Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Znamy laureatów Funduszu Sektora 3.0! Zwycięzcy otrzymają po 50.000 zł.

covi[1]
Spis treści

2do2 oraz ATUTY – oto projekty, które mają wesprzeć działania organizacji pozarządowych w ramach Funduszu Sektora 3.0. Pod koniec zeszłego tygodnia, po wielu tygodniach prac i w trakcie inkubacji, wspomniane projekty podzieliły między siebie 100.000 złotych, które mają posłużyć do zrealizowania pomysłów.

Profesjonalne doradztwo, szkolenia, mentoring ułatwiający dopracowanie pomysłu i stworzenie spójnej koncepcji – taką drogę musiały przejść projekty od pomysłu do stworzenia makiety w trakcie inkubacji Funduszu Sektora 3.0. W miniony piątek komisja, w skład której wchodzili m. in. przedstawiciele Intela, Deloitte Digital oraz DELab Uniwersytetu Warszawskiego, zdecydowali, że to właśnie 2do2 oraz ATUTY prezentują najlepszy pomysł, jasną wizję wdrożenia oraz realny biznesplan i zdecydowali się przyznać im grant na realizację projektu.

W tegorocznej edycji organizatorzy Funduszu Sektora 3.0 szukali nowych narzędzi online mających na celu m. in. usprawnienie codziennej pracy i zwiększenie efektywności działań w trzecim sektorze. Szczególną rolę w tym zakresie mogą odegrać rozwiązania, które wpiszą się w nurt ekonomii współdzielenia.

2do2
2do2 to rozwiązanie przygotowane aby ułatwić rozliczenia projektu oraz prowadzenia budżetu całej organizacji. Jak to działa? Wystarczy zarejestrować organizację, następnie wprowadzić budżet całościowy lub danego projektu. 2do2 daje możliwość nadawania różnych uprawnień użytkownikom aplikacji, co ma ułatwiać rozliczanie projektu dzięki przyporządkowaniu konkretnych rozliczeń do osób odpowiedzialnych za nie. 2do2 ma usprawnić rozliczanie projektów, położyć kres sprawozdaniom w Excelu, a także usprawnić proces komunikacji w zespole. Ze wstępnymi założeniami można zapoznać się pod adresem http://2do2.org.pl/, gdzie znajduje się makieta wypracowana w trakcie inkubacji Funduszu Sektora 3.0.

Pomysł na projekt wziął się z życia, z tego co robimy na co dzień i z jakimi problemami się zmagamy, a także z rozmów z innymi organizacjami. Wiemy, że największą bolączką organizacji jest rozliczanie projektów i praca z dokumentami księgowi – mówi Magda Szeniawska koordynatorka projektu.

ATUTY
ATUTY mają być ogólnopolską bazą pomysłów i dobrych praktyk społecznych, edukacyjnych i kulturalnych skupionych na działaniach międzypokoleniowych i senioralnych. Atuty szczególnie pomogą organizacjom w budowaniu sieci i łączeniu podmiotów działających na rzecz seniorów lub chcących poszerzyć swoją aktywność o ten aspekt.

ATUTY zapewnią szybki i łatwy dostęp do bogatej bazy materiałów i wymiany praktyk z całej Polski. Do współpracy nad jakością merytoryczną zaproszone zostały Wyższe Uczelnie oraz doświadczone organizacje z sektora pozarządowego.

Pomysł powstania platformy jest konsekwencją wieloletnich doświadczeń oraz perspektywy rozwoju naszej organizacji. Chcemy się dzielić z innymi i budować sieć wokół społecznego wyzwania, które stawia przed nami rzeczywistość demograficzna. Liczba osób starszych w naszym społeczeństwie z roku na rok się zwiększa. Nasze wspólne doświadczenia i pomysły mogą przyczynić się do polepszenia jakości życia najstarszego pokolenia, warto działać razem i wspólnie tworzyć nową jakość rzeczywistości społecznej. – Mówi Ewa Jańczak pomysłodawczyni platformy Atuty.

Teraz przed laureatami najtrudniejsze zadanie – realizacja projektu. Obydwa projekty otrzymają mentorskie wsparcie w trakcie realizacji. W ciągu najbliższych miesięcy powinniśmy otrzymać rozwiązania zapowiedziane przez pomysłodawców. Będziemy na bieżąco informować o przebiegu prac nad poszczególnymi projektami.

Partnerami tegorocznego Funduszu są Intel, Google Campus Warsaw i Gerere. Dodatkowo zespoły projektowe mogły liczyć na wsparcie merytoryczne ze strony społeczności Ladies that UX oraz Koduj dla Polski

Fundusz jest realizowany w ramach programu Sektor 3.0, przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: