Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Sztuczna inteligencja w działaniach organizacji społecznych – pobierz e-booka z rekomendacjami!

raport_aktualnosci

Sztuczna inteligencja (AI) może znacząco usprawnić działania poprzez automatyzację procesów i zwiększenie efektywności pracy. Sukces wdrożenia AI zależy jednak od kompetencji cyfrowych pracowniczek i pracowników oraz zidentyfikowania kluczowych obszarów jej zastosowania. W ramach pilotażowego projektu edukacyjnego przeszkoliliśmy przedstawicieli organizacji społecznych i na bazie doświadczeń zebranych w trakcie tego procesu przygotowaliśmy wnioski rekomendacje, z których czerpać może cała branża. Zapraszamy do bezpłatnego pobrania materiału!

Pilotaż AI dla organizacji

W lutym 2024 roku uruchomiliśmy pilotażową inicjatywę, która miała wprowadzać przedstawicieli organizacji społecznych w świat sztucznej inteligencji. Razem z DELab UW, Campus AI i Google zorganizowaliśmy cykl hybrydowych szkoleń, zebraliśmy doświadczenia z dotychczasowego wykorzystania AI i przygotowaliśmy rekomendacje, które zebraliśmy w krótkiej publikacji

– mówi dr Dawid Szarański, dyrektor programu Sektor 3.0.

Fot. Karolina Szczepocka

Do udziału w projekcie zaprosiliśmy przedstawicieli organizacji współpracujących z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. Przez blisko trzy miesiące cała grupa podnosiła swoje kompetencje, testowała użycie AI na konkretnych przykładach swoich organizacji oraz dzieliła się doświadczeniami. Dzięki różnorodnemu doświadczeniu osób uczestniczących udało nam się spojrzeć na zagadnienia z wielu perspektyw. Wzięliśmy pod uwagę zajmowane stanowiska, obszary działania organizacji i ich specyfikę. Dzięki temu zdiagnozowaliśmy potrzeby, możliwości i wyzwania związane z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w sektorze non-profit. Wynikiem tych wszystkich doświadczeń i analiz jest publikacja pn. “Sztuczna inteligencja w działaniach organizacji społecznych. Wnioski i rekomendacje” dostępna w formie bezpłatnego do pobrania e-booka.

Wnioski i rekomendacje z pilotażu – pobierz już teraz!

W miarę jak sztuczna inteligencja staje się coraz bardziej dostępna i zintegrowana w codzienne procesy zarządzania organizacją, kluczowe znaczenie zyskuje edukacja i zmiana postaw wobec technologii. To, jak skutecznie wykorzystujemy AI, zależy nie tylko od dostępnych narzędzi, ale przede wszystkim od naszej zdolności do ciągłej nauki i adaptacji. W obliczu demokratyzacji AI, odpowiedzialność za wykorzystanie jej potencjału coraz bardziej spoczywa na indywidualnej motywacji do uczenia się i rozwijania nowych umiejętności

– mówi prof. UW dr hab. Katarzyna Śledziewska, dyrektor zarządzająca DELab UW.

prof. UW dr hab. Katarzyna Śledziewska | Fot. Karolina Szczepocka

W tej publikacji:

  • zawarliśmy wnioski z analiz przedstawiających obecny stan wykorzystania AI w organizacjach,
  • podkreśliliśmy obszary, w których zastosowanie sztucznej inteligencji może przynieść największe korzyści organizacjom społecznym,
  • uwzględniliśmy praktyczne porady na temat tego, jak wdrażać AI w działaniach społecznych i na co zwracać szczególną uwagę,
  • prezentujemy rekomendacje ekspertów specjalizujących się w obszarze wykorzystania sztucznej inteligencji,
  • przedstawiliśmy dodatkowe materiały edukacyjne na temat zastosowania sztucznej inteligencji w działaniach społecznych.

Staramy się obserwować go ze społecznej perspektywy, rozmawiać z ekspertami i być na bieżąco. Nasze rekomendacje to jednocześnie wstęp do szerszej dyskusji i próba uporządkowania dotychczasowych obserwacji. Można je potraktować jako mapę. Mając jednak na uwadze, że drogi są różne, możemy trafić na zakręty, a miejsce docelowe dla każdego będzie zupełnie inne. Jeśli jesteście zainteresowani wykonaniem pierwszego kroku w świat AI i chcecie zaprosić ją do swojej organizacji.

Zapisz się do naszego newslettera i pobierz bezpłatnie e-book z wnioskami i rekomendacjami z naszego pilotażu.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Festiwal Sektor 3.0 już za
dni   
:
: