Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Sektor 3.0 wyróżniony w konkursie European Digital Skills Award 2018

bg[1]
Spis treści

Sektor 3.0 wśród projektów wyróżnionych w konkursie European Digital Skills Awards organizowanym przez Komisję Europejską. Działania programu zostały docenione w kategorii „Digital skills for all”. W finale znalazły się także Digital Duel z Belgii, EdFab z Francji, Training and certification on digital competences for all z Hiszpanii i Digital Senior z Norwegii.

Konkurs Komisji Europejskiej, organizowany od 2016 r., ma na celu wyróżnienie instytucji podnoszących kompetencje technologiczne oraz szkolących z wykorzystywania narzędzi ICT. Sektor 3.0 znalazł się w finale, pokonując 260 aplikacji z całej Europy. Informację o wynikach konkursu można znaleźć na oficjalnej stronie Komisji Europejskiej.

– 10 000 przeszkolonych osób, 20 000 uczestników wydarzeń, 6000 udzielonych porad technicznych to tylko kilka efektów Sektora 3.0 – powiedział Dawid Szarański, Dyrektor Programu – Bardzo się cieszę z wyróżnienia dla projektu, które mobilizuje do dalszej pracy i zwiększenia skali naszych działań.

Na początku grudnia w Wiedniu przedstawiciele Sektora 3.0 będą uczestniczyć w konferencji “ICT 2018: Imagine Digital – Connect Europe”, w trakcie której zostaną zaprezentowane dobre praktyki nominowanych organizacji i ich działania. W ciągu dwóch dni wystąpień i targów na terenie Austria Center Vienna przedstawiciele Sektora 3.0 będą promować ofertę programu. Na specjalnym interaktywny stoisku targowym z wykorzystaniem gogli VR pokazana zostanie uczestnikom konferencji tegoroczna edycja festiwalu Sektor 3.0 w postaci filmu 360°. Mobilni Doradcy Sektora 3.0 zaprezentują zaś możliwości robotów edukacyjnych Photon, wykorzystywanych w szkoleniach z zakresu programowania realizowanych na terenie całej Polski. Na stoisku promowane również będą działania sieci TechKlubów i Funduszu Sektora 3.0, który wspiera tworzenie nowych narzędzi online

Głównym punktem wydarzenia będzie ceremonia wręczenia nagród z udziałem Mariya Gabriel, Unijnej Komisarz ds. Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa. Przebieg wydarzenia będziemy relacjonować w naszych mediach społecznościowych.

Program Sektor 3.0 Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany jest od 2012 r. Jego głównym celem jest podniesienie wiedzy oraz umiejętności działaczy i pracowników organizacji nonprofit, w zakresie skutecznego wykorzystania technologii informacyjno komunikacyjnych (ICT) w codziennej pracy. W ramach programu organizowany jest festiwal z udziałem przeszło 800 uczestników, oferowane są szkolenia, doradztwo technologiczne, spotkania networkigowe TechKlubów oraz fundusz wspierający tworzenie nowych narzędzi online. Program współpracuje z licznymi partnerami technologicznymi (np. Intel, Microsoft, Orange, Google), przedstawicielami krajowych i zagranicznych uczelni (np. MIT, Seoul National University, Szkoła Główna Handlowa) oraz administracji (np. Ministerstwo Cyfryzacji).

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.