Logo Sektor 3.0
BLOG

Gadżety technologiczne, które przydadzą się na wakacjach

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Właśnie skończył się rok szkolny, dla wielu z nas wakacje nabierają realnego wymiaru. Technologia stała się integralną częścią naszego życia, ciężko dziwić się więc, że gadżety technologiczne podróżują z nami pod namioty czy do domku nad jeziorem. Podpowiadamy, które z nich znakomicie zdadzą egzamin w terenie i sprawią, że ani przez chwilę nie będziemy się nudzić z dala od cywilizacji.

Powerbank

Xiaomi Mi Power Bank 2S 10000 mAh

Xiaomi Mi Power Bank 2S 10000 mAh

Przebywanie na łonie natury często związane jest z ograniczonym dostępem do prądu. Z tego powodu dobrze być wyposażonym w powerbanka, który podładuje smartfona, a także inne urządzenia, jak chociażby latarki czy e-czytnik, które coraz częściej wyposażone są w gniazdo microUSB. Wybierając powerbanka przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na jego pojemność. Sugerowałbym nie rozważać propozycji o pojemności poniżej 6000 mAh, podczas gdy pełną swobodę powinno gwarantować urządzenie 10 000 mAh. Warto zwrócić uwagę czy powerbank ma na stałe zamontowane kable, co zapobiega ich zgubieniu, w ile gniazd do lądowania został wyposażony, a także z jakim natężeniem ładuje urządzenia. Niektóre powerbanki wyposażone są w opcję fastcharge/quickcharge, która dodatkowo przyspiesza ładowanie smartfonów, oczywiście jeżeli obsługują to rozwiązanie.

Kobo Aura H2O Edition 2

Kobo Aura H2O Edition 2

Wodoodporny e-book
Dla wielu z nas wakacje to czas, gdy nadrabiamy zaległości w lekturach. Są tacy, którzy twierdzą, że nic nie może się równać z uczuciem trzymania papierowej książki w ręku. Być może jest w tym ziarno prawdy, jednak znacznie bardziej przystaje ono do czytania w wygodnym zaciszu domowym, gdzie możemy w każdej chwili odłożyć książkę na stolik obok wygodnej kanapy. W terenie zdecydowanie bardziej egzamin zda eBook, który jest sprzętem dużo bardziej mobilnym. Na jego pokład bez problemu załadujemy domową biblioteczkę, bez obaw że zniszczymy książki nad wodą czy w piachu. Nowoczesne eBooki potrafią działać do kilkudziesięciu godzin korzystania. Warto jednak pamiętać, że w trakcie wakacji, z czytników będziemy korzystali na plażach i w okolicach wody. Warto w związku z tym zadbać o wersje z wbudowaną wodoodpornością. Wiele czytników już dzisiaj odpornych jest na wodę, w tym najnowsza wersja najpopularniejszego z nich – Kindla Paperwhite 4 generacji. Kupując eBooka warto również sprawdzić czy został wyposażony w podświetlanie ekranu, jeżeli zamierzamy nie rozstawać się z nim do czasu, aż zaskoczy nas zachód słońca na plaży.

Dron do materiałów wideo

Holy Stone HS700

Holy Stone HS700

Popularne powiedzenie mówi: nie ma Cię na fejsie, nie istniejesz. Idąc tym tokiem rozumowania można powiedzieć nie wrzuciłeś na niego zdjęć z wakacji, nigdzie nie wyjechałeś. Jeżeli należysz do ludzi, którzy lubią relacjonować swoje przygody z wycieczek, czy to za pośrednictwem mediów społecznościowych, czy po prostu w gronie najbliższych, dron to bez wątpienia gadżet, który sprawi, że twoje materiały będą zapierały dech w piersiach. Trudno o lepszy wstęp do filmu z wakacji niż uchwycenie panoramy okolicznej przyrody z wysokości kilkudziesięciu metrów nad ziemią.

Oczywiście latanie dronem nie należy do najprostszych, jednak kilka godzin treningów wystarczy, aby latać na tyle sprawnie, by nie stwarzać zagrożenia. Warto również zapoznać się z przepisami lotów dronem w regionie, w którym akurat się znajdujemy. Częste są przepisy uzależniające loty od masy drona.

Do niedawna dron z kamerą na pokładzie mógł kojarzyć się z wydatkiem czterocyfrowym. Obecnie bez problemu znajdziemy sprzęt poniżej 1000 zł, który charakteryzuje się przyzwoitymi parametrami lotu, a do tego wyposażony jest w kamerę rejestrującą materiały multimedialne, za które nie trzeba się wstydzić.

Głośniki bluetooth

JBP Flip 3

Dla tych, którzy wypoczynek na łonie natury i słuchanie świergotu ptaków, lubią urozmaicić sobie dźwiękami autorstwa Vivadiego, bez wątpienia z pomocą przychodzą głośniki bluetooth, które obecnie potrafią być niewiele większe od paczki zapałek. Oczywiście rozpiętość cenowa wynosić tutaj może od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych, jednak jeżeli mówimy o słuchaniu muzyki w warunkach polowych, każdy musi znaleźć rozwiązanie odpowiednie dla siebie. Tak samo jak w przypadku eBooka polecałym rozwiązanie wodoodporne. W internecie bez problemu znajdziemy propozycje zaczynające się od 100 zł, którym niestraszne przelotne burze i chlapanie wodą z jeziora.

Dwie aplikacje
Na koniec zostawiłem dwie aplikacje, które pomogą nam w planowaniu czasu wolnego na wakacjach. Ponieważ w trakcie urlopów raczej życzyłbym wszystkim odpoczynku od bombardowania powiadomieniami ze smartfona, wybrałem aplikacje, które pomogą nam spędzić aktywnie czas. Wiadomo, że na wczasach najważniejsza jest ładna pogoda i to, żeby nie zgubić się na szlaku. Od pewnego czasu dochodziły mnie słuchy o aplikacji pogodowej polecanej w środowisku żeglarskim. Pogoda jest kluczowa w sportach wodnych, przewidywanie warunków pogodowych jest kluczowe dla skutecznego i przyjemnego żeglowania. Windy to rozbudowana apka pogodowa z korygowanymi na bieżąco warunkami wietrznymi, mapą burz, temperaturą, ciśnieniem i innymi parametrami, które w przyrodzie lubią się gwałtownie zmieniać. Windy bardzo trafnie przewiduje pogodę krótkoterminową i w trakcie mojego kilkumiesięcznego korzystania jeszcze mnie nie zawiodło.

Druga aplikacja to rozbudowane mapy turystyczne. Kilkukrotnie próbowałem korzystać z Map Google podczas wędrówek pieszych w górach – mówiąc delikatnie, nie jest to najlepsze rozwiązanie. Mapy od Google źle obliczają czas podróży po górskich przełęczach, a tryb map offline nie jest dla mnie wystarczający. Z tego powodu postanowiłem spróbować,Locus Map i od tamtej pory nie wyobrażam sobie podróży bez nich. Planowanie tras wycieczek, wytyczania tras rowerowych, rozbudowana topografia terenu – wszystko to dostępne w trybie offline, oczywiście pod warunkiem, że wcześniej pobierzemy mapy dla interesującego nas obszaru. Poniżej znajdziecie film, który pomoże postawić pierwsze kroki z Locus Maps.

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AUTOR WPISU
  • Sektor 3.0
  • Edukacja
  • Technologie
  • Technologie
  • Edukacja
  • Technologie
  • Komunikacja
  • Sektor 3.0
NEWSLETTER
NEWSLETTER