Ułatwienia dostępu

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Sektor 3.0 na Bydgoskich Dniach Projektowych 2023

IMG_4918

W dniach 6-8 października br. zespół programu Sektor 3.0 brał udział w drugiej edycji Bydgoskich Dni Projektowych. 

Bydgoskie Dni Projektowe mają charakter miejskiego festiwalu skierowanego do aktywnych mieszkańców miasta zainteresowanych poprawą i ulepszaniem jakości życia, między innymi dzięki dobremu projektowaniu. Festiwal skierowany jest także do profesjonalistów i profesjonalistek związanych z branżą projektową. Zeszłoroczna edycja zgromadziła łącznie ponad 16 tysięcy gości. Organizatorzy wydarzenia – Młyny Rothera oraz Miasto Bydgoszcz – chcą zachęcić do współdziałania projektantów i użytkowników oraz poszerzyć odbiór doświadczeń sztuki projektowej poprzez wydarzenia kierowane do mieszkańców miasta. Kuratorką Bydgoskich Dni Projektowych jest Beata Bochińska, wieloletnia prezeska kultowego Instytutu Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie, a partnerem strategicznym wydarzenia jest Fundacja Bochińskich – ubiegłoroczny laureat Funduszu Sektor 3.0 z projektem Dizajn na wynos.

Tematyczną osią całego wydarzenia była CIĄGŁOŚĆ jako idea i wartość w procesie projektowania oraz rozwoju ludzkiej kreatywności.  Ciągłość pozwala na rozwój złożonych współczesnych projektów, które wymagają czasu, wielu partnerów i wysokich kompetencji współtwórców oraz odniesienia do istniejących doświadczeń i wzorców poprzedników.

Najciekawsze, najbardziej skomplikowane i złożone, często wieloletnie projekty opierają się na kredycie zaufania, którego wszystkie strony sobie udzielają oraz wymianie doświadczeń, które są możliwe w ramach kontynuacji wspólnych projektów. Prosta relacja klient – dostawca zostaje często zastąpiona relacjami partnerskimi i chęcią osiągnięcia wspólnego celu, w którego sens wierzą wszystkie strony.

Karolina Walecka oraz Jakub Gruszecki z programu Sektor 3.0 pełnili podczas wydarzenia także mentorską rolę. W ślad za ubiegłorocznym hackatonem, wspierali studentów i studentki z Koła Naukowego Wzorzy w przygotowaniu do pitchu inwestorskiego. Podczas poprzednich BDP stworzyli oni koncepcję gry planszowej Kolekcjoner, promującej polski design i przez ten czas pracowali nad prototypem, który właśnie ujrzał światło dzienne. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wydarzenia.

Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.
Newsletter
Newsletter
Dołącz do grona ponad 10 000 zaangażowanych subskrybentów i dwa razy w miesiącu otrzymuj nieodpłatnie nową dawkę wiedzy, inspiracji oraz technologicznych recenzji i porad od ekspertów i ekspertek programu Sektor 3.0.