Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

5 rzeczy, w których pomogą ci Mobilni Doradcy Sektor 3.0

mobilni doradcy 5
Spis treści

Mobilni Doradcy wspierają organizacje w profesjonalizacji działań w sieci. Wystarczy, że wyślesz zgłoszenie, by uzyskać ich bezpłatną pomoc i podnieść kompetencje cyfrowe Twojego zespołu. Od pracy w chmurze, marketingu internetowego, zarządzania projektami po doradztwo techniczne i sprzętowe. Dzięki internetowym łączom, Mobilni dotrą gdziekolwiek jesteś i udzielą fachowej porady. Dowiedz się, w czym i jak mogą ci pomóc.

Technologie i ich efektywne wykorzystanie, stały się dziś podstawą pracy wielu organizacji i środowisk. Ci, którzy do niedawna uważali, że nie potrzebują w swojej pracy rozwiązań technologicznych, teraz zaczynają się do nich przekonywać. Innym, entuzjastycznie nastawionym do nowych narzędzi, brak wiary w to, że dadzą sobie z nimi radę. We wszystkich tych sytuacjach z pomocą chętnie przyjdą Mobilni Doradcy Sektor 3.0 – doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści i specjalistki, dla których technologie nie mają tajemnic.

Sprzęt i oprogramowanie

Twój komputer zatrzymał się w poprzedniej dekadzie a system co chwilę prosi o aktualizację? A może próbujesz wybrać aplikacje, które wyjdą naprzeciw potrzebom zespołu? We wszystkich sprawach związanych ze sprzętem i oprogramowaniem możesz zwrócić się do Mobilnych Doradców.

mobilni doradcy marcin blicharski

– Sprzęt? Oczywiście! Usprawniam stare komputery, uaktualniam systemy operacyjne, wymieniam dyski i pamięć RAM. Często doradzam także w zakupie oprogramowania i pomagam we wdrożeniach. Żeby mieć lepszy kontakt z organizacją i móc sprawniej działać, korzystam z programów takich jak AnyDesk, które pozwalają mi zdalnie wprowadzać zmiany na komputerach – opowiada Marcin Blicharski. Ale robię też inne rzeczy. Ostatnio pomogłem kupić dla miejskiej biblioteki na Mokotowie trzy komputery gamingowe, na których zainstalowaliśmy Cyberpunk 2077 – dodaje Marcin.

Transformacja cyfrowa

Bardzo wiele organizacji stara się dziś przenieść swoje działania do sieci i wprowadza narzędzia, dzięki którym praca w zespołach rozproszonych jest bardziej efektywna. Jeśli zastanawiasz się, jak realizować misję swojej organizacji w warunkach pandemii, krok po kroku wdrożyć do codziennej pracy narzędzia cyfrowe i transformować wewnętrzne procesynapisz do Mobilnych Doradców.

– Koronawirus mocno ograniczył działania seniorek, które spotykały się na zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Najpierw pomogłam im przenieść cotygodniowe ćwiczenia fizyczne na facebookową grupę, a pod koniec roku zorganizowaliśmy wirtualne spotkanie opłatkowe. Czasami do nowych technologii trzeba przekonywać i cierpliwie je tłumaczyć. Innym razem wystarczy wskazać odpowiednie narzędzia. Satysfakcja zawsze jest ogromna. Świadomość, że dzięki naszej pracy wiele osób może spotkać się wirtualnie, nierzadko po długiej przerwie, daje motywację do działania – relacjonuje Mobilna Doradczyni, Sabina Dziuba.

mobilni doradcy dariusz suszyński

Marketing internetowy

– E-mail to świetny kanał komunikacji marketingowej. Wykorzystuję go w działaniach mojego stowarzyszenia, firmy i wdrażam w wielu organizacjach od podstaw jako Mobilna Doradczyni. Pomagam w przygotowaniu baz danych, kreacji i planowaniu wysyłek. Wspieram także we wdrożeniu oprogramowania typu SaaS, jak Freshmail czy GetResponse – relacjonuje Anna Bętkowska.

Chcesz zacząć wysyłać wiadomości e-maili do darczyńców i wolontariuszy swojej organizacji, a może stworzyć strategię marketingową? Zależy ci na odświeżeniu komunikacji w sieci i wprowadzeniu do niej nowych formatów multimedialnych? Tak, to kolejne tematy, w których specjalizują się Mobilni Doradcy.

anna bętkowska mobilna doradczyni

Projekty i finansowanie

Zdecydowana większość organizacji społecznych realizuje swoją misję w oparciu o środki finansowe. Systematyczne i profesjonalne pozyskiwanie pieniędzy od darczyńców indywidualnych, partnerów biznesowych czy w ramach wniosków grantowych stanowi dla nich duże wyzwanie. Jeśli zastanawiasz się, jak zbierać środki na działania lub sfinansować kolejny pomysł, zapytaj o radę Mobilnych Doradców.

– Pomagam organizacjom pozyskiwać środki finansowe w ramach projektów miękkich. Pracuję z fundacjami i stowarzyszeniami nad wypracowywaniem pomysłów i ich profesjonalnym opisaniem we wnioskach grantowych. Bardzo często uzupełniam także projekty o kwestie związane ze sprzętem i oprogramowaniem oraz nowinkami technologicznymi. Ostatnio doradzałam jednej ze śląskich organizacji społecznych, która zajmuje się seniorami. Postanowiliśmy wykorzystać druk 3D, by stworzyć wystawę przedmiotów, które osoby starsze znały ze swojej młodości, ale już fizycznie nie istnieją – opowiada Agnieszka Budzyńska.

Newsletter Sektor 3.0

Media społecznościowe

Internet i social media są dziś jednymi z najbardziej powszechnych kanałów komunikacji. Tworzenie merytorycznych i angażujących treści staje się coraz trudniejsze. Konkurujemy w sieci o uwagę odbiorców i względy algorytmów. Mobilni Doradcy specjalizują się również w tym zakresie. Pomogą ci zaplanować działania na Facebooku, przygotować stories na Instagram, zadbać o profesjonalny profil na LinkedIn i nagrać wideo na YouTube.

– Wspieram organizacje w pracy w mediach społecznościowych na wiele sposobów. W ostatnim czasie szczególnie istotna jest dla nich promocja wydarzeń na Facebooku. Razem planujemy harmonogram postów, tworzymy grafiki oraz teksty i systemowo realizujemy działania na platformie – opowiada Anna Białobrzeska, wolontariuszka drużyny Mobilnych Doradców.

Przeczytaj także

 

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: