczyć się i rozwijać skuteczniej ze wsparciem technologii? Festiwal Sektor 3.0 Learn & Grow już 17-18.05.2023!

facebook-sektor2023
Spis treści

Learn & Grow — ucz się i rozwijaj to hasło tegorocznego Festiwalu Sektora 3.0. W tym roku każdy tydzień przynosi nowe informacje o rozwiązaniach technologicznych, które warto lepiej poznać. Każda wolna chwila to okazja, by uczyć się czegoś nowego: zalogować do kursu e-learningowego, posłuchać podkastu, wypróbować w praktyce nowe narzędzie. Bogactwo tych możliwości może przytłaczać. Jak do uczenia się i planowania swojego rozwoju podejść strategicznie? Jak planować własny rozwój z myślą o przyszłość i z dbałością o siebie? Dołącz do nas bezpłatnie 17 i 18 maja, aby się tego dowiedzieć.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA FESTIWAL

 

Hasło tegorocznej edycji jest wyjątkowo bliskie Czytelniczkom i Czytelnikom tego bloga, redakcji oraz ponad 1000 osób, które uczą się z nami na platformie e-learningowej Sektor 3.0. Wierzymy, że organizacje oraz pracujące w nich osoby, które zajmują się przedsiębiorczością społeczną i odpowiedzialnym biznesem, uczą się nieustannie i są zainteresowane dalszym rozwojem. Interesuje nas, jak możemy to robić dobrze, jak nie ulegać modom i równocześnie patrzeć w przyszłość. 

Festiwal Sektor 3.0 w wersji hybrydowej – jak uczestniczyć?

Kolejny raz spotykamy się online. Pierwszego dnia zapraszamy na platformę Hopin, na której będzie można zobaczyć pięć godzin transmisji rozmów, dyskusji i debat na żywo nadawanych z warszawskiego Kampusu Innowacji CIC.

Po trzech latach przerwy najwyższy czas jednak spotkać się także w realu! Dlatego drugiego dnia zaplanowaliśmy cztery stacjonarne warsztaty typu masterclass w Google for Startups Campus Warsaw w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Tam też powróci networking przy prawdziwej, pachnącej kawie! Pełny udział w Festiwalu może wziąć każda osoba, która wcześniej dokona bezpłatnej rejestracji.

Jak co roku, będziemy starać się, aby każde wystąpienie, panel, warsztat, były nie tylko ciekawe, ale przede wszystkim na tyle praktyczne, aby przekazywaną podczas nich wiedzę można było zaaplikować w pracy lub codziennym życiu. Możecie spodziewać się mnóstwa linków, polecanych lektur (również w formie książek do wygrania podczas wydarzenia!) i zaproszeń na kursy oraz do projektów naszych prelegentów i prelegentek. Jak zawsze Festiwal będzie mieć swój ciąg dalszy również po wydarzeniu na żywo. Udostępnimy Wam nagrania prezentacji i paneli. Wybrane wystąpienia będą także dostępne z tłumaczeniem na Polski Język Migowy i transkrypcją. 

Dołącz do nas już dziś i zaznacz w kalendarzu datę 17 i 18 maja!

ZAREJESTRUJ SIĘ NA FESTIWAL

 

Więcej niż efektywne uczenie się

Stwierdzenie, że uczymy się i rozwijamy przez całe życie, brzmi banalnie, ale warto je sobie przypominać, a czasem nawet zakwestionować. Dlaczego? Zarówno indywidualnie, jak i w organizacjach, potrafimy wpaść w takie pułapki jak źle dobrane cele, kursy, których nie kończymy, kursy, które musimy skończyć (choć nie są dobre) i wiele, wiele innych. Jeśli czujesz, że Ty lub Twoja organizacja nie ma czasu na takie błędy, to tegoroczny Festiwal może Ci pomóc lepiej nawigować po rynku i możliwościach edukacyjnych.

17 maja zaczniemy od dużych pytań: 

  1. Jak się adaptować do dynamicznych zmian technologicznych na rynku pracy?
  2. Co nas ogranicza, a co pomaga w rozwoju?  
  3. Jak identyfikować sygnały zmian i planować rozwój?  

W odpowiadaniu na nie pomoże nam m.in. Marcin Napiórkowski, który opowie o tym, jak unikać pułapek myślenia podczas podejmowania decyzji o przyszłości. Magdalena Bigaj z Instytutu Cyfrowego Obywatelstwa pokaże, jak technologie czasem przeszkadzają w uczeniu się i rozwoju. Podczas panelu otwarcia zmierzmy się z tym, jak wiele zależy dziś od technologii i tego, czy rozumiemy ich wpływ i działanie. To zadanie postawimy przed Aleksandrą Przegalińską z Akademii Leona Koźmińskiego, Łukaszem Pietrzakiem z Google Polska i Paulą Bruszewską z Fundacji Zwolnieni z Teorii.

Praktyczne odpowiedzi na strategiczne pytania

W dobie technologicznych przemian i społeczno-gospodarczych trzęsień ziemi, wspomniane wyżej pytania zadają sobie równie często organizacje społeczne, jak i osoby, które poszukują odpowiedzi indywidualnie. Duże firmy i instytucje akademickie często mówią o technologii w kontekście wymiany wiedzy i kompetencji pomiędzy sektorami. Dla pracowników umiejętne wykorzystanie technologii do zdobywania wiedzy przekłada się bezpośrednio na perspektywę zatrudnienia. Coraz częściej zmieniamy miejsca pracy i sektory, w których pracujemy. Zamiast historii stanowisk i nazwy wykonywanych zawodów, pytani jesteśmy o to, co potrafimy, jakie narzędzia umiemy obsługiwać, jak radzimy sobie z częstymi zmianami? Czy planowanie uczenia się ma wobec tego jeszcze sens?

Zdecydowanie tak! Większy wybór oznacza jednak konieczność poświęcenia większej uwagi temu, skąd i jak się uczymy. Powszechność i tempo reskillingu (przekwalifikowywania się w wyniku zmieniania się zawodów) i upskillingu (podnoszenia kompetencji w celu zachowania pracy) zmusza do zastanowienia nad pracą, którą wykonujemy, niezależnie od branży, w której działamy. Konkretne porady, dotyczące wyboru kursów i budowania planów rozwoju, zaprezentują nam m.in. Simon Howson-Baggott z Linkedin i Julie Dirksen, autorka książki pt. „Projektowanie metod dydaktycznych”. 

ZAREJESTRUJ SIĘ NA FESTIWAL

Zobacz agendę!

Sztuczna inteligencja i drugi mózg

Jakie narzędzia mogą pomóc nam uczyć się i rozwiązywać problemy? Wszystko wskazuje na to, że sztuczna inteligencja będzie odpowiadać za kolejną, po internetowej i mobilnej, transformację biznesu, edukacji, rozrywki i świata społecznego. Na blogu pisaliśmy już o możliwościach ChatGPT, a wśród kursów Sektora 3.0 znajdziesz również wstęp do narzędzia Notion oraz kurs Marzeny Kacprowicz o budowaniu systemu zarządzania wiedzą w organizacji. Podczas Festiwalu zbadamy te obszary jeszcze bardziej szczegółowo. 

Marzena Kacprowicz przepyta Bartka Pucka, autora czołowego newslettera o technologiach i biznesie w Polsce oraz dr Agnieszkę Popławską-Boruc z Uniwersytetu SWPS. Potencjał sztucznej inteligencji badać będzie panel z udziałem naszego autora Bartłomieja Polakowskiego, który na co dzień zajmuje się edukacją w Amazonie, Zuzanną Kwiatkowską, która prowadzi bloga AI Flavours oraz Pamelą Krzypkowską z Microsoft Polska, którą mogliście już poznać podczas Live Sektora 3.0. Natomiast jeśli chcesz dowiedzieć się, jak działają generatywne AI w praktyce, to nie przegap sesji Sandry Kublik, YouTuberki, developerki w firmie Cohere i autorki podręcznika o GPT-3.

Transfery kompetencji pomiędzy sektorami i pokoleniami

Narzędzia nie zastąpią wymiany doświadczeń. Dlatego zarówno podczas paneli pierwszego dnia, jak i warsztatów drugiego dnia Festiwalu, stawiamy na spotkania, podczas których różnorodne doświadczenia są okazją do nauki. Alicja Sadowska z redakcji naszego Bloga będzie rozmawiać z Aleksandrą Bis, współzałożycielką społeczności Dare IT, o roli mentoringu w rozwoju kariery. O połączeniach pomiędzy pokoleniami, które może tworzyć wspólne uczenie się będą rozmawiać Konrad Ciesiołkiewicz, prezes Fundacji Orange, Radosław Jasiński z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Michał Kuryłek, youtuber, który opowiada o tym, jak przejąć kontrolę nad swoją edukacją, nawet kiedy uczymy się w ramach instytucji. 

Nie zabraknie konfrontowania podejścia do edukacji w firmach i w organizacjach społecznych. Te dwa sektory mogą się od siebie wiele nauczyć, a coraz częściej stają się partnerami w realizacji projektów szkoleniowych i rozwojowych. Rozmawiać będą o tym z Anną Wróblewską-Zawadzką Jacek Królikowski, prezes Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Krzysztof Wojewodzic, prezes firmy Escola i głos podkastu biznesowego Escola Mobile.

 

ZAREJESTRUJ SIĘ NA FESTIWAL

 

O Festiwalu Sektor 3.0 

Celem Festiwalu Sektor 3.0 jest inspirowanie i prezentowanie trendów ze świata nowych technologii oraz pokazywanie, jak w praktyce wdrażać nowoczesne cyfrowe strategie i narzędzia w codziennych działaniach społecznych. Biorą w nim udział osoby, które łączy pasja odkrywania nowych technologii i dzielenia się wiedzą z innymi. Są wśród nich międzynarodowi eksperci/tki m.in. z USA, Wielkiej Brytanii czy Danii, ale też polscy przedstawiciele organizacji społecznych, firm technologicznych (w tym startupów), branży edukacyjnej i szkoleniowej oraz mediów. Festiwal to nie tylko praktyczna porcja wiedzy z zakresu wykorzystania narzędzi ICT, ale też przestrzeń spotkań i wymiany doświadczeń społeczności, tworzącej rozwiązania pożyteczne społecznie. Od 2020 roku Festiwal organizowany jest w formule online, a podczas minionej edycji uzyskał ponad 5,5 miliona zasięgu w mediach oraz ponad 870 widzów na platformie Hopin oraz YouTube. 

 

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: