Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

11 aplikacji przydatnych w komunikacji na Instagramie

baduy[1]
Spis treści

Instagram to portal, który doskonale wpisuje się w rok mobile. Użytkownicy poświęcają na buszowanie po zakamarkach tego portalu – w poszukiwaniu inspiracji, rozrywki i ciekawostek – coraz więcej czasu. Warto więc uzbroić się w aplikacje, które urozmaicą i ułatwią tworzenie komunikacji właśnie na Instagramie.

Poniżej 11 aplikacji, podzielonych na 3 kategorie:

 1. Dotyczące obróbki zdjęć czy tworzenia grafik dostosowanych do portalu.
 2. Urozmaicające krótką formę video, czyli InstaStories.
 3. Ułatwiające tworzenie komunikacji.

ZADBAJ O ZDJĘCIA!

Należy pamiętać, że Instagram to bardzo wizualny i estetyczny portal – sam w sobie oferuje szeroką gamę narzędzi do edycji zdjęć czy filmów. Wyczucie estetyczne w przypadku Instagrama jest mocno w cenie.

Canva.com – doskonałe narzędzie do tworzenia grafik, nie tylko na Instagram. Oferuje długą listę szablonów, na bazie których możemy tworzyć bezpłatnie piękne grafiki.

Dodatkowo wersja premium dla NGO jest bezpłatna. O tym jak skorzystać, dowiecie się tutaj:

Canva dostępna jest zarówno w wersji webowej, jak i jako aplikacja na smartfona.

WSKAZÓWKA:
W samej Canvie dostępna jest baza zdjęć CC0 (Creative Commons Zero), które możesz swobodnie wykorzystywać, jednak jeśli będzie to za mały wybór dla Ciebie, sięgnij np. po Unsplash.com.

Snapseed – aplikacja, która z fotografii komórkowej potrafi wyczarować cuda! Świetnie nadaje się do obróbki zdjęć krajobrazów, ale nie tylko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oferuje między innymi takie opcje jak:

 • retuszowanie twarzy,
 • punktowe zmiany kolorystyki/jasności/kontrastu etc.,
 • szeroki zakres filtrów – w tym do indywidualnej edycji,
 • automatyczną korektę HDR,

A także wiele innych funkcji, które sprawiają, że proste zdjęcie jesteśmy w stanie wyciągnąć do ciekawej fotografii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WSKAZÓWKA:
Pamiętaj o zasadzie “Less is more.”. Filtry i obróbka zdjęć potrafią wciągnąć. Jednak myśl o swoim profilu i poszczególnych zdjęciach jak o całości, o puzzlach, które tworzą jeden obraz.

Huji/FilmCam – to dwie aplikacje, które w różny sposób oferują nam podobny produkt końcowy. Generują dosyć specyficzny filtr – trochę vintage, mocno bawią się światłem i ozdobnikami.

Huji – to zagadka. Robimy zdjęcie, a aplikacja sama nadaje filtr – nie jesteśmy w stanie sami nadać efektu. FilmCam – pozwala na edycję i nałożenie wybranych filtrów samodzielnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OVLA– kosztuje jedynie 5 zł, a pozwala na cuda! Na takie cuda, o których do niedawna bez współpracy z grafikiem – mogliśmy sobie jedynie pomarzyć!

Chcesz dodać napis i schować go pod element na zdjęciu? Proszę bardzo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UATRAKCYJNIJ SWOJE STORIES!

O tym, jak tworzyć ciekawe i angażujące Stories dowiecie się z tego artykułu. Poniżej, z kolei, lista kilku aplikacji, które pomogą Wam w wyróżnieniu Waszych relacji na tle innych.
Niezmiennie podtrzymując zasadę: Baw się tym!

QUIK – jeśli jakkolwiek zajmujesz się tworzeniem krótkich form video do Internetu – koniecznie przyjrzyj się tej aplikacji. Pozwala na sprawną obróbkę i montaż filmów z poziomu telefonu. Przyda Ci się zarówno do tworzenia InstaStories, krótkiego filmu na Instagram czy do IGTV.

Np. to Stories zostało połączone za pomocą Quik’a: https://www.instagram.com/stories/highlights/17921677780160320/

To, co ją wyróżnia, to:

 • ciekawe motywy urozmaicające łączenie kadrów,
 • bezpłatna baza audio,
 • intuicyjność,
 • różne formy zapisu video.

UWAGA:
Jeśli poszukujesz aplikacji do montażu, który wymaga np. oddzielania ścieżki audio od obrazu – Quik nie będzie dla Ciebie. Sięgnij po bardziej zaawansowane narzędzia.

UNFOLD – doskonała aplikacja zarówno dla tych, którym zależy na bardzo wizualnym i estetycznym Stories, które łączy w sobie kilka elementów jak i dla tych, którzy potrzebują pokazać np. dwa obrazy na jednym ujęciu.

Przykłady:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CLIPOMATIC – aplikacja, za pomocą której dodamy napisy do naszych filmów. To bardzo ważny element tworzenia treści video do Internetu. Sporo część osób ogląda filmy w miejscach, gdzie nie może włączyć dźwięku, a np. nie ma ze sobą słuchawek. Dzięki napisom jest w stanie zrozumieć kontekst.

Aplikacja sama wyłapuje to co mówimy i dodaje napisy. Możemy je edytować, jeśli aplikacja np. wprowadzi złe słowo.

SPRAWDZAJ, DZIEL SIĘ, DOCIERAJ DALEJ!

UNUM – czyli sprawdzaj! Za pomocą tej aplikacji możesz zaplanować swojego feeda – poukładać wcześniej wspomniane “puzzle”. Przed publikacją możesz sprawdzić czy zdjęcie, które chcesz dodać wpasowuje się wizualnie we wcześniej dodane posty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za jej pomocą możesz również pociąć jedno zdjęcie np. na 9 równych kwadratów – jednak UWAGA – to należy mocno przeanalizować, czy będzie to atrakcyjny zabieg dla odbiorców.

REPOST – dziel się treściami innych! Pamiętaj, że nie musisz publikować na Instagramie tylko Twoich zdjęć. Jeśli ktoś dodał post, np. na temat Twojej marki – możesz go udostępnić na swoim profilu. Do tego posłuży Ci aplikacja Repost!

Przykład zrepostowanego wpisu:
https://www.instagram.com/p/BUNCnlFhyaB/

WSKAZÓWKA
Jest to świetne rozwiązanie, jeśli nie jest nadużywane. Dotyczy to każdego portalu. Warto raz na jakiś czas udostępnić treści innych, jednak nie należy budować na tej zasadzie swojej całej komunikacji.

HASHME – stosuj właściwe # i docieraj dalej! Jeśli nie masz pomysłu na to, jakimi # określić swoje zdjęcie/post – sprawdź to za pomocą aplikacji.

Wpisując jeden # – aplikacja podpowiada całą listę najczęściej występujących # z Twoim głównym.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aplikacji, które wspomagają komunikację na Instagramie, jest ogromna ilość – podzielcie się z nami tymi, które Wy najczęściej stosujecie i polecacie.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.