Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Mobilni Doradcy i Liderzy Techklubów zaproszeni do Brukseli

Sektor_3-0_BLOG_mobilni-doradcy-liderzy-techklubow-zaproszeni-brukseli
Spis treści

Pod koniec marca wybrani Mobilni Doradcy i Liderzy Techklubów brali udział w wizycie studyjnej w Brukseli. Wyjazd do Brukseli był okazją do porozmawiania i wymiany myśli, jaka przyszłość czeka nowe technologie i co jest największym wyzwaniem w najbliższym czasie.

Unia Europejska coraz częściej pochyla się nad tematami związanymi z nowymi technologiami. W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy europejscy politycy regularnie podnoszą zagadnienia związane z prawami robotów, ochronie danych osobowych w internecie czy kwestiami związanymi z e-zdrowiem. Lokalni przedstawiciele Techklubów i Mobilni Doradcy, mieli okazję zajrzeć do samego serca zmian.

Na spotkaniach Techklubów często rozmawiamy o tych samych tematach, o których dyskutuje się obecnie w Europie. Na naszych spotkaniach poruszamy zagadnienia związane z robotyką, szeroko dyskutowanym teraz 5G czy tematy e-zdrowia. Bedąc w Bruskeli mogliśmy posłuchać o tych pomysłach z pierwszej ręki. To miłe mieć poczucie uczestniczenia w dyskusji na tematy naprawdę ważne. – mówi Michał Borewicz koordynator Techklubu Białystok

– Takie wyjazdy to dobra okazja do uzmysłowienia ludziom, że Parlament Europejski to nie jest jakaś instytucja z kosmosu, a realnym twór, który ma wpływ na nasze życie. Legislacja na poziomie europejskim rzutuje na nasze życie, również w obszarze nowych technologii. Żeby nie szukać daleko wystarczy podać przykład ujednolicenia stawek roamingu na terenie UE czy unifikacja gniazdek smartfonów. – mówi specjalista programu Sektor 3.0 Jean Ekwa. – W trakcie wspólnego lunchu mieliśmy okazję porozmawiać o nowych technologiach i pracach Parlamentu Europejskiego. Taki wyjazd studyjny potrafi dostarczyć inspiracji lokalnym przedstawicielom na wiele miesięcy działania. – podsumowuje Jean Ekwa.Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z wyjazdu Liderów Techklubów i Mobilnych Doradców do Brukseli.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.