Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Prasówka Sektor 3.0: Jak rysuje AI, czy warto używać QR kodów i jak skorzystać z wirtualnych tablic od Canva?

Prasowka_blog
Spis treści

W newsletterze Sektor 3.0, który co dwa tygodnie trafia do skrzynek prawie 13 tysięcy członków i członkiń naszej społeczności, dzielimy się m.in. prasówką. To przegląd najciekawszych wiadomości, raportów i porad związanych ze społecznym wykorzystaniem technologii, który czytamy w zespole. W kolejnych tygodniach postanowiliśmy opublikować kilka wydań prasówki również na blogu, by zachęcić do subskrypcji newslettera te i tych z Was, którzy jeszcze nie otrzymują naszych wiadomości. A może takie newsowe zestawienia powinny co jakiś czas gościć i na blogu. Dajcie znać w komentarzach!

Dlaczego wymieniamy telefony i czym kierujemy się przy ich wyborze?

Polacy i Polki rzadko wymieniają swoje telefony. Aż 64% ankietowanych decyduje się na nowy smartfon, dopiero gdy jest to konieczne, np. kiedy jest już zużyty. Najbardziej przywiązani do swoich komórek są młodzi w wieku do 24 lat – 71% osób w tej grupie wymienia urządzenie kiedy nie nadaje się do dalszej pracy. Oprócz ceny (66% wskazań), kluczowe przy wyborze nowego telefonu okazują się także: czas pracy baterii – 57% i marka producenta – 51%. W dobie wyścigu na innowacje paradoksalnie to czas pracy baterii okazuje się najważniejszym aspektem technicznym podczas wyboru nowego smartfona.

Czytaj dalej | Kampanie społeczne

?‍? Co sztuczna inteligencja generuje z tekstów? Co może pójść nie tak? ??

W sieci pojawiają się kolejne, zarówno płatne jak i darmowe, narzędzia wykorzystujące algorytmy AI do generowania grafik i obrazów z fragmentów tekstów. Dane, na których zostały „wytrenowane”, jak i dostępność bez zabezpieczeń dla każdego, budzą obawy m.in. o zalanie sieci fałszywymi ilustracjami do fake newsów.

Czytaj dalej | TechCrunch

Canva dodała wirtualną tablicę do współpracy i warsztatów online

Najpopularniejsza aplikacja do tworzenia internetowych grafik chce konkurować z Google Jamboard, Miro czy Mural. Whiteboards od Canvy dodaje do bogatego zestawu narzędzi i zasobów graficznych gotowe schematy projektów, karteczki, timer do aktywności i wygodne komentowanie.

Czytaj dalej | Canva

Email marketing w organizacji non-profit: praktyczne wskazówki 

Email to najbardziej popularna metoda komunikacji na świecie. Jest uniwersalna, łatwo dostępna i niewiele kosztuje. Jak może wykorzystać ją organizacja społeczna? Pomoże Wam w tym szerokie opracowanie Get Response i TechSoup Polska a my polecamy w tym miejscu także bezpłatny kurs Kamila Śliwowskiego Pierwszy newsletter w organizacji społecznej.

Czytaj dalej | Get Response

Ponad połowa konsumentów skanuje QR kody

Czy warto umieścić QR kod na kolejnym plakacie, czy ulotce? Wszystko wskazuje na to, że tak. Regularne używanie QR kodów deklaruje 61 proc. badanych. Aż 54 proc. skanuje je na opakowaniach, by dowiedzieć się czegoś więcej o produktach – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie MediaHub Poland przez Instytut Badań Pollster.

Czytaj dalej | Marketing przy Kawie

❤️ Badanie PayPal: rośnie hojność Polaków w Internecie

Jak wynika z najnowszego badania „Wsparcie Polaków dla organizacji i akcji charytatywnych”, przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie PayPal, 80 proc. Polaków wspiera finansowo różne inicjatywy dobroczynne. Trzy czwarte z nich przekazało pieniądze na pomoc walczącym i ofiarom wojny w Ukrainie oraz uchodźcom z tego kraju. Co trzeci respondent, który przekazuje pieniądze przez Internet, przyznaje, że jego hojność wzrosła od początku pandemii COVID-19.

Czytaj dalej | Social Press

Jak brytyjskie organizacje radzą sobie z transformacją cyfrową? ??

Kompetencje cyfrowe w organizacjach społecznych odpowiadają dziś nie tylko za sprawną pracę, ale coraz częściej za dobrą komunikację z odbiorcami oraz skuteczne pozyskiwanie i wykorzystywanie środków. Brytyjski raport może podpowiedzieć sporo na temat transformacji cyfrowej organizacjom charytatywnym niezależnie od kraju. Trzymamy kciuki, aby podobny raport powstał w Polsce.

Czytaj dalej | The Charity Digital Skills Report

Newsletter Sektor 3.0 – dołącz po więcej newsów ze świata dobrych technologii

Dołącz do grona prawie 13 tys. czytelników i czytelniczek naszego newslettera. Dwa razy w miesiącu otrzymasz od nas garść starannie wybranych informacji, które pomogą Ci rozwijać organizację z pomocą technologi. W naszych wiadomościach znajdziesz m.in. linki do tekstów blogowych, zaproszenia na bezpłatne szkolenia i webinary oraz dedykowaną prasówkę.

Do przeczytania! ?

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: