Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Prasówka Sektor 3.0: YouTube rozwija narzędzia do e-learningu, Canva chce być alternatywą dla Google Docs a Adobe kupuje Figmę

Prasowka_blog
Trudno nie ulec wrażeniu, że w pogoni za pieniędzmi narzędzia i platformy tracą swój charakter i pierwotne przeznaczenie. Giganci, tacy jak Google, Adobe, czy Canva wchłaniają technologie, pomysły i mniejsze biznesy. Mogą pozwolić sobie na to, by zamykać użytkowników w swoich technologicznych ekosystemach. Pytanie, czy rzeczywiście na tym skorzystamy?
Spis treści

Trudno nie ulec wrażeniu, że w pogoni za pieniędzmi narzędzia i platformy tracą swój charakter i pierwotne przeznaczenie. Giganci, tacy jak Google, Adobe, czy Canva wchłaniają technologie, pomysły i mniejsze biznesy. Mogą pozwolić sobie na to, by zamykać użytkowników w swoich technologicznych ekosystemach. Pytanie, czy rzeczywiście na tym skorzystamy?

Canva Visual Worksuite, czyli nowa alternatywa dla Google Docs

Canva dodaje dokumenty i strony WWW do swojego pakietu narzędzi graficznych i zmienia swój interfejs w kierunku coraz bardziej „biurowego”. Od teraz chce funkcjonować także jako narzędzie do współpracy i publikacji prezentacji zawodowych, designu stron obok dotychczasowych kreacji do social mediów. Australijska firma ogłosiła jej ofertę uzupełnią: Canva Docs, Canva Websites, Canva Whiteboards oraz Data Visualization, zbudowane w oparciu o technologię przejętej firmy Flourish. Australijczycy rozszerzą również ofertę druku i wprowadzą swoją technologię usuwania tła do filmów. Aplikacja Canva Presentations otrzyma funkcję zdalnego sterowania, która pozwala prezenterom podłączyć inne urządzenia (jak telefon) do wykorzystania jako wirtualny pilot.

Czytaj dalej | ITBiznes

Jak działają algorytmy w mediach społecznościowych?

Algorytmy w mediach społecznościowych walczą o czas antenowy i robią wszystko, żeby nam się „przypodobać”. Na jakich zasadach największe platformy, takie jak Facebook, Instagram, TikTok proponują nam kolejne treści? Konkretne i praktyczne odpowiedzi znajdziecie w newsletterze Anny Ledwoń-Blachy na LinkedIn.

Czytaj dalej | Anna Ledwoń-Blacha

Jak działają QR kody?

QR (Quick Response) kod został wymyślony przez firmę związaną z Toyotą, aby śledzić części w całym procesie produkcyjnym. Kody kreskowe okazały się niewystarczające, ponieważ można je odczytać tylko pod pewnymi kątami i nie przechowują zbyt wielu danych w stosunku do ich rozmiaru. Kod QR rozwiązał te problemy i dał mnóstwo nowych możliwości.

Czytaj dalej | Dan Hollick

Google Impact Challenge dla klimatu

Najnowsza edycja programu grantowego Google Impact Challenge dla NGO z całego świata poświęcona została rozwiązaniom na rzecz klimatu. Google przeznaczy 30 milionów dolarów na finansowanie projektów, które przyspieszają postęp technologiczny w zakresie informacji i działań na temat klimatu. Wybrane organizacje mogą otrzymać do 5 mln USD dofinansowania wraz z dostępem do wiedzy technicznej i produktów Google. Więcej informacji nt. programu i zgłoszeń poniżej.

Czytaj dalej | Google

Właściciel Patagonii oddaję firmę fundacji walczącej z kryzysem klimatycznym

Założyciel marki Patagonia Yvon Chouinard postanowił oddać firmę organizacji charytatywnej, która z pieniędzy zarabianych przez markę będzie opłacać działania na rzecz ochrony przyrody. Przedsiębiorca podjął taką decyzję, ponieważ chciał, aby jedynym udziałowcem marki była planeta Ziemia.

Możemy uratować naszą planetę, jeśli się do tego zobowiążemy

– napisał Yvon w swoim oświadczeniu.

Czytaj dalej | NOiZZ

Ludzie: mamy dość Adobe, przechodzimy na Figmę. Adobe: ok, to kupujemy Figmę

Wszystko, co dobre, szybko się kończy i.. zostaje przejęte przez branżowego giganta. Taki los właśnie spotkał Figmę. Projektanci mieli dość Adobe, więc uciekli do Figmy. Teraz Adobe kupiło sobie Figmę za 20 mld dol., a użytkownicy są zrozpaczeni.

Czytaj dalej | Spider’s Web

YouTube umożliwi tworzenie kursów e-learningowych

O tym, że YouTube stał się miejscem dzielenia się wiedzą i uczenia wiemy nie od dziś. Gigant postanowił wprowadzić własne nowe produkty, które pozwolą udostępniać uporządkowane treści edukacyjne, czyli np. kursy e-learningowe.

Czytaj dalej | YouTube

Newsletter Sektor 3.0 – dołącz po więcej newsów ze świata dobrych technologii

Dołącz do grona prawie 13 tys. czytelników i czytelniczek naszego newslettera. Dwa razy w miesiącu otrzymasz od nas garść starannie wybranych informacji, które pomogą Ci rozwijać organizację z pomocą technologi. W naszych wiadomościach znajdziesz m.in. linki do tekstów blogowych, zaproszenia na bezpłatne szkolenia i webinary oraz dedykowaną prasówkę.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: