Logo Sektor 3.0
BLOG

Jak to jest z tymi wspaniałymi filmami zrobionymi przy użyciu telefonu?

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych Youtuberów technologicznych Marques Brownlee wyjaśnia dokładnie, jak to jest z tymi materiałami filmowymi i pięknymi zdjęciami, które służą jako materiały do promocji aparatów w telefonach.

Wielu technologicznych maniaków zna dobrze ten moment prezentacji nowego modelu telefonu, w którym prezentujący pokazują materiały multimedialne zapierające dech w piersiach. Zdarza się również, że jako rekomendacja dla konkretnego modelu telefonu służy dłuższy materiał wideo, który wyglądem nie odbiega od hollywoodzkich produkcji. Jednak jak się okazuję istnieje pewien haczyk w tych materiałach, oczywiście napisany małym druczkiem.

Urządzenia mobilne posiadają obecnie bardzo dużą pulę profesjonalnych akcesoriów, które podnoszą jakość od soczewek zmieniających optykę obrazu, stabilizację i płynny ruch kamery, który jest kluczowy dla odbioru filmu. To właśnie te dodatkowe akcesoria i profesjonalna obróbka w programach graficznych znacząco wpływają na efekt końcowy.

Akcesoria, które są wymienione w filmie przez Marqueesa Brownliego, to między innymi zestaw obiektywów Moment, które kosztują ok. 80 dolarów za sztukę. Kolejnym dodatkiem, który może wynieść nasze materiały wideo na następny poziom jest profesjonalna stabilizacja. Chodzi o gimbal od DJI, który jest niemałym wydatkiem, bowiem na polskim rynku kosztuje około 1.500 zł, jednak istnieją również tańsze zamienniki dla markowego DJI.

Jak widzicie istnieje kilka trików, które potrafią zrobić z telefonu komórkowe półprofesjonalny sprzęt fotograficzny. Na rynku jest mnóstwo akcesoriów, które podniosą jakość naszych materiałów, ale oczywiście wszystko za dodatkowe pieniądze. Warto o tym pamiętać, gdy następny razem będziemy oglądali materiały prasowe rzekomych możliwości aparatu w najnowszej komórce.

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AUTOR WPISU
PRZECZYTAJ TAKŻE
PRZECZYTAJ TAKŻE
  • Komunikacja
  • Sektor 3.0
  • Sektor 3.0
  • Technologie
  • Komunikacja
  • Komunikacja
  • Edukacja
NEWSLETTER
NEWSLETTER