Logo Sektor 3.0
BLOG
vod sektor 3.0

Startuje VOD Sektor 3.0 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

16 września 2020 po zakończeniu transmisji na żywo z Festiwalu Sektor 3.0 wystartowała platforma VOD – nowy produkt powstały w ramach programu Sektor 3.0. To kolejna przestrzeń do wymiany wiedzy, która jest częścią inicjatywy powołanej przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Czym jest VOD Sektor 3.0?

VOD Sektor 3.0 to źródło inspiracji, praktycznych porad i narzędzi, dzięki którym w łatwy sposób użytkownicy rozwiną cyfrowe kompetencje nowej codzienności przydatne na etapie zmiany zawodowej, organizacyjnej i prywatnej. 

Ideą powstania tej przestrzeni było stworzenie praktycznego narzędziownika, do którego można wracać w dowolnym momencie, w zależności od potrzeb. VOD Sektor 3.0 zaprojektowano w przystępnej formule kilkunastominutowych materiałów video, na których prezentujący opowiadają o temacie w taki sposób, aby słuchacz mógł wyciągnąć z niego jak najwięcej.

VOD Sektor 3.0 stanowi odrębną przestrzeń cyfrową w programie Sektor 3.0 – rejestrując się bezpłatnie, użytkownik staje się częścią społeczności Sektora 3.0 i może bez ograniczeń czerpać z różnych źródeł dostępnych w Strefie Wiedzy, na które składają się blog, newsletter oraz opisywane VOD. 

Co znajdzie się w VOD?

Do współpracy przy tworzeniu VOD zostało zaproszonych wielu ekspertów nie tylko z Polski, ale też ze świata – między innymi z USA, Singapuru, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Eksperci, którzy przygotowali swoje wystąpienia specjalnie dla Sektora 3.0, reprezentują firmy i instytucje takie jak: Microsoft, IBM, Ringer Axel Springer Polska, Netguru, Onet, National University of Singapore, czy Quora. Poruszają oni tematy dotyczące kompetencji cyfrowych, które w dzisiejszych czasach mogą okazać się szczególnie przydatne. Użytkownicy VOD z nagrań dowiedzą się między innymi jak samodzielnie weryfikować treści w Internecie, jak samodzielnie poprawić użyteczność strony internetowej, czy też jak pozycjonować strony za pomocą SEO.

Od dnia premiery 16.09 w bibliotece dostępne są materiały nagrane z okazji Festiwalu Sektor 3.0 Driving Change (13 premierowych nagrań), dzięki tym treściom, rozszerzone doświadczenie festiwalowe zostanie z uczestnikami spotkania na dłużej. W późniejszym czasie użytkownicy znajdą w bibliotece również materiały z wydarzeń zorganizowanych w przeszłości przez Sektor 3.0. Kolejne materiały będą tworzone i udostępniane na platformie stopniowo w następnych miesiącach. 

Treści znajdujące się w VOD podzielone są na kategorie, dzięki czemu użytkownik w łatwy i przystępny sposób może zdecydować, które z nich interesują go najbardziej i co chce obejrzeć w pierwszej kolejności. Użytkownik może również wracać do nich w dowolnym momencie.

Jak uzyskać dostęp? 

Zarejestrowani uczestnicy Festiwalu Sektor 3.0 Driving Change otrzymali mailowo dostęp do platformy już w dniu wydarzenia, tuż po zakończeniu części LIVE. Pozostali użytkownicy mogą zarejestrować się do platformy począwszy od 17 września 2020 uzyskując w ten sposób nielimitowany dostęp do wszystkich treści, które się tam znajdą.

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AUTOR WPISU
  • Edukacja
  • Sektor 3.0
  • Komunikacja
  • Sektor 3.0
  • Edukacja
  • Technologie
  • Technologie
NEWSLETTER
NEWSLETTER