Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Nowa edycja TechKlubów – tech for good w twoim mieście!

veko[1]
Spis treści

Tegoroczną edycję TechKlubów otworzyły spotkania w całej Polsce. W październiku i listopadzie odbywa się pierwsza tura spotkań, na których uczestnicy podnoszą swoje kompetencje cyfrowe i rozmawiają o najnowszych trendach w świecie technologii.

Najnowsze trendy w e-marketingu, Marketingowe „Tips and Tricks”, Dlaczego potrzebujesz growth hackera a nie marketingowca, Angażująca grafika prosta dla każdego, a także szkolenia z zajęć z robotami edukacyjnymi Photon – o tym mogli posłuchać uczestnicy pierwszych TechKlubów w ramach edycji 2018/2019.

Zdecydowaną nowością jest cykl szkoleń z wykorzystania robota Photon, prowadzony przez Mobilnych Doradców, którzy w tej edycji dostali do dyspozycji kilkanaście zestawów, wykorzystywanych do nauki programowanie przez zabawę.

W Gdańsku koordynator Mobilnych Doradców – Filip Jędruch – szkolił z wykorzystywania darmowych narzędzi do pracy z grafiką: przygotowywania materiałów promocyjnych do social mediów, grafiki do druku czy podstawowego retuszu zdjęć, tak aby te były miłe dla oka. W trakcie inauguracyjnego spotkania sala wypełniła się słuchaczami, którzy mogli zadawać pytania, a następnie wymienić się doświadczeniami w trakcie “networkingu”.

Na TechKlubie w Gdańsku starałem się odczarować technologię i pokazać, że narzędzia i rozwiązania są bliżej niż nam się zdaje. Grafika to tylko jedno z takich pól, przykłady możemy mnożyć: filmy, fotografie, programowanie. Jest duża szansa, że jeśli mamy jakiś pomysł, problem, chcemy coś zrobić – ktoś już na to wpadł, rozwiązał i pomógł.– mówi koordynator Mobilnych Doradców Filip Jędruch

Co przed nami?
W tym roku spotkania w regionalnych TechKlubach będą odbywać się co dwa miesiące. Pierwsze wydarzenia w 8 miastach miały miejsce pod koniec października, a w kolejnych 8 w listopadzie.

Podczas tegorocznej edycji TechKlubów położony zostanie jeszcze większy nacisk na sieciowanie i wymianę wiedzy. Na spotkania może przyjść każdy niezależnie czy reprezentuje stowarzyszenie, organizację pozarządową, sektor publiczny czy prywatny.

Miasta, które goszczą uczestników w ramach TechKlubów można znaleźć na naszej mapie sieci dostępnej pod tym linkiem . Klikając w interesujące nas miasto znajdziemy datę i agendę kolejnego spotkania. Najbliższe spotkania już 26 listopada we Wrocławiu nt. „VR&WP czyli jak cię widzą,tak cię piszą” i w Koszalnie 28 listopada „Jak stworzyć zaangażowaną społeczność online.” Na początku grudnia poznamy tematy kolejnych spotkań w ramach TechKlubów. Informacje na temat agendy spotkań można znaleźć również na Fanpage’u Sektora 3.0.

Co nam się udało zrobić do tej pory
Od początku istnienia TechKlubów spotkało się na nich ponad 16.000 uczestników, na ponad 200 spotkaniach. TechKluby to okazja do darmowego podnoszenia kompetencji cyfrowych, a także spotkania osób, które uważają, że technologie mogą wspierać nas w osiąganiu celów. Jeżeli reprezentujesz organizację pozarządową, stowarzyszenie albo biznes, któremu pojęcie “tech for good” nie jest opcje, TechKluby to znakomita okazja, żeby przyjść i wymienić się swoimi doświadczeniami.

Zaczęło się w Stanach
Idea TechKlubów powstała w Stanach Zjednoczonych, gdzie społeczność ludzi zainteresowanych technologiczną wiedzą spotyka się na cyklicznych wydarzeniach w celu podnoszenia swoich kompetencji i kwalifikacji. Spotkania w TechKlubach w Polsce odbywają się od 2014 roku kiedy to nawiązano współpracę z organizacją Nonprofit Technology Network. Od tego czasu TechKluby na swoich spotkaniach zgromadziły przeszło 16 000 uczestników. W trakcie spotkań swoją wiedzą dzieliły się takie marki jak: Microsoft, Google, Intel, Nokia, DELab i wiele innych.

Ogólnopolskim koordynatorem TechKlubów jest Joanna Wcisło z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Inforamcyjnego, realizującej program Sektor 3.0.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: