SoaPen – wynalazek, który ma zmienić nawyki dzieci

SoaPen – wynalazek, który ma zmienić nawyki dzieci

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Wearebles for good to spektakularny projekt UNICEF-u, który ma na celu zademonstrować, jak technologie ubieralne mogą służyć rozwiązywaniu wyzwań, związanych z życiem dzieci w regionach słabo rozwiniętych. W zeszłym roku UNICEF wyróżnił dwóch uczestników konkursu: Khushi Baby i SoaPen.

Pisaliśmy już o Khushi Baby – naszyjniku, który gromadzi dane medyczne o noszącym go pacjencie. Teraz przyszła pora na SoaPen – specjalne mydło w postaci kredki, która promuje nawyk mycia rąk wśród dzieci w wieku 2-6 lat. Celem twórców jest zmniejszenie śmiertelności dzieci poprzez zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych i zmianę nawyków.

Jak to działa?

Specjalne mydło w postaci kredki używane jest przez osoby pracujące z dziećmi w celu zaznaczenia obszarów skóry, które podczas mycia powinny zostać dokładnie umyte. Kredka pozostawia widoczne ślady na ciele, dzięki czemu dzieci myją ręce tak długo, aż kolorowe mydło zniknie. Opiekunowie zaznaczają obszary suchej ręki, które trzeba dokładnie wyszorować, a następnie tylko sprawdzają, czy namalowane kreski zniknęły podczas obecności dziecka w łazience.

Największą zaletą SoaPen jest jego prostota, która przekłada się na niską cenę produktu. Cały zestaw składa się z dwóch kartonowych elementów, sznurka i mydlanego wkładu. Wszystko po to, aby produkt osiągalny był w najbiedniejszych regionach świata. Wczesne rozpowszechnienie SoaPen wśród dzieci jest kluczowe dla powodzenia projektu.

Dlaczego jest to tak ważne?

Ponad 1,5 miliona dzieci poniżej 5. roku życia umiera co roku z powodu chorób zakaźnych, takich jak biegunka, która jest między innymi wynikiem niemycia rąk. Prosty nawyk mycia dłoni mydłem w kluczowych fazach dnia, może pomóc zmniejszyć tę liczbę o połowę. SoaPen ma kształcić nauczycieli, rodziców i uczniów na temat znaczenia i konieczności mycia rąk. Mydło-kredka zachęca dzieci, poprzez zabawę aktywność, zaangażowanie i satysfakcję, aby myć ręce wodą z mydłem prawidłowo i regularnie.

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
AUTOR WPISU
NEWSLETTER
NEWSLETTER
NEWSLETTER