Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Engoplus.pl jest odpowiedzią na potrzeby polskich organizacji pozarządowych

kozacki[1]
Spis treści

Wystartował projekt nagrodzony w ramach zeszłorocznej edycji Funduszu Sektora 3.0. Portal Engoplus.pl ma połączyć organizacje pozarządowe z biznesem. Dzięki odpoowiednio przemyślanemu elementowi grywalizacji będzie motywować przedstawicieli firm do wykonywania misji o charakterze społecznym.

Engo+ to odpowiedź na dwa istotne problemy społeczne, które mogą rozwiązać się wzajemnie dzięki platformie internetowej przygotowanej przez fundację Sarigato. Pierwszy – zbyt mała liczba wolontariuszy, potrzebnych w organizacjach pozarządowych. Drugi – brak wiedzy oraz informacji wśród firm i ich pracowników o tym, w jaki sposób mogliby włączyć się w działania z obszaru odpowiedzialnego biznesu. Engo+ ma ułatwić kontakt obydwu stron i przeprowadzić obie strony przez początki nowej, międzysektorowej współpracy.

– Pomysł na portal Engo+ kiełkował w głowie Fundacji Sarigato już od dawna. W grudniu 2016 roku pojawiła się możliwość, by pomysł projekt zrealizować. Przedstawiciele fundacji Sargiato wzięli udział w hackathonie organizowanym w ramach Funduszu Innowacji Sektora 3.0. Założenia konkursu były proste – miał on na celu nagrodzić projekty z największym potencjałem pomocy organizacjom z trzeciego sektora. Po całonocnej pracy, zespół fundacyjny przygotował pomysł na aplikację webową. Projekt okazał się na tyle dobry, że kapituła zdecydowała się go nagrodzić grantem w wysokości 50 000 zł na jego realizację. – mówi Agnieszka Sadowska Prezes Fundacji Sarigato.

Projekt Engo+ prowadzony jest przez Fundację Sarigato, która postanowiła, że dostęp do platformy będzie bezpłatny, zarówno dla organizacji pozarządowych, jak również firm. Każda fundacja i stowarzyszenie może zarejestrować konto i ogłosić misję (zadanie do wykonania w ramach działalności fundacji). Co ważne, twórcy portalu stawiają na pomoc w zakresie przekazywania wiedzy i umiejętności. Główne kategorie w ramach których można ogłosić misje to między innymi: pomoc w nauce, pomoc w zarządzaniu organizacją czy nauka korzystania z narzędzi z obszaru nowych technologii.

O co chodzi w całej zabawie? Firmy tworzą swoje strony i zapraszają pracowników do korzystania z platformy. Dzięki realizacji misji przez przedstawicieli biznesu, konkretna firma pnie się w rankingu najbardziej zaangażowanych firm w ramach projektu Engo+. Pracownicy i ich praca na rzecz dobroczynności pokazana jest także poprzez ranking najbardziej aktywnych wolontariuszy. Punkty zdobywane są na podstawie liczby godzin spędzonych na realizacji misji.

Portal wystartował w październiku, we wstępnej fazie budowana była baza aktywnych użytkowników. Aktualnie organizator skupia się na dotarciu do organizacji pozarządowych i zbadaniu ich potrzeb. W dalszej kolejności skieruje swoje działania do biznesu, by wypromować projekt wśród firm.

Fundusz Sektora 3.0 jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obecnie trwa nabór do tegorocznej edycji Funduszu. Wszelkie szczegóły można znaleźć pod tym linkiem – Ruszył nabór wniosków Funduszu Sektora 3.0

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.