PixTeller – stwórz baner w pięć minut

PixTeller – stwórz baner w pięć minut

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on print

Obraz wart jest tysiąca słów. Niezależnie od tego, czy zgodzicie się z tym popularnym stwierdzeniem, czy nie, trzeba przyznać, że w mediach społecznościowych rządzą obrazy. Dlatego wciąż powstają narzędzia, których zadaniem jest pomóc Wam stworzyć – szybko, łatwo i tanio zgrabną grafikę do publikacji w social media. To właśnie temu między innymi służy aplikacja PixTeller.

Jeśli prowadzisz fanpage w serwisie społecznościowym, chcesz zilustrować post grafiką z wiralnym potencjałem, lecz nie stać Cię na drogie programy, a na projektowaniu znasz się tak sobie, to narzędzie może być dla Ciebie. Zaproponuje darmowe zdjęcia z Pixabay, nałoży filtry, doda tekst, dobierze format do medium (Facebooka, Twittera, LinkedIna, Pinteresta, Instagrama) i voilà: Twój obrazek jest gotowy w… mgnieniu oka. Tak przynajmniej obiecuje hasło przewodnie tej rumuńskiej aplikacji: „Design in seconds”.

Aż tak szybko i prosto oczywiście nie będzie, ale aplikacja w swojej darmowej wersji daje całkiem spore możliwości przygotowania i obróbki banerów, memów, plakatów czy obrazów do publikacji w social media (i nie tylko). PixTeller to także serwis społecznościowy. Po utworzeniu konta można swoją twórczość prezentować innym użytkownikom serwisu oraz czerpać z ich pomysłów, inspirując się i tworząc własne grafiki. Projektowanie ułatwiają darmowe templatki w odpowiednych – zależnie od przeznaczenia – formatach i wymiarach, które można dowolnie przerabiać.

Szablony podzielone są na kategorie: grafika do mediów społecznościowych (z podkategoriami obejmującymi obrazy do wybranych serwisów, w tym banery i zdjęcia w tle) oraz grafika do druku (tu z kolei mamy podział na formaty: A4, A5, A6, A7 i wizytówkę). Po wybraniu i zaznaczeniu interesującego nas szablonu klikamy „Use design” i templatka otwiera się w edytorze graficznym Pixtellera, gdzie możemy ją przerabiać zgodnie z potrzebami.

Do dyspozycji mamy kilkadziesiąt fontów, spośród których spora część dobrze odwzorowuje polskie znaki. Możemy dodawać i edytować popularne kształty, rysować odręcznie, dodawać i zmieniać zdjęcia czy ustawiać je jako tło. Przydatną funkcją jest gotowa baza darmowych zdjęć z Pixabay, choć oczywiście można używać także własnych fotografii. Są też filtry, które można nałożyć na zdjęcie oraz różne uproszczone narzędzia i efekty do obróbki grafiki, takie jak modyfikacja jasności, barwy, nasycenia, pikselacja, posteryzacja, rozmycie itp. Z kolei narzędzia do projektowania umożliwiają pracę nad poszczególnymi elementami obrazu: dodawania nowych obiektów, przemieszczania, klonowania, odbijania w pionie i poziomie czy ustawiania stopnia przeźroczystości.

Obraz można udostępnić w serwisie jako publiczny lub zachować jako prywatny – wówczas zaznaczamy opcje „private”.

Minus darmowej wersji? Jest, i do tego irytujący, choć użytkowników bezpłatnych narzędzi zapewne nie zdziwi: gotowy obraz można pobrać jedynie ze znakiem wodnym „pixteller.com”, który w przypadku banerów czy plakatów może kolidować z użytym przez nas tekstem. W wersji „pro” tego oczywiście nie ma, jest za to nieograniczona przestrzeń na projekty oraz dostęp do większej liczby templatek.

UDOSTĘPNIJ
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Druk
NEWSLETTER
FRSI Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego Sektor 3.0

Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

×
NEWSLETTER