Engoplus.pl jest odpowiedzią na potrzeby polskich organizacji pozarządowych

Engoplus.pl jest odpowiedzią na potrzeby polskich organizacji pozarządowych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Wystartował projekt nagrodzony w ramach zeszłorocznej edycji Funduszu Sektora 3.0. Portal Engoplus.pl ma połączyć organizacje pozarządowe z biznesem. Dzięki odpoowiednio przemyślanemu elementowi grywalizacji będzie motywować przedstawicieli firm do wykonywania misji o charakterze społecznym.

Engo+ to odpowiedź na dwa istotne problemy społeczne, które mogą rozwiązać się wzajemnie dzięki platformie internetowej przygotowanej przez fundację Sarigato. Pierwszy – zbyt mała liczba wolontariuszy, potrzebnych w organizacjach pozarządowych. Drugi – brak wiedzy oraz informacji wśród firm i ich pracowników o tym, w jaki sposób mogliby włączyć się w działania z obszaru odpowiedzialnego biznesu. Engo+ ma ułatwić kontakt obydwu stron i przeprowadzić obie strony przez początki nowej, międzysektorowej współpracy.

– Pomysł na portal Engo+ kiełkował w głowie Fundacji Sarigato już od dawna. W grudniu 2016 roku pojawiła się możliwość, by pomysł projekt zrealizować. Przedstawiciele fundacji Sargiato wzięli udział w hackathonie organizowanym w ramach Funduszu Innowacji Sektora 3.0. Założenia konkursu były proste – miał on na celu nagrodzić projekty z największym potencjałem pomocy organizacjom z trzeciego sektora. Po całonocnej pracy, zespół fundacyjny przygotował pomysł na aplikację webową. Projekt okazał się na tyle dobry, że kapituła zdecydowała się go nagrodzić grantem w wysokości 50 000 zł na jego realizację. – mówi Agnieszka Sadowska Prezes Fundacji Sarigato.

Projekt Engo+ prowadzony jest przez Fundację Sarigato, która postanowiła, że dostęp do platformy będzie bezpłatny, zarówno dla organizacji pozarządowych, jak również firm. Każda fundacja i stowarzyszenie może zarejestrować konto i ogłosić misję (zadanie do wykonania w ramach działalności fundacji). Co ważne, twórcy portalu stawiają na pomoc w zakresie przekazywania wiedzy i umiejętności. Główne kategorie w ramach których można ogłosić misje to między innymi: pomoc w nauce, pomoc w zarządzaniu organizacją czy nauka korzystania z narzędzi z obszaru nowych technologii.

O co chodzi w całej zabawie? Firmy tworzą swoje strony i zapraszają pracowników do korzystania z platformy. Dzięki realizacji misji przez przedstawicieli biznesu, konkretna firma pnie się w rankingu najbardziej zaangażowanych firm w ramach projektu Engo+. Pracownicy i ich praca na rzecz dobroczynności pokazana jest także poprzez ranking najbardziej aktywnych wolontariuszy. Punkty zdobywane są na podstawie liczby godzin spędzonych na realizacji misji.

Portal wystartował w październiku, we wstępnej fazie budowana była baza aktywnych użytkowników. Aktualnie organizator skupia się na dotarciu do organizacji pozarządowych i zbadaniu ich potrzeb. W dalszej kolejności skieruje swoje działania do biznesu, by wypromować projekt wśród firm.

Fundusz Sektora 3.0 jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obecnie trwa nabór do tegorocznej edycji Funduszu. Wszelkie szczegóły można znaleźć pod tym linkiem – Ruszył nabór wniosków Funduszu Sektora 3.0

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE
SKONTAKTUJ SIĘ Z REDAKTOREM

Michał Serwiński

698 059 620‬
michal.serwinski@frsi.org.pl

Michał Serwiński

698 059 620‬
michal.serwinski@frsi.org.pl

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
AUTOR WPISU
TAGI
NEWSLETTER
NEWSLETTER
NEWSLETTER