Sektor 3.0 – Let’s Know-How! Festiwal dzielenia się wiedzą

Sektor 3.0 – Let’s Know-How! Festiwal dzielenia się wiedzą

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Dwa dni warsztatów i seminariów, blisko 70 prelegentów oraz niemal 800 uczestników. I mnóstwo wiedzy na temat nowych technologii, które mogą jeszcze bardziej usprawnić realizację działań społecznych w Polsce. Wszystko to na corocznym Festiwalu „Sektor 3.0”, który odbędzie się 29-30 maja w Centrum Nauki Kopernik i w wybranych lokalizacjach w Warszawie. Rejestracja rusza już 24 kwietnia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.

Festiwal „Sektor 3.0” to największe w Polsce wydarzenie promujące wykorzystanie nowych technologii w działaniach społecznych. Mogą wziąć w nim udział przedstawiciele organizacji nonprofit, biznesu (w tym start-upów), administracji publicznej, nauki oraz mediów. Motywem przewodnim Festiwalu będzie „Let’s know-how”.

W tym roku koncentrujemy się na wiedzy, jako kluczowym zasobie w naszych organizacjach. To ona odgrywa kluczową rolę i buduje naszą pozycję na rynku. W tym kontekście będziemy m.in. mówić o roli informacji oraz jej skutecznej weryfikacji, analizie danych jako elemencie umożliwiającym dalszy rozwój naszych instytucji. Równie ważna będzie kwestia uczenia się i metod pozyskiwania wiedzy. – mówi Dawid Szarański, dyrektor „Sektora 3.0”.

Na ofertę dla uczestników składają się wystąpienia, warsztaty i seminaria przygotowane przez blisko 70 prelegentów z całego świata (z Polski, innych krajów Europy, Ameryki Północnej, Południowej, Afryki i Azji). Festiwal otworzy Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji, a wśród kolejnych prelegentów będą m.in. Emmy Lacey-Bordeaux z CNN, Sands Fish z MIT Media Lab oraz Jerzy Owsiak z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Seminaria i warsztaty dla uczestników poprowadzą m.in.: Piotr Kraśko („Przyszłość informacji w czasach Internetu”), Daniel Rząsa z Google („Jak pozyskiwać i prezentować informacje w Internecie”), czy Mohamed Jimale („Koza, farma i smartfon, czyli nowoczesne pozyskiwanie środków”).

Uczestnicy Festiwalu będą mieli do dyspozycji także strefę targową, w której nowości technologiczne zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców – wśród nich Google, Polska Akcja Humanitarna, Prowly oraz Mozilla. Strefę targową uzupełni specjalnie w tym celu zbudowana strefa makerspace prowadzona przez Centrum Nauki Kopernik oraz FabLab.

Podczas Festiwalu zostanie wręczona nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Sektor 3.0” o wartości 40 000 złotych. Otrzyma ją organizacja, która w sposób innowacyjny wykorzystuje nowe technologie w swojej działalności lub ma szczególne osiągnięcia dotyczące prowadzenia działań promocyjnych, badawczych czy edukacyjnych związanych z technologiami w trzecim sektorze.

Technologie informacyjno-komunikacyjne mają istotny wpływ zarówno na efektywność działania samej organizacji, jak też na jej zdolność do realizacji celów w zmieniającym się świecie. Chcemy nagradzać tych, którzy nie boją się eksperymentować. – mówi Radosław Jasiński, dyrektor programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w 10 specjalistycznych warsztatach przygotowanych przez instytucje, organizacje i firmy będące partnerami Festiwalu (m.in. w siedzibach Google, Microsoft, Ericsson, Cisco, w Ministerstwie Cyfryzacji czy Szkole Głównej Handlowej).

Festiwal to element programu „Sektor 3.0” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, wspierającego wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w rozwoju lokalnym. Jego głównym celem jest podniesienie wiedzy oraz umiejętności działaczy i pracowników organizacji pozarządowych, w szczególności z małych społeczności lokalnych, w zakresie skutecznego wykorzystania ICT w codziennej pracy, co służy zwiększeniu zasięgu i efektywności ich działań. Realizatorem programu i organizatorem Festiwalu „Sektor 3.0” jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
AUTOR WPISU
TAGI
NEWSLETTER
FRSI Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Sektor 3.0

Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

×
NEWSLETTER