Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Rusza Fundusz Sektora 3.0! Do zdobycia 100.000 PLN na realizację projektu w ramach idei “Tech for good”.

klita2[1]
Spis treści

Rusza rekrutacja do Funduszu Sektora 3.0, w ramach którego powstaną nowe rozwiązania odpowiadające na potrzeby i problemy społeczne, oraz wspierające działania organizacji pozarządowych. Rekrutacja potrwa od 8 do 26 października. Aplikuj już teraz i ubiegaj się o udział w kompleksowych warsztatach przygotowujących do stworzenia produktu oraz zdobądź finansowanie dla Twojego pomysłu! W łącznej puli aż 100 000 PLN!

Fundusz Sektora 3.0 to program wspierający tworzenie nowych narzędzi, aplikacji i produktów, które wpisują się w ideę “Tech for good”. Jeśli dostrzegasz w Twoim otoczeniu (lub w skali całego kraju) jakiś problem i wiesz jak go rozwiązać, lub masz pomysł na narzędzie, które ułatwi komuś życie, to nie możesz przegapić tej szansy! Każdy Twój pomysł na ulepszenie świata przy pomocy technologii może okazać się niezwykle cenny!

Przykładów na wdrożenie idei „Tech for Good” już teraz można wskazać bardzo dużo- od portalu internetowego, będącego bazą informacji o dostępności dla osób niepełnosprawnych, poprzez czujniki smogu, alarmujące w przypadku stężenia zagrażającego zdrowiu, do aplikacji, dzięki której osoba niewidoma może „zobaczyć coś” czyimiś oczami, łącząc się z nią za pomocą połączenia wideo i wysłuchując opisu głosowego swojego pomocnika. Tych kilka rozwiązań pomogło już bardzo wielu osobom, a to jedynie ułamek potrzeb, które wciąż czekają na odpowiedź.

Partnerami tegorocznego Funduszu są Orange, Google Campus Warsaw, Koalicja na rzecz Polskich Innowacji, Ladies that UX Warsaw, Koduj dla Polski oraz Gerere Fun for Good.

Dwa rodzaje wsparcia dla pomysłodawców
Fundusz Sektora 3.0 to połączenie środków finansowych oraz wiedzy i doświadczenia, niezbędnych do wdrożenia nowej technologii. Na pierwszym etapie wsparcia uczestnicy zostaną zaproszeni do Inkubacji Funduszu, czyli kompleksowego cyklu szkoleniowego i doradczego. W ramach Inkubacji na przestrzeni dwóch miesięcy odbywać się będą specjalistyczne warsztaty ułatwiające dopracowanie pomysłu, a następnie stworzenie pełnego planu realizacji i wdrożenia nowego rozwiązania na rynek.

Na drugim etapie wsparcia wybrani pomysłodawcy, mogą uzyskać finansowanie w łącznej kwocie 100 000 PLN umożliwiające wdrożenie ich nowoczesnego narzędzia w życie. Zwycięzców Funduszu poznamy podczas finału, który odbędzie się 16 stycznia 2019 r. O przyznaniu dofinansowania zadecyduje Komisja reprezentowana m. in. przez Orange, Agencję Rozwoju Przemysłu, Deloitte Digital i Koalicję na rzecz Polskich Innowacji.

Fundusz Sektora 3.0 to unikalna okazja nie tylko do gruntownego poznania trudnego procesu tworzenia i wdrażania na rynek nowych produktów czy usług, ale także szansa na finansowanie, które pozwoli od razu urzeczywistnić pomysł. Patrząc na to, kto będzie w tym roku pomagał uczestnikom w trakcie pracy nad ich projektami, wydaje się, że nie mogą nie odnieść sukcesu – mówi koordynator Funduszu Sektora 3.0 Patryk Betcher.

Kto może wziąć udział w rekrutacji?
Fundusz adresowany jest do zespołów złożonych z przedstawicieli organizacji, firm oraz niezależnych specjalistów z branży technologicznej, które mają pomysły na nowe rozwiązania odpowiadające na potrzeby i problemy społeczne. W skład zespołu projektowego powinno wchodzić od 2 do 5 osób, przy czym przynajmniej jedna osoba (która jednocześnie będzie pełnić rolę koordynatora projektu) musi reprezentować organizację pozarządową.

Zgłoszenia do Funduszu można wysyłać za pośrednictwem specjalnego formularza znajdującego się na stronie sektor3-0.pl/fundusz. Nabór wniosków ruszył 8 października i potrwa do 26 października do godziny 12:00 w południe. Następnie wnioski zostaną przeanalizowane przez organizatorów Funduszu, którzy przeprowadzą rozmowy z autorami pomysłów o największym potencjale. Najlepsze zespoły zostaną nagrodzone możliwością wzięcia udziału w inspirującym i pełnym wiedzy procesie Inkubacji. Dodatkowe informacje można uzyskać poprzez kontakt z organizatorem, dostępny na stronie internetowej Funduszu.

Czego możesz nauczyć się w trakcie Inkubacji?
Jednym z najjaśniejszych elementów Funduszu Sektora 3.0 jest proces Inkubacji w prestiżowej przestrzeni Google Campus Warsaw, w którym uczestniczą najlepsi eksperci od projektowania i rozwijania produktów – specjaliści i przedsiębiorcy, którzy na swoim koncie mają wiele sukcesów rynkowych.

Dodatkowo w trakcie każdego ze spotkań każdy otrzyma indywidualne wsparcie projektantki UX, która będzie pracować z zespołem projektowym przez cały okres trwania Inkubacji. Co więcej, autorami każdego z pomysłów indywidualnie zaopiekuje się mentor biznesowy, z którym zespoły będą mogły omawiać najważniejsze wyzwania i problemy. Podczas jednego ze spotkań odbędą się także spotkania z programistami, którzy pomogą dobrać właściwą technologię, określić najważniejsze funkcjonalności i zweryfikować koszty całego przedsięwzięcia. Na koniec uczestnicy zostaną przeszkoleni z technik prezentowania, aby jak najlepiej pokazać swoje rozwiązanie podczas finałowego spotkania. Finał Funduszu przyjmie bowiem formę pitchu inwestorskiego, w ramach którego zespoły będą miały jedynie 5 minut na przekonanie Komisji o tym, że ich pomysł zasługuje na finansowanie.

Udział w inkubacji Funduszu 3.0 był dla mnie dużym bodźcem do rozwoju i budowania nowych perspektyw dla organizacji, z którą współpracuję. Przede wszystkim nauczyłam się procesu budowania nowego narzędzia od podstaw, tego jak wsłuchiwać się w potrzeby potencjalnych klientów. Bardzo cenną wartością dodaną Funduszu była możliwość poznania inspirujących osób, nawiązywania współpracy, wymiany pomysłów i przede wszystkim wzajemnego uczenia się. – mówi laureatka poprzedniej edycji Funduszu Ewa Jańczak.

Fundusz jest realizowany w ramach programu Sektor 3.0, przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: