Logo Sektor 3.0
BLOG

5 trików, które sprawią, że twoje zdjęcia rzucą na kolana

Spis treści

Wielu osobom fotografia kojarzy się z niezwykle drogim hobby. To prawda, jeżeli spojrzymy na rozmaite akcesoria fotograficzne i ceny aparatów, może przejść nam ochota na zabawę w fotografa. Jest to jednak błędne założenie. W fotografii wcale nie liczy się sprzęt, a kreatywne podejście. Youtuber Sheldon Evans pokazuje, jak kilkoma prostymi pomysłami uzyskać ujęcia, których nie powstydziłby się profesjonalista.

„Miękkie” światło flesza
Co ciekawe w filmie, który ma niespełna 2 minuty poruszone są niemal wszystkie bolączki początkującego fotografa. Na pierwszy ogień poszło użycie flesza, która często psuje wizualne walory zdjęcia. Okazuje się, że zwykła plastikowa torebka jest w stanie rozwiązać kłopot.

Ręcznik zamiast slidera
Drugi trik pokazuje jak bardzo niskimi kosztami wykonać slider do ujęci wideo. To akcesorium na ogół kosztuje od kilkuset do kilku tysięcy złotych, pozwala jednak uzyskać bardzo ciekawe efekt ujęcia wideo, które sprawia profesjonalne wrażenie. Okazuje się, że podobny efekt można uzyskać dzięki ręcznikowi na śliskiej powierzchni.

Kreatywne tło
Efekt rozmycia to jedna z najchętniej używanych technik fotograficznych. Okazuje się, że do jego uzyskania wcale nie trzeba bardzo drogich obiektywów czy specjalistycznych warunków studia zdjęciowego. Wystarczy odpowiednie tło dla fotografowanego obiektu.

Sztuczne flary
Artefakty, które powstają podczas świecenia prosto w obiektyw, to ciekawe urozmaicenie zdjęcia. Co ciekawe, aby je uzyskać wcale nie trzeba specjalistycznego światła. Podobny efekt można osiągnąć dzięki płycie CD czy trzymaniu zapałki w odpowiedniej odległości od obiektywu.

Całe wideo znajdziecie poniżej. Autor Sheldon Evans po raz kolejny udowadnia, że praca kreatywna wymaga nieszablonowego myślenia.

 

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
AUTOR WPISU
  • Technologie
  • Edukacja i praca
  • Edukacja i praca
  • Edukacja i praca
  • Komunikacja i marketing
  • Edukacja i praca
NEWSLETTER
NEWSLETTER