FUND

SEKTOR 3.0 FUND
We invest in new products and tools that support digital transformation.

Sektor 3.0 Fund supports the creation process of digital tools, applications and products, initiated in the tech for good spirit. It offers financial support of up to 100 000 PLN, as well as knowledge and expertise necessary to implement new technology solutions through a robust incubation program (currently carried out remotely).
*Application and Terms & Conditions sections are only available in Polish.

Do you have an idea for a technological solution that responds to social issues? Do you represent a foundation or association and implement a project in a team of 2-5 people? Do you act independently or with the support of independent specialists and technology companies?
Apply to the Sektor 3.0 Fund!

FUNDED PROJECTS

uepik_org

WHY IS IT WORTH IT?

Substantive support from experienced trainers and mentors
Professional advice from specialists in the field of UX and IT
Financing up to
PLN 100,000 for project development

SCHEDULE

RECRUITMENT
X - XI 2022
Gather a team of 2 to 5 people, describe your project and fill out the recruitment form! We will review your application and come back with feedback.
INCUBATION
XII 2022 - II 2023
Develop your solution under the supervision of mentors experienced in creating online products.
FINAL OF THE FUND
III 2023
Pitch your project to the expert committee and convince them it's worth the main prize.
IMPLEMENTATION
III - IX 2023
Obtain funding of up to PLN 100,000 for the implementation of your project and start implementing it with the mentors' support.

Mentors

Pawel-Nowak
Paweł Nowak

Sektor 3.0

Agata_Nowak
Agata Nowak

Sektor 3.0

Patrycja Walencik
Patrycja Walencik

Zendesk Sell

Migon Adrian
Adrian Migoń

Youth Business Poland

Wojtowicz_Paulina
Paulina Wójtowicz

Social Movers Hub

Piotr Legowski
Piotr Łęgowski

Ringier Axel Springer Polska

Iza Slomska
Iza Słomska

Rock The Code

Michał Kacprowicz
Michał Kacprowicz

Rock The Code

FINALE COMMISSION

SEKTOR 3.0 FUNDUSZ KOMISJA EKSPERTÓW Mirek Czyżewski Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności
Mirosław Czyżewski

Polish-American Freedom Foundation

Kasia Krolak
Katarzyna Królak-Wyszyńska

Innovatika

Krolikowski Jacek
Jacek Królikowski

Information Society Development Foundation

SEKTOR 3.0 FUNDUSZ KOMISJA EKSPERTÓW Bartosz Borowiec Deloitte Digital
Bartosz Borowiec

Deloitte Digital

About Us

0
years of experience in managing the incubation process
0
developed digital products
0
teams that took part in the incubation
Support from the Sektor 3.0 Fund continues long after the incubation itself - I consider it its greatest value. The fund is not only a dose of knowledge. These are people who have spent many years in their fields and advise how to do something from a practical point of view.
Piotr Przybylski, RedDrop
The Sektor 3.0 Fund allows you to get out of the chaos of creating a new venture / startup - it systematizes existing ideas, achievements and allows you to plan the next steps with a very large and comprehensive support of specialists and the Fund's community. Participation helped me not only in working on the idea, but also changed my approach to process management in the organization.
Agnieszka Łuczak, NANA
Our project was included in the incubation process in the Sektor 3.0 Fund (...). We learned a lot of very practical things, we met inspiring, fantastic people. (...) We hope that this is actually the beginning of this extraordinary cooperation.
Anna Żurawska, Fundacja Kultury Bez Barier
Previous
Next

2022/2023 Partners

SUBSTANTIVE PARTNER
MEDIA PARTNERS
PARTNERS
Landingi
lawmore_logoHD
Rock the code
cropped-Social-Movers_logo_finalne-04-2048x802
Tech to rescue
LOGOcale1000px-920x335
Sektor 3.0 Fund is an initiative of the Polish American Freedom Foundation.
It’s implemented by the Information Society Development Foundation.

QUESTIONS? CONTACT US!

Karolina Walecka

Project Manager
karolina.walecka@frsi.org.pl

Paweł Nowak

Od 2008 roku specjalizuje się w analizie, specyfikowaniu, badaniach i projektowaniu produktów i usług cyfrowych, od małych aplikacji mobilnych, po duże systemy informatyczne. Z jego usług korzystają start-upy, organizacje pozarządowe oraz dojrzałe firmy z Polski, Europy Zachodniej oraz Skandynawii. Od 2016 roku rozwija działalność badawczo-projektową pod marką „Nowy”. Wspólnie z zespołem doświadczonych specjalistów z obszaru badań społecznych, projektowania produktów i usług oraz informatyki, realizuje projekty systemów oraz aplikacji, jak również, prowadzi badania użyteczności oraz analizy istniejących systemów, w celu ich późniejszego usprawnienia. Pomysłodawca i główny koordynator konferencji WUD Silesia (World Usability Day Silesia), którą tworzy od 2010 roku.

Katarzyna Drożdżal

Badaczka i projektant UX. Jest psychologiem z ponad 10-letnim doświadczeniem. Od początku swojej kariery zajmuje się badaniami, w ostatnich latach skoncentrowana na obszarach UX i Service Design. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt projektów związanych z produktami i usługami cyfrowymi.

Agata Nowak

Badaczka UX i projektant usług związana z branżą IT od ponad 8 lat. Specjalizuje się w badaniach etnograficznych oraz podejściu projektowym Service Design i metodach Design Thinking. Z wykształcenia psycholog i magister sztuk wizualnych, obecnie prowadzi badania doktorskie w obszarze kulturoznawstwa.

Bartosz Narzelski

Wtem

Jako Head of Product & Design rozwija venture builder Digital Ocean Ventures, pracując nad konceptami na pograniczu fintechu i  ecommerce, a nawet gamingu. Prócz pracy z zespołami biznesowymi trenuje ze studentami SWPS / School of Ideas metody zespołowego wytwarzania innowacji.

Wcześniej współprowadzący cykliczne warsztaty Product Discovery Practitioner – o metodzie badań i eksperymentacji nad pomysłami binzesowymi. Przez ponad 2,5 roku jako CX Manager rozwijał produkty i usługi testując nowe modele biznesowe w startup-house dla firmy farmaceutycznej. Współpracował w wielu multidyscyplinarnych zespołach: w agencjach reklamowych, butikach strategicznych, domach badawczych i projektowych, softwarehousach, ale też w fundacjach czy w sektorze publicznym.

Prywatnie tata, fan Lego i alternatywnych form edukacji.

Patrycja Walencik

Zendesk Sell

Product Manager w Zendesk Sell. Zawodowo skupiona na rozwiązywaniu problemów i dostarczaniu wartości użytkownikom Zendesk Sell – jednego z najpopularniejszych systemów CRM dla sprzedaży na świecie. Poprzednio związana z telekomunikacją i innowacyjnym dla tej branży produktem – Orange Flex. Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu produktów cyfrowych przekłada na współpracę z firmami oraz NGO-sami, gdzie realizuje się jako konsultanta oraz mentorka. Wolny czas poświęca na poszukiwaniu nowych doświadczeń, szczególnie w obszarze win oraz motoryzacji, którymi dzieli się na swoim Instagramie.

Adrian Migoń

Youth Business Poland

Można go nazwać “ojcem” wielu znaczących projektów biznesowych, z których skorzystało już ponad 1000 firm. Jest przedsiębiorcą społecznym i ekspertem z zakresu przedsiębiorczości i mentoringu. Od 2008 roku wspiera początkujących przedsiębiorców w rozwoju ich firm poprzez działalność Fundacji Inkubator Technologiczny (FIT) i program Mentoringowy Youth Business Poland (YBP). Prowadzi warsztaty i wykłady na temat przedsiębiorczości i rozwoju firmy. Jest też doradcą, mentorem i członkiem jury wielu inicjatyw skierowanych dla początkujących przedsiębiorców i startupów.

Paulina Wójtowicz

Social Movers Hub

Przedsiębiorczyni i innowatorka społeczna. Od ponad 12 lat, z sukcesem tworzy projekty i rozkręca startupy pozytywnego wpływu. Za swoje inicjatywy otrzymała kilka nagród, w tym biznesową nagrodę Laur Magellana za przedsiębiorcze prowadzenie fundacji.

Dwie prowadzone przez nią organizacje osiągnęły milionowe przychody już w 2. i 3. roku działalności, bez korzystania z grantów. Głównie dzięki współpracy z biznesem oraz wdrażaniu innowacji i mechanizmów marketingu online.
Wierzy, że nowe technologie pomagają zmieniać świat na lepsze, kiedy tylko są właściwie wykorzystywane. Dlatego w 2018 roku uruchomiła Fundację Hearty, której misją jest edukacja przyszłości oraz łączenie światów – dzieci i młodzieży z ludźmi biznesu i nowych technologii. W tym samym roku stworzyła Social Movers Hub – miejsce wspierające liderów w budowaniu opłacalnych organizacji i startupów pozytywnego wpływu.

Adam Liwiński

Na co dzień, zgodnie z wykształceniem, zarządza projektami. Przez blisko dekadę związany z TEDxWarsaw. To przy tym wydarzeniu wyczulił się na znaczenie komunikacji międzyludzkiej. I tej w formie występów publicznych i w ramach codziennej pracy. Chętnie dzieli się własnymi doświadczeniami przygotowując mówców indywidualnie i w ramach warsztatów. Pomógł stworzyć pitche m.in. uczestnikom PwC Startup Collider, Startup Weekend Warsaw czy Warsaw Booster.

Piotr Łęgowski

Ringier Axel Springer Polska

Head of Digital Media Campus w Ringier Axel Springer Polska. Ekspert w dziedzinie zarządzania treścią, strategii cyfrowej, marketingu internetowego, reklamy internetowej, mediów społecznościowych i nauczania tych zagadnień. Ponad 13 lat doświadczenia w wydawnictwach cyfrowych i ponad 25 lat w mediach. Twórca studiów podyplomowych na Uniwersytecie SWPS w dziedzinie mediów cyfrowych Digital Media. Doświadczony dziennikarz pracujący dla ogólnopolskiej sieci radiowej RMF FM, Polskiego Radia w Białymstoku i Krakowie oraz innych, zdobywał także doświadczenie w amerykańskiej stacji radiowej W.A.C.E 730 AM w Chicopee w Massachusets.

Aleksandra Maciejewicz

LAWMORE

Prawniczka, rzeczniczka patentowa i współzałożycielka kancelarii LAWMORE, która od 2013 r. wspiera start-up’y i inwestorów. Specjalizuje się w komercjalizacji własności intelektualnej i obsłudze prawnej innowacyjnych rozwiązań, w szczególności z zakresu computer science oraz health care. Wykładowczyni, mentorka, autorka bloga Prawodlanaukowca.pl oraz psycholożka w in spe.

Robert Skowron

Landingi

COO (Dyrektor Operacyjny) w firmie Landingi, platformie do tworzenia landing page’y. Ma ponad 10-letnie doświadczenie zawodowe, które zdobywał m.in. jako kierownik, a następnie dyrektor marketingu i sprzedaży w branży e-commerce.

W firmie Landingi odpowiada za koordynowanie procesów sprzedażowych, marketingowych, operacyjnych i HR. Jest także liderem zespołu usługowego, który dla klientów Landingi
realizuje m.in. usługi graficzne. Ponadto, jest odpowiedzialny za opiekę nad kluczowymi klientami i konsulting biznesowy w obszarze wykorzystania landing page’y. Prowadzi także wykłady i warsztaty lead generation.

Ukończył informatykę na Politechnice Śląskiej. Zdobytą wiedzę wykorzystuje w kontakcie z nowoczesnymi technologiami, analizie procesów oraz rozmowach z klientem biznesowym.
Prywatnie ceni sobie życie rodzinne. Wolny czas stara się spędzać aktywnie – gra w squasha, pływa, jeździ rowerem i biega. Lubi kino oraz słucha rocka.

Marcin Trzeszczyński

Studio Head

Przez 12 lat “dowoził” jako Project Manager największe projekty IT w T-Mobile (i parę mniejszych). Potem znudziło go komunikowanie się z użytkownikami – zaczął ich badać jako UX Designer. Od ponad 10 lat stara ulepszyć świat, odkrywając w nim doświadczenia niebanalne. Miał przyjemność współpracować m.in. z: Play, Eurocash, Accenture, Ferrero Rosche, Grupa Żywiec, Nivea, Orange, Best CS, Organitheka, Grow Strong, Neonet, Groszek, Łąki Łan, Kaliber 44, Sygnity, Scensei. Szkoli młodych UXów w Software Developer Academy.

Bartłomiej Michalski

Knips

In the day Lead Engineer | Big Data Architect | Senior Software Developer | Great Integrator in the Knips startup, sleeps at night (if his daughter lets him). Almost 13 years of commercial experience in the field of software development in various technologies and domains, including those where nobody wanted to work. Currently, he is a co-creator of the Big Data solution in the Google Cloud Platform. Editor of the Devenv.pl website. Co-creator of the DevCast podcast. Speaker and organizer of numerous events, including: Co-organizer of Summer Internships at Future Processing, WUD Silesia, Gliwice Software BarCamp and lecturer at the Silesian University of Technology “Software Development in a Changing Business Environment”.

Iza Słomska

Rock The Code

Product Manager and UX Designer. For nearly a decade associated with the Pomeranian Science and Technology Park Gdynia, where, inter alia, she supported innovative companies in the development of their activities, and was also jointly responsible for the implementation and usability of two large IT platforms. A graduate of the SWPS University in the field of Psychology and postgraduate studies in User Experience Design / Product Design. Since mid-2022, she has been involved in the development of Rock The Code – a startup revolutionizing the IT training market. In her work, she tries to follow minimalism and simplicity. She is convinced that designing functional, accessible and user-friendly products is one of the foundations of a successful business.

Michał Kacprowicz

Rock The Code

Co-Founder and CEO at Rock The Code – a company focusing on education in the IT sector and introducing an innovative approach to learning programming to the market. He has been involved in the IT market for over 13 years. He co-created the system for servicing foreign investors in the Pomeranian Voivodeship, Invest in Pomerania, where he advised global leaders of the IT market in the area of locating development centers in the Tri-City. For many years, Business Developmet Director, and currently a Partner in the Speednet technology company. He has extensive experience in shaping business relationships both in the area of large corporations and innovative startups. It operates on the Polish market as well as on foreign markets. He has extensive experience in sales, business communication, marketing and employer branding, Lecturer at Tri-City universities, advisor and consultant in the area of sales, relationship building and branding. Enthusiast of a partnership approach to business, long-term relationships, open communication and innovation in the field of education and knowledge exchange.

Grzegorz Miecznikowski

LinkedIn expert, trainer, blogger, specialist in communication, sales optimization and business development. Business mentor. Recognized as one of the most inspiring people in the Polish interactive industry for 7 years. In total, he has already trained over 10,000 people in sales and marketing. He conducts cyclical webinars and live shows, is the author of several e-books and several hundred expert articles. After hours, he is involved in activism. He has been associated with non-governmental organizations since high school. She works for human rights, mainly LGBTQIA+ people, women, and for the promotion of culture and education. He is the co-author of the guide for the media and politicians “How to write and talk about LGBT+ people”, the originator and co-founder of the 4 Non Straights Collective, the Niemęski Choir and the Queerowisko series of events, which take place, among others, in in Warsaw and Lublin.

NEWSLETTER
NEWSLETTER