Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Najlepszy czas, by wykorzystać dostępność nowoczesnych narzędzi

batat[1]
Spis treści

Jeszcze do niedawna największą barierą w pościgu technologicznym za bardziej rozwiniętymi społeczeństwami zachodnimi, był brak dostępu do internetu czy środków na zakup niezbędnego sprzętu. Nie sposób jednak nie zauważyć, że czasy się zmieniły. Obecnie dostęp do Internetu szerokopasmowego ma prawie 80% gospodarstw domowych, a ceny elektroniki w stosunku do wynagrodzenia nieustająco maleją. Co zatem jest obecnie piętą achillesową organizacji?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bowiem profil organizacji bywa różny. Gdyby jednak pokusić się o generalną diagnozę problemu można zaryzykować tezę, że organizacje zdecydowanie za rzadko korzystają z dobrodziejstw nowoczesnych narzędzi.

Dzisiaj z coraz większej liczby rozwiązań, do niedawna dostępnych tylko dla biznesu za pieniądze, można korzystać całkowicie za darmo. Komunikatory, narzędzia osadzone w chmurach, darmowe menadżery dokumentów, wirtualna rzeczywistość, programy do obróbki wideo i grafiki czy nawet zaawansowane systemy CRM (jak chociażby opisywany przez nas niedawno Raklet). Wszystko to dostępne jest na wyciągnięcie ręki. O rozwiązaniach tech for good, mówiła Amra Naidoo z inkubatora start-upów muru-D podczas tegorocznej edycji Festiwalu Sektor 3.0.

Po względem dostępności zasobów „czasy internetowe” są w historii bezprecedensowe. Duża część aplikacji posiada specjalne oferty dla organizacji non-profit, w znacznie korzystniejszych cenach. Jednak mieć narzędzie, a umieć z niego korzystać, to dwie odrębne kwestie. Jednak również w tym przypadku Internet przychodzi z pomocą. W serwisach takich jak YouTube czy na specjalistycznych portalach można znaleźć tysiące godzin poświęconych zgłębianiu wiedzy z obszaru naszych zainteresowań. Znakomitym przykładem mogą być tutaj zagadnienia związane z grafiką czy montażem filmów wideo. Dosłownie w ciągu kilkunastu godzin możemy poznać tak skomplikowane programy jak Photoshop czy Adobe Permiere w stopniu umiarkowanie zaawansowanym.

Amra Naidoo ma rację mówiąc, że jest to znakomity czas aby wypróbować dobrodziejstw społeczeństwa informacyjnego i aplikacji dostępnych na wszystko. Warto dokonać ewaluacji działań swojej organizacji właśnie teraz, bowiem może się okazać, że gdzieś tam w internecie jest rozwiązanie, które usprawni naszą pracę i pozwoli zlewarować nasze działania.

Przeczytaj także: 12 najlepszych aplikacji (nie) tylko dla seniorów

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.