Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Prasówka Sektor 3.0: czy jesteśmy zadowoleni z pracy, jak przebudować stronę www by zbierać darowizny i skąd dziś biorą się memy?

Prasowka_blog
Spis treści

Świat zmienia się coraz szybciej, a kiedy zaglądnie się do sieci, trudno nie ulec wrażeniu, że tam wszystko dzieje się na jeszcze wyższych obrotach. W pracy, nauce, podczas odpoczynku ze znajomymi i oglądania filmów, wciskamy TURBO. Gdzie nas to zaprowadzi? Kilka odpowiedzi w dzisiejszej prasówce. Więcej newsów co dwa tygodnie w naszym newsletterze.

 

?‍? Globalny raport o zadowoleniu z pracy Gallup State of the Global Workplace 2022

Polska nie jest najszczęśliwszym miejscem dla pracowników… Stres i negatywne emocje w pracy rosną, nie tylko w Polsce, ale i globalnie. Mocno spada nasza ocena dbania o środowisko naturalne (a badanie te przeprowadzono jeszcze przed katastrofą na Odrze). Aż 20 procent Europejczyków poniżej 40 roku życia rozważa zmianę miejsca zamieszkania w ciągu najbliższego roku. Stan osób pracujących na całym świecie nie wygląda zbyt dobrze. Czy czterodniowy tydzień nas uratuje?

Czytaj dalej | Gallup

 

? Anty-Instagram rośnie w siłę. Czy z aplikacją BeReal znów będziemy autentyczni w sieci?

Nowa aplikacja społecznościowa BeReal rzuciła wyzwanie dzisiejszym gigantom, takim jak Instagram. Celowo upraszcza możliwości publikowania, by użytkownicy i użytkowniczki byli naprawdę sobą. „No filters. No followers. Just friends, sharing with each other”. – piszą twórcy. Z BeReal korzysta dziś 10 milionów ludzi dziennie. Czy rzeczywiście aplikacja ma szanse zmienić krajobraz social mediów?

bereal

Czytaj dalej | Social Media Today

 

? Jak przebudować stronę www organizacji, by skuteczniej komunikować się z darczyńcami?

Chcesz, żeby strona internetowa Twojej organizacji zachęcała do przekazania darowizny? Nie mów projektowo, zacznij komunikować się „od człowieka do człowieka” oraz zaangażuj darczyńców. Oto kilka podpowiedzi, jak to zrobić w praktyce.

mojestypendium.plwsparcie

Czytaj dalej | ngo.pl 

 

? YouTube w wersji turbo. Coraz więcej ludzi ogląda filmy z wyższą prędkością odtwarzania

YouTube obsługuje obecnie oglądanie w szybkościach 0,25x, 0,5x, 0,75x, 1x (domyślnie), 1,25x, 1,5x, 1,75x i 2x. Większość ludzi ogląda z domyślną prędkością. Okazuje się jednak, że przybywa osób, które korzystają z funkcji przyspieszania. Przez większość czasu spędzonego na platformie (85%) wybierają one szybsze oglądanie – najczęściej 1,5x, ale 2x i 1,25x. Co ciekawe prędkości odtwarzania wzrastają wraz z upływem dnia.

youtube-playback-speed

Czytaj dalej | YouTube

 

 

?‍? Powrót do szkoły bardziej cyfrowej. Boom w branży edtech

Rusza właśnie nowy rok szkolny i to w wersji stacjonarnej, co w okresie ostatnich dwóch lat pandemii wcale nie było takie oczywiste. Ewentualny nawrót zachorowań na dużą skalę czy potencjalny strajk nauczycieli, mogą jednak przywrócić zdalną edukację. Jak się okazuje, Polacy są na to gotowi. Z najnowszych badań firmy ClickMeeting wynika bowiem, że aż prawie 60 proc. z nas chce, by nauka online ponownie zawitała do szkół, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Czytaj dalej | Rzeczpospolita.pl

 

? Opium dla mas. Jak influencerzy stali się bogami?

Bez milionów odsłon nie istniejesz w świecie influencerów. Jednak gdy tylko je zdobędziesz, stajesz się zakładnikiem zasięgów gotowym na coraz więcej, byleby utrzymać swoją boską pozycję, kontrakty i uwielbienie wyznawców. Ważny i mocny tekst, który warto przeczytać. Polecamy również drugą część: Wszystko na sprzedaż. Przemysł influencerski na wysokich obrotach i rozmowę z autorką, Sylwią Czubkowską z ostatniej edycji Festiwalu.

Czytaj dalej | Spider’s Web 

 

? Skąd biorą się memy? Topowe platformy 2010-2020

Od powstania TikTok po upadek Tumblra, od skazanego na zagładę raju Vine po rozkwitającej strony z śmieszkami na Facebooku i Instagramie. Serwis Know Your Meme widział to wszystko. Internet, w którym można było publikować zabawne obrazki na forach obrazkowych, przekształcił się w miejsce, w którym ludzie zapłacą milion dolarów za zdjęcie małpy, której nie mogą nawet trzymać w rękach. Ważne jest, aby wiedzieć, jak to się stało. Know Your Meme przedstawia ewolucję Internetu ostatniej dekady, widzianą z perspektywy memów. W gratisie news z naszego podwórka – czy wiecie, że w Polsce powstało pierwsze polskie muzeum memów. ?

 

memy

 

Czytaj dalej | Know Your Meme

 

 

Newsletter Sektor 3.0 – dołącz po więcej newsów ze świata dobrych technologii

Dołącz do grona prawie 13 tys. czytelników i czytelniczek naszego newslettera. Dwa razy w miesiącu otrzymasz od nas garść starannie wybranych informacji, które pomogą Ci rozwijać organizację z pomocą technologi. W naszych wiadomościach znajdziesz m.in. linki do tekstów blogowych, zaproszenia na bezpłatne szkolenia i webinary oraz dedykowaną prasówkę.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: