Logo Sektor 3.0
BLOG

Przegląd profili organizacji, które potrafią angażować na Instagramie

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

 Dwa słowa, które większość osób kojarzy z Instagramem to: relacja i angażowanie. Jak połączyć te dwa elementy? Zobaczmy jak robią to najlepsze profile społecznościowe wśród polskich NGOsów.

Relacja

  1. W kontekście relacjonowania wydarzeń tu i teraz.
  2. Jako więź między twórcą, a użytkownikiem – Instagram to w tym momencie absolutny „wyjadacz” jeśli chodzi o zawężanie relacji z użytkownikami.

Angażowanie

  1. Czyli najczęstsze pytanie “Jak angażować odbiorców?” – Instagram jest pełen takich treści, co wiąże się z drugim znaczeniem dla mnie tego słowa, w przypadku Instagrama.
  2. Osoby, które tworzą angażujące treści na Instagram wiedzą, że to nie wystarczy “tylko wrzucić zdjęcie”. To cała masa zabiegów, planowania i tworzenia treści, które angażują twórcę czasowo.

Dzisiaj przyjrzymy się profilom, które działają w zakresie #nonprofilpl lub #ngopl w Polsce i na Instagamie! Czyli czas na mały przegląd profili organizacji pozarządowych!

@projektor_wolontariat 

Współpracuj, zlecaj, zgłaszaj zapotrzebowanie, przypominaj itd.

Często działa organizacji nie jest w stanie zrelacjonować jedna osoba. Jednak wiele osób realizujących działania, może jej w tym pomóc – dosyłając materiały. Co pięknie sprawdza się w przypadku Projektora, np. na Stories.

Będąc na profilu Projektora, warto też zwrócić na jednolity filtr, przez który przepuszczane są wszystkie ostatnie posty – z domieszką koloru pomarańczowego. Oczywiście nie jest to przypadkowy kolor, dominuje on w identyfikacji wizualnej organizacji. Jest to zabieg, który świetnie ujednolica nam nieraz niejednolite zdjęcia 😉

@grupaponton

Profil, który wykorzystuje Instagram jako narzędzie do tworzenia wirtualnego magazynu. Możemy tam zauważyć świetne wykorzystanie albumu, który fajnie sprawdza się jako graficzna forma artykułu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

⏰PEP⏰ . ?? ➡swipe left . #hivaidsgrupaponton #edukacjaseksualna #sexeducation #sexed #hiv #aids #grupaponton

Post udostępniony przez Grupa Ponton (@grupaponton)

@polskaakcjahumanitarna

W przypadku PAHu chciałam zwrócić uwagę, na myślenie o materiałach promocyjnych, mając z tyłu głowy Social Media. W dzisiejszych czasach, warto tworzyć gadżety, które dotykają zarówno świata offline, jak i online. Zastanówcie się co będzie samo wpadało pod obiektyw. Jak np. te tatuaż, które dodatkowo otrzymały etykietkę #sameniosą

@fundacjawosp

Jeśli działania Twojej organizacji to połączenie kilku marek/organizacji/osób – pokaż to odbiorcom w Twoim BIO!

@dawca_pl 

Na tym profilu możemy zobaczyć zasadę “Treści możesz tworzyć wspólnie z odbiorcami – nie musisz bazować jedynie na swoich materiałach.”. Udostępnienia na Instagramie to reposty. W legalnym udostępnieniu zdjęcia użytkownika na Twoim profilu pomoże Ci aplikacja np. Repost.

Gdy użytkownicy widzą zaangażowanie marki w ich treści, również chętniej je tworzą.

@szlachetnapaczka 

Większość wpisów paczki stworzona jest tak, że po samym zdjęciu jesteśmy w stanie rozpoznać markę. To doskonały przykład spójności i prezentowania brandu.

Tutaj wszystko ze sobą gra: kolory, fonty, gadżety etc.

@kolobajki

Poniższy obrazek, a dokładniej obrazki mówią same za siebie. Zaplanowana i przemyślana koncepcja na komunikację.

Dodatkowy plus za systematyczne Stories i z napisami przy filmach mówionych!

Na zakończenie, jako zagraniczny dodatek zamieszczę profil
@red

Warto przejrzeć cały profil, a w szczególności to Stories:

https://www.instagram.com/stories/highlights/17878393195252774/
Świetny przykład na to, jak zaprezentować zespół, który jest tak niesamowicie ważnym elementem każdej marki, a o którym często zapominamy w komunikacji.

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AUTOR WPISU
O SEKTORZE

O nas
Współpraca
Newsroom
Kontakt
Polityka Prywatności
Regulamin Festiwalu

NEWSLETTER
NEWSLETTER
NEWSLETTER