Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Koszaliński TechKlub razem z Intelem

127A9084[1]
Spis treści

Podczas kwietniowego TechKlubu Intel zorganizował wykład, na którym opowiadał uczestnikom na temat najnowszych trendów w świecie nowych technologii. Wygłodniali wiedzy TechKlubowicze, wypełnili aulę po brzegi aulę Politechniki Koszalińskiej. Intel oprócz wykładu przygotował również stoisko rekrutacyjne i konkursy z wiedzy informatycznej wraz z nagrodami. Uczestnicy wyszli bogatsi nie tylko o wiedzę, ale również elektroniczne gadżety przygotowane przez Intel.

Intel przyjechał do Koszalina, aby zainteresować zgromadzonych na TechKlubie ludzi technologiami, na których skupia się w centrum badawczo-rozwojowym w Gdańsku, by dać im możliwość kontaktu z rynkiem i przemysłem, zanim jeszcze opuszczą mury uczelni. Celem spotkania było pokazanie młodym ludziom, że dzięki działaniom Intela możliwy jest rozwój takich technologii i trendów jak: Sztuczna Inteligencja (AI), Zaawansowane Systemy Wsparcia Kierowcy (ADAS), Data Center, grafika, audio, USB.

Realizujemy coś, co lubimy nazywać wolontariatem lokalnym, staramy się wspierać wiedzą naszych ekspertów lokalne środowiska, które zainteresowane są nowymi technologiami i łakną wiedzy na ten temat. – mówi Aleksandra Bojanowska PR Manager z firmy Intel.

Opowiadaliśmy o pracach w naszym centrum badowczo-rozwojowym w Gdańsku, o technologiach które rozwijamy, o produktach, które tworzymy. Druga część wykładu poświęcona była systemom wbudowanym. Mówiliśmy o nowych trendach, narzędziach i metodologii rozwoju współczesnych systemów wbudowanych, głównie w kontekście rozwoju IoT. Zgromadzone osoby entuzjastycznie reagowały na nasz wykład, a pytania zadawane z sali były bardzo ciekawe. – dodaje Aleksandra Bojanowska.

Starania Intela docenili również TechKlubowicze. Koordynatorka koszalińskiego TechKlubu Anna Bartenowska-Krzos o spotkaniu z Intelem opowiada – Cieszymy się, że możemy wymieniać doświadczenia z dużymi firmami technologicznymi jak Intel i dzielić się doświadczeniami zwykłych studentów. Kontakt z wielkim biznesem może być niezwykle istotny na studiach, gdy dopiero planujemy swoją przyszłość zawodową. Doceniamy również, że Intel tak chętnie dzieli się wiedzą technologiczną ze społecznościami lokalnymi.

TechKluby to społeczności osób zainteresowanych szerszym zastosowaniem ICT w trzecim sektorze. Kluby mają formę cyklicznych, nieformalnych spotkań w wybranych 16 miastach w Polsce.

 

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.