Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Cozato i Portal stypendialny Stypendium św. Mikołaja laureatami Funduszu Sektor 3.0 2020/2021

ezgif.com-gif-maker (2)

Zespół Terra Futura z projektem Cozato oraz Fundacja Świętego Mikołaja z projektem Portalu stypendialnego Stypendium św. Mikołaja zostały laureatami tegorocznej edycji Funduszu Sektor 3.0, który wspiera tworzenie innowacji wpisujących się w ideę #TechForGood.

Pierwszą transzę dofinansowania w kwotach odpowiednio 20.000 PLN i 30.000 PLN zespoły będą mogły już teraz wykorzystać do stworzenia prototypów produktów, które dopracowywały w trakcie inkubacji.

Fundusz łączy wsparcie finansowe oraz wiedzę i doświadczenie, niezbędne do wdrożenia nowej technologii. Inwestuje w nowe produkty i narzędzia wspierające transformację cyfrową. Jego adresatami są organizacje, które mają pomysły na nowe rozwiązania odpowiadające na potrzeby i problemy społeczne.

– W listopadzie 2020 do udziału w Funduszu zgłosiło się 66 zespołów. Jedenaście z nich dostało się do inkubacji Funduszu i przez 14 intensywnych tygodni pracowało nad stworzeniem prototypów technologii, które bazują także na solidnych podstawach biznesowych – podkreśla Dawid Szarański, dyrektor programu Sektor 3.0.

Tematyka projektów oraz wykorzystywane technologie były bardzo różnorodne. Proces inkubacji prowadzony był przez koordynatorów programu Sektor 3.0 Jacka Siadkowskiego, Monikę Goszcz i Katarzynę Słowik. Uczestników edukowali i wspierali najlepsi specjaliści i specjalistki z zakresu badań, prototypowania, tworzenia modelu biznesowego, sprzedaży, fundraisingu i prezentacji: Iga Mościchowska (Witflow), Patrycja Walencik (Orange), Konrad Jarociński (Netguru), Katarzyna Królak-Wyszyńska (Innovatika), Wojciech Mróz (Ashoka), Piotr Łęgowski (Ringier Axel Springer Polska), Ewa Konczal (EVPA), Tadeusz Chełkowski (Patronite) oraz Adam Liwiński. Podobnie jak rok temu, cały kompleksowy cykl szkoleń i doradztwa zorganizowany został z powodzeniem w przestrzeni online.

Uczestnicy procesu inkubacji Funduszu Sektor 3.0 2020/2021

Ostatecznie do walki o dofinansowanie na dalszy rozwój swojego pomysłu stanęło 8 zespołów. Swoje rozwiązania cyfrowe zaprezentowały na filmach, które szerzej można poznać na stronie Sektor 3.0. 

Cozato i Portal stypendialny Stypendium św. Mikołaja na podium

Decyzją komisji ekspertów z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Orange, Netguru, Deloitte Digital oraz Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji, laureaci otrzymają pierwsze środki finansowe, które będą mogli wykorzystać na rozwój swojego pomysłu i przygotowanie pierwszego prototypu narzędzia. Wysokość dofinansowania to odpowiednio 20.000 PLN dla Cozato i 30.000 PLN dla Portalu stypendialnego Stypendium św. Mikołaja.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem, że w tym roku do Funduszu Sektor 3.0 zgłosiło się ponad 60 organizacji. Zaimponowało mi także także bardzo szerokie spektrum ich działalności. Jestem bardzo szczęśliwy mogąc ogłosić, że mamy w tym roku dwa pierwsze miejsca – powiedział podczas finału Funduszu Sektor 3.0 Mirosław Czyżewski, kierownik programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

 

Komisja Ekspertów Funduszu Sektor 3.0 2020/2021.

Portal stypendialny Stypendium św. Mikołaja – Fundacja Świętego Mikołaja

Narzędzie do obsługi programu stypendialnego „Stypendia św. Mikołaja”. Program przeciwdziałający wykluczeniu edukacyjnemu dzieci z niezamożnych rodzin. Platforma ma wspierać fundację, szkoły i uczniów w niezawodnej obsłudze przyznawanych stypendiów.

Cozato – Terra Futura

Platforma do szybkiej i wygodnej wymiany przedmiotami, których już nie używamy. Pozwala dać przedmiotom drugie życie, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia nadprodukcji nowych dóbr i hamowania powszechnego konsumpcjonizmu. Promuje styl życia w duchu less waste oraz jest praktycznym narzędziem do utrzymania w obiegu rzeczy, które swoją wartością mogą posłużyć kolejnym właścicielom.

Fundusz – i co dalej?

Łączna kwota finansowania w ramach Funduszu Sektor 3.0 może wynieść 100 000 PLN. Pierwsza runda zostanie rozstrzygnięta w czerwcu 2021 r. Wtedy to komisja ekspertów na podstawie efektów działań pomysłodawców, podejmie decyzje o kolejnym wsparciu finansowym. Członkowie komisji zwrócą szczególną uwagę na to, jak dużą zmianę będzie miało szansę wprowadzić narzędzie i jak liczną grupę osób obejmie jego działanie.

W trakcie kolejnych miesięcy zwycięskie zespoły będą rozwijać swoje produkty. Wspierać ich będą w tym zakresie mentorzy i mentorki – specjaliści od technologii, rozwoju produktów, czy także marketingu i sprzedaży. W ramach indywidualnych konsultacji z laureatami będą doradzać też na dalszych etapach rozwoju ich rozwiązań i prototypów. Grono mentorów to ponad 30 osób, wśród których znaleźli się m.in. Piotr Łęgowski (Ringier Axel Springer Polska), Wiktoria Przybylska (Microsoft), Maciej Budkowski (explain.visually), Karol Górnowicz (Skriware).

Partnerzy Funduszu Sektor 3.0 w edycji 2020/2021

Fundusz jest realizowany w ramach programu Sektor 3.0, przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: