Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Google’a excelence – aplikacje Android wyróżnione przez Google’a

bolek[1]
Spis treści

Google zaktualizował swoją listę Android Excellence. Jest to wybór aplikacji wyróżnionych przez pracowników Google’a. Lista zawiera aplikacje, które według nich najlepiej oddają ducha i możliwości androida. W Android Excellence wyróżnione są nie tylko wyjątkowe pomysły, ale przede wszystkim profesjonalne wykonanie.

W Google Play znajdziemy tysiące aplikacji. Często dobór pod względem najbardziej popularnych nie koniecznie odzwierciedla potencjał aplikacji. W tym celu pracownicy Google’a próbują nie tylko pokazać te najpopularniejsze, ale również nieodkryte perełki, które swoim wykonaniem rzucą na kolana.

Oto subiektywna lista aplikacji wybranych przez pracowników Google’a, które zasługują na poświecenie im 5 minut (lub więcej) wg. Google. Znajdziemy tu szerokie spektrum programów o najróżniejszych zastosowaniach. Lista Google Excelence zawiera również najlepsze gry, które w tym zestawieniu pominiemy. Oto aplikacje, wraz z ich krótkim opisem.

AirBnb – listę otwiera dobrze wszystkim znana aplikacja do rezerwacji noclegów na całym świecie. AirBnb to serwis, który umożliwia rezerwację pokoi lub mieszkań prosto od osoby wynajmującej, co pozwala ominąć większość kosztów pośredników.

LinkedIn – serwis społecznościowy nastawiony na budowanie relacji biznesowych. Jest to miejsce, w którym dodajemy znajomych, z którymi chcemy utrzymać kontakty służbowe.

EyeFM – tym razem na liście pojawia się mniej znana aplikacja. EyeFM to prosty edytor zdjęć, z wbudowanym stockiem fotograficznym i artykułami edukacyjnymi. Wszystko zgromadzone w jednym miejscu. Aplikacja uczy jak zostać lepszym fotografem, a także pozwala na zarabianie na swoich zdjęciach na stocku. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich amatorów fotografii.

IFTTT – If This Than That to aplikacja, która służy do programowania zależności pomiędzy aplikacjami w telefonie. W ten sposób można ustawić automatyczny backup zdjęć na dropboxie, wyłączyć automatycznie wi-fi, jeżeli wyjdziemy z domu czy zmienić automatycznie tapetę w telefonie raz na kilka godzin. Zależności w aplikacji jest mnóstwo, a ich konfiguracji jeszcze więcej. Aplikacja integruje się z większością popularnych usług i programów, więc zautomatyzować można w niej praktycznie wszystko.

Stocard – to aplikacja, która pozwala trzymać wszystkie karty lojalnościowe w jednym miejscu. Jeżeli masz dosyć wypchanego portfela od różnych kart lojalnościowych, a jednocześnie lubisz od czasu do czasu „wyrwać” na coś zniżkę, ta aplikacja jest dla Ciebie.

YAZIO – to aplikacja wpisująca się w nurt zdrowego żywienia. Jest to po prostu licznik kalorii posiłków, które spożywam, jednak tym co go wyróżnia to piękno wykonania i prostota obsługi. Dzięki tym walorom pilnowanie kalorii nigdy nie było tak proste. YAZIO pozwala również zaplanować dietę zależnie od tego, jaki cel chcemy osiągnąć.

ViewRanger – dość specyficzna aplikacja na liście, ponieważ pozwala ona zaplanowanie górskich wypraw i tras rowerowych. Aplikacji posiada również elementy rozszerzonej rzeczywistości, dzięki czemu na trasie wycieczki łatwiej nam będzie odnaleźć punkty zainteresowania. Ciekawa implementacja rozszerzonej rzeczywistości. i praktycznego zastosowania.

Clue – to program, który pozawala śledzić i rejestrować cykl menstruacyjny. O ile sama aplikacja, ze względu na prostotę usługi, nie jest zbyt skomplikowana, o tyle na uwagę zasługuje przepiękne design aplikacji, wpisujący się w nurt „material design”.

WeVideo Editor – to prosty program do edycji wideo na smartfonie. Oczywiście nie jest to program, który mógłby dorównywać komputerowym narzędziom do montażu, jednak do powycinania wideo i podłożenia do niego prostej muzyki w zupełności wystarczy.

https://youtu.be/kjSPtXAXAPo

Fabulous – to z kolei aplikacja, która pozwala nam się stać lepszą wersją samego siebie. W prosty sposób Fabolous pomaga nam przejść przez zmianę, poprzez wyrobienie prostych nawyków, jak budzenie się szklanką wody czy zjedzenie zdrowego śniadania. Aplikacja w prosty sposób pomaga nam każdego dnia stawiać kolejne małe kroczki, które docelowo mają wyrobić w nas nawyki, które przełożą się na nasze lepsze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Fabulous nie tylko jest bardzo dobrze przemyślane, ale także pięknie wykonane.

Journey – to po prostu dziennik w wersji elektronicznej. W aplikacji możemy zapisywać nasze przemyślenia czy wspomnienia i mieć pewność, że zgubienie ich będzie znacznie trudniejsze, niż ma to miejsce w przypadku klasycznego notatnika.

Ditty – to aplikacja, która pozwala dołożyć zaanimowane napisy do filmu i podłożyć pod to muzykę. Banalnie prosta w obsłudze, może okazać się pomocna przy tworzeniu materiałów do social mediów.

Blinkist – Blinkist za skromną comiesięczną opłatą pozwala zapoznać się z opracowaniami książek non-fiction w streszczonej formie. Streszczenia dostępne są zarówno tekstowa, jak również w formie audio. Zapewne wielu książkowych purystów oburzy się na profanowanie oryginalnych dzieł, jednak w współcześnie coraz mniej czasu, zatem jest to znakomita pozycja dla osób, które lubią dostawać wiedzę w pigułce.

Musixmatch – to program, który podkłada z teksty piosenek, do najpopularniejszych serwisów streamingowych. Aplikacja kompatybilna jest z YouTube’em, Spotify i innymi mniejszymi serwisami streamingowymi.

Warto zapoznać się z aplikacjami znajdującymi się na tej liście, nawet jeżeli zadanie, które wykonują nie jest w kręgu naszych zainteresowań. Większość z nich to programistyczne perełki, które pod względem wykonania są w absolutnej awangardzie projektowej. Znając możliwości i wygląd tych aplikacji, możemy być na bieżąco z najnowszymi trendami w projektowaniu aplikacji i konstruowaniu architektury informacji.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.