Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Jak stworzyć angażujące stoisko na wydarzeniu?

66648787_2512987772102500_3306581916873916416_o[1]
Spis treści

Większość festiwali i sporo wydarzeń w Polsce posiada strefę wyznaczoną dla organizacji i inicjatyw społecznych. To doskonała przestrzeń do tego, aby zaprezentować swoje działania uczestnikom, nawiązać kontakt i zaangażować do współpracy.

W takiej strefie wystawia się często kilka, kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt organizacji – jak zatem się wyróżnić i zaciekawić uczestnika? Poniżej kilka przykładów ze Strefy Inicjatyw Społecznych znajdującej się na Slot Art Festivalu.

fot. Ola Skorżyńska

Instytut Dyskursu i Dialogu

Stwarzanie przestrzeni do fotografowania, to jeden ze sprawdzonych i skutecznych pomysłów! Uczestnicy festiwali/wydarzeń często szukają takich okazji i z nich korzystają. Co więcej, gdy uczestnik już korzysta z takiej np. ścianki – to doskonały moment na nawiązanie kontaktu. Można rzec, że to pretekst do nawiązania rozmowy.

Polska Akcja Humanitarna

fot. Ola Skorżyńska

Nauka przez zabawę – niezmiennie doskonały pomysł na angażowanie uczestników. Już podczas samej gry możemy przekazać wiele informacji, a dopełnić zaraz po, gdy nawiązaliśmy relację, a uczestnik jest już zaciekawiony.

Panoptykon

https://www.instagram.com/p/B0BJEp1ievW/

Tatuaże wodne świetnie wpisują się w festiwalowy look! Korzystają z nich zarówno najmłodsi, jak i najstarsi uczestnicy wydarzeń. Dodatkowo pozostają widoczne dla innych uczestników przez kilka godzin, zachęcają do nawiązywania kontaktu, oraz wykonywania zdjęć i pewnie finalnie – publikacji w mediach społecznościowych. Podsumowując, aż żal z takiej opcji nie korzystać.

Projektor – wolontariat studencki

fot. Ola Skorżyńska

Różnorodność to klucz. Na stoisku Projektora można było zarówno pomalować własnoręcznie ECOtorbę, jak i zobaczyć jak działa drukarka 3D, która drukowała elementy na życzenie uczestników festiwalu.

Make a Change

Czym możesz zaskoczyć uczestników? Zapewniam, że zjedzenie larwy motyla będzie przeżyciem, które sprawi, że uczestnicy na długo zapamiętają Wasze spotkanie. Jedzenie robaków oczywiście nie jest rozwiązaniem dla wszystkich, ale wywoływanie emocji i zachęcanie do eksperymentów już tak.

Sektor 3.0

fot. Ola Skorżyńska

Photon skradł serca również na Slocie! Wynajdywanie interaktywnych elementów Waszej działalności to w przypadku tworzenia takiej strefy klucz do sukcesu.

O czym warto pamiętać planując stoisko?

  1. Sprawdź w jakich warunkach będziesz pracować. Upewnij się czy będziesz mieć dostęp do internetu, czy będzie prąd, jakie będzie oświetlenie, czy będzie to na powietrzu pod namiotem, czy w budynku etc. Te aspekty mogą być kluczowe w projektowaniu stoiska.
  2. Dowiedz się jak najwięcej o wydarzeniu i odbiorcach. Sprawdź jaka panuje tam atmosfera, jakimi wartościami kieruje się dane miejsce, jaką ma historię, kim są uczestnicy. Te elementy pomogą dobrać Ci odpowiednią tematykę działań.
  3. Poznaj listę organizacji, które również wybierają się na festiwal. Sprawdź o czym będą mówić, aby upewnić się, że nie będziecie powielać tematów, lub czy np. możecie w jakimś aspekcie połączyć siły.
  4. Rozpocznij przygotowania wcześniej niż 1 tydzień przed. Co tu dużo pisać – im wcześniej rozpoczniesz przygotowania, tym ciekawsza i bardziej przemyślana będzie Twoja strefa.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.