Logo Sektor 3.0
BLOG

Mobilni Doradcy i Liderzy Techklubów zaproszeni do Brukseli

Pod koniec marca wybrani Mobilni Doradcy i Liderzy Techklubów brali udział w wizycie studyjnej w Brukseli. Wyjazd do Brukseli był okazją do porozmawiania i wymiany myśli, jaka przyszłość czeka nowe technologie i co jest największym wyzwaniem w najbliższym czasie.

Unia Europejska coraz częściej pochyla się nad tematami związanymi z nowymi technologiami. W ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy europejscy politycy regularnie podnoszą zagadnienia związane z prawami robotów, ochronie danych osobowych w internecie czy kwestiami związanymi z e-zdrowiem. Lokalni przedstawiciele Techklubów i Mobilni Doradcy, mieli okazję zajrzeć do samego serca zmian.

Na spotkaniach Techklubów często rozmawiamy o tych samych tematach, o których dyskutuje się obecnie w Europie. Na naszych spotkaniach poruszamy zagadnienia związane z robotyką, szeroko dyskutowanym teraz 5G czy tematy e-zdrowia. Bedąc w Bruskeli mogliśmy posłuchać o tych pomysłach z pierwszej ręki. To miłe mieć poczucie uczestniczenia w dyskusji na tematy naprawdę ważne. – mówi Michał Borewicz koordynator Techklubu Białystok

– Takie wyjazdy to dobra okazja do uzmysłowienia ludziom, że Parlament Europejski to nie jest jakaś instytucja z kosmosu, a realnym twór, który ma wpływ na nasze życie. Legislacja na poziomie europejskim rzutuje na nasze życie, również w obszarze nowych technologii. Żeby nie szukać daleko wystarczy podać przykład ujednolicenia stawek roamingu na terenie UE czy unifikacja gniazdek smartfonów. – mówi specjalista programu Sektor 3.0 Jean Ekwa. – W trakcie wspólnego lunchu mieliśmy okazję porozmawiać o nowych technologiach i pracach Parlamentu Europejskiego. Taki wyjazd studyjny potrafi dostarczyć inspiracji lokalnym przedstawicielom na wiele miesięcy działania. – podsumowuje Jean Ekwa.Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z wyjazdu Liderów Techklubów i Mobilnych Doradców do Brukseli.

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AUTOR WPISU
PRZECZYTAJ TAKŻE
PRZECZYTAJ TAKŻE
  • Komunikacja
  • Sektor 3.0
  • Sektor 3.0
  • Technologie
  • Komunikacja
  • Komunikacja
  • Edukacja
NEWSLETTER
NEWSLETTER