Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Startuje nabór do Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 2022!

ezgif.com-gif-maker (5)

Po raz dziesiąty rozpoczął się proces naboru do konkursu o Nagrodę Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0, w ramach której organizacje społeczne wykorzystujące w swoich działaniach nowe technologie w obszarze innowacji społecznych mogą ubiegać się o 40.000 zł. Zgłoszenia można przesyłać do 1 kwietnia br.

– Misją Nagrody Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0 jest docenienie organizacji, które umiejętnie i efektywnie wykorzystują możliwości nowych technologii w swoich codziennych działaniach. Skuteczne organizacje pozarządowe charakteryzują się nie tylko właściwą odpowiedzią na problemy społeczne, ale i odpowiednim doborem narzędzi, z których korzystają, aby docierać ze swoją pomocą do możliwie szerokiego spektrum odbiorców – mówi Radosław Jasiński, Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

W ramach Nagrody Laureatowi zostanie przyznana kwota w wysokości 40.000 zł oraz wsparcie w promocji jego działań w kanałach komunikacji programu Sektor 3.0.

Warunki formalne

Nagroda przyznawana jest organizacjom, które w swoich działaniach wykorzystują narzędzia z obszaru ICT do realizowania celów użytecznych społecznie. Kryteria, którymi będzie kierowała się Kapituła oceniająca wnioski, to:

  • skala oraz efekty podejmowanych działań z wykorzystaniem nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze;
  • doświadczenie i osiągnięcia z zakresu tworzenia, rozwijania, adaptowania lub badania rozwiązań ICT w działaniach organizacji pozarządowych;
  • praktyczne korzyści dla organizacji pozarządowych, jakie przyniosła dotychczasowa działalność organizacji w obszarze nowych technologii;
  • innowacyjne i praktyczne wykorzystanie narzędzi internetowych, aplikacji, dedykowanych programów i systemów komputerowych.

Jak się zgłosić?

Swoje zgłoszenia można przesyłać za pośrednictwem formularza do 1 kwietnia br. Ogłoszenie laureata nagrody będzie miało miejsce 18 maja podczas Festiwalu Sektor 3.0 online.

Kapituła Nagrody

Kapituła wybierze organizacje, które ich zdaniem najlepiej wykorzystują technologie i zaprezentuje je, jako pozytywny przykład na polskim rynku organizacji społecznych. Spośród kandydatur drogą głosowania Kapituły wyłoniony zostanie laureat bądź laureaci, którzy do podziału otrzymają dofinansowanie na działania statutowe.

W skład tegorocznego zespołu jurorów wchodzić będą: Urszula Krasnodębska-Maciuła (Stowarzyszenie Klon/Jawor), Michał Jaworski (Microsoft), Konrad Ciesiołkiewicz (Fundacja Orange), Jacek Królikowski (Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego), a przewodniczyć jej będzie reprezentujący Polsko-Amerykańską Fundację Wolności Radosław Jasiński.

Laureaci minionych edycji Nagrody

Przez prawie dekadę istnienia instytucji Nagrody nagrodzono wybitne organizacje, które do dziś z sukcesami realizują swoją misję i aktywnie wspierają swoje społeczności, będąc jednocześnie otwartymi na coraz większe możliwości nowych technologii w ich działaniach. Nagrodzonymi w poprzednich latach byli:

2013 Fundacja Widzialni
2014 Fundacja Itaka
2015 Fundacja Katarynka – adapter.pl
2016 Fundacja TUS – niepelnosprawnik.pl
2017 Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
2018 Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych Rzeczjasna – telewizjarzeczjasna.pl
2019 Sieć Obywatelska Watchdog Polska
2020 Fundacja Virtual Dream
2021 Stowarzyszenie Demagog

Laureat ubiegłorocznej edycji Konkursu, Stowarzyszenie Demagog, został wyróżniony za praktyczne wykorzystanie ICT w działalności fact-checkingowej oraz za szeroką działalność edukacyjną i dzielenie się know-how z różnymi grupami odbiorców.

Dodatkowe pytania odnośnie konkursu można kierować na adres: kontakt@sektor3-0.plRegulamin konkursu dostępny jest na stronie programu Sektor 3.0.

Dowiedz się więcej o działaniach Laureatów poprzednich edycji!

Prawda leży w fact-checkingu. Stowarzyszenie Demagog mówi: „Sprawdzam!” – Sektor 3.0

Stowarzyszenie Demagog chce sprawdzać konkretne treści, edukować i pokazywać narzędzia. Przede wszystkim jednak ich celem jest wyposażenie nas w potężną broń wymierzoną w manipulacje, kłamstwa i półprawdy, czyli w krytyczne myślenie. Organizacja została w tym roku uhonorowana Nagrodą Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Sektor 3.0.Czytaj więcej

To było prawie 5 lat wykańczającej drogi w poszukiwaniu stabilizacji – Piotr Łój, laureat Nagrody Sektora 3.0 –

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.